Setari Cookie-uri

Subict a la Maya:P

Buna. Citesc foarte des ceea ce postati voi aici , numai ca din lipsa timpului sau din cauza lenei nu imi spun parerea. In dimineata aceasta m-am gandit sa scriu si eu un topic poate se asemana cu multe alte topicuri, insa vreau sa imi spuneti o parere, un sfat despre ceea ce urmeaza sa va povestesc.
Vi s-a intamplat vreodata sa primiti ceea ce va doriti mai mult? eeehhh eu am primit ..... Stam intr-o seara in camera mea , stateam si ma gandeam la ceea ce imi doresc eu mai mult in clipa aceea, aceea dorinta era sa am o persoana langa mine care sa ma respecte, sa ma iubeasca, sa fie langa mine la bine si la rau ( ceea ce eu nu am mai avut asa ceva de un an de zile) zis si facu ..... Dorinta s-a indeplint. Ma place enorm de mult, asemenea si eu pe el, numai ca el are pe cineva de ceva timp, dar din spusele lui se v-a desparti de aceea pt ca nu e nimic serios.
Tin sa va spun k noi iesim foarte des impreuna, ba cu prieteni lui, ba cu ai mei.
Ar fi multe de spus dar nu vreau sa va plictisesc. Daca exista cineva care ar vrea sa imi asculte povestea si sa imi dea un sfat, as fi foarte :sml-happy0141
Pupici
Mishka_Maya
Postat pe 15 Ianuarie 2011 09:42
De la: Mishka_Maya, la data 2011-01-15 09:42:49Buna. Citesc foarte des ceea ce postati voi aici , numai ca din lipsa timpului sau din cauza lenei nu imi spun parerea. In dimineata aceasta m-am gandit sa scriu si eu un topic poate se asemana cu multe alte topicuri, insa vreau sa imi spuneti o parere, un sfat despre ceea ce urmeaza sa va povestesc.
Vi s-a intamplat vreodata sa primiti ceea ce va doriti mai mult? eeehhh eu am primit ..... Stam intr-o seara in camera mea , stateam si ma gandeam la ceea ce imi doresc eu mai mult in clipa aceea, aceea dorinta era sa am o persoana langa mine care sa ma respecte, sa ma iubeasca, sa fie langa mine la bine si la rau ( ceea ce eu nu am mai avut asa ceva de un an de zile) zis si facu ..... Dorinta s-a indeplint. Ma place enorm de mult, asemenea si eu pe el, numai ca el are pe cineva de ceva timp, dar din spusele lui se v-a desparti de aceea pt ca nu e nimic serios.
Tin sa va spun k noi iesim foarte des impreuna, ba cu prieteni lui, ba cu ai mei.
Ar fi multe de spus dar nu vreau sa va plictisesc. Daca exista cineva care ar vrea sa imi asculte povestea si sa imi dea un sfat, as fi foarte :sml-happy0141
Pupici



Te "ascultam"!
mimi_ca29
Postat pe 15 Ianuarie 2011 09:45
lasa timpul sa treaca...
roz5blue6lila7
Postat pe 15 Ianuarie 2011 09:47
Multumesc frumos Mimi:) Apreciez mult ca ai fost asa de prompta:) .... Pai sa incep prin a-ti spune ca Eu am 22, el are 27, ne cunoastem de 4 luni aproape. Totul a fost foarte frumos felul in care ne-am cunoscut, cum ne-am comportat,. De exemplu prima intalnire am spus ca am fost la ziua unui prieten de al lui, bineinteles ca nu cunosteam pe nimeni. M-am distrat foarte tare. Dupa aceea intalnire mi-a spus ca a ramas surprins impresionat pentru faptul ca ne-am inteles asa bine si ne-am distrat. timp de o luna de zile ne vedem in fiecare weekend, pentru ca el muncea. De fiecare data el imi spunea mei eu sunt cu cineva, "insurat", eu nu bagam in seama , pana cand intr-o zi am avut o discutie serioasa cu el si mi-a spus ca e cu cineva, dar nu e serios. Bine eu cred ca lui ii e frica sa ramana singur, poate nu o sa mearga intre noi.
L-am intrebat intr-o zi ce simte el pentru mine....la care el imi spune .... este a2a oara cand intal o persoana care sa imi placa atat de mult, sa ma atraga din toate pct de vedere, sa stie sa se comporte ca atare. Ai intrat la sufletul meu..... eu i-am spus oky ... pai hai sa incercam sa vedem cum ne intelegem ......la care el ... pai hai sa ne mai cunoastem, sa vedem cum reactionam in anumite situatii, tu nu stii mai nimic despre mine.

Bine eu nu ma pricep in a povesti foarte bine ... sper sa intelegeti ceva:(
Mishka_Maya
Postat pe 15 Ianuarie 2011 09:58
De la: roz5blue6lila7, la data 2011-01-15 09:47:49lasa timpul sa treaca...





Stiu timul rezolva totul, dar am ajuns intr-un moment in care imi doresc sa am pe cineva permanent langa mine, sa nu ma mai simt singura. Nu pot sa zic ca duc lipsa de "pretendenti " numai ca nu imi plac, mie imi place de el :)
Mishka_Maya
Postat pe 15 Ianuarie 2011 10:04
De la: Mishka_Maya, la data 2011-01-15 09:58:58Multumesc frumos Mimi:) Apreciez mult ca ai fost asa de prompta:) .... Pai sa incep prin a-ti spune ca Eu am 22, el are 27, ne cunoastem de 4 luni aproape. Totul a fost foarte frumos felul in care ne-am cunoscut, cum ne-am comportat,. De exemplu prima intalnire am spus ca am fost la ziua unui prieten de al lui, bineinteles ca nu cunosteam pe nimeni. M-am distrat foarte tare. Dupa aceea intalnire mi-a spus ca a ramas surprins impresionat pentru faptul ca ne-am inteles asa bine si ne-am distrat. timp de o luna de zile ne vedem in fiecare weekend, pentru ca el muncea. De fiecare data el imi spunea mei eu sunt cu cineva, "insurat", eu nu bagam in seama , pana cand intr-o zi am avut o discutie serioasa cu el si mi-a spus ca e cu cineva, dar nu e serios. Bine eu cred ca lui ii e frica sa ramana singur, poate nu o sa mearga intre noi.
L-am intrebat intr-o zi ce simte el pentru mine....la care el imi spune .... este a2a oara cand intal o persoana care sa imi placa atat de mult, sa ma atraga din toate pct de vedere, sa stie sa se comporte ca atare. Ai intrat la sufletul meu..... eu i-am spus oky ... pai hai sa incercam sa vedem cum ne intelegem ......la care el ... pai hai sa ne mai cunoastem, sa vedem cum reactionam in anumite situatii, tu nu stii mai nimic despre mine.

Bine eu nu ma pricep in a povesti foarte bine ... sper sa intelegeti ceva:(



Nu sunt genul de persoana care sa judece pacatele sau greselile altora; cand nu-mi convine ceva, prefer sa nu scriu nimic. La fel o sa fac si cu tine; nu te judec pentru ca ai o relatie cu un barbat "luat". Trebuie sa iei decizii in viata, in asa fel incat, sa nu fii ranita mai tarziu dar la fel de important este sa nu-ti cladesti fericirea ranind pe altcineva. Fii precauta in aceasta relatie pentru ca exista mari sanse sa fii ranita. Mai asteptam detalii!
mimi_ca29
Postat pe 15 Ianuarie 2011 10:09
Daca nu e nimic serios cu tipa cealalta de ce nu se desparte de ea?Nu ar fi mai corect asa?S-au probabil el vrea sa mearga in paralel cu amundoua si sa vada pe parcurs care e mai buna de oprit.Iti spune cat de bine va intelegeti si cat de mult te place bla bla bla dar daca nu renunta la ea se contrazice singur.Ai grija ca esti pe un teren minat.
Barbie30_
Postat pe 15 Ianuarie 2011 11:42
De la: Mishka_Maya, la data 2011-01-15 09:58:58 Ai intrat la sufletul meu..... eu i-am spus oky ..




