Setari Cookie-uri

relatie imposibila??

Buna,numele meu e Mihaela ,am 27 de ani si sunt din Bucuresti
E prima data knd scriu pe acest site si poate ma puteti ajuta cu un raspuns ca eu nu am gasit nici unul concret,motivant...
Acum 3 ani am cunoscut un baiat de varsta mea,am iesit la un suc....si o perioada de cateva luni nu ne am mai vorbit....dupa aceste cateva luni bune care s au transformat intr un an m am gandit sa l sun si am stabilit o intanlire.Ne am intalnit am vorbit si ramase se sa ne vedem de ralatia nostra...acea relatie care probabil era numai in mintea mea.Anul trecut ne am vazut prin luna nov si am vb cam o luna ptr k primise el o veste cum ca ii murise o fosta iubita....a tinut doliul dupa ea a plans,am plans cu el....aproape de anul nou cu 3 zile inainte a primit un tel cum ca acea pers care se auzise k a murit era doar o gluma si a cautat sa reia relatia cu ea eu fiind numai un umar pe care sa planga....binenteles k acea pers nu vroia sa reia relatia cu el numai sa rada de el k stia k tine ea....o sa ziceti k eu dc nu am ras de el?...ptr k il iubesc...stiu k sunt o proasta asta mi am dovedit o de curand knd am fost pe la el sa ne simtim bine...si knd era pct ul forte s a oprit si l am intrebat ce s a intamplat.Nu stiu cum sa va povestesc aceasta "incalceala"....acum o luna si a vizitat un prieten care are o sora....si dupa cateva guri din "licoarea lu Bahus" s a dus in camera cu acea fata..ce s a intamplat mie una nu mi a venit sa cred...el zice k a fost "violat" eu nu as crede...k dak nu ti place degeaba se urca ea pe tine dak nu esti excitat...si el cauta sa mi spuna k a fost sex nu dragoste....dar in schimb acum la ora asta gandul ii este la ea...Am avut o discutie foarte aprinsa cu el si cauta sa mi spuna k nu da o relatie de 3 ani care a avut o cu mine cu o aventura de acum o luna insa inima il atrage catre acea relatie...si dak va mai zic si motivul...ptr k acea fata in varsta de 25 de ani are un copil care nu si cunoaste tatal si knd la vazut pe el intrand intrand pe usa ia zis "tati" si pe el la emotionat faptul asta si ar vrea sa si vada de viata cu acea pers ca acel copil sa aiba un tata.Ideea e ca acea fata nu l accepta ptr motivul k nu vrea o relatie la distanta..el stand in Bucuresti si ea parca in Buzau...ce nu am reusit eu sa inteleg k de fiecare data knd ma apropii de el mai mult..bine din dorinta amandurora...apare cate o ..fantoma sa i zic ,k nu gasesc cuvantul .Acum el este confuz k inima lui lupta ptr acea fata...eu sunt confuza si nu inteleg de ce mai vrea sa vb in continuare bine fara atingeri,sarutari si tot ce insemna odata frumosul intr o relatie.M am gandit sa mi caut o pers cu care m as putea inteleg dar nu se mai gasesc pers de increde la ora asta,sunt numai aventurieri....Nu stiu.Astept un sfat de la voi cum as putea sa ies cu el si dintr o data sa numai simt nmk ptr el fiind langa mine....
ella21_angelo
Postat pe 12 Iulie 2009 17:31
wow...prea complicat. sincer...nu vad sa ai vreun viitor cu omul asta, ptr ca mereu isi gaseste o "Alta" indiferent ca e veche sau noua, iar tu mereu termini prin a fi umarul pe care plange. Fara sa te supar..dar parca s ar folosi de tine...si nu e corect. Ok, sunt mai mica decat tine si poate nu sunt in masura sa ti dau eu sfaturi...dar nu e ok sa stai mereu dupa fundul lui si sa i cersesti atentia sau iubirea, iar el mereu sa si gaseasca refugiu in "Alta".
