Setari Cookie-uri

Am 15 ani si vreau sa urmez dieta Nicoletei Luciu ce ziceti ?

Am 15 ani si vreau sa urmez dieta Nicoletei Luciu ce ziceti?
Eu vreu neaparat sa slabesc 10 Kg in ff scurt timp si nu stiu cum sa fac acest lucru am vazut dieta pe internet si vreau sa o incerc dar ma gandesc ca inca sunt in crestere si poate nu ar trebui sa o incerc voi ce ziceti?
girl_andree2000
Postat pe 27 Iulie 2009 20:51
...eu zic sa stai u cuminte...ca la 15 ani nu e indicat sa faci nici o cura, asata daca nu vrei sa ajungi o obeza mai incolo...
blue_moonbutterfly
Postat pe 27 Iulie 2009 20:54
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 20:51:30Am 15 ani si vreau sa urmez dieta Nicoletei Luciu ce ziceti?
Eu vreu neaparat sa slabesc 10 Kg in ff scurt timp si nu stiu cum sa fac acest lucru am vazut dieta pe internet si vreau sa o incerc dar ma gandesc ca inca sunt in crestere si poate nu ar trebui sa o incerc voi ce ziceti?
lasa naibii dieta ca esti in crestere si ai nevoie de o alimentatie sanatoasa! maninca multe salate,fripturici fripte(fara grasimi)........peste,fructe ,legume cit cuprinde............si cit mai mult sport! mergi pe jos la scoala,in oras,.......multa miscare! ai sa vezi ca totul vine de la sine! daca incepi de la virsta asta cu dietele este posibil sa iti dublezi greutatea! daca ai posibilitati financiare consulta un medic nutritionist!
FRANNNCE
Postat pe 27 Iulie 2009 20:56
De la: FRANNNCE, la data 2009-07-27 20:56:12
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 20:51:30Am 15 ani si vreau sa urmez dieta Nicoletei Luciu ce ziceti?
Eu vreu neaparat sa slabesc 10 Kg in ff scurt timp si nu stiu cum sa fac acest lucru am vazut dieta pe internet si vreau sa o incerc dar ma gandesc ca inca sunt in crestere si poate nu ar trebui sa o incerc voi ce ziceti?
lasa naibii dieta ca esti in crestere si ai nevoie de o alimentatie sanatoasa! maninca multe salate,fripturici fripte(fara grasimi)........peste,fructe ,legume cit cuprinde............si cit mai mult sport! mergi pe jos la scoala,in oras,.......multa miscare! ai sa vezi ca totul vine de la sine! daca incepi de la virsta asta cu dietele este posibil sa iti dublezi greutatea! daca ai posibilitati financiare consulta un medic nutritionist!



EU am facut cele sp de tine mai sus am facut sport merg pe jos in fiecare zi merg la aerobic si mananc regulat produse care contin putine grasimi dar vad ca organismul meu nu raspunde la acestea si nu vad cum as putea sa dau jos
girl_andree2000
Postat pe 27 Iulie 2009 21:00
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 21:00:45
De la: FRANNNCE, la data 2009-07-27 20:56:12
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 20:51:30Am 15 ani si vreau sa urmez dieta Nicoletei Luciu ce ziceti?
Eu vreu neaparat sa slabesc 10 Kg in ff scurt timp si nu stiu cum sa fac acest lucru am vazut dieta pe internet si vreau sa o incerc dar ma gandesc ca inca sunt in crestere si poate nu ar trebui sa o incerc voi ce ziceti?
lasa naibii dieta ca esti in crestere si ai nevoie de o alimentatie sanatoasa! maninca multe salate,fripturici fripte(fara grasimi)........peste,fructe ,legume cit cuprinde............si cit mai mult sport! mergi pe jos la scoala,in oras,.......multa miscare! ai sa vezi ca totul vine de la sine! daca incepi de la virsta asta cu dietele este posibil sa iti dublezi greutatea! daca ai posibilitati financiare consulta un medic nutritionist!



