Setari Cookie-uri

Atrctie si indiferenta

Buna!Am si eu cateva nelamuriri privind anumte aspecte din viata mea.Pur si simplu nu inteleg de ce un prieten de.al meu(amic) ma trateaza cu indiferenta cand sunt in public, iar in particular e foarte diferit.Nu trece zi fara sa ne certam, parca adora sa am scoata din sarite!Suntem colegi de facultate si e cam dificil sa port dicutii cu el fara a afla ceilalti colegi!Nu inteleg de ce face toate astea, orice as vrea de la el face pe dos!Nu l.am sarutat vreodata pt ca nu m.a lasat, a zis k nu ma cunoaste prea bine!In rest mie imi place de el, m.am despartit de actualul prieten, nu pt ca imi place de acest coleg...Nu stiu ce sa mai fac, simt ca ma foloseste, i.am si zis!El a zis ca nu!S.a mai intamplat sa ma priveasca, de multe ori ma privea in ochi fara sa.mi spuna nimic!Si imi mai si zambea...E o fire nebunatica si copilaroasa!As dori un sfat, nu inteleg comportamentul lui si ce as putea face sa nu.si mai bata joc de mine!Unde gresesc?!
Maria_santal
Postat pe 12 Iulie 2009 19:51
Draga mea daca acest barbat nu te place sa-mi spui mie cum vrei tu....am trait si eu in facultate o poveste asemanatoare,de fata cu altii paream amici iar in particular era cu totul alta poveste...ne tachinam tot timpul, radeam,glumeam....sti, unii baieti sunt foarte timizi chiar daca nu par sau daca le place sa braveze, atunci cand intalnesc persoana ideala se blocheaza,crede-ma ca stiu.Eu am facut gresala ca am luat-o exact ca tine,credeam ca vrea sa-si bata joc de mine si mi-am gasit pe altul numai ca sa-l fac gelos.Am regretat insa si regret si acum, si au trecut multi ani de atunci si intamplarea a facut sa ajung sa vorbesc cu el pe mess,eu fiind casatorita si cu un copil iar el e solo, iar acum sunt disperata dupa el si regret ce am facut, mai ales acum cand vorbesc atatea cu el , acum am inteles ce am pierdut.Nu fa aceeasi gresala ca si mine,daca il iubesti cu adevarat asa cum l-am iubit si eu o sa regreti mai tarziu,eu as da orice sa pot da timpul inapoi dar pana una alta sunt tot pe mess sperand la urmatoarea data in care o sa vorbesc cu el...si sperand ca poate ma v-a ierta vreodata si mai am o sansa,as renunta la tot pentru el acum, dar nu stiu daca nu e cam tarziu,asa ca gandeste-te bine ce faci, incearca sa vorbesti cu el si lasa-l sa te tachineze,radeti,glumiti,saruta-l (noi ne-am sarutat o singura data, din joaca dar nu o sa uit seara aceea niciodata),faceti tot ce va trece prin cap, asta este dragostea cand te porti ca un copil....e cel mai frumos lucru pana la urma....Bafta!!!
kudika047649
Postat pe 12 Iulie 2009 22:30
Mersi frumos de sfat!Uite, la tine e cam complicat...hmm..nici eu nu as sti ce sa aleg!Daca renunti la tot trebuie sa iei in considerare ca copilul tau va trebui sa se acomodeze usor, sa aiba un nou tata si etc.Nu cred ca e tarziu pentru nimic, dar exista o sansa sa fi nefericita daca nu iei in considerare familia!Asta e parerea mea...daca esti totusi nefericita cu sotul eu zic sa te gandesti bine, te.ar putea ajuta colegul asta al tau.A.ti vorbit numai pe mess, in particular nu?
Maria_santal
Postat pe 13 Iulie 2009 11:51
Da,am vorbit numai pe mess pentru ca el sta in alt oras, e mai complicat....el a ajuns cineva,apare tot timpul pe la TV,il stie o tara intreaga,eu sunt casatorita si cu un copil pe deasupra.Ar putea fi cu orice femeie ar vrea si totusi ultima oara cand am vorbit l-am intrebat daca nu are pe cineva mi-a zis ca nu-l intereseaza , ca a avut niste relatii aiurea si ca acum nu se mai implica, apoi a inceput sa-mi bata apropouri cu ce a fost acum mult timp, ca l-am inselat iar cand i-am zis sa spuna ce are de spus mi-a raspuns ca nu are ce pentru ca oricum nu ar schimba situatia actuala.Si cam asta a fost , am schimbat subiectul si eu sunt acum in ceata,Nu stiu ce sa cred si cum sa procedez....sa-i mai scriu, pt. ca tot eu i-am scris, sa-i dau "ignore" pe mess si sa inchei toata povestea....e greu, pentru ca nu stiu ce simte el si cateodata ma gandesc ca poate-mi raspunde pe mess doar din politete, nu ca ar avea alte sentimente.Asa ca nu fa greseala ce am facut-o eu....
kudika047649
Postat pe 13 Iulie 2009 15:48
Un prim pas pe care l.ai putea face e sa.mi dai add pe mess la id angy_4_sweet si mai vorbim noi!
Maria_santal
Postat pe 13 Iulie 2009 19:20
De la: kudika047649, la data 2009-07-13 15:48:34Da,am vorbit numai pe mess pentru ca el sta in alt oras, e mai complicat....el a ajuns cineva,apare tot timpul pe la TV,il stie o tara intreaga,eu sunt casatorita si cu un copil pe deasupra.Ar putea fi cu orice femeie ar vrea si totusi ultima oara cand am vorbit l-am intrebat daca nu are pe cineva mi-a zis ca nu-l intereseaza , ca a avut niste relatii aiurea si ca acum nu se mai implica, apoi a inceput sa-mi bata apropouri cu ce a fost acum mult timp, ca l-am inselat iar cand i-am zis sa spuna ce are de spus mi-a raspuns ca nu are ce pentru ca oricum nu ar schimba situatia actuala.Si cam asta a fost , am schimbat subiectul si eu sunt acum in ceata,Nu stiu ce sa cred si cum sa procedez....sa-i mai scriu, pt. ca tot eu i-am scris, sa-i dau "ignore" pe mess si sa inchei toata povestea....e greu, pentru ca nu stiu ce simte el si cateodata ma gandesc ca poate-mi raspunde pe mess doar din politete, nu ca ar avea alte sentimente.Asa ca nu fa greseala ce am facut-o eu....