Vreau sa cred ca exista si baieti buni pe lumea asta....Dar dk vei fi ocupata cu el...vei irosii multe sanse si vei mai pierde mult timp. Spune mi tu, se merita? lui i pasa? nu vrei un barbat care sa ti apartina..si sa stii ca numai pe tine te vrea? eu zic sa te gandesti putin la intrebarile astea .Multa bafta
honeyca
Postat pe 12 Iulie 2009 17:42
normal k vreau un barbat ptr mine orice vrea sa fie numai al ei...ms ptr sfat asta ma gandeam si eu sa caut o alta pers care nu v a mai plange pe umarul meu
ella21_angelo
Postat pe 12 Iulie 2009 17:46
Esti cam de umplutura pentru el un fel de "Mama Dolores" plange pe umarul tau si atat , incerca sa mai cunosti si alti baieti si fa diferenta , esti tanara si nu ar trebui sa-ti pierzi vremea cu prost crescuti nu ai obligatii fata de el mai incerca si altceva.
valivieru96
Postat pe 12 Iulie 2009 17:46
rupe relatia ,nu este de incredere
mery_aida
Postat pe 12 Iulie 2009 17:54
am avut si eu o relatie "incalcita" dar asta e prea de tot...resprectivul meu decate ori ma insela si vroiam sa rup relatia venea la mn cu niste lacrimi de crocodil si imi plangea ca ma iubeste si ca nu o sa ma lase pt nici o alta ca defapt sunt doar aventuri si ca el tot la mn se gandeste...dar aventurile lui au fost in 4 luni aproximativ 6...am pus capat si ca sa il pot uita m-am gandit ca nu a fost nimic adevarat din ce imi spunea el si ca tot ce vroia era sa profite de mn si de tot ce ii ofeream...si asa am reusit sa il uit f repede si sa imi reiau viatza..sa imi fac o alta relatie si sa il consider inexistent pt mn....acelasi lucru te-as sfatuii si pe tine....partenerul tau chiar nu merita sa te injosesti si sa te chinui pt el din moment ce dupa 3 ani de zile tot nu s-a linistit si isi tot gaseste cate o "alta"...
UnaReaFoc
Postat pe 23 Iulie 2009 22:45
De ce trebuie sa ne complicam atat fetelor, sa suferim atat, pe cand ei trateaza lucrurile astea cu o raceala imensa. Ce e atat de greu de realizat ca daca o face odata, si inca odata, si inca... ma rog, si vede ca suferi, nu te iubeste! Eu stiu ca traim intr-o lume plina de provocari... dar iubirea este iubire! In iubire daca gresesti, regreti, suferi dar nu repeti figura, teama de a pierde invnge.
Totusi, la 27 de ani ar fi trebuit sa fi mai lucida, ai trecut de mult de varsta pubertatii ;), ideea e ca ar trebui la varsta asta sa ai o exprienta destul de vasta si sa iti dai seama cand unul se joaca si altul nu... Nu am vrut sa fiu rea, ci sincera, nu judec pe nimeni, imi expun parerea!
DRAGOMIR_ALEXANDRA
Postat pe 24 Iulie 2009 16:59
Buna ella 21 angelo!

Ce problema grea ai acum - desi la 27 ani nu ar trebui sa iti faci probleme , esti inca tanara-.. acum nu vezi si cele de 60 ani au succes cu cei tineri - deci spera...!!!
Zic , din capul locului ca trebuie , cum ti-au scris si altele , ca tu esti problema... Trebuie sa vezi ca lui ii place sa-ti ceara sfatul , sa-i fii prietena , poate doar atat... poate tu nu te-ai gandit ca se poate sa vrea asta si asta trebuie sa-ti clarifici. Asadar, gandeste-te ca niciodata nu este prea tarziu , dar exista si acest termen prea tarziu sau pentru tine sau pentru el , ....

ElainaD
Postat pe 26 Iulie 2009 23:28
De la: ella21_angelo, la data 2009-07-12 17:31:45Buna,numele meu e Mihaela ,am 27 de ani si sunt din Bucuresti
E prima data knd scriu pe acest site si poate ma puteti ajuta cu un raspuns ca eu nu am gasit nici unul concret,motivant...