EU am facut cele sp de tine mai sus am facut sport merg pe jos in fiecare zi merg la aerobic si mananc regulat produse care contin putine grasimi dar vad ca organismul meu nu raspunde la acestea si nu vad cum as putea sa dau jos
ai rabdare ca rezultatele or sa apara! nu este sanatos sa slabesti brusc ci este suficient sa dai jos un kg pe luna ........astfel pielea nu mai crapa si nu se formeaza vergeturi! foloseste un lapte de corp hidratant si nu uita ca sportul este sfint la anii tai! incearca sa faci si sauna din cind in cind (eu nici acolo nu transpir)........probabil arderile tale sint mai incete! oricum sportul trebuie sa fie un mod de viata! zici ca maninci sanatos (asa zice si copilul meu)........daca nu sint indiscreta ce ai mincat astazi? fara minciunele ca apoi creste nasu........
FRANNNCE
Postat pe 27 Iulie 2009 21:07
eu am 19 ani si ma chinui sa ma ingras.o sa iti ia ceve timp...nu stiu...poate chiar ai nevoie sa slabesti.dar mai bine slabeste intr.o perioada mai lunga de timp papand sanatos decat sa ai probleme cu stomacelul dupa.si...stiu ca pare greu...dar fa sport:) e foarte bun.te revigoreaza
pana te apuci e mai greu dar dupa aceea vine de la sine. serios vorbesc! si crede.ma...sunt cea mai lazy persoana

kRsSSa
Postat pe 27 Iulie 2009 21:09
De la: FRANNNCE, la data 2009-07-27 21:07:34
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 21:00:45
De la: FRANNNCE, la data 2009-07-27 20:56:12
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 20:51:30Am 15 ani si vreau sa urmez dieta Nicoletei Luciu ce ziceti?
Eu vreu neaparat sa slabesc 10 Kg in ff scurt timp si nu stiu cum sa fac acest lucru am vazut dieta pe internet si vreau sa o incerc dar ma gandesc ca inca sunt in crestere si poate nu ar trebui sa o incerc voi ce ziceti?
lasa naibii dieta ca esti in crestere si ai nevoie de o alimentatie sanatoasa! maninca multe salate,fripturici fripte(fara grasimi)........peste,fructe ,legume cit cuprinde............si cit mai mult sport! mergi pe jos la scoala,in oras,.......multa miscare! ai sa vezi ca totul vine de la sine! daca incepi de la virsta asta cu dietele este posibil sa iti dublezi greutatea! daca ai posibilitati financiare consulta un medic nutritionist!



EU am facut cele sp de tine mai sus am facut sport merg pe jos in fiecare zi merg la aerobic si mananc regulat produse care contin putine grasimi dar vad ca organismul meu nu raspunde la acestea si nu vad cum as putea sa dau jos
ai rabdare ca rezultatele or sa apara! nu este sanatos sa slabesti brusc ci este suficient sa dai jos un kg pe luna ........astfel pielea nu mai crapa si nu se formeaza vergeturi! foloseste un lapte de corp hidratant si nu uita ca sportul este sfint la anii tai! incearca sa faci si sauna din cind in cind (eu nici acolo nu transpir)........probabil arderile tale sint mai incete! oricum sportul trebuie sa fie un mod de viata! zici ca maninci sanatos (asa zice si copilul meu)........daca nu sint indiscreta ce ai mincat astazi? fara minciunele ca apoi creste nasu........



Astazi e dimineatza am mancat vro 3 pere si un sandwichcu branza ,rosii si carne de pui

La pranz o ciorba de pui si acum seara o salata de rosii
girl_andree2000
Postat pe 27 Iulie 2009 21:10
ooo fir.ar. te stresezi km mult. ce inaltime si cate kilograme ai?
kRsSSa
Postat pe 27 Iulie 2009 21:13
hai sa iti mai spun ceva.sper sa nu iti bag prostii in cap.cum am mai spus, eu am 19 ani.s-a cam terminat cu dezvoltarea mea.dar eu nu reusesc sa pun.asa ca m.am hotarat sa iau ceva de la herbalife pentru ingrasat.stiu ca au si pentru slabit.DAR NU ITI RECOMAND INTRUCAT NU STIU CE EFECTE AU>o sa testez eu pe pielea mea.si daca eu ma ingras, inseamna ca tu poti sa slabesti cu astea. :-? nu te invat la prostii...doar te informez de o cale care folosteste prosuse naturiste
kRsSSa
Postat pe 27 Iulie 2009 21:21
uite daca vrei facem un meniu zilnc impreuna! de exemplu eu maine dimineata maninc un bol de cereale cu lapte degresat(cereale fitnes) si beau o cafeluta. apoi la ora zece maninc un mar. la prinz string toate legumele incepute din frigider si le pun la aburi cu un cubulet de unt si un pic de delikat apoi fac un piept de pui fript si pap tot! la ora cinci maninc pepene ..........iar seara fac o salata cu ton,porumb fiert,oua fierte. inainte sa adorm beau un ceai verde! bineinteles ca las masina in garaj si imi misc fundul puturos pe jos! vreau sa-ti zic ca am slabit 2kg de cind sint atenta la ce maninc si ma misc!la 36 de ani nu mai slabesti ca la 15 dar am rabdare!
FRANNNCE
Postat pe 27 Iulie 2009 21:21
De la: KDkittyKaT, la data 2009-07-27 21:13:19ooo fir.ar. te stresezi km mult. ce inaltime si cate kilograme ai?
girl_andree2000
Postat pe 27 Iulie 2009 21:23
De la: KDkittyKaT, la data 2009-07-27 21:13:19ooo fir.ar. te stresezi km mult. ce inaltime si cate kilograme ai?


