Setari Cookie-uri

pritenia

este prima oara cand scriu pe forum ...o fac doarece o persoana mi.a spus ca ma voi simti mai bn si voi primi raspunsuri...nu mie teama de opinii vreau doar sa aflu alte pareri K:
mereu vad povesti de prietenie speciale...care trec peste orice....dar in viata nu totul este asa....stau acum si ma gandesc....13 ani..cu bune sau cu rele am avut o prietena...e foarte fitoasa asta adevarat..dar chiar si asa am continuat sa fim pr...
am facut multe pt ea...avusese un an corijntza si fiindca sunt mai mare decat ea cu 3 ani am ajutat.o
o vara am stat .. nu reprosez sau cv asemanator va povestesc ca sa stiti cate am facut pentru ea
acum cateva luni plecase la tzara...pt ca noi ne certasem cu grupul nostru..eu imi facusem alti prieteni..un alt grup..in care ulterior am integrat.o si pe ea..desi membrii grupului nu o acceptau dar asupra presiunilor mele si tot venind cu mine in grup s.a integrat.
acum 3 saptamani mi.am anuntat grupu ca eu urmeaza ca pt o luna sa plek din tara...nu le.a convenit pt ca sunt mai..invidiosi de fire dar pana la urma eu am acceptat sa jok teatru
cu 3 zile inainte sa plek am vb cu o alta pr-Y- din grup sa ma vad cu ea pt ca nu mai aveam cand sa ma vad..in mom d fata eram cu X ( pr cea mai buna)
X e tipul posesiv care mereu vrea sa i se faca pe plac altfel dak nu ii faci o data e ca si cum nu i.ai fi facut niciodata.
noi mergeam spre cismigiu iar Y m.a sunat sa ne vedem...X si Y nu se inteleg...dar i.am spus lui X situatia si ea incepuse sa joace ca ii e rau..( pt ca sa mearga in cismigiu nu ii era)..si i.am zis vii sau nu...iar ea in acel momnt a zis ca nu:) si i.am spus u chiar vreau sa o vad pe Y pt a eu cu tn stau mereu si cu ea nu prea ma vad...si am plecat lasand.o cu o alta fata.
ideea era ca in cismigiu se regrupa gasca insa ...nici ele nu au mai mers cand au aflat ca si ceilalti merg sa se vada cu Y ( inclusiv iubitul lui X) le.a trecut durerea de cap.
si au urmat suparari intre X si pr ei...si apoi o daduse la intors ca ea nu mai vine in gasca asta pt ca sunt eu..bn poate gresisem ca al lasat.o acolo..dar mereu trebuie eu sa las de la mn ...sa ii fac i pe plac...aveam o sg dorinta sa ma vad cu Y si nici asta nu a vrut.
oricum cand a venit in grup:) eram toti u nu am bagat.o in seama si imediat cand am plecat cu Y toti au inceput sa rada.
dupa 15 minute am inceput sa primesc mesaje jignitoare cu anumite lucruri pe care doar ea le jtia si cunostea faptul ca ma deranjeaza..erau chiar lucrurile pe care le urasc la mine..si de care sunt f complexata
apoi m.au sunat..baietii m.au jignit si pe fundal...ceea ce cred ca a fost cel mai dureros un rast de 2 glasuri...prietenele mele mai putin Y care s.a dovedit afi o buna prietena era cu mn in mom acela si m,a sprijinit chiar s.a certat cu ei..dar nu mai pot sa ma incred...:-<
am plekt din tara m.a cautat X dar ceiallti tot trimiteau msg numai ca abonamentul meu era la mama si ea a citit msgle..si a facut reclamatie...apoi mi.a interzis prin telefon sa mai ies cu ei ( eu ii pov inainte mamei cele intamplate)
in mom de fata X da vina pe ceilalti ca ei ar fi de vina iar ceilalti dau vina p ea...oricum mereu gaseste scuze in lok sa zik adevarul pt ca adevarull multi mi l.au confirmat si intr.o zi incrcase sa se dea drept maik.sa p net si i.am zis sa nu o mai faca pt ca am descoperit.o...
nu stiu ce sa fac am zile acum in afara tarii cand ma gandesc la cle intamplate si ma tem sa dau ochii cu ei..am mom cand imi vine sa plang pt ca ma dor toate cele spuse...dor de ea nu imi este dar ma doare ceea ce a facut si nustiu cum sa fac sa trec peste:-<
yomarissaly
Postat pe 16 Iulie 2009 11:33
