Setari Cookie-uri

Ce sa fac????

Buna,fetelor m-am hotarat sa va scriu deoarece nu stiu cum sa procedez.M-am despartit de pr meu acum 3 luni de zile.Mentionez k eu am fost cea care "i-a dat papucii"pt k aflasem de la o vecina de a lui k ma inseala.Dupa cateva zile am aflat ca vecina lui ma mintise si m-am rugat de el sa ne impacam,dar eu imi razpundea mereu ca nu stie,ca nu ii place comportamentul meu si ca dak vreau sa ne impacam sa ii demonstrez ca vreau lucru asta.Intr-o zi am pus o prietena sa vb cu el.X i-a spus prietenei mele k nu il mai intreseaza persoana mea si ca o sa ma trateze cu aceasi indiferenta cu care l-am tratat eu.Dupa ce a vazut ca nu il mai caut a inceput sa ma caute el.Intr-o seara l-am sunat sa il intreb ce mai face.Am vb cu el 2 ore,mi-a zis k prietena mea minte si ca el nu a zis niciodata ca nu il intreseaza pers mea k de unde stiu eu ca nu il intresez.M-a intrebat dak vreau sa ne impacam si eu i-am raspuns ca nu stiu.Chiar aseara am vb cu el si ma intrebat cum stau cu dragostea,el mi-a zis ca are prietena,ca e frumoasa,ca se poarta frumos cu el si ca are bani dar k nu o iubeste.Eu chiar nu stiu care sunt gandurile lui,daca nu ii dau un bip pe fiecare zi se supara pe mn,imi trimite mereu mesaje dar imi spune ca are prietena.Care sunt gandurile lui???Cum ar trebui eu sa procedez???
fetita_cu_fitze
Postat pe 11 Iulie 2009 19:12
in primul rand, cati ani aveti? ca sincer parca ati fi niste copilasi :)
Lumea e rea , nu te mai lua dupa ce zice ala si celalalt! Daca nu ai probe...nu ai de ce sa acuzi lumea. Acum nu stiu, cel mai bine ar fi sa lasati prietenii de o parte, nu mai pune pe nu stiu cine sa vb cu el, intalniti va face to face, vorbiti, dar lasati la o parte gesturile astea de copii cu orgolii prostesti si spune i asta de la inceput, e nevoie doar sa aveti o discutie sincera. Bafta multa
honeyca
Postat pe 11 Iulie 2009 19:18
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-07-11 19:12:13Buna,fetelor m-am hotarat sa va scriu deoarece nu stiu cum sa procedez.M-am despartit de pr meu acum 3 luni de zile.Mentionez k eu am fost cea care "i-a dat papucii"pt k aflasem de la o vecina de a lui k ma inseala.Dupa cateva zile am aflat ca vecina lui ma mintise si m-am rugat de el sa ne impacam,dar eu imi razpundea mereu ca nu stie,ca nu ii place comportamentul meu si ca dak vreau sa ne impacam sa ii demonstrez ca vreau lucru asta.Intr-o zi am pus o prietena sa vb cu el.X i-a spus prietenei mele k nu il mai intreseaza persoana mea si ca o sa ma trateze cu aceasi indiferenta cu care l-am tratat eu.Dupa ce a vazut ca nu il mai caut a inceput sa ma caute el.Intr-o seara l-am sunat sa il intreb ce mai face.Am vb cu el 2 ore,mi-a zis k prietena mea minte si ca el nu a zis niciodata ca nu il intreseaza pers mea k de unde stiu eu ca nu il intresez.M-a intrebat dak vreau sa ne impacam si eu i-am raspuns ca nu stiu.Chiar aseara am vb cu el si ma intrebat cum stau cu dragostea,el mi-a zis ca are prietena,ca e frumoasa,ca se poarta frumos cu el si ca are bani dar k nu o iubeste.Eu chiar nu stiu care sunt gandurile lui,daca nu ii dau un bip pe fiecare zi se supara pe mn,imi trimite mereu mesaje dar imi spune ca are prietena.Care sunt gandurile lui???Cum ar trebui eu sa procedez???


sa ai rabdare ............este orgoliul la mijloc!!!!!!!!!
BBFluturas
Postat pe 11 Iulie 2009 19:19
Eu am 18 el are 21.Singurul lucru pe care nu il inteleg la el este ca imi spune mereu ca are prietena
fetita_cu_fitze
Postat pe 11 Iulie 2009 19:21
Eram sigur ca ai pe la vreo 18 ani.

Toata "situatia" asta se bazeaza pe orgoliu si pe lipsa voastra de experienta.

