Setari Cookie-uri

Decolorarea

Dupa fiecare decolorare automat parul treb si vopsit asta nu arde mai mult parul ci dimpotriva....oricat de mult decolorant ai aplica pe parul negru nu vei putea ajunge vreodata direct la un blond platinat....cu ajutorul decolorantului culoarea parului se va deschide maxim 3,4 tonuri ceea ce inseamna ca nu vei putea obtine o nuanta mai deschisa de un castaniu-castaniu deschis. Atunci cand vrei sa iti deschizi culoare parului este recomandat sa incepi prin a iti face suvite ajutand astfel treptat la decolorarea parului. Va sfatuiesc sa facetzi acest proces numai intr´un salon de coafura cu toate ca poate in multe dintre acestea coafeza va va spune ca va putetzi decolora parul dintr´o data pt ca ea nu are nimic de pierdut ci dimpotriva. Daca totusi ati facut greseala de a va "distruge" parul printr´o declorare drastica va pot da 2 sfaturi.....1.clatitziva parul cu otzet....acesta va inchide oarecum parul ars, despicat si va da luciu. 2.alege´tzi o MASCA destul de buna pt par ars, vopsit.....si aplicatzi de 2,3 ori pe saptamana dupa spalarea parului, infasuratzi´va capul cu un prosop bine strans pt a nu permite intrarea aerului si clatitzi dupa cca 10 min. EVITATZI pe cat se poate aplicarea mastii la radacina, va da un aspect gras parului. ACESTEA SUNT INVATZATE SI APLICATE PE ASTFEL DE TIPURI DE PAR....SUNT COAFEZA DECI VA PUTETZI INCREDE IN ACESTE SFATURI
kudika511845
Postat pe 25 Februarie 2012 14:49
si de unde il cumpar?sunt bruneta de pffff...prea multi ani sa mi amintesc, vopsita,acu sunt nevopsita de vreo 2-3 luni si vreaU NISTE SUVITE.....si mai ales daca zici ca nu "moare"parul....mssss
kudika069274
Postat pe 14 Mai 2012 12:46
De la: kudika069274, la data 2012-05-14 12:46:44si de unde cumpar color off de la estel,sunt bruneta de pffff...prea multi ani sa mi amintesc, vopsita,acu sunt nevopsita de vreo 2-3 luni si vreaU NISTE SUVITE.....si mai ales daca zici ca nu "moare"parul....mssss
kudika069274
Postat pe 14 Mai 2012 12:49
Buna!Am inteles ca e foarte bun acel decolorant profesional Color off-ESTEL !Eu ma vopsesc bruneta de vreo 5 ani cam la 1 luna-2!Vreau sa imi schimb culoarea parului si as vrea sa stiu daca intr-adevar da rezultate bune si nu afecteaza parul!(Precizez ca am mai fost decolorata odata in ultimul an si am ajuns la ciocolatiu dar am revenit cu usurinta la brunet)a mai folosit cineva acest produs??
Ana_Maria_C_1
Postat pe 4 Iunie 2012 22:05
buna.. acum cativa ani.. eram blonda..parul meu naturat e un blond mai inchis.. si aveam tot suvitze aproape albe.. ok.. m-am plictisit..si am facut o schimbare.. m-am vopsit saten..de vre-0 3 ani..si m-am saturat..vroiam sa am din nou blond...si imi era teama sa ma decolorez..asa ca nu mi-am mai vopsit parul de aprox.1 an...si mi-a crescut mult...chestia e ca nnu vreau sa ma tund...si incepe sa mi se strice la varfuri...si nu-mi place...ce pot sa fac sa "repar" varfurile...?? :D sa pot sa ma tung cat mai rar! (in tot acest ani mi-am taiat varfurile de cateva ori) doar ca nu vreau sa le tau foarte des... vreau sa am parul lung! :) un sfat??? :)
kudika_8864
Postat pe 4 Iunie 2012 23:22
De la: kudika_8864, la data 2012-06-04 23:22:27buna.. acum cativa ani.. eram blonda..parul meu naturat e un blond mai inchis.. si aveam tot suvitze aproape albe.. ok.. m-am plictisit..si am facut o schimbare.. m-am vopsit saten..de vre-0 3 ani..si m-am saturat..vroiam sa am din nou blond...si imi era teama sa ma decolorez..asa ca nu mi-am mai vopsit parul de aprox.1 an...si mi-a crescut mult...chestia e ca nnu vreau sa ma tund...si incepe sa mi se strice la varfuri...si nu-mi place...ce pot sa fac sa "repar" varfurile...?? :D sa pot sa ma tung cat mai rar! (in tot acest ani mi-am taiat varfurile de cateva ori) doar ca nu vreau sa le tau foarte des... vreau sa am parul lung! :) un sfat??? :)


Daca varfurile sunt foarte despicate, trebuie tunse, caci altfel firul de par se va despica si mai mult.

Cred ca vrei sa ai un par lung si sanatos, nu unul precum o matura, nu? Pai vezi, de aceea, iti recomand sa lasi coafeza sa taie cat considera ea din par.

Si inca un lucru: exista masti pentru varfurile de par, cat de eficiente sunt, asta-i partea a doua a problemei.
Viorica_Ecaterina
Postat pe 29 Iulie 2013 13:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Depistati cancerul 9 De la: promovare_sanatate 26 Martie 2011 00:25
Scoala S.C. Profesional Center S.R.L. organizeaza cursuri de Manichiura-Pedichiura, Cosmetica, Make-up, Coafor, Masaj 2 De la: Cozman_Dana 10 Ianuarie 2011 22:55
Marturii dulci! 1 De la: Cristina_s_Cakes_1 25 Iulie 2012 11:21
grasime proprie sau acid hialuronic pentru cearcane? 14 De la: kudika_16935 29 Martie 2015 16:48
Buna 5 De la: nicol_net 13 August 2009 15:58