Setari Cookie-uri

ce fac daca vorbeste mereu despre fosta?

aproape de fiecare data cand vorbim...el o aduce mereu in discutie pe fosta lui prietena...imi povesteste ce ar fi facut ea intr-o anumita situatie...cum se comporta cu el...de ce s-au despartit...si alte lucruri. ce ar trebui sa constat din toate astea ?
o_minune
Postat pe 13 Iulie 2009 12:17
De la: o_minune, la data 2009-07-13 12:17:20aproape de fiecare data cand vorbim...el o aduce mereu in discutie pe fosta lui prietena...imi povesteste ce ar fi facut ea intr-o anumita situatie...cum se comporta cu el...de ce s-au despartit...si alte lucruri. ce ar trebui sa constat din toate astea ?

ii zici pa si treci mai departe
SweetDadyD
Postat pe 13 Iulie 2009 12:26
Daca tot timpul te compara cu ea e clar ca te considera inferioara ,ca nu iti este favorabila comparatia .Daca tu crezi ca poti lupta cu o rivala invizibila fa-o dar sa stii e ca si cum te lupti cu morile de vant.Rupe relatia asta oricat de greu ar fi .Individul nu te apreciaza si e obsedat de fosta .Ar trebui sa-i recomanzi lui un psiholog.

Postat pe 13 Iulie 2009 12:37
Si inca mai esti cu el?
Dor_a
Postat pe 13 Iulie 2009 13:09
ce spuneti ?o femeie casatorita care considera ca nu e apreciata desii este o femeie iubitoare de familie si casa poate avea un amant poate si ptr a se razbuna!
mihaelagabriela77
Postat pe 13 Iulie 2009 13:14
pai daca tot vb de fosta , out si la revedere :)
blue07scorpion
Postat pe 13 Iulie 2009 13:26
De la: mihaelagabriela77, la data 2009-07-13 13:14:03ce spuneti ?o femeie casatorita care considera ca nu e apreciata desii este o femeie iubitoare de familie si casa poate avea un amant poate si ptr a se razbuna!



Si camila? Ce zicea?
Dor_a
Postat pe 13 Iulie 2009 13:42

dora camila zicea , diiiiii , ihaaaaaaaa
blue07scorpion
Postat pe 13 Iulie 2009 13:47
De la: mihaelagabriela77, la data 2009-07-13 13:14:03ce spuneti ?o femeie casatorita care considera ca nu e apreciata desii este o femeie iubitoare de familie si casa poate avea un amant poate si ptr a se razbuna!


Ai grija ca "razbunarea " sa nu te raneasca chiar pe tine si sa ai tot tu cel mai mult de pierdut.Ai incercat sa discuti cu cartile pe fata cu actualul tau partener? Poate se rezolva ceva.

Postat pe 14 Iulie 2009 08:04
II DAI PAPUCII... atat! ca oricum pierzi vremea inutil si esti doar relatia-tampon care sa-l ajute sa se repuna pe picioare. hai curaj!!!!
rodicapisica
Postat pe 17 Iulie 2009 17:02
De la: o_minune, la data 2009-07-13 12:17:20aproape de fiecare data cand vorbim...el o aduce mereu in discutie pe fosta lui prietena...imi povesteste ce ar fi facut ea intr-o anumita situatie...cum se comporta cu el...de ce s-au despartit...si alte lucruri. ce ar trebui sa constat din toate astea ?


ca inca o mai iubeste

fa-l pachet si trimite-l la fosta
kitty_krieger
Postat pe 17 Iulie 2009 17:10
De la: mihaelagabriela77, la data 2009-07-13 13:14:03ce spuneti ?o femeie casatorita care considera ca nu e apreciata desii este o femeie iubitoare de familie si casa poate avea un amant poate si ptr a se razbuna!