Auzi daca tot vrei sa lasi tot pentru el, lasa si copilul:)).Ce tare e omul ca apare la TV!!Lasa tot si fugi la el!
therapsong2
Postat pe 13 Iulie 2009 19:28
Ce smecher esti tu...poate o sa ajungi si tu odata in situatia asta si atunci sa te vad....
kudika047649
Postat pe 13 Iulie 2009 19:41
ceva de genu traiesc si eu....nu stiu ce sa fac:| pls help:-s
ancutzsweet
Postat pe 15 Iulie 2009 00:27
secs in apa
mitura
Postat pe 15 Iulie 2009 00:33
Si inca ceva, tocmai am aflat de ce e asa rece si indiferent.Are o relatie cu o tipa de 2 ani de zile si mi.a zis sa lasam balta totul k a fost doar o aventura de adolescenti!off...in rest putem fi amici si colegi buni!
Maria_santal
Postat pe 15 Iulie 2009 11:44
Era evident ca nu il interesai suficient de mult...
Cred ca te placea, dar nu indeajuns incat sa isi doreasca ceva cu tine, pentru ca in cazul asta s-ar fi purtat altfel, ti-ar fi acordat mai multa atentie, nu ar fi incercat sa ascunda asta asa cum a facut-o de restul lumii.

Cat despre a fii amici, nu stiu cat e de ok, se pare ca te invarte pe degete cum vrea el, se joaca cu tine, putea sa iti spuna de la inceput despre relatia de 2 ani. Asta spune destul de multe despre ce fel de persoana e...

Zic eu ca putina indiferenta nu strica, nici prea multa pentru ca atunci ar insemna ca te-a durut ce a facut. Pur si simplu arata ca nu te intereseaza si poarta-te normal.
bad_witch
Postat pe 16 Iulie 2009 11:58
Am sa.ti urmez sfatl..mersi mult..cand incepe facultatea o sa vada el..o sa.i fiu indiferenta dar am sa.l tachinez un pic..in plus m.am impacat cu prietenul meu cu chiu cu vai m.a iertat pt mica escapada...recunosc ca am gresit si va spun..nu va inselati niciodata prietenul!
Maria_santal
Postat pe 18 Iulie 2009 20:45
De la: Maria_santal, la data 2009-07-18 20:45:28Am sa.ti urmez sfatl..mersi mult..cand incepe facultatea o sa vada el..o sa.i fiu indiferenta dar am sa.l tachinez un pic..in plus m.am impacat cu prietenul meu cu chiu cu vai m.a iertat pt mica escapada...recunosc ca am gresit si va spun..nu va inselati niciodata prietenul!