Aranjeaza in asa fel incat sa te intalnesti din nou cu el si apoi sa deveniti intimi (fizic).
Dupa asta veti fi din nou impreuna.

Bafta!
AndreiD
Postat pe 11 Iulie 2009 19:27
De la: AndreiD, la data 2009-07-11 19:27:31Eram sigur ca ai pe la vreo 18 ani.

Toata treaba asta se bazeaza pe orgoliul si pe lipsa de experienta.

Fa in asa fel incat sa te intalnesti din nou cu el si apoi sa deveniti intimi (fizic).
Dupa asta veti fi din nou impreuna.

Bafta!




cum adik? scuza ma, da tu ce sfat i dai? sa faca sex cu el ptr a se intoarce la ea??
Da, sunt de acord in primul rand la voi e vorba de orgoliu, si daca nici el nu e prea mare, e cam aiurea...dar totusi incearca sa vb cu el si dk chiar are prietena atunci nu prea ai ce sa faci...daca o alege pe ea, asta e...vrei pe cineva kre nu te place pe tine?
honeyca
Postat pe 11 Iulie 2009 19:31
eu nu stiu daca are prietena sau face asa sa ma amarasca.si daca chiar nu ii place de mn de ce mai imi timite sms,de ce ma mai cauta???asta chiar nu inteleg
fetita_cu_fitze
Postat pe 11 Iulie 2009 19:50
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-07-11 19:50:00eu nu stiu daca are prietena sau face asa sa ma amarasca.si daca chiar nu ii place de mn de ce mai imi timite sms,de ce ma mai cauta???asta chiar nu inteleg



iar eu revin la ce ti am mai scris...toate astea se pot rezolva doar daca aveti maturitatea si curajul de a vorbi fata in fata. fara ocolisuri, si asa aflii dk kiar are prietena, de ce iti tr sms uri, ce vrea de la tine, ce vrei u de la el, etc.Oricat ai cauta tu raspunsuri...nu le gasesti decat vorbind cu el.
honeyca
Postat pe 11 Iulie 2009 19:53
De la: honeyca, la data 2009-07-11 19:31:06
De la: AndreiD, la data 2009-07-11 19:27:31Eram sigur ca ai pe la vreo 18 ani.

Toata treaba asta se bazeaza pe orgoliul si pe lipsa de experienta.

Fa in asa fel incat sa te intalnesti din nou cu el si apoi sa deveniti intimi (fizic).
Dupa asta veti fi din nou impreuna.

Bafta!




cum adik? scuza ma, da tu ce sfat i dai? sa faca sex cu el ptr a se intoarce la ea??
Da, sunt de acord in primul rand la voi e vorba de orgoliu, si daca nici el nu e prea mare, e cam aiurea...dar totusi incearca sa vb cu el si dk chiar are prietena atunci nu prea ai ce sa faci...daca o alege pe ea, asta e...vrei pe cineva kre nu te place pe tine?


Nu ai inteles
Eu i-am zis sa se vada cu el si acolo sa faca ce fac de obicei cuplurile (se ating, se saruta etc)

Vorbitul nu o sa ii ajute pentru ca acum sunt amandoi cu mandria pe sus si nici unul nu o sa cedeze. Cunosc situatii asemanatoare in care protagonistii s-au lungit cu "discutiile " un an pana sa se impace. An care a fost pierdut degeaba.
E simplu: eu cred ca el vrea in continuare sa fie cu ea. Acea prietena, daca exista, este irelevanta.

Ei trebuie sa se vada si sa isi dea seama ce mult le place compania celuilalt.
AndreiD
Postat pe 11 Iulie 2009 19:55
Da, sunt de acord cu anumite lucruri pe care le ai spus...dar raman la parerea ca daca nu si spun ce gandesc si ce simt, cum sa mai ajunga cuplu? Iar daca nu invata sa cedeze treptat si unu si celalalat...tot la despartire vor ajunge, caci 2 pietre tari nu rezista.
honeyca
Postat pe 11 Iulie 2009 20:06
ce probleme creeaza uneori orgoliul asta:D
daca tot mai tine legatura cu tine inseamna ca inca mai tine la tine,si verifica daca chiar are prietena intreaba`l pe cineva apropiat lui ,iar daca pe aia nu o iubeste ar fi posibilitatea sa vrea sa fie cu tine nu cu ea si sper sa mai lase si el orgoliul si sa va impacati...
nebuna94
Postat pe 11 Iulie 2009 23:14
De la: honeyca, la data 2009-07-11 20:06:39Da, sunt de acord cu anumite lucruri pe care le ai spus...dar raman la parerea ca daca nu si spun ce gandesc si ce simt, cum sa mai ajunga cuplu? Iar daca nu invata sa cedeze treptat si unu si celalalat...tot la despartire vor ajunge, caci 2 pietre tari nu rezista.



