Setari Cookie-uri

de ce asa?

buna...am sunt de ceva vreme pe acest site dar nu am avut curajul sa scriu vreodata...nu stiud e ce si nici nu vreau sa ma chinui sa inteleg prea mult...
de ce asa?
asta e intrebarea care mi a pus stapanire pe viata in ultimele luni!am pierdut ce pretuiam mai mult ca viata mea...l am pierdut pe el...si mai greu este ca iubirea pentru el nu s a diminuat...imi lipseste...imi e dor...si sunt atatea momentele cand il vreau aproape, incat uneori...mi as dori sa nu mai exist!de ce doare atat iubirea?simt ca viata mea nu mai are niciun rost fara el...fac atat de multe lucruri...doar ca sa pot sa l uit, insa din pacate aceste lucruri nu ma fac decat sa uit pe moment ca nu mai este langa mine!fiecare loc in care am fost impreuna candva...fiecare obiect pe care l a atins candva...fiecare melodie de suflet...pastreaza acel gram de dragoste pe care il simt...de parca fiecare celula din corpul meu a fost creata ca sa l iubeasca pe el!
am incercat chiar si alte relatii...nu merge nici una...nici un altul nu este ca el...pentru ca nici un altul, nu este el!
mi as dori sa stiu ce gandeste...
cateodata imi iau inima in dinti si mi spun: "de azi nu o sa ma mai gandesc la el,de azi nu o sa ma mai doare amintirile care l includ...de azi...!" credeti ca merge?nu merge...ma amagesc...si ma mint zi de zi ca maine va trece...ca ma voi indragosti de alt barbat...si ca el va disparea din mintea..sufletul...viata mea!i am scris zeci de scrisori...niciodata nu i le am trimis...
stiu doar ca l vreau inapoi...ca doar cu el langa mine o sa simt iar ca traiesc!
ati iubit vreodata cu toata fiinta?
este cel mai minunat sentiment...dar doare atat de mult...
si in cazul asta ce e de facut?mi as dori sa nu l mai iubesc...off...dar uit mereu ca inimii nu i putem comanda...e pe cont propriu...ea crede ca stie ce face...
il voi iubi mereu...si in fiecare secunda fara el...voi pierde o particica din sufletul meu...sper sa am sufletul destul de mare!:)
emacris
Postat pe 10 Iulie 2009 10:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tendintele anului 2020 3 De la: kudika_1040314 8 Aprilie 2020 16:34
un sfat 19 De la: crysa_tm 8 Septembrie 2010 11:40
curiozitate...si asta e e o moda, una noua;))) 11 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 23 Februarie 2010 14:15
Masaj la domiciliu 1 De la: kudika143832 13 Martie 2010 13:48
Haine si accesorii UK - cea mai buna calitate 1 De la: theclothesstore1 29 August 2011 23:04