Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat

SINCERA SA FIU,E PRIMA OARA CAND FAC ASA CEVA,DAR AM NEVOIE DE PAREREA UNOR PERSOANE CARE SA FIE TOTALMENTE OBIECTIVE,DECI NU POT APELA NICI LA PRIETENI ,NICI LA FAMILIE...BINEINTELES CA ESTE VORBE DESPRE UN BARBAT....NE-AM CUNOSCUT ACUM CATEVA LUNI LA SERVICIU LA MINE,EL VENEA DES PE ACOLO SI AM INCEPUT SA STAM DE VORBA,SI PE ZI CE TRECEA EL STATEA TOT MAI MULT CU MINE,NE FACEAM CONFIDENTE,AM INCEPUT SA VORBIM LA TELEFON,SMS-URI,IN FINE......AM INCEPUT SA GLUMIM PE TEMA UNEI POSIBILE RELATII,EL LE SPUNEA TUTUROR CLIENTILOR MEI (DETIN UN MAGAZIN ALIMENTAR) CA SUNT VIIITOAREA LUI SOTIE...ETC.MI-A SPUS CA ARE PE CINEVA,DAR CA RELATIA NU MERGE DELOC,LUCRU CARE MI-A FOST CONFIRMAT PE DEPLIN CHIAR PRIN CONVERSATIILE PE CARE LE AVEA CU IUBITA LUI ,IL JIGNEA FOARTE MULT,DE TREI ANI DE CAND SUNT IMPREUNA EL A FOST CEL CARE LE-A MENTINUT PE EA SI PE FIICA EI,EA NU A MUNCIT NICI O ZI IN TOT ACEST TIMP,SI ACUM CA VENITURILE LUI AU MAI SCAZUT NU POT AVEA ACELASI STIL DE VIATA,SI EA II REPROSEAZA LUCRUL ACESTA.....CERT ESTE CA EL NU O LASA DATORITA FAPTULUI CA LOCUINTA IN CARE STAU IMPREUNA ESTE A EI,EL NU ARE LOCUINTA PROPRIE,SI DEOCAMDATA NICI NU ARE POSIBILITATEA DIN PUNCT DE VEDERE FINANCIAR SA ACHIZITIONEZE UNA.AM INCEPUT SA IESIM ,DAR IN ACEL MOME NT AU INCEPUT SI CERTURILE...EL ESTE FOARTE GELOS,CHIAR SI PE CLIENTII SI PE DISTRIBUITORII CU CARE LUCREZ,EU SUNT O PERSOANA FOARTE SOCIABILA SI LUCRUL ACESTA IL DERANJEAZA,AM AJUNS SA UMBLU PE VARFURI PT A NU-L SUPARA,AVEM NISTE CERTURI GROAZNICE,AM IMPRESIA CA EL SE RAZBUNA PE MINE PT TOATE SCANDALURILE PE CARE LE ARE CU EA ACASA.PE DE ALTA PARTE M-AM INDRAGOSTIT DE EL,SI EL SPUNE CA MA IUBESTE FOARTE MULT,SE POARTA MINUNAT CU FIUL MEU,DAR NU STIU CAT O SA MA I POT SUPOTRA ATATA TENSIUNE,SPUNE CA VREA SA NE MUTAM IMPREUNA,AM CAUTAT APARTAMENTE CU CHIRIE,DAR NU-L VAD DECIS,NU VAD LA EL DORINTA DE A FI CU ADEVARAT IMPREUNA,AM PUS PE MASA CATEVA SOLUTII,DAR NICI UNA NU I-A CONVENIT ,IN PLUS,A INCEPUT SA BEA,SI CAN O FACE ,CERTURILE SUNT TERIBILE,MA JIGNESTE FOARTE TARE.....SUNT INTR-UN IMPAS,NU STIU CA AR TREBUI SA FAC,SA-L PARASESC SI SA-MI VAD DE VIATA SAUSA CONTINUI CU RELATIA..........MI-E FOARTE GREU SA MA DECID......AM NEVOIE DE PARERILE VOASTRE,MULTUMESC PENTRU TOT
topvelis
Postat pe 17 Iulie 2009 19:00
auzi? tu singura spui ca individul le intretine pe cele doua iar apoi te contrazici ca nu pleaca deoarece nu are casa.pai daca cealalta femeie ar fi nebuna de ce in loc sa le intretina nu pleaca cu,chirie ca e mai ieftin? spui ca nu este hotarit sa se mute cu tine ca de plateste chirie..................dar ce este mai grav ca tot el ce locuieste cu alta femeie devine gelos........nervos.........;;si incepe sa bea! tu crezi ca ,copilul tau merita un astfel de tata? tu nu vezi ca individul este un dobitoc?azi te jigneste iar miine o sa te loveasca!..........faptul ca cealalta il jigneste trebuie sa te puna pe ginduri ca se comporta asa tot din cauza lui!sigur el a jignit-o primul etc...........;ceea ce acu incepe sa faca cu tine! STAI IN BANCA TA SI LASA VICTIMIZATII ASTIA CARE NU AU CASA, MASA SI NICI UN DUMNEZEU! COPILUL TAU SA FIE PE PRIMUL LOC SI NU II MAI FACE CUNOSTINTA CU TOTI DOBITOCII DECIT ATUNCI CIND ESTE CEVA FOARTE SERIOS! CE IMAGINE O SA AIBA DESPRE TINE ACUM SE VA REFLECTA IN VIITORUL LUI!
