Setari Cookie-uri

Despartire

Hei.Am avut o relatie cu un penticostal eu fiind crestin ortodox.Am fost nevoiti sa ne despartim datorita parintilor lui desi el spune ca inca ma iubeste nu a fost alta varianta.Eu am tinut mult la el,era exact cum imi doream,prea frumos sa fie adevarat.Sufar destul de mult acum si as dori cei ce au trecut prin situatii asemanatoare sa imi dea un sfat cum au trecut peste asta.
kudika_1021854
Postat pe 2 Ianuarie 2017 12:45
De la: kudika_1021854, la data 2017-01-02 12:45:04Hei.Am avut o relatie cu un penticostal eu fiind crestin ortodox.Am fost nevoiti sa ne despartim datorita parintilor lui desi el spune ca inca ma iubeste nu a fost alta varianta.Eu am tinut mult la el,era exact cum imi doream,prea frumos sa fie adevarat.Sufar destul de mult acum si as dori cei ce au trecut prin situatii asemanatoare sa imi dea un sfat cum au trecut peste asta.



Vei trece peste aceasta situatie neplacuta! Nu te imbata cu apa rece, din cauza diferentei dintre convingerile voastre religioase, ati fi intampinat, mereu, probleme!Si acolo unde dicteaza parintii nu este nimic bun, cu toate ca stiau ei ce stiau!
kudika_15804
Postat pe 3 Ianuarie 2017 12:58
Am cativa amici penticostali si stiu ca se cupleaza doar intre ei. Pastorii incurajeaza cuplurile sa mearga in fiecare seara de joi la biserica , unde se organizeaza "seara tinerilor"
Darius_
Postat pe 4 Ianuarie 2017 19:23
Presupun ca acest pastor le cam conttroleaza viata...pacat.
kudika_1021854
Postat pe 5 Ianuarie 2017 12:35
Nu le controleaza viata,pur si simplu le vrea binele. Baiatul e obisnuit sa mearga la biserica,tu ai putea sa il insotesti? El nu bea,nu fumeaza,nu injura,nu are comportament inadecvat,nu danseaza,tu ai putea sa fii ca el? E o diferenta fff mare. El are alte obiceiuri fata de ale tale,alte preocupari!
kudika055218
Postat pe 8 Ianuarie 2017 10:13
Am avut o relatie de trei ani de o luna ne-am despartit vreu sa stiu daca mai e vreo posibilitate sa ne impacam
Gabriela_Gabry_1
Postat pe 8 Ianuarie 2017 12:23
Well, Nu are sens. Nu ai de Ce sa iti pierzi timpul. Am fost intr-o situatie similara. Nu era penticostal ci arab. Kinda the same thing. Am fost impreuna 6 luni si ai lui Au avut o problema cu mine ca eram "diferita". Acum ca stau sa ma gandest, la un moment dat, a mentionat ca Daca e sa se casatoreasca Isi va lua o fata simpla. Ne-am despartit ca Asa a vrut taicasu. Si cu urmatoarea tipa care a pierdut un an juma , a facut acelasi lucru. Ideea e ca intr-o relatie trebuie sa fie doar doua persone. Iar Daca parinti lui Nu te plac , el trebuie sa fie de partea ta. Si crede ma, gasesti. Daca te incalzeste cu ceva, dupa Ce a iesit tipul din peisaj mi-am gasit linistea langa un tip care e de partea mea indiferent de ce se intampla. Nu ai de Ce sa te schimbi Pe tine pentru un barbat. Plus ca, toata faza cu sa Nu fumezi, sa Nu bei , sa Nu porti fuste scurte, do you really want that? E fun, si din nou, Nu te schimba pentru nimeni. O sa treci peste si o sa iti dai seama ca ai stat intr-o bula si ai ratat atatea.
kudika088797
Postat pe 10 Ianuarie 2017 04:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Incurcatura mare 19 De la: dragon_fly88 14 Iunie 2010 19:31
buna, 1 De la: deutza03 9 Martie 2012 11:58
Ajutorr!!! 10 De la: kudika_1013997 20 Iunie 2016 12:51
cum sa il uit? ajutati`ma va rog 13 De la: brunettalore_yahoo_com 27 Mai 2009 17:38
cununie mixta 6 De la: ioa_pcd_girl 18 Noiembrie 2009 14:46