Acum 3 ani am cunoscut un baiat de varsta mea,am iesit la un suc....si o perioada de cateva luni nu ne am mai vorbit....dupa aceste cateva luni bune care s au transformat intr un an m am gandit sa l sun si am stabilit o intanlire.Ne am intalnit am vorbit si ramase se sa ne vedem de ralatia nostra...acea relatie care probabil era numai in mintea mea.Anul trecut ne am vazut prin luna nov si am vb cam o luna ptr k primise el o veste cum ca ii murise o fosta iubita....a tinut doliul dupa ea a plans,am plans cu el....aproape de anul nou cu 3 zile inainte a primit un tel cum ca acea pers care se auzise k a murit era doar o gluma si a cautat sa reia relatia cu ea eu fiind numai un umar pe care sa planga....binenteles k acea pers nu vroia sa reia relatia cu el numai sa rada de el k stia k tine ea....o sa ziceti k eu dc nu am ras de el?...ptr k il iubesc...stiu k sunt o proasta asta mi am dovedit o de curand knd am fost pe la el sa ne simtim bine...si knd era pct ul forte s a oprit si l am intrebat ce s a intamplat.Nu stiu cum sa va povestesc aceasta "incalceala"....acum o luna si a vizitat un prieten care are o sora....si dupa cateva guri din "licoarea lu Bahus" s a dus in camera cu acea fata..ce s a intamplat mie una nu mi a venit sa cred...el zice k a fost "violat" eu nu as crede...k dak nu ti place degeaba se urca ea pe tine dak nu esti excitat...si el cauta sa mi spuna k a fost sex nu dragoste....dar in schimb acum la ora asta gandul ii este la ea...Am avut o discutie foarte aprinsa cu el si cauta sa mi spuna k nu da o relatie de 3 ani care a avut o cu mine cu o aventura de acum o luna insa inima il atrage catre acea relatie...si dak va mai zic si motivul...ptr k acea fata in varsta de 25 de ani are un copil care nu si cunoaste tatal si knd la vazut pe el intrand intrand pe usa ia zis "tati" si pe el la emotionat faptul asta si ar vrea sa si vada de viata cu acea pers ca acel copil sa aiba un tata.Ideea e ca acea fata nu l accepta ptr motivul k nu vrea o relatie la distanta..el stand in Bucuresti si ea parca in Buzau...ce nu am reusit eu sa inteleg k de fiecare data knd ma apropii de el mai mult..bine din dorinta amandurora...apare cate o ..fantoma sa i zic ,k nu gasesc cuvantul .Acum el este confuz k inima lui lupta ptr acea fata...eu sunt confuza si nu inteleg de ce mai vrea sa vb in continuare bine fara atingeri,sarutari si tot ce insemna odata frumosul intr o relatie.M am gandit sa mi caut o pers cu care m as putea inteleg dar nu se mai gasesc pers de increde la ora asta,sunt numai aventurieri....Nu stiu.Astept un sfat de la voi cum as putea sa ies cu el si dintr o data sa numai simt nmk ptr el fiind langa mine....
blue_moonbutterfly
Postat pe 27 Iulie 2009 09:43
...mai citeste odata ce ai scris...asa vrei sa fie viata ta?...daca da, atunci ok, sufera in continuare, daca nu vezi-ti de viata ta oricat ar fi de greu.Ai totusi 27 de ani, ai o viata inainte, merita sa stai dupa el?..
blue_moonbutterfly
Postat pe 27 Iulie 2009 09:46
De la: ella21_angelo, la data 2009-07-12 17:31:45Buna,numele meu e Mihaela ,am 27 de ani si sunt din Bucuresti
E prima data knd scriu pe acest site si poate ma puteti ajuta cu un raspuns ca eu nu am gasit nici unul concret,motivant...