Da, ar merge si o discutie, dar sa o faca sincer si fara dorinta de a-l lasa pe celalalt sa ceara mai mult impacarea.

@fetitza cu fitze

Maine da-i un telefon, vorbeste cu el direct, spune-i ca iti doresti din nou sa fii cu el si ca nu ai nici o vina pentru ce s-a intamplat; cum ai reactionat a fost o consecinta a faptului ca tineai la el. Spune-i sa nu fie fraier sa renunte la ce aveati voi pentru o situatie penibila.

Iti doresti impacarea intr-ajuns de mult incat sa faci asta?
AndreiD
Postat pe 12 Iulie 2009 00:42
Cata intelepciune din partea unui om care pe un alt forum zicea ca....femeile nu trebuie intelese...ci f....
andreea1976
Postat pe 12 Iulie 2009 00:51
Sincer chiar nu stiu daca o sa il sun......nu stiu dak voi putea face asta pt ca intradevar este orgoliu la mijloc si imi este frica sa ma refuze.Si aseara i-am trimis um sms si nu mi-a raspuns,dar din cate stiu eu are niste probleme si poate din cauza asta.Acum nu o sa il mai caut eu,il voi lasa pe el sa faca asta
fetita_cu_fitze
Postat pe 12 Iulie 2009 10:48
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-07-12 10:48:22Sincer chiar nu stiu daca o sa il sun......nu stiu dak voi putea face asta pt ca intradevar este orgoliu la mijloc si imi este frica sa ma refuze.Si aseara i-am trimis um sms si nu mi-a raspuns,dar din cate stiu eu are niste probleme si poate din cauza asta.Acum nu o sa il mai caut eu,il voi lasa pe el sa faca asta



Mda... grow up....both!
MarseVintila
Postat pe 12 Iulie 2009 10:57
De la: fetita_cu_fitze, la data 2009-07-12 10:48:22Sincer chiar nu stiu daca o sa il sun......nu stiu dak voi putea face asta pt ca intradevar este orgoliu la mijloc si imi este frica sa ma refuze.Si aseara i-am trimis um sms si nu mi-a raspuns,dar din cate stiu eu are niste probleme si poate din cauza asta.Acum nu o sa il mai caut eu,il voi lasa pe el sa faca asta


Draga mea....fa cum crezi tu ca e mai bine.Ai primit cateva sfaturi....acum sta in puterea ta daca o sa le urmezi sau nu.Tine minte ca nimeni nu iti poate spune ce sa faci.Daca gresesti....ei bine...pe viitor vei sti cum sa procedezi.Omul din greseli invata.
andreea1976
Postat pe 12 Iulie 2009 11:34
se spune de cand lumea ca un bibelu oricat de scump ar fi ,odata ce s-a spart,oricat de mult l-ai carpi tot carpeala se cheama.ai nevoie de asa ceva ?lumea este mare mare de tot si sunt atatia barbati,chiar daca sunt mai putini decat femeile,incat poti cauta altul care poate te apreciaza asa cum esti.depinde de tine ce-ti doresti sa fii,covor sau floare.
oga_RUL
Postat pe 12 Iulie 2009 11:47
hmmm, daca nu ti a raspuns nici la sms...nu stiu...poate ar fi mai bine sa o lasi balta. Sau poti oricand ptr linistea ta viitoare, sa urmezi sfatul dat mai inainte de un baiat ..si sa l suni,Dar dk nici tu nu poti face asta ptr k esti prea orgolioasa atunci...tre sa mai cresteti :)
honeyca
Postat pe 12 Iulie 2009 17:15
Dupa cum am mai spus el are niste probleme si cred ca din cauza asta.Dar m-a cautat azi
fetita_cu_fitze
Postat pe 12 Iulie 2009 20:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
m-am inbolnnavit de inima rea 34 De la: marilenalorena 13 Ianuarie 2010 16:30
Cui o sa-i dai ce n-ai dat nimanui? 1 De la: marilenalorena 19 Decembrie 2009 11:47
Decizie grea. need help! 66 De la: miraaaaaaa 5 Mai 2011 08:49
Intrebare intrebatoare..help 5 De la: yumalai 3 Iulie 2009 07:55
ce sa fac? 7 De la: GYPSI 1 Martie 2010 18:09