Am 1,65 si 69 km
girl_andree2000
Postat pe 27 Iulie 2009 21:24
De la: KDkittyKaT, la data 2009-07-27 21:21:38hai sa iti mai spun ceva.sper sa nu iti bag prostii in cap.cum am mai spus, eu am 19 ani.s-a cam terminat cu dezvoltarea mea.dar eu nu reusesc sa pun.asa ca m.am hotarat sa iau ceva de la herbalife pentru ingrasat.stiu ca au si pentru slabit.DAR NU ITI RECOMAND INTRUCAT NU STIU CE EFECTE AU>o sa testez eu pe pielea mea.si daca eu ma ingras, inseamna ca tu poti sa slabesti cu astea. :-? nu te invat la prostii...doar te informez de o cale care folosteste prosuse naturiste
mai copil fugi si tu la nutritionist! nimic nu este desavirsit natural decit ceaiurile noastre traditionale! totul este comercial!........(ironia sortii .........;la virsata ta si eu vroiam sa ma ingras!)
FRANNNCE
Postat pe 27 Iulie 2009 21:24
De la: FRANNNCE, la data 2009-07-27 21:21:49uite daca vrei facem un meniu zilnc impreuna! de exemplu eu maine dimineata maninc un bol de cereale cu lapte degresat(cereale fitnes) si beau o cafeluta. apoi la ora zece maninc un mar. la prinz string toate legumele incepute din frigider si le pun la aburi cu un cubulet de unt si un pic de delikat apoi fac un piept de pui fript si pap tot! la ora cinci maninc pepene ..........iar seara fac o salata cu ton,porumb fiert,oua fierte. inainte sa adorm beau un ceai verde! bineinteles ca las masina in garaj si imi misc fundul puturos pe jos! vreau sa-ti zic ca am slabit 2kg de cind sint atenta la ce maninc si ma misc!la 36 de ani nu mai slabesti ca la 15 dar am rabdare!


o sa incerc sa am rabdare si o sa incerc regimul propus de tine
girl_andree2000
Postat pe 27 Iulie 2009 21:26
De la: FRANNNCE, la data 2009-07-27 21:24:40
De la: KDkittyKaT, la data 2009-07-27 21:21:38hai sa iti mai spun ceva.sper sa nu iti bag prostii in cap.cum am mai spus, eu am 19 ani.s-a cam terminat cu dezvoltarea mea.dar eu nu reusesc sa pun.asa ca m.am hotarat sa iau ceva de la herbalife pentru ingrasat.stiu ca au si pentru slabit.DAR NU ITI RECOMAND INTRUCAT NU STIU CE EFECTE AU>o sa testez eu pe pielea mea.si daca eu ma ingras, inseamna ca tu poti sa slabesti cu astea. :-? nu te invat la prostii...doar te informez de o cale care folosteste prosuse naturiste
mai copil fugi si tu la nutritionist! nimic nu este desavirsit natural decit ceaiurile noastre traditionale! totul este comercial!........(ironia sortii .........;la virsata ta si eu vroiam sa ma ingras!)



eu nu ma ingras pentru ca am un stil de viata dezorganizat.la 1.71 am 49 de kg.si am observat ca plantele astea chiar dau rezultate:) eu de 2 ani nu mai iau medicamente...doar plante plante plante
kRsSSa
Postat pe 27 Iulie 2009 21:27
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 21:24:07
De la: KDkittyKaT, la data 2009-07-27 21:13:19ooo fir.ar. te stresezi km mult. ce inaltime si cate kilograme ai?