FRANNNCE
Postat pe 17 Iulie 2009 19:14
In cateva luni a devenit gelos (in sensul rau...) , ti-a aratat ca le cam are cu bautura si are si o iubita de care nu prea pare hotarat sa se desparta.
Faptul ca se intelege bine cu baiatul tau este pentru ca sunteti totusi la inceput...Gandeste-te ca asta va suporta copilul tau pe viitor...certuri , scandaluri si ...betie.
Sau crezi ca bea de cateva luni , ha?
ella_c
Postat pe 17 Iulie 2009 19:39
innainte de a te gandi la un viitor cu el,ar trebuii sa pui copilul pe primul loc.daca el acum se poarta asa cu tine....cum crezi ca sa va purta cand veti locuii impreuna?nu te lega la cap fara sa te doara...lasa-l ca nu a disparut rasa barbatilor de pe pamant.iar daca mai si bea.... asta ar trebuii sa te ingrijoreze cel mai tare.
doareu85
Postat pe 18 Iulie 2009 00:33
De la: kudika050371, la data 2009-07-18 00:33:12innainte de a te gandi la un viitor cu el,ar trebuii sa pui copilul pe primul loc.daca el acum se poarta asa cu tine....cum crezi ca sa va purta cand veti locuii impreuna?nu te lega la cap fara sa te doara...lasa-l ca nu a disparut rasa barbatilor de pe pamant.iar daca mai si bea.... asta ar trebuii sa te ingrijoreze cel mai tare.


pai cin` sa te mai inteleaga???
acu` 5 minute ai deschis un topic sa ceri parerea despre relatia ta cu iubitul ..
mitura
Postat pe 18 Iulie 2009 00:35
Sotul meu a trait o viata de cosmar,alaturi de un tata gelos ,posesiv si alcoolic,o viata plina de batai,scandaluri si interdictii.De ce?Pentru ca mama lui a crezut ca e mai bine sa -si sacrifice copiii decat sa renunte la el,cand inca nu era tarziu.Mentalitatea unei femei care a crescut cu conceptul ca 2oameni casatoriti trebuie sa stea impreuna cu orice pret.GRESIT,doamnelor!
Nimic nu merita si nu valoreaza mai mult decat copilul tau,in primul rand si apoi demnitatea ta de femeie.De ce trebuie sa ne chinuim singure,cand putem evita asta?
Un barbat gelos,alcoolic si care mai are si pe altcineva nu valoreaza nimic.Gelozia e benefica in cuplu,dar in limita bunului simt.
.Spui ca e apropiat de copilul tau.Atunci sa-i ofere linistea si echilibrul emotional de care un copil are atata nevoie pentru a se dezvolta normal.
Spui ca tine la tine.Sa-ti demonstreze cu fapte:sa termine cealalta relatie,sa lase bautura si gelozia stupida,sa-ti fie alaturi la bine si la greu,sa te respecte.Dar,in primul rand,respecta-te tu ca femeie si pastreaza-ti demnitatea !
Arayta-i ca noi,femeile,suntem puternic si destepte,si ca suntem dispuse sa oferim multa iubire ,cu conditia sa primim acelasi lucru in schimb.
In viata,totul se castiga cu multa vointa,rabdare si munca
adennyelle
Postat pe 24 Iulie 2009 21:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am si eu nevoie de un sfat 16 De la: just_me_ella 13 Aprilie 2010 14:08
heey! 4 De la: i_andra 31 Octombrie 2009 12:09
Fostul iubit e cuplat cu prietena mea 9 De la: vss 4 Mai 2010 21:01
Inrebare pentru femei legata de iubire si barbati 37 De la: mika_i 16 Mai 2009 21:17
prima discutie p forum :P 6 De la: felixcat 30 Iulie 2009 17:32