Ce descoperire ai facut si tu
therapsong2
Postat pe 19 Iulie 2009 00:18
De la: Maria_santal, la data 2009-07-18 20:45:28Am sa.ti urmez sfatl..mersi mult..cand incepe facultatea o sa vada el..o sa.i fiu indiferenta dar am sa.l tachinez un pic..in plus m.am impacat cu prietenul meu cu chiu cu vai m.a iertat pt mica escapada...recunosc ca am gresit si va spun..nu va inselati niciodata prietenul!


l-ai inselat pe actualul cu colegu?!...sau ce?
aaaaaaaah ...si nu te mai deranja sa-l tachinezi ... nu merita
morticia_adams
Postat pe 19 Iulie 2009 00:25
De la: therapsong2, la data 2009-07-19 00:18:25
De la: Maria_santal, la data 2009-07-18 20:45:28Am sa.ti urmez sfatl..mersi mult..cand incepe facultatea o sa vada el..o sa.i fiu indiferenta dar am sa.l tachinez un pic..in plus m.am impacat cu prietenul meu cu chiu cu vai m.a iertat pt mica escapada...recunosc ca am gresit si va spun..nu va inselati niciodata prietenul!


Ce descoperire ai facut si tu


taci, bah !
morticia_adams
Postat pe 19 Iulie 2009 00:25
Este foarte interesant subiectul.Am si eu niste nelamuriri.Am avut un prieten am vorbit 6 luni de zile apoi ne-am despartit.Problema e ca eu inainte de a ma cupla cu el nu-l suportam.Dupa 6 luni ne-am departit.Desi ne-am despartit ne salutam ,vorbeam etc.Dupa o perioada el s-a cuplat atunci eu nu l-am mai salutat,deoarece ma gandeam ca poate prietena sa e geloasa si nu vroiam sa-mi creez nici mie pb,nici lui.Iubindu-l foarte mult mi-am luat'' inima in dinti'' si l-am sunat intr-o zi.A vorbit frumos cu mine si mi-a zis ca el m-a salutat tot timpul daca eu nu i-am raspuns asta e problema mea.Zilele trecute m-am intalnit cu el si am stat de vorba,de cate ori vorbim zice ca are femei cate vrea si ca ii merge foarte bine.As vrea sa ma apropii de el pentru ca il simt ca nu-i sunt indiferenta.Ce sfat imi dati???Va rog ajutati-ma!!Va multumesc anticipat.
Mariposyta
Postat pe 19 Iulie 2009 13:29
Buna!Singurul sfat pe care ti.l pot da este urmatorul:am trecut prin ceva asemanator cu fostul prieten si a fost o perioada in care nu mai vorbeam deloc cu el si apoi ne.am impacat!am stat 6 luni cu el si m.am simtit minunat, m.am maturizat si a inceput sa ma iubeasca!ideea e ca nu recomand reintoarceri adica reveniri la fosti...dar s.ar putea sa mearga..supa incalzita din nou nu are acelasi gust dar daca adaugi smantana e excelenta!Parerea mea e sa lupti pt ceea ce iubesti oricat de greu ar fi...Sunt sigura ca in cazul tau el incearca sa te faca geloasa spunand ca are femei cate vrea..cunosc vorba asta:)) si incearca sa faci tu primul pas cumva, mai mult in joaca sau eu stiu ce fel de om e...daca il placi arata.i asta si asteapta sa vezi ce se intampla!Succes...
Maria_santal
Postat pe 19 Iulie 2009 17:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
uni oameni sunt mult prea tacuti... 34 De la: rubya_healthy 15 Septembrie 2011 04:50
iubesc prea mult 63 De la: FAT__FRUMOSSS___ 8 Februarie 2012 10:59
Cand o sa putem sa fim impreuna?? 22 De la: _dulcik_ 5 Mai 2009 23:25
IUBESC UN INTERLOP 31 De la: dodydoru 29 August 2010 19:21
:( asta nu e viatzaaaa 24 De la: ella_tody 17 August 2009 08:29