Setari Cookie-uri

2012 - anul in care vom afla adevarul?


Ce parere aveti despre ce se vehiculeaza legat de anul 2012? credeti ca atunci intr-adevar ni se va revela adevarul... gol golut despre cine suntem, ce suntem si de ce suntem AICI, pe pamint?
incepator32
Postat pe 9 August 2008 15:14
nu!

Postat pe 9 August 2008 15:24
sunt tot felul de articole, tot felul de emisiuni...unele teorii chiar par a fi credibile, insa pana nu ajungem acolo...nu avem cum sa stim ce se va intampla...
wind_of_change
Postat pe 9 August 2008 16:49
adevarul despre ce?
amme22
Postat pe 9 August 2008 18:19
Mai tineti minte cum in 2000 venea sfarsitul lumii????
Singura chestie care intr-adevar mi se pare mie ca pune un semn de intrebare e faptul ca intr-adevar calendarul maias se termina atunci.Dar restul sun pure speculatii si fantezii-parerea mea.
sweetpink
Postat pe 10 August 2008 14:30
ha ha ha...mor de ras....adica ce nu stim cine suntem?.........io nu cred in tot felul de deastea.....suntem pe pamant ca aici ne-a lasat dumnezeu...si gata......io nu mai am nevoie sa ma intreb dc sau cum.....pa!
butterly
Postat pe 18 August 2008 08:48
sa ne spuna acele adevaruri de care nu avem nevoie?
nuu,nu se va intampla asta nici in 2012 nici in 2112.
matracucu
Postat pe 19 August 2008 18:11
dc credeau altii k 2000 va fi sfarsitul lumii?ia ganditi-va putin ;) ce teorie aveau?poate nu au calculat bn ;) eu am facut alte calcule si mai sunt cativa anisori...asa k distrati-va :P
seicaru_alice
Postat pe 20 August 2008 20:06
De la: incepator32, la data 2008-08-09 15:14:38
Ce parere aveti despre ce se vehiculeaza legat de anul 2012? credeti ca atunci intr-adevar ni se va revela adevarul... gol golut despre cine suntem, ce suntem si de ce suntem AICI, pe pamint?
la ce-mi va folsi, draga doamna?Vor fi doar teorii, nu credeti?Pentru ce sa ne temem? Stapanul vietii noastre este Dumnezeu, n-avem pentru ce ne teme, iar daca vom sti vreodata cine suntem si ce rost avem pe pamant este tot cu voia lui...acum poate avem treburi mai importante sau mai urgente..mai vorbim?!!!
just28
Postat pe 26 August 2008 10:23
DOSARELE X
ETE_EU
Postat pe 9 Noiembrie 2008 20:32
http://www.catelulmeu.com/Max-115.html
bruneta20
Postat pe 1 Decembrie 2008 22:44
Mi se pare o mare tampenie sicer...
Toata ziua auzim de sfarsitu` lumii si mie una mi s`a acrit de tot felu` de povesti si balarii... Au fost facute zeci de filme, documentare si au fost editate zeci de articole , si carti despre sfarsitu` lumii... si unde s`a ajuns? nicaieri!
Asa au zis si in 2000 ca gata vine sfarsitu lumi... Aha! Cum sa nu
Cand o fi sa vina sfarsitu lumii , o sa vina ...
Nu rezolvam nimic daca stam sa ne irosim timpul imaginandu`ne tot felul de scenarii!

Succes in viatsa pana atunci!
calypsso
Postat pe 9 Decembrie 2008 15:29
Am citit destul de multe articole pe tema asta si tare ma tem ca ceva se va intampla.Acum nu stiu in ce masura va distruge Terra dar vor avea loc multe schimbari si e posibil sa se inverseze polii magnetici ai pamantului.Civilizatia mayasa a prezis ca calendarul se sfarseste la 21 dec 2012 iar calculele lor astrologice s-au dovedit a avea o eroare de doar 30 de secunde fata de calendarul dupa care ne ghidam astazi.Tot ei au prezis al doilea razboi mondial intocmai. Se gasesc f multe filmulete pe u tube legat de predictia civilizatiei mayase dar in lb engleza.
Stiati ca in vara anului urmator va aparea un film intitulat 2012?
Acesta este o incercare de reconstituire a profetiilor
Eu sper din tot sufletul sa nu fie adevarat dar dak cititi mai multe studii pe tema in cauza veti gasi un sambure de adeevar...
Sfatul meu e sa faceti tot ce considerati ca merita facut in aceasta viata si sa va asteptati la orice
Va dati seama ca guvernul american stie ceva dar n-ar fi prosti sa spuna.Cum ar fi sa trebuiasca sa evacuezi 40 bilioane de oameni?
Va intrebati de ce NASA a dus pe luna cate o specie din fiecare planta pt cazul in care ar trebui regenerata planeta?
romanticbabe
Postat pe 16 Decembrie 2008 13:00
De la: romanticbabe, la data 2008-12-16 13:00:24Am citit destul de multe articole pe tema asta si tare ma tem ca ceva se va intampla.Acum nu stiu in ce masura va distruge Terra dar vor avea loc multe schimbari si e posibil sa se inverseze polii magnetici ai pamantului.Civilizatia mayasa a prezis ca calendarul se sfarseste la 21 dec 2012 iar calculele lor astrologice s-au dovedit a avea o eroare de doar 30 de secunde fata de calendarul dupa care ne ghidam astazi.Tot ei au prezis al doilea razboi mondial intocmai. Se gasesc f multe filmulete pe u tube legat de predictia civilizatiei mayase dar in lb engleza.
Stiati ca in vara anului urmator va aparea un film intitulat 2012?
Acesta este o incercare de reconstituire a profetiilor
Eu sper din tot sufletul sa nu fie adevarat dar dak cititi mai multe studii pe tema in cauza veti gasi un sambure de adeevar...
Sfatul meu e sa faceti tot ce considerati ca merita facut in aceasta viata si sa va asteptati la orice
Va dati seama ca guvernul american stie ceva dar n-ar fi prosti sa spuna.Cum ar fi sa trebuiasca sa evacuezi 40 bilioane de oameni?
Va intrebati de ce NASA a dus pe luna cate o specie din fiecare planta pt cazul in care ar trebui regenerata planeta?




