Setari Cookie-uri

barbatii

de ce nu se multumesc doar cu o femeie,si vor mai multe odata,iar daca ii prinzi,zic mereu ca "a fost doar o aventura"....dar daca nu il prindeam cat dura aceasta aventura?ce trebuie sa fac intr-o situatie de asta?
concubinul meu,dupa ce a venit copilul,a inceput sa umble cu altele,sa se poarte urat cu mine...dar de fiecare data cand zic ca ne despartim,devine o alta persoana
doareu85
Postat pe 17 Iulie 2009 00:04
Nu numai barbatii au un astfel de comportament,sunt si femei care nu se multumesc doar cu un singur barbat,deci nu vom generaliza de nici un fel....
- Daca nu il prindeai,aventura continua pana el se plictisea de d-na in cauza,sau d-na ii dadea"papuci" in favoarea unei relatii mai rentabile,caci atata timp cat el se afla intr-o relatie,in care exista si un copil nu vad de ce s-ar fi "legat la cap",daca nu avea de castigat...

- A se purta urat cu sotia (concubina),este o tehnica adoptata de majoritatea,pt a nu mai fi trasi la raspundere unde pleaca,de ce au intarziat,pe ce au cheltuit atatia bani (etc),o tehnica de manipulare psihica indusa prin frica asupra celeilalte persoane.

-Stiindu-se cu musca pe caciula,bineinteles ca atunci cand vorbesti despre despartire comportamentul lui se schimba radical,insa tine minte orice minune tine 3 zile,iar naravul din fire nu are lecuire ! Iti imaginezi ca plecand,mai ales ca motivul este o relatie extaconjugala in care protagonistul principal este el,ii lezeaza prestigiul...In ochii cunoscutilor si rudelor va poza ca un familist convins intotdeauna !

- Ce vei putea face ??? Nu-i cunosc caracterul ca sa pot stii ce reactii va avea,poate devenii violent, sau se poate potoli...,insa revin si subliniez ca cine a apucat pe astfel de cai cu greu se potoleste,mi-asi dorii sa gresesc....
De ce o face ??? Pt a isi dovedi siesi cat de potent este..
Floare_de_castan
Postat pe 17 Iulie 2009 01:03
De la: kudika050371, la data 2009-07-17 00:04:02de ce nu se multumesc doar cu o femeie,si vor mai multe odata,iar daca ii prinzi,zic mereu ca "a fost doar o aventura"....dar daca nu il prindeam cat dura aceasta aventura?ce trebuie sa fac intr-o situatie de asta?
concubinul meu,dupa ce a venit copilul,a inceput sa umble cu altele,sa se poarte urat cu mine...dar de fiecare data cand zic ca ne despartim,devine o alta persoana



Ar trebui sa mai citesti de cel putin doua ori ce ai postat!Sincer,cred ca nu esti destul de puternica sa poti face un barbat sa se opreasca la tine!Te multumesti cu statutul de concubina...ti-ai pus singura eticheta!!!
bl_de
Postat pe 17 Iulie 2009 09:05
pt ca nu sti sa te impui in fata lui..probabil de aia si face asa
_dulcik_
Postat pe 17 Iulie 2009 09:12
pt ca tine vrajeala!
pt ca daca aveai mai mult curaj plecai ..nu doar il amenintai si in urma amenintarii sa se gudure pe landa tine...iar tu sa zici ok...
si apoi exact cum spune bl_de esti doar concubina..nici cand ai nascut un copil nu ai fost ridicata in gradul de sotie...de ce?..simplu...tu te multumesti cu putin!
si ce se va intampla daca va ramane gravida una din aventurile lui?
redline
Postat pe 17 Iulie 2009 09:18
Faptul ca nu l-a interesat oficializarea relatiei cu tine mai ales ca aveti si un copil trebuia sa-ti dea de gindit.
kudika052180
Postat pe 17 Iulie 2009 09:42
dute cit mai ai timp....nu merita sa suferi pt un ticalos
cristiana_cris
Postat pe 17 Iulie 2009 10:03
De la: kudika050371, la data 2009-07-17 00:04:02de ce nu se multumesc doar cu o femeie,si vor mai multe odata,iar daca ii prinzi,zic mereu ca "a fost doar o aventura"....dar daca nu il prindeam cat dura aceasta aventura?ce trebuie sa fac intr-o situatie de asta?
concubinul meu,dupa ce a venit copilul,a inceput sa umble cu altele,sa se poarte urat cu mine...dar de fiecare data cand zic ca ne despartim,devine o alta persoana


Poate si atentia ta fata de el nu mai este aceeasi , avand in vedere ca s-a schimbat de cand a venit copilul. Iar despre partea despartirii cred ca este foarte constient ca altele nu-i spala nu-i calca nu-i gatesc si asa mai departe dar asta nu cred ca rezolva situatia sa ai 2 zile bune si 10 rele.
valivieru96
Postat pe 17 Iulie 2009 10:22
De la: bl_de, la data 2009-07-17 09:05:42
De la: kudika050371, la data 2009-07-17 00:04:02de ce nu se multumesc doar cu o femeie,si vor mai multe odata,iar daca ii prinzi,zic mereu ca "a fost doar o aventura"....dar daca nu il prindeam cat dura aceasta aventura?ce trebuie sa fac intr-o situatie de asta?
concubinul meu,dupa ce a venit copilul,a inceput sa umble cu altele,sa se poarte urat cu mine...dar de fiecare data cand zic ca ne despartim,devine o alta persoana



Ar trebui sa mai citesti de cel putin doua ori ce ai postat!Sincer,cred ca nu esti destul de puternica sa poti face un barbat sa se opreasca la tine!Te multumesti cu statutul de concubina...ti-ai pus singura eticheta!!!


Ce usor e sa condamni slabiciunea altuia.....
2007anna32
Postat pe 20 Iulie 2009 16:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Unde o fi lumea asta care deschide un topic si/l lasa asha?? 16 De la: soraderazboi 7 Aprilie 2010 01:55
De ce aveti relatia actuala? 22 De la: yumy 12 Octombrie 2010 19:46
Valentine's Day 2 De la: _dulcik_ 9 Februarie 2009 00:39
povestea mea.. 21 De la: studenta0101 19 Decembrie 2009 18:46
buna 30 De la: yumalai 17 Februarie 2010 08:51