Setari Cookie-uri

barbatii casatoriti

va rog sa imi dati si mie un sfat daca se poate....eu si concubinul meu avem un copil,dar dupa ce eu am nascut,el s-a schimbat radical,dar nu va ganditi ca in bine ci in rau.....isi cauta alte fete,nu prea mai discutam ca innainte,intr-un cuvant nu ne mai intelegem.Ce sa fac?sa il parasesc sau sa il las si sa astept o alta schimbare de a lui?
doareu85
Postat pe 18 Iulie 2009 00:12
De la: kudika050371, la data 2009-07-18 00:12:47va rog sa imi dati si mie un sfat daca se poate....eu si concubinul meu avem un copil,dar dupa ce eu am nascut,el s-a schimbat radical,dar nu va ganditi ca in bine ci in rau.....isi cauta alte fete,nu prea mai discutam ca innainte,intr-un cuvant nu ne mai intelegem.Ce sa fac?sa il parasesc sau sa il las si sa astept o alta schimbare de a lui?



si ce treaba are titlu' cu ce-ai scris tu?
geo_x
Postat pe 18 Iulie 2009 00:14
imi cer scuze pt titlu,a fost greseala mea....ma gandeam la doua subiecte odata,si le-am incurcat,pt ca am o prietena care e casatorita si trece cam prin aceleasi lucruri....scuze dinnou
doareu85
Postat pe 18 Iulie 2009 00:25
mi se pare prea vaga descrierea relatiei si parca deja ai luat o hotarare!
geo_x
Postat pe 18 Iulie 2009 00:29
De la: kudika050371, la data 2009-07-18 00:12:47va rog sa imi dati si mie un sfat daca se poate....eu si concubinul meu avem un copil,dar dupa ce eu am nascut,el s-a schimbat radical,dar nu va ganditi ca in bine ci in rau.....isi cauta alte fete,nu prea mai discutam ca innainte,intr-un cuvant nu ne mai intelegem.Ce sa fac?sa il parasesc sau sa il las si sa astept o alta schimbare de a lui?


Ok, eu una nu voi putea intelege niciodata de ce te (va) intrebati "Ce sa fac?" atunci cand sunteti constiente ca lucrurile merg rau. Exista doua variante. ori va agatati ca scaiul de un barbat (respectiv de o relatie) care nu va vrea, nu va iubeste si nu va respecta.. si care, mai devreme sau mai tarziu va va lasa oricum...ori puneti piciorul in pragul propriei voastre vieti si invatati sa traiti si singure. Nu toata viata! Dar macar scapati de balast.
Desi, de multe ori am senzatia ca cine se scutura de un paduche.. inseamna ca deja stie ce trebuie sa faca. Cine.. nu, degeaba ii dai sfaturi, oricum nu le va urma in veci.

90% la suta din temele acestui forum trateaza astfel de probleme. Cum sa fac sa supravietuiesc umilita, batuta, inselata.... dar atat de indragostita de EL!!!
rashela
Postat pe 18 Iulie 2009 00:34
vezi tu,ca in cazul meu nu este vorba numai de mine,ci si de un copil care pana acum si l-a dorit.pot spune ca eu nu prea am fost hotarata sa fac pasul asta,de a avea un copil....dar vazand ca el si-l dorea,am vrut sa il fac fericit...caci pana acum nu am avut probleme de genul asta...
doareu85
Postat pe 18 Iulie 2009 00:41
De la: kudika050371, la data 2009-07-18 00:12:47va rog sa imi dati si mie un sfat daca se poate....eu si concubinul meu avem un copil,dar dupa ce eu am nascut,el s-a schimbat radical,dar nu va ganditi ca in bine ci in rau.....isi cauta alte fete,nu prea mai discutam ca innainte,intr-un cuvant nu ne mai intelegem.Ce sa fac?sa il parasesc sau sa il las si sa astept o alta schimbare de a lui?

Cum adica "isi cauta alte fete"? Si tu ce faci? Da mai multe detalii sa pricep si eu...
kudika019285
Postat pe 18 Iulie 2009 00:52
asta vroiam si io, ca-i prea generalista si evazionista!
geo_x
Postat pe 18 Iulie 2009 00:53
De la: kudika050371, la data 2009-07-18 00:41:38vezi tu,ca in cazul meu nu este vorba numai de mine,ci si de un copil care pana acum si l-a dorit.pot spune ca eu nu prea am fost hotarata sa fac pasul asta,de a avea un copil....dar vazand ca el si-l dorea,am vrut sa il fac fericit...caci pana acum nu am avut probleme de genul asta...


Jesus! fata draga, un copil nu-l faci DOAR pentru ca un oarecare il doreste. Ar insemna ca tu nu-l doresti si nu-l iubesti deloc, fiind doar o ofranda pe altarul individului in cazua.
Asta era una..
A doua e ca un copil nu uneste niciodata doua persoane care nu au nimic in comun... Si nici nu impaca cupluri.
A treia ar fi ca un copil nu poate fi folosit ca scuza (scuza ta) pentru a ramane langa un barbat care spui ca nu da doi bani pe tine. Nici mai tarziu nu va da. Si, cu siguranta nici pe copil.
Iar ultima.. este ca poti fi tata si de duminica..... daca e cazul si daca isi doreste cu adevarat.
Ma intreb insa.. ce doresti tu, de fapt?!
rashela
Postat pe 18 Iulie 2009 00:56
eu vreau ca acest copil sa nu sufere di cauza lui atat.iar ca sa raspund si la celelalte,vine la ore foarte tarzii acasa,si totul il enerveaza.din punct de vedere financiar nu o ducem rau,dar am ajuns sa ne certam d e la nimicuri....cum ar fi daca il intreb cu a fost astazi la munca?devine foarte nervos si imi spune ca nu este treba mea.niciodata nu s-a comportata asa.avem 3ani impreuna.
doareu85
Postat pe 18 Iulie 2009 01:06
iar de unit,nici nu se punea vorba caci noi eram uniti.pot sa spun ca foarte multa lume ne invidia.
doareu85
Postat pe 18 Iulie 2009 01:07
De la: kudika050371, la data 2009-07-18 01:06:24eu vreau ca acest copil sa nu sufere di cauza lui atat.iar ca sa raspund si la celelalte,vine la ore foarte tarzii acasa,si totul il enerveaza.din punct de vedere financiar nu o ducem rau,dar am ajuns sa ne certam d e la nimicuri....cum ar fi daca il intreb cu a fost astazi la munca?devine foarte nervos si imi spune ca nu este treba mea.niciodata nu s-a comportata asa.avem 3ani impreuna.