fata mosului, pastram bine la naftalina un calendar pana in 2200, dar daca zici asa, va trebui sa te tai de pe lista din 2012.

Postat pe 16 Decembrie 2008 13:04

Rau mai esti mosule.Io iti propun sa schimbi sania pe-o barca. Nu de alta da e mai simplu cand vine tsunami
romanticbabe
Postat pe 16 Decembrie 2008 14:09
eu sincer nu mai cred de mult in chestiile astea... adica adevarul este ca (parerea mea) suna ca o poveste ca acelea pe care mi le spunea mama cand aveam 5 ani
my_lipps_are_yours
Postat pe 5 Martie 2009 10:59
adevarul despre ce?
mirelacm
Postat pe 5 Martie 2009 12:17
De la: mirelacm, la data 2009-03-05 12:17:56adevarul despre ce?


curioaso!

Postat pe 5 Martie 2009 12:24
daca murim cu totii,inseamna ca am aflat adevarul.
dana_mv
Postat pe 5 Martie 2009 12:28
De la: romanticbabe, la data 2008-12-16 13:00:24Am citit destul de multe articole pe tema asta si tare ma tem ca ceva se va intampla.Acum nu stiu in ce masura va distruge Terra dar vor avea loc multe schimbari si e posibil sa se inverseze polii magnetici ai pamantului.Civilizatia mayasa a prezis ca calendarul se sfarseste la 21 dec 2012 iar calculele lor astrologice s-au dovedit a avea o eroare de doar 30 de secunde fata de calendarul dupa care ne ghidam astazi.Tot ei au prezis al doilea razboi mondial intocmai. Se gasesc f multe filmulete pe u tube legat de predictia civilizatiei mayase dar in lb engleza.
Stiati ca in vara anului urmator va aparea un film intitulat 2012?
Acesta este o incercare de reconstituire a profetiilor
Eu sper din tot sufletul sa nu fie adevarat dar dak cititi mai multe studii pe tema in cauza veti gasi un sambure de adeevar...
Sfatul meu e sa faceti tot ce considerati ca merita facut in aceasta viata si sa va asteptati la orice
Va dati seama ca guvernul american stie ceva dar n-ar fi prosti sa spuna.Cum ar fi sa trebuiasca sa evacuezi 40 bilioane de oameni?
Va intrebati de ce NASA a dus pe luna cate o specie din fiecare planta pt cazul in care ar trebui regenerata planeta?


mda... am citit si eu cartea "Amprentele zeilor". impresionant intr-adevar cat de multe stiau mayasii si chiar inaintasii lor acum mai bine de 10000 de ani iH... dar toate aceste distrugeri fac parte din ciclul vietii si dupa cum bine stiu unii viata pe Pamant nu a fost niciodata distrusa in totalitate! vom trai si vom afla... daca nu... poate ne intalnim intr-o viata viitoare!
missalexandra
Postat pe 5 Martie 2009 12:43
geo_sh Data: 2009-03-05 12:24:11


De la: mirelacm, la data 2009-03-05 12:17:56

adevarul despre ce?


curioaso!


sa mi fie rusine
mirelacm
Postat pe 5 Martie 2009 16:23
nu cred asa se zicea si despre 2000 si iata ca am ajuns in 2009 asa ca aberatii din astea numai cred...
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 18:11
Nu știți când vine sfârșitul lumii......?
nici eu asta depinde de noi oamenii cât suntem de buni...și fațã de semenii nostrii precum și fațã de naturã!!!!!......Sfârsitul noi îl aducem....dak suntem cuminți ...o mai ducem mult și bine dak nu....Nu
Sfârșitul lumii vine treptat de nu ne dãm sema..!!!!O sã vinã crize economice ,din cauza lor,(și a foametei
)...rãzboaie,...se face lumea tot mai rea...o datã cu lumea se stricã și clima....(dak nu ,,Avem grijã de naturã.., tot consumãm dar nu plantãm nimic,,,.)..O datã cu schimbarea climei se rãresc oamenii...de nu mai ajung sã se întâlneascã unul cu altul:)))))))și într-un final il veți vedea pe Iisus venind pe un nor..Fãrã fricã se va vedea pe tot pãmântul DEABEA ATNCI E SFÂRȘITUL LUMIII.
claudia88
Postat pe 1 Mai 2009 22:16
fain , ne mutam pe luna!