eu zic data viitoare sa i zici "ÎÎÎHHÎÎ" , sigur il vei impresiona.
rockk
Postat pe 24 Ianuarie 2011 09:44
Cel putin din punctul meu de vedere, cand un barbat are o relatie, DAR iese si se distreaza cu o alta femeie, continua sa faca declaratii si promisiuni unei alte femei, e o javra. Nu e nicio diferenta intre el care nu-i insurat cu acte si ala de-i insurat cu acte si zice unei potentiale amante: "nu ma mai inteleg cu sotia, nu facem sex, doar coabitam".
VAX! Minciuni!
Asta una.
A doua e ca, un barbat liber sufleteste NU VA SPUNE NICIODATA unei femei pe care o place si cu care s-a simtit excelent luni bune ca... "bla, bla, hai sa vedem cum e". Dimpotriva, devoreaza!

Asa ca, tot dupa parerea mea, minte cu nerusinare. Vei fi doar distractia inca luni bune de acum incolo. Nu se va desparti de cealalta pentru tine. O facea daca era asa nefericit.
rashela
Postat pe 24 Ianuarie 2011 10:10
Dar de ce nu lasati voi fata sa se simta bine? Isi va da ea cu capul singura de pereti cand la un moment dat va cere mai mult de la relatie si bineinteles ca nu va primi. Pentru ca omul s-a obisnuit asa, ii place relatia asta asa cum este ea si daca acum nu este dispus sa renunte la ce are cu cealalta femeie, in mod sigur nu o va face mai tarziu.
_Cryssa_
Postat pe 24 Ianuarie 2011 12:05
cum adica e intr-o relatie dar acea persoana nu inseamna nimic pt el? doar te amageste .. pardon, te amagesti!
zdup
Postat pe 24 Ianuarie 2011 15:22
am o varsta la care pot da sfaturi....nu te asa amagita de chestia cu"ceaalta nu reprezinta nimic"....sunt a a 2-a casatorie si am avut timp suficient sa invat ce inseamna "teoria barbatilor"....DESCHIDE OCHII MARI si INCHIDE_TI INIMA atunci cand face astfe de afirmatii....vei regreta in timp acceptul de a fi vioara a 2-a...
cory_blue56
Postat pe 24 Ianuarie 2011 15:36
De la: rockk, la data 2011-01-24 09:44:39
De la: Mishka_Maya, la data 2011-01-15 09:58:58 Ai intrat la sufletul meu..... eu i-am spus oky ..




eu zic data viitoare sa i zici "ÎÎÎHHÎÎ" , sigur il vei impresiona.


da da ! sau nga nga!
pickard
Postat pe 24 Ianuarie 2011 15:44
De la: Barbie30_, la data 2011-01-15 11:42:39Daca nu e nimic serios cu tipa cealalta de ce nu se desparte de ea?Nu ar fi mai corect asa?S-au probabil el vrea sa mearga in paralel cu amundoua si sa vada pe parcurs care e mai buna de oprit.Iti spune cat de bine va intelegeti si cat de mult te place bla bla bla dar daca nu renunta la ea se contrazice singur.Ai grija ca esti pe un teren minat.


Scurt si la subiect !
alexo88
Postat pe 24 Ianuarie 2011 16:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
credeati ca vam uitat 6 De la: kudika052376 16 Iulie 2009 00:03
help!! il iubesc dar nu mai stiu cum sa-l pastrez langa mine 21 De la: kudika_7410 19 Mai 2012 21:15
Cum trebuie sa te comporti intr-o relatie? 95 De la: 2a3d 1 Ianuarie 2013 21:51
NU MAI VAD MESAJELE DE PE FORUM DE LA RECLAME SI "ULTIMELE STIRI" 3 De la: bestdevilinside 10 Noiembrie 2008 20:01
sf.mihail si gavril 2 De la: kudika_alexutza 8 Noiembrie 2009 15:49