Draga mea ,esti cam micuta ca sa te opresti din drum acum .....cei din gasca sunt mai mult colegi ,cunostinte ...nu prieteni ...a nu se incurca sau confunda ....deci ....cea mai buna solutie este :...capul sus ,privire sfidatoare si ...UN GRUP NOU DE PRIETENI care sa nu rada de tine si care sunt in stare sa te apreciesze indiferent de comenteriile rautacioase a unor asa zise prietene ---fete fara minte si invidioase ,rautacioase .Cat despre X AR TREBUI SA NU O MAI BAGI IN SEAMA ,SA RUPI ORICE RELATIE CU EA ,AR TREBUI SA ITI ASCULTI MAI MULT PARINTII SI SA NU TE INTORCI NICIODATA DIN DRUM ......esti tanara ,ai viata inainte .....ceea ce ti s-a intamplat e putin ,o farama din ce te asteapta in viata ...nu te lasa doborata si nu te descuraja ....trebuie sa fii mai puternica decat ei ---asta e adevarata lectie de viata pe care le-o poti da ..... si sa iti mai zic un secret ...FIECARE DINTRE NOI ARE CEVA DE ASCUNS ,CEVA DE CARE NE COMPLEXAM ,DE CARE NU SUNTEM FOARTE MULTUMITI SI NU AM VREA SA AFLE NIMENI ....NU ESTI SINGURA ...SUNTEM TOTI LA FEL ...INCLUSIV X ,FATA PERFECTA SI DRAGUTA ...LA CAT DE RAUTACIOASA CU SUGURANTA ARE UN DEFECT SAU UN SECRET DE CARE II ESTE FOARTE RUSINE SI NU AR V REA SA SE AFLE ....
mryenachi
Postat pe 27 Iulie 2009 17:25
draga mea...acei omuleti zisi prieteni....nu sunt decit niste oameni rai...care nu au ce face sa rida de altii...cit despre asa zisa y prietena....nu trebuie sa iti faci griji..si nu trebuie sa mai vb cu ea...este clar si a dovedit-o ca nu iti este aproape....viata merge inainte....o sa mai intilnesti asa oamenii...greu gasesti un prieten...nu mai povestii despre tine nimanui si tine secretele pt tine...in cazul tau pina mai cresti cea mai buna prietena este mama ta... bafta
cristiana_cris
Postat pe 29 Iulie 2009 13:06
Acum e momentul sa inveti despre oamni.........e momentul sa devi SELECTIVA.......cine rade de tine asa cum au facut acei........nu stiu cum sa-i numesc,,,, pentru ca ei NU-TI SUNT PRIETENI.......deci cum a zis Mryenachi..... UN NOU GRUP DE PRIETENI.......trebuie sa-i gasesti pe cei ce se aseamana tie........UN PRIETEN NU RADE DE TINE CI TE SUSTINE ORICE AR FI..........SI STI CEVA .??? MAI BINE 2, 3 PRIETENI ADEVARATI DECAT O GASCA DE NIMIC.........SI BINETELES CA TOTI AVEM DEFECTE SI CATE UN MIC SECRET NU?.....DECI CAUTA-TI PRIETENI ADEVARATI..........NU CUM A FOST Y , fereste-te de oameni ca ea.........prietenia adevarat este EXACT CA O RELATIE .....CA SA TINE, TREBUIE SA LASE AMANDOI.
ferero
Postat pe 3 August 2009 01:36
X nu poate fi prietena nimanui, are o fire egoista si vrea toata atentia din lume, iar asta doar pentru ca tu i-ai permis prea multe in decursul anilor si a facut ce a vrut din tine, asta n-a fost prietenie... tu i-ai fost loiala in limita bunului simt, insa ea tine nu, cum i-ai refuzat un capriciu imediat te-a tradat, iar despre acel grup, sa nu mai zici ca e grup de prieteni pentru ca nu este, e grup de cunostinte, din moment ce nu iti erau confidenti, iar probabil ca despre oricare din ei ar fi fost vorba tot ar fi ras insa au exagerat.

pe X da-o naibii sa o suporte cine vrea!
cu grupul de cunostinte pastreaza legatura la modul de salut sau distractie ocazionala de week-end, insa eu nu mi-as mai pierde timpul cu ei.
diana3289
Postat pe 3 August 2009 13:55
sincer ma uimit povestea ta u faci totul pt prietenii tai si ei isi bat joc de tine cum se zice
dulcyka
Postat pe 18 August 2009 00:42
Fii mai pretentioasa in a-ti alege prietenii.Prietenie si dragoste cu sila nu se poate.

Postat pe 20 August 2009 09:57
cand pierzi un prieten pierzi o parte din tine....
yumy
Postat pe 20 August 2009 10:00
va mulțumesc pentru sfaturi si sprijin
yomarissaly
Postat pe 2 Septembrie 2010 14:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
An nevoie de niste sfaturi 39 De la: 28 Februarie 2014 11:45
:) 6 De la: jenesaispas 11 Iulie 2009 17:50
de ce avem nevoie de prieteni? 44 De la: kudika067504 29 Octombrie 2009 22:22
Sfaturi sa cuceresc o fata :D 83 De la: StreetSoul 12 Martie 2013 10:50
Cer un sfat! femeia berbec si barbatul rac 3 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:23