Setari Cookie-uri

Cu ce sa accesorizez?

Buna fetelor
Sambata voi merge la nunta unei prietene la care voi fi domnisoara de onoare.Mi-am cumparat o rochie tip gogosar fara bretelute pana deasupra genunchiului,de culoare albastru inchis.
Insa nu stiu ce papuci sa imi iau si ce accesorii ar merge.Va rog sa imi dati cateva sfaturi.Ms
albynutza
Postat pe 22 Iulie 2009 10:50
chiar nu ma poate ajuta nimeni?
albynutza
Postat pe 23 Iulie 2009 17:12
mmm, mie-mi vine in minte: sandalute aurii cu un plic tot auriu sau albastru in nuanta rochiei... o bratarica finuta din aur si la gat ceva tot ceva finut de tot

sau: colier cu pietre albastre si cercei asortati, plic argintiu cu pantofi argintii
kitty_krieger
Postat pe 23 Iulie 2009 17:18
Mergi pe argintiu

Postat pe 23 Iulie 2009 17:24
si parul cum ar merge?sunt bruneta cu parul mediu,ms
albynutza
Postat pe 23 Iulie 2009 17:51
cred ca la o tinuta eleganta ar merge in principal parul prins eventual intr-un coc simplu natural fara nici o sclipitura sarmalautza si ale cele .sau alta varianta ar fi simplu lasat liber si intins ccu placa .parul drept mai ales brunet cu rochie albastra zic eu ar arata super ok .si eventual daca gasesti ceva agrafa finutza de tot pretioasa asta in cazul in care nu iti pui prea multe bijuterii .sa nu arate dupa aia prea incarcat .distractie placuta !
cherry_pie
Postat pe 26 Iulie 2009 22:02
draga mea ia-ti o pereche de balerini comozi intr-o nuanta de albastru cu un plic in acelasi ton, lasa-ti parul desfacut, ca doar de aia il ai, sa-l arati, si pune-ti pe mana ori un inel cu o floare supradimensionata, in nuante bleu-albastre ori o bratara gen "corset"cum au fetele in filmele americane cand se duc la bal.esti tanara, frumoasa, nu te incarca cu argintiu sau auriu, lasa-le pe doamnele in varsta sa foloseasca aceste culori,fii naturala si te vei simti de vis la nunta,petrecere frumoasa
nana_76
Postat pe 5 August 2009 09:54
De la: kudika055831, la data 2009-08-05 09:54:28draga mea ia-ti o pereche de balerini comozi intr-o nuanta de albastru cu un plic in acelasi ton, lasa-ti parul desfacut, ca doar de aia il ai, sa-l arati, si pune-ti pe mana ori un inel cu o floare supradimensionata, in nuante bleu-albastre ori o bratara gen "corset"cum au fetele in filmele americane cand se duc la bal.esti tanara, frumoasa, nu te incarca cu argintiu sau auriu, lasa-le pe doamnele in varsta sa foloseasca aceste culori,fii naturala si te vei simti de vis la nunta,petrecere frumoasa


Nu prea merg balerinii la evenimentul la care va participa.
franziska_eu
Postat pe 5 August 2009 15:58
daca sunt o nuanta deosebita si un material de calitate merg, si gandeste-te ca va dansa toata noaptea...
nana_76
Postat pe 5 August 2009 16:39
De la: kudika055831, la data 2009-08-05 09:54:28draga mea ia-ti o pereche de balerini comozi intr-o nuanta de albastru cu un plic in acelasi ton, lasa-ti parul desfacut, ca doar de aia il ai, sa-l arati, si pune-ti pe mana ori un inel cu o floare supradimensionata, in nuante bleu-albastre ori o bratara gen "corset"cum au fetele in filmele americane cand se duc la bal.esti tanara, frumoasa, nu te incarca cu argintiu sau auriu, lasa-le pe doamnele in varsta sa foloseasca aceste culori,fii naturala si te vei simti de vis la nunta,petrecere frumoasa


Balerinii merg doar in cazul in care e foarte inalta.

Si de cand e auriul sau argintiul pentru doamne in varsta? Mie mi se pare foarte modern si tineresc (bineinteles depinde de modelul pantofilor).
danna_danutza
Postat pe 7 August 2009 14:29
De la: albynutza, la data 2009-07-22 10:50:39Buna fetelor
Sambata voi merge la nunta unei prietene la care voi fi domnisoara de onoare.Mi-am cumparat o rochie tip gogosar fara bretelute pana deasupra genunchiului,de culoare albastru inchis.
Insa nu stiu ce papuci sa imi iau si ce accesorii ar merge.Va rog sa imi dati cateva sfaturi.Ms

Ai putea sa iti gasesti un pantofior sau o sanda....cu un toculetz....usori...comozi...ar merge bine in combinatie cu rosu ;)
Alexya91
Postat pe 8 August 2009 12:21
Buna , draguta rochita sper sa te avatanjeze sa stii .Eu una sunt m ai indrazneata si aceasta rochie as purta-o cu niste sandale cu multe curele pe negru si cu tinte pe ele , am vazut si la leonardo (asta in caz de vrei sa ti iei) si cu un plic rosu aprin in manuta frumos (cel click, fara lant doar cel care a evenit la moda de are acel click cand il inchizi)
Versiunea 2. Ai putea sa nu iesi in evidenta cu incaltarile si ea si doar accesorii ,mari la gat ceva pe auriu sau argintiu ar veni sooper la gat .
Versiunea 3. poti sa mi zici ce idee ai si pot sa te m ai sfatuiesc daca vrei
Have fun
AmUnGandCeNuECuminte
Postat pe 21 Mai 2010 00:51
http://alexandra-shop.blogspot.com/,,,,,,,,,,,TAKE A LOOK!
andra_racing
Postat pe 23 Mai 2010 10:49
eu zic sa'ti iei niste sandalute rosii, daca ai curaj, fa un contrast puternic ca sa pui in valoare ori rochita ori papucii. tocuri obligatoriu, dar sa ai la tine si cum zicea cineva mai sus niste balerini, crede'ma ca vei avea nevoie mai tarziu, noaptea. nu asorta plicul cu papucii, nu mai e chiar asa la moda. coafura lejera, tinereasca, fara cocuri mai bine mergi la un salon bun, unde dai ceva banuti dar macar acolo se folosesc produse mai de calitate. ori ti'l intinzi cu placa ori iti faci ceva bucle lejere, cat mai natural. nu tb sa sari prea tare in ochi, e noaptea miresei.
Shhh
Postat pe 23 Mai 2010 11:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Viata sociala si sexuala in Romania 35 De la: jenesaispas 25 Aprilie 2009 12:32
Help me!! 34 De la: kudika023770 7 Noiembrie 2009 16:06
Kdou ! 230 De la: printesa17 9 Aprilie 2010 18:09
8 MARTIE 3 De la: kudika000311 8 Martie 2009 11:34
Surprinde persoana iubita cu un cadou personalizat 6 De la: inna_1688 6 Iunie 2009 14:48