Setari Cookie-uri

o problema....

buna! Fetelor, am o problema si anume: acum 2 luni m-am hotarat sa renovez apartamentul. Am cautat un mester si s-a apucat de treaba. numai ca in atata timp a terminat doar 1 camera din cele 3 iar alte 2 is pe jumate gata. a plecat domul la mare lasandu-ma cu casa asa ca el nu mai are chef sa mai lucreze. a luat si 20 de milioane. acum a incept sa crape tot ce a lucrat el.deci trebuie refacut.alti bani, clar! am sculele lui la mine in casa si o factura pe o bormasina. stiu ca banii nu ii voi mai vedea de la el dar nu vreau sa mai pateasca si alti oameni la fel.unde sa ma duc in afara de politie care nu e de competenta?La IITM ptr munca lui la negru,la finante pt k nu plateste impozit si la protectia consumatorului ptr peretii mei facuti in bataie de joc??? Va rog sa ma indrumati. Multumesc!
claudia_s
Postat pe 21 Iulie 2009 21:40
De la: claudia_s, la data 2009-07-21 21:40:51buna! Fetelor, am o problema si anume: acum 2 luni m-am hotarat sa renovez apartamentul. Am cautat un mester si s-a apucat de treaba. numai ca in atata timp a terminat doar 1 camera din cele 3 iar alte 2 is pe jumate gata. a plecat domul la mare lasandu-ma cu casa asa ca el nu mai are chef sa mai lucreze. a luat si 20 de milioane. acum a incept sa crape tot ce a lucrat el.deci trebuie refacut.alti bani, clar! am sculele lui la mine in casa si o factura pe o bormasina. stiu ca banii nu ii voi mai vedea de la el dar nu vreau sa mai pateasca si alti oameni la fel.unde sa ma duc in afara de politie care nu e de competenta?La IITM ptr munca lui la negru,la finante pt k nu plateste impozit si la protectia consumatorului ptr peretii mei facuti in bataie de joc??? Va rog sa ma indrumati. Multumesc!

Buna, intamplator am vazut postul tau si m`am gandit sa te ajut cum pot. Sper ca voi raspunde in timp util.
La ITM nu ai mari sanse de reusita, pt ca tu l`ai angajat ca liber profesionist, nu ai avut contract cu el, deci nu ai nici o dovada ca el ar fi incalcat vreo lege. La Protectia consumatorului cu atat mai putin. Parerea mea este sa te duci la politie. Fapta lui poate fi incadrata ca si inselaciune si furt. Altceva, momentan nu am. oricum, o sa ma interesez si daca aflu ceva te anunt. Un ultim sfat: cand vrei sa faci ceva de genul asta, mai bine cauta o firma. Sunt firme mici care se ocupa cu amenajari interioare, totul se face pe baza de contract si se ofera si garantie pentru lucrare. Asa, macar ai pe cine trage la raspundere. O zi buna.
Ralucutsa
Postat pe 18 August 2009 19:31
Banuiesc ca nu ai contract cu el... asa ca o sa iei fix praful de pe toba mare...
Nu mai pierde vremea cu reclamatii, daca ai fost nauca. Nu mai da bani decat pe cat executa, nu le da avansuri niciodata.

Postat pe 18 August 2009 19:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce treaba au romanii cu Halloween-ul? 23 De la: LitlleFairy 18 Mai 2009 17:05
Te-ai inscris la workshopul Kudika? 124 De la: kudika028762 4 Iulie 2011 08:15
Radio kudika 68 De la: yumalai 27 Iunie 2009 10:09
Castrat sau nu?...motanul 42 De la: maralupu 30 Mai 2021 22:10
Faci un quiz cu propriile tale intrebari, iar raspunsurile le primesti in mail 1 De la: eyo_grl 7 Septembrie 2010 21:28