Setari Cookie-uri

Culoarea blonda, sfaturi :)

Buna! :)
As vrea si eu sa ma vopsesc. (nu ma ajuta comentariile gen "esti prea mica", "iti strici/arzi parul" etc)
Sunt satena-ciocolatiu acum culoare naturala, cu suvite blonde (care s-au cam dus :d ).
Am tenul inchis (nu foarte). Deci, cine ma poate ajuta si pe mine sa-mi dea niste sfaturi - adica niste marci de vopsele bune, care nu mi-ar deterioara parul si care ar prinde culoarea exacta de pe esantion, care rezista mai mult de 2/3 luni si daca imi puteti da niste idei de nuante frumoase :)
Thanks, :) >:D
nicol_net
Postat pe 20 Iulie 2009 16:45
De la: nicol_net, la data 2009-07-20 16:45:30Buna! :)
As vrea si eu sa ma vopsesc. (nu ma ajuta comentariile gen "esti prea mica", "iti strici/arzi parul" etc)
Sunt satena-ciocolatiu acum culoare naturala, cu suvite blonde (care s-au cam dus :d ).
Am tenul inchis (nu foarte). Deci, cine ma poate ajuta si pe mine sa-mi dea niste sfaturi - adica niste marci de vopsele bune, care nu mi-ar deterioara parul si care ar prinde culoarea exacta de pe esantion, care rezista mai mult de 2/3 luni si daca imi puteti da niste idei de nuante frumoase :)
Thanks, :) >:D


buna,

intra pe stilfeminin salon virtual . daca iti creezi cont iti poti pune o poza de a ta si diferite culorii de par si tunsori. incearca este super.si asa numai ai nevoie de sfatul nimanui.te hotarasti tu singura. merita.
nicoletadina
Postat pe 22 Iulie 2009 18:25
un singur raspuns dar ft eficient :) thank u a lot :*
nicol_net
Postat pe 23 Iulie 2009 18:17
l`oreal casting creme gloss eu numai cu ea ma vopsesc si e super buna
_dulcik_
Postat pe 24 Iulie 2009 09:44
Buna
Cred ca cea mai buna vopsea este wella. Si sfatul meu este sa te vopsesti la coafor. Un blond platinat este extraordinar. Merita sa incerci. De fapt nu este vopsea , este o crema ( este mult mai buna decat vopseaua pt ca nu iti arde parul). Eu ma fac de 5 ani si sunt foarte multumita. Chiar iti recomand salon Dikos.
laviolavi
Postat pe 24 Iulie 2009 10:32
De la: _dulcik_, la data 2009-07-24 09:44:47 l`oreal casting creme gloss eu numai cu ea ma vopsesc si e super buna

Dulcik , si eu tot cu L`Oreal Casting,e super dar nu tine mai mult de o luna jumate
Am incercat si Wella Safira,e mai scumpa dar merita din plin
si dureaza cel putin 2 luni
Astea doua fiind cele mai bune din supermarketuri
wanda_love_you
Postat pe 24 Iulie 2009 10:40
De la: nicol_net, la data 2009-07-20 16:45:30Buna! :)
As vrea si eu sa ma vopsesc. (nu ma ajuta comentariile gen "esti prea mica", "iti strici/arzi parul" etc)
Sunt satena-ciocolatiu acum culoare naturala, cu suvite blonde (care s-au cam dus :d ).
Am tenul inchis (nu foarte). Deci, cine ma poate ajuta si pe mine sa-mi dea niste sfaturi - adica niste marci de vopsele bune, care nu mi-ar deterioara parul si care ar prinde culoarea exacta de pe esantion, care rezista mai mult de 2/3 luni si daca imi puteti da niste idei de nuante frumoase :)
Thanks, :) >:D


Iti dau un sfat bun: du-te la coafor sa te vopsesti. Mai ales ca blondul este o culoare foarte pretentioasa, iar cum tu ai parul saten, ai nevoie de o decolorare speciala. Decat sa investi intr-o vopsea scumpa, mai bine investesti intr-o vizita la coafor.
franziska_eu
Postat pe 5 August 2009 15:54
multumesc pt raspunsuri! :*
nicol_net
Postat pe 6 August 2009 00:37
Eu ma fac de un an cu L'oreal Recital Preferance, nr. lighting golden brown. e f f frumoasa culoarea, rezista destul. e f ok. Eu sunt f multumita, nu e nevoie de decolorare. Sfat: fara placa prea des. Succes
kudika058378
Postat pe 9 August 2009 18:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Wellaflex Volume 1 De la: adriana0209 24 Octombrie 2010 10:15
hello 20 De la: scorpyoW 9 Iunie 2009 22:32
Suvitare par 4 De la: kudika_928222 22 Iulie 2013 09:46
PRODUSE PROFESIONALE LA PRETURI F BUNE ONLINE 1 De la: afroditalady 5 Octombrie 2008 17:45
permanent 8 De la: balrog 14 Martie 2011 14:45