Acum 3 ani am cunoscut un baiat de varsta mea,am iesit la un suc....si o perioada de cateva luni nu ne am mai vorbit....dupa aceste cateva luni bune care s au transformat intr un an m am gandit sa l sun si am stabilit o intanlire.Ne am intalnit am vorbit si ramase se sa ne vedem de ralatia nostra...acea relatie care probabil era numai in mintea mea.Anul trecut ne am vazut prin luna nov si am vb cam o luna ptr k primise el o veste cum ca ii murise o fosta iubita....a tinut doliul dupa ea a plans,am plans cu el....aproape de anul nou cu 3 zile inainte a primit un tel cum ca acea pers care se auzise k a murit era doar o gluma si a cautat sa reia relatia cu ea eu fiind numai un umar pe care sa planga....binenteles k acea pers nu vroia sa reia relatia cu el numai sa rada de el k stia k tine ea....o sa ziceti k eu dc nu am ras de el?...ptr k il iubesc...stiu k sunt o proasta asta mi am dovedit o de curand knd am fost pe la el sa ne simtim bine...si knd era pct ul forte s a oprit si l am intrebat ce s a intamplat.Nu stiu cum sa va povestesc aceasta "incalceala"....acum o luna si a vizitat un prieten care are o sora....si dupa cateva guri din "licoarea lu Bahus" s a dus in camera cu acea fata..ce s a intamplat mie una nu mi a venit sa cred...el zice k a fost "violat" eu nu as crede...k dak nu ti place degeaba se urca ea pe tine dak nu esti excitat...si el cauta sa mi spuna k a fost sex nu dragoste....dar in schimb acum la ora asta gandul ii este la ea...Am avut o discutie foarte aprinsa cu el si cauta sa mi spuna k nu da o relatie de 3 ani care a avut o cu mine cu o aventura de acum o luna insa inima il atrage catre acea relatie...si dak va mai zic si motivul...ptr k acea fata in varsta de 25 de ani are un copil care nu si cunoaste tatal si knd la vazut pe el intrand intrand pe usa ia zis "tati" si pe el la emotionat faptul asta si ar vrea sa si vada de viata cu acea pers ca acel copil sa aiba un tata.Ideea e ca acea fata nu l accepta ptr motivul k nu vrea o relatie la distanta..el stand in Bucuresti si ea parca in Buzau...ce nu am reusit eu sa inteleg k de fiecare data knd ma apropii de el mai mult..bine din dorinta amandurora...apare cate o ..fantoma sa i zic ,k nu gasesc cuvantul .Acum el este confuz k inima lui lupta ptr acea fata...eu sunt confuza si nu inteleg de ce mai vrea sa vb in continuare bine fara atingeri,sarutari si tot ce insemna odata frumosul intr o relatie.M am gandit sa mi caut o pers cu care m as putea inteleg dar nu se mai gasesc pers de increde la ora asta,sunt numai aventurieri....Nu stiu.Astept un sfat de la voi cum as putea sa ies cu el si dintr o data sa numai simt nmk ptr el fiind langa mine....


Ba, eu zic ca baiatul nu-i deloc confuz, stie foarte bine ce vrea sau pe cine vrea. Si, din pacate .. nu tu esti aleasa. Nici cealalta, daca asta te face fericita.
Ce este ciudat in mesajul tau... Faci afirmatia ca l-ai cunoscut acum 3 ani, a urmat un suc.. apoi 1 an de...??? nimic, apoi un telefon.. un alt suc si ce-o mai fi fost.. iar in final spui ca el nu ar da o relatie de 3 ani pentru o partida de sex??? Ok, cu cine a avut el o relatie de 3 ani? Nu reiese de nicaieri ca ar fi avut-o cu tine...
27 de ani? Hmm.......
rashela
Postat pe 27 Iulie 2009 09:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caut fete din iasi 14 De la: stardancer 29 Noiembrie 2009 10:02
eu sau el... 9 De la: elena_samy86 2 Iunie 2009 12:26
relatie imposibila?? 11 De la: rashela 27 Iulie 2009 09:53
felicitari 10 De la: steffy91 23 Octombrie 2011 11:07
cum ii dai de inteles? 7 De la: kudika081856 2 Martie 2013 00:01