Setari Cookie-uri

dezorientata dar fericita in acelas timp :) :(

Cum sa incep?m-am despartit de fostul iubit cu care am trait cu el,doi ani si ceva,ii cunostea familia prietenii etc locuiam la el,eram mai pe scurt ptr toata familia sotia lui,cu toate ca nu eram inca casatoriti....dar din nefericire sau ivit probleme si ne-am despartit,adica eu l-am lasat si am plecat, dupa un timp indelungat am cunoscut un alt barbat este musulman am trait cu el doi ani,dupa doi ani m-am intors in romania,si l-am revazut pe fostul iubit...specific ca mi-a zis ca sentimentele lui ptr mine nu s-au schimbat ca ma iubeste si ma vrea inapoi,ca s-a schimbat ca nu mai este acelas om,ne certam foarte des inainte si facea multe greseli ,nu reactiona ca ma poate pierde in orice fractiune de secunda,era stapan pe el si sigur ca sunt al lui ptr tot restul vietii
In fine pot sa zic cand l-am vazut am resimtit acei fiori de alta data,si multe amintiri ce ne legau,la scurt timp m-am culcat cu eliar la cateva saptamani am plecat de unde am venit,adica locuiesc in italia cu u brabat de doi ani care are de gand sa se insoare cu mine stiu ca ma iubeste etc.Ajunsa in italia la doua saptamani aflu ca sunt gravida,normal cu cine cu fostul iubit deoarece actualul iubit nu poate face copii decat prin inseminare artificiala,care pana acum nu am reusit sa ne ducem la doctor cu toate ca vrem amundoi...dar in fine la ce ramasesem sunt gravida,si i-am spus primului iubit ,nu a ezitat nici nu a stat pe anduri si mi-a zis sa vin la el;sa ne impacam si sa fim fericiti ca el ma mai iubeste inca si m-a vrea. Actualului iubit i-am zis ca sunt gravida cu fostul ,ca m-am culcat cu el cat am fost in romania,s-a suparat la inceput dar porma fara sa-i zic eu nimic ,mi-a propus ca el sa ie tata la copilul meu,si ca il va considera ca si al lui ...dar acum problema sunt eu ma simt vinovata fata de actualul iubit ,iar fostul mai vorbesc cu el pe mess si-mi zic vino acasa eu te astept etc etc ce sa fac ce ma sfatuiti s-a ma intorc la fostul iubit care ii este si tata copilului meu sau sa raman cu actualul ,care se ofera sa-i fie tata...adevarul este as vrea sa ma intorc cu fostul dar parca mi-e mila e actualul sau poate ca a fost atat de bun cu mine si a facut atatea nu-l pot lasa..ar mai fi de scris dar incetez ptr ca deja sa nu va plictisesc astept raspunsuri ce ati face daca ati fi in locul meu fetelor ,iar voi baietii cum va-ti simti sa stiti ca aveti copil cu femeia pe care o iubiti si nu-i puteti avea din toate parerile voastre trag si eu o concluzie va multumesc!
valentina_br
Postat pe 10 Iulie 2009 18:13
eu zic sa te intorci la adevaratul tata al copilului.....eu sincer am cresscut fara tata deoarece a murit cand aveam 7ani....si iti spun din inima ca nu as fi vrut ca tatal meu sa fie un strain .....nu trebuie sa iti fie mila mai mult de celalalt ci de copilul tau....la el trebuie sa te gandesti fara indoiala e cea mai buna solutie.... .....e de apreciat ca s-a oferit sa ii fie tata copilului tau(asta inseamna ca e un om cu suflet bun) insa ar fi mai bine sa revii la tatal adevarat...asta e parerea mea sincera....no offense bafta multa ...si....sa-ti traiasca bebelusul
Brunetzel
Postat pe 10 Iulie 2009 18:21
uuaauu viata ta pare a fi o telenovela decizia o poti lua doar tu,tu sti pe cine iubesti si cine merita.ingerasul care este in tine nu merita sa sufere din greselile tale..am o intrebare,cum poti spune ca ti-e mila de acutualul sa-l parasesti ?dar cand te-ai culcat cu fostul,nu ti-a fost?
rahella
Postat pe 10 Iulie 2009 18:25
aaa deja l-ai nascut???
rahella
Postat pe 10 Iulie 2009 18:36
De la: rahella, la data 2009-07-10 18:36:09aaa deja l-ai nascut???


nu nu l-am nascut al meu are o luna abia cel din poza este nepotelul stiu m-am gandit ,la intrebarea cand te-ai culcat cu fostu nu ti-a fost mila de actualul?problema a fost ca actualul imi spusese ca s-a terminat si deaia,dar la cateva zile mi-a trimis mesaj cum ca ma vrea inapoi iar eu ,nici macar nu m-a gandeam ca as fi putut ramane gravida doar din o singura data aasta a fost din greseli invatam
valentina_br
Postat pe 10 Iulie 2009 18:44
atunci daca el sa despartit de tine nu ar trebui sa mai ai nici un fel de remuscari ramai cu tatal copilului..sa-ti traiasca bebeu si dumnezeu sa-l binecuvanteze!
rahella
Postat pe 10 Iulie 2009 18:55
De la: rahella, la data 2009-07-10 18:55:44atunci daca el sa despartit de tine nu ar trebui sa mai ai nici un fel de remuscari ramai cu tatal copilului..sa-ti traiasca bebeu si dumnezeu sa-l binecuvanteze!


mersi dar in prezent nu suntem despartiti m-am impacat cu el crezand ca dintr-o singura noapte nu poti ramane gravida,dar era prea tarziu cand am ajuns aici in italia cu el la o saptamana aflu ca sunt gravida ,intelegi deci in prezent sunt cu el si tatal copilului m asteapta la romania ,ma vrea si stie ca sunt gravida
valentina_br
Postat pe 10 Iulie 2009 18:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna, vreau un sfat sincer 95 De la: ali_ 12 Aprilie 2013 16:49
Ce-i determina pe oameni sa fie mitocani ??? 81 De la: speranta1 29 Aprilie 2010 13:50
Cum sa procedeze?:( 26 De la: fetita_cu_fitze 11 Iulie 2009 19:19
ROCHIA DE MIREASA 9 De la: Fraise 3 Aprilie 2010 11:57
tichetele de vacanta.... 2 De la: maria_dora 16 Iulie 2009 08:11