Postat pe 1 Mai 2009 23:40
Se vorbeste mult despre anul 2012, si ceea ce ne asteapta atunci. Parerea mea personala este aceea ca in mare parte

se exagereaza, insa, sunt si ceva seminte de adevar. Este foarte posibil ca acea configuratie speciala, acea

aliniere a sistemului solar cu centrul galaxiei noastre (care este o imensa gaura neagra), ne va priva de anumite

energii, si nu se stie cum va reactiona soarele in acest context. Oare chiar asa, aiurea, NASA a construit doi

sateliti care urmaresc soarele in permanenta? Convingerea mea, si poate si a voastra, este aceea ca EI stiu ceva,

insa ezita sa ne spuna. Cu siguranta urmeaza o schimbare la nivel planetar, si acea schimbare - chiar daca nu este

catastrofala - va avea repercursiuni foarte mari asupra modului nostru de viata. Citeam pe forumuri si bloguri

americane, si multi de acolo povesteau ca si-au construit buncar, unde au stocat alimente si provizii. Este o

exagerare, sau, cel putin, sunt persoane care nu au ce face cu banii. La urma urmei, tot murim odata :). Tabara

celor care se opun ideii de 2012, aduc ca argument multe alte credinte vechi despre sfarsitul lumii, cum ar fi anul

2000. Personal, sunt, si nu sunt de acord cu ei. Asta deoarece eu nu am crezut niciodata in "sfarsitul lumii", si

mai ales in anul 2000... Ceea ce este insa cert, si care face diferenta TOTALA intre 2012 si celelalte superstitii,

este argumentarea stiintifica a ceea ce se va intampla in 2012. 2012 nu este superstitie, 2012 este un FAPT REAL, ce

SE VA INTAMPLA. Insa, ceea ce nu stim este ce va fi dupa aceea. Despre civilizatia Maya, ce sa mai spun... este

uimitor cum au putut sa realizeze un calendar atat de complex in acele timpuri. Adevarul este ca stim prea putine

despre noi.
http://www.identitati.ro/2012.html
astalavista
Postat pe 2 Mai 2009 10:22
vai pacat ca e sfarsitu in 2012 ca nici macar facultatea nu apuc sa o termin
_dulcik_
Postat pe 3 Mai 2009 01:10
am vazut si eu celebrul calendar maya, din care, normal, nu am inteles nimic. Sunt de parere ca respectivul calendar s-a oprit la 2012 din cateva motive: ori cei ce l-au facut nu au mai avut loc sa scrie, ori o bucata din el s-a pierdut. Al tre-ilea motiv ar fi ca acel calendar poate fi recitit de la anul 1
Si daca ma gandesc bine, fiecare poate gasi un motiv rezonabil pt limitarea la anul 2012, fara a ne gandi neaparat la un sfarsit al lumii (care sfarsit e greu de crezut ca va avea loc intr-o singura zi).
amme22
Postat pe 3 Mai 2009 18:51
De la: amme22, la data 2009-05-03 18:51:10am vazut si eu celebrul calendar maya, din care, normal, nu am inteles nimic. Sunt de parere ca respectivul calendar s-a oprit la 2012 din cateva motive: ori cei ce l-au facut nu au mai avut loc sa scrie, ori o bucata din el s-a pierdut. Al tre-ilea motiv ar fi ca acel calendar poate fi recitit de la anul 1
Si daca ma gandesc bine, fiecare poate gasi un motiv rezonabil pt limitarea la anul 2012, fara a ne gandi neaparat la un sfarsit al lumii (care sfarsit e greu de crezut ca va avea loc intr-o singura zi).


exact ca sa se sfarseasca e nevoie de mai mult timp vreo 4-5
_dulcik_
Postat pe 4 Mai 2009 23:17
vaiii si dak o sa mor virginaaaa
Diavolyta_
Postat pe 4 Mai 2009 23:19
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-04 23:19:29 vaiii si dak o sa mor virginaaaa

asta chiar e o durere foaaarte mare
amme22
Postat pe 5 Mai 2009 18:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fazan in franceza 234 De la: yumy 15 Iunie 2011 14:04
hell0`:> 14 De la: greierash_is_back 4 Noiembrie 2009 17:37
eu , Tu .. si EI 10 De la: ktnutza 26 Noiembrie 2009 20:35
Melodii care v-au ramas la suflet 1707 De la: kudika_10817 25 Februarie 2014 08:37
cum se scrie corect? 15 De la: daiana_m8 2 Decembrie 2013 18:15