Spune-mi, te rog, nu-i asa ca tu stai cu cel mic acasa si ca banii provin din jobul lui? Si banuiesc ca stati si cu chirie, nu? sau stati la el?
rashela
Postat pe 18 Iulie 2009 01:12
se stie ca aparitia unui copil genereaza/amplifica/sporesc tensiunile in cadrul cuplului in 80% din cazuri, mai ales a primului copil. Tu esti mai stresata/obosita, acorzi mai mult timp copilului decat lui, probabil nu mai ai dimensiunile dinainte de sarcina etc. Cu copilul cum se poarta? Incearca sa discuti deshis cu el si sa ajungi la cauza acestei schimbari. Daca se poate remedia, bine, daca nu, asta e, n-ai fi nici prima nici ultima. Conteaza sa-ti fie tie bine si implicit si copilul va fi bine. Barbati se mai gasesc.
kudika019285
Postat pe 18 Iulie 2009 01:23
De la: kudika050371, la data 2009-07-18 00:12:47va rog sa imi dati si mie un sfat daca se poate....eu si concubinul meu avem un copil,dar dupa ce eu am nascut,el s-a schimbat radical,dar nu va ganditi ca in bine ci in rau.....isi cauta alte fete,nu prea mai discutam ca innainte,intr-un cuvant nu ne mai intelegem.Ce sa fac?sa il parasesc sau sa il las si sa astept o alta schimbare de a lui?



Mai ai un topic deschis BARBATII cu acelasi subiect, ajung la concluzia ca si omul acela are drepatate ca se duce dupa altele daca esti asa insistenta si-l intrebi sau ii spui de 10 ori un lucru
imi pare rau dar asta e perseverenta in ce ????
valivieru96
Postat pe 18 Iulie 2009 01:24
nu,banii vin si de la mine.acum sunt in maternitate,dar tot iau bani.iar casa am cumparat-o impreuna,am pus amnadoi bani.iar cat despre prea multe intrebari fata de el nu sunt eu fiinta care sa fie cicalitoare.si nici asa geloasa nu sunt.problema este ca nu mai sunt asa slabuta cum eram candva.
doareu85
Postat pe 18 Iulie 2009 01:39
De la: kudika050371, la data 2009-07-18 01:39:27nu,banii vin si de la mine.acum sunt in maternitate,dar tot iau bani.iar casa am cumparat-o impreuna,am pus amnadoi bani.iar cat despre prea multe intrebari fata de el nu sunt eu fiinta care sa fie cicalitoare.si nici asa geloasa nu sunt.problema este ca nu mai sunt asa slabuta cum eram candva.


Fii serioasa, draga mea! Doar nu-ti imaginezi, doar nu poti crede ca ceva kilograme in plus ar putea determina un barbat sa nu te mai iubeasca?? Doar pe unul care oricum nu te-a iubit suficient..... l-ar interesa asa ceva.
Ok, daca nu vrei si nu vrei sa crezi ca s-a terminat... inainte de a ajunge o epava. ai putea incerca o ultima solutie. Aceea de a-i spune ca te gandesti la despartire si ca ar fi bine sa ia in calcul mutarea lui din casa. Evident, replica lui .. tipic masculului care nu respecta femeia de langa el.. va fi sa pleci tu. Ok, exista un tribunal.. si o mana de oameni care iti pot rezolva situatia. Totul e sa vrei TU... nu altii.
rashela
Postat pe 18 Iulie 2009 01:49
Discuta liber cu el despre nemultumirile tale, el despre ale lui, ne spui cum au decurs lucrurile si te-om mai sfatui.
kudika019285
Postat pe 18 Iulie 2009 02:00
e trist intr adevar ca ai facut deja copilul ....mai trist ca ai facut o ca sa l vezi pe el fericit.
sa nu mai faci niciodata asta.........gandeste te la tine in 1 rand.....

nu merita sa stai cu cnv care sa te umileasca ..........si nu l mai intreba ce face cum se simte daca vrea ceva
schimba ti o perioada buna comportamentul fata de el ( parerea mea .....fii mult mai rece)
si daca nu i convine.........usa e deschisa! .... te chinui mai tare cu el decat fara el
morticia_adams
Postat pe 19 Iulie 2009 00:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Caderea parului poate fi stopata!!!! 1 De la: FitzeFitze 5 Ianuarie 2010 01:15
Iubitul meu este obsedat de familia lui! 41 De la: kudika437209 4 Octombrie 2011 22:29
Baiat gemeni Fata balanta ? 16 De la: Broscaru 13 Ianuarie 2012 18:30
Nu stiu ce sa mai fac! 1 De la: kudika_1027885 3 Iulie 2017 10:37
ce cosmetice trebuie sa folosesc pentru riduri 1 De la: kudika136905 7 Martie 2010 09:21