daca e proasta, da
daca e desteapta spune partenerului ce o deranjeaza si incearca sa rezolve aceste lucruri
kitty_krieger
Postat pe 17 Iulie 2009 17:12
probabil incearca sa`ti explice cat de descurcareatza era...
sau te compara...
ori mai simte ceva pt ea
kudika050245
Postat pe 18 Iulie 2009 15:53
e relatie din aia...pana isi revine.de fapt el nu e pregatit pt relatie.pun pariu ca nici nu-si face planuri
nici orice altceva pt ca cica a facut in vechea relatie.sfatul meu:RUUUUUUUUUNNNNNNNNNN.......as fast as you can
Roxana_Dudas
Postat pe 18 Iulie 2009 16:09
e clar ca are sentimente pt fosta , lasa-l ca nu-i a buna
Lorena26
Postat pe 18 Iulie 2009 17:44
inseamna ca inca mai are sentimente pt. fosta .Lasa-l ,nu merita sa-ti pierzi timul cu el
diana_predu
Postat pe 18 Iulie 2009 17:49
e clar ca mai tine si acum la ea.si nu e pregatit pentru o relatie.poate cu timpul vei reusi sa i-o scoti din cap,sa il faci sa te iubeasca pe tine,dar ai mult de muncit si trebuie sa stii ca iti va fi greu.trebuie sa nu te lasi doborata daca il vrei si crezi ca poate trece peste.dar daca vezi ca numai la fosta se gandeste,mai bine spunei pa de pe acum.Nu se merita sa te chinui pentru ceva ce nu poate fi al tau!
alexa1502
Postat pe 19 Iulie 2009 13:26
si d c nu il trimiti la d....?
ce mai astepti?
vb si tu de fostul tau prieten, nu ii va conveni
si atunci de ce nu mai este cu fosta atunci?
ce vrea de la tine?
sa il ajuti sa inteleaga d c s-au despartit?
sau vrea sa fc relatia voastra sa mearga comparandu-te cu ea?
hai sa fim seriosi
e obsedat de himerele din trecut
da-l la naiba
iti poti gasi pe altcineva dk vrei
nu s-au terminat barbatii
lasa-l...
petaloudita
Postat pe 19 Iulie 2009 16:44
De la: o_minune, la data 2009-07-13 12:17:20aproape de fiecare data cand vorbim...el o aduce mereu in discutie pe fosta lui prietena...imi povesteste ce ar fi facut ea intr-o anumita situatie...cum se comporta cu el...de ce s-au despartit...si alte lucruri. ce ar trebui sa constat din toate astea ?


de fiecare data cand mai aduce in discutie fosta, ii povestesti ce frumos va fi cu vitorul!
geo_x
Postat pe 19 Iulie 2009 16:46
dc mai stai ku elll?lasa-l!!!baieti nu sunt?????????si ar fi mai bn akum!apoi va fi prea tarziu!si stii dc?deoarece vede k ii accepti asa ceva.....pe viitor va face ce va vrea din tine!!si poate ai sa incepi sal iubesti mai mult si apoi...........vei suferi mai mult !!!succes:D
andr33a_4u_2009
Postat pe 19 Iulie 2009 16:53
De la: geo_x, la data 2009-07-19 16:46:47
De la: o_minune, la data 2009-07-13 12:17:20aproape de fiecare data cand vorbim...el o aduce mereu in discutie pe fosta lui prietena...imi povesteste ce ar fi facut ea intr-o anumita situatie...cum se comporta cu el...de ce s-au despartit...si alte lucruri. ce ar trebui sa constat din toate astea ?


de fiecare data cand mai aduce in discutie fosta, ii povestesti ce frumos va fi cu vitorul!




BUUNA ASTAA!
MarseVintila
Postat pe 19 Iulie 2009 17:03
eu am patit sa ies cu un tip f simpatic, destept, cu bun simt care mi-a zis la a doua intalnire ca mai are pe cineva, cu care este de 3 ani si ca nu poate renunta la ea.si ca nu poate sa imi ofere nimic serios desi ii place de mine, sa fie cu mine.iar cateva ore mai tarziu imi propune sa ramanem amici, prieteni, ca e mai bine pt amnadoi.ce zice, e super nu
alla31rom
Postat pe 20 Iulie 2009 04:57
De la: o_minune, la data 2009-07-13 12:17:20aproape de fiecare data cand vorbim...el o aduce mereu in discutie pe fosta lui prietena...imi povesteste ce ar fi facut ea intr-o anumita situatie...cum se comporta cu el...de ce s-au despartit...si alte lucruri. ce ar trebui sa constat din toate astea ?


Era un banc care suna cam asa.... "Cand un barbat iti vorbeste mereu de fosta iubita, incepe si tu sa-i vorbesti despre viitorul iubit"
rashela
Postat pe 20 Iulie 2009 07:38
zambeste daca nu vb prea des de ea ! daca e prea des , te descurci u, in functie de relatia voastra. mie mi-e vb odata 9 zile de ea , aproape in continuu !!!! am zambit, l-am ascultat foarte interesata, desi stiam deja toata povestea, si la sfarsit mi-a zis :" stii ce? esti mai buna decat ea! ea nu stia sa ma asculte !" n-a mai vb de atunci de ea ( sa zic intr-un ceas bun )
totiototio
Postat pe 20 Iulie 2009 07:44
il trimiti la ea... inseamna ca are nostalgii.Mai devreme sau mai tarziu,pleaca singur.Asta dak intre timp nu-i dai motive sa nu se mai gandeasca la ea.Eu zic sa-i spui pur si simplu ca te deranjeaza si dak te iubeste cu adevarat, o sa renunte sa faca ceva care te supara.Dak nu renunta...e mai grav si ramane prima sugestie valabila
lumimari
Postat pe 23 Iulie 2009 18:39
daca vrei sa-i inchizi gura, vorbeste mai mult ca el, despre fostu tau. viitoru tau:> frumuselu de pe strada...
da e o solutie superficiala, tot obsedat va ramane, mai bine next, si sa fie liber de contract pe plan emotional
sycorax
Postat pe 24 Iulie 2009 00:09
De la: SweetDadyD, la data 2009-07-13 12:26:41
De la: o_minune, la data 2009-07-13 12:17:20aproape de fiecare data cand vorbim...el o aduce mereu in discutie pe fosta lui prietena...imi povesteste ce ar fi facut ea intr-o anumita situatie...cum se comporta cu el...de ce s-au despartit...si alte lucruri. ce ar trebui sa constat din toate astea ?

ii zici pa si treci mai departe



La mine a fost invers :) eu vorbeam tot timpul , dar tot timpul de Ex, (si nu-mi dadeam seama deloc, dar nu faceam nici un fel de comparatii cu actualul, doar povesteam ceva ...) pana cand tipul care asculta calm ( era un baiat fff calm de felul lui , nu l enerva nimic ) imi zice: Auzi nu te supara dar acum cred ca l cunosc pe el mai bine decat pe tine. N-ai putea sa mi povestesti si despre tine cate ceva ? :))

Asta m- a adus cu picioarele pe pamat ( fara sa ma tranteasca din pod ) si mi -am tinut gura inchisa cand imi venea sa zic ceva despre Ex. Pe urma a fost Ok:)

poate merge si in cazul tau :)
Bafta!
kudika052198
Postat pe 25 Iulie 2009 08:44
E clar ca inca tine la ea...Discuta deschis cu el si fii sincera si spune-i tot ce nu iti convine, dar nu ii reprosa in fata nimic. Discutati si da'i un sfat.....nu ii impune sau interzice pentru ca se va supara pe tine. Fii blanda, dar hotarata. Multa Bafta
CarrieS
Postat pe 26 Iulie 2009 13:02
eu spun sa ai rabdare, sa asculti, si eventual sa mai aduci vorba de fostul,din cand in cand, sa il lauzi, daca poti..
...noi femeile vrem sinceritate si sa fie barbatul deschis dar cand este ne cam speriem ...lasa omul sa iti vb si de ea, si asa o sa intelegi ce ii place si ce nu, sa il cunosti mai bine pe el, si ii poti spune frumos ca te deranjeaza ca vb asa mult de fosta
blue_moonbutterfly
Postat pe 27 Iulie 2009 11:03
vorbeste cu el si spune-i ca te deranjaza sa tot vb de ea...si sa nu te compare cu ea ..tu esti diferita si trebuie sa te accepte asa cum esti...daca nu....dai un sut in fund
pamela_1
Postat pe 27 Iulie 2009 11:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ofer ajutor psihologic... 19 De la: georgiana1705 18 Martie 2010 20:52
Buna dimineata!! 4 De la: fluturas_mov 2 August 2012 20:42
cum sa ne mentinem un ten tanar si frumos? 4 De la: kudika035989 24 Ianuarie 2010 14:15
prietenul meu vorbeste tot tipul cu fosta 22 De la: kudika_993705 30 Septembrie 2015 00:47
NU AM ORGASM ~!~ 71 De la: aqnana 27 Februarie 2009 22:54