Am 1,65 si 69 km
ai kg nu km.........Andreea nu este chiar de speriat! eu acum am 1.68 si 65 de kg. dar urcasem la 67.....68 .....si un pic la 69.bine ideea este ca acum doi ani aveam 55 de kg. acu sincer la 60 ma oresc si ma mentin(sper)......ca nici sa se vada coastele nu e frumos!
FRANNNCE
Postat pe 27 Iulie 2009 21:28
De la: FRANNNCE, la data 2009-07-27 21:28:20
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 21:24:07
De la: KDkittyKaT, la data 2009-07-27 21:13:19ooo fir.ar. te stresezi km mult. ce inaltime si cate kilograme ai?


Am 1,65 si 69 km
ai kg nu km.........Andreea nu este chiar de speriat! eu acum am 1.68 si 65 de kg. dar urcasem la 67.....68 .....si un pic la 69.bine ideea este ca acum doi ani aveam 55 de kg. acu sincer la 60 ma oresc si ma mentin(sper)......ca nici sa se vada coastele nu e frumos!



si totusi....oare cand vei creste...nu vei slabi?ca vei mai creste si in inaltime...incearca sa te duci la un endocrinolog si sa faci un set de analize:-?...nu cred ca e bine sa te pui pe slabit asa de capul tau...si mai ales sa slabesti repede...o sa pierzi foarte multe substante de care o sa ai nevoie....si nu are rost sa te indopi cu vitamine daca te simti slabita dupa aceea...:-?
kRsSSa
Postat pe 27 Iulie 2009 21:33
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 21:26:06
De la: FRANNNCE, la data 2009-07-27 21:21:49uite daca vrei facem un meniu zilnc impreuna! de exemplu eu maine dimineata maninc un bol de cereale cu lapte degresat(cereale fitnes) si beau o cafeluta. apoi la ora zece maninc un mar. la prinz string toate legumele incepute din frigider si le pun la aburi cu un cubulet de unt si un pic de delikat apoi fac un piept de pui fript si pap tot! la ora cinci maninc pepene ..........iar seara fac o salata cu ton,porumb fiert,oua fierte. inainte sa adorm beau un ceai verde! bineinteles ca las masina in garaj si imi misc fundul puturos pe jos! vreau sa-ti zic ca am slabit 2kg de cind sint atenta la ce maninc si ma misc!la 36 de ani nu mai slabesti ca la 15 dar am rabdare!


o sa incerc sa am rabdare si o sa incerc regimul propus de tine
facem meniu zilnic.........;si sport! apoi ne intrecem saptaminal??????,pupicei !
FRANNNCE
Postat pe 27 Iulie 2009 21:33
De la: FRANNNCE, la data 2009-07-27 21:33:44
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 21:26:06
De la: FRANNNCE, la data 2009-07-27 21:21:49uite daca vrei facem un meniu zilnc impreuna! de exemplu eu maine dimineata maninc un bol de cereale cu lapte degresat(cereale fitnes) si beau o cafeluta. apoi la ora zece maninc un mar. la prinz string toate legumele incepute din frigider si le pun la aburi cu un cubulet de unt si un pic de delikat apoi fac un piept de pui fript si pap tot! la ora cinci maninc pepene ..........iar seara fac o salata cu ton,porumb fiert,oua fierte. inainte sa adorm beau un ceai verde! bineinteles ca las masina in garaj si imi misc fundul puturos pe jos! vreau sa-ti zic ca am slabit 2kg de cind sint atenta la ce maninc si ma misc!la 36 de ani nu mai slabesti ca la 15 dar am rabdare!


o sa incerc sa am rabdare si o sa incerc regimul propus de tine
facem meniu zilnic.........;si sport! apoi ne intrecem saptaminal??????,pupicei !


ok ramane meniul de mai sus?
girl_andree2000
Postat pe 27 Iulie 2009 21:59
De la: kRsSSa, la data 2009-07-27 21:33:01
De la: FRANNNCE, la data 2009-07-27 21:28:20
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 21:24:07
De la: KDkittyKaT, la data 2009-07-27 21:13:19ooo fir.ar. te stresezi km mult. ce inaltime si cate kilograme ai?


Am 1,65 si 69 km
ai kg nu km.........Andreea nu este chiar de speriat! eu acum am 1.68 si 65 de kg. dar urcasem la 67.....68 .....si un pic la 69.bine ideea este ca acum doi ani aveam 55 de kg. acu sincer la 60 ma oresc si ma mentin(sper)......ca nici sa se vada coastele nu e frumos!



si totusi....oare cand vei creste...nu vei slabi?ca vei mai creste si in inaltime...incearca sa te duci la un endocrinolog si sa faci un set de analize:-?...nu cred ca e bine sa te pui pe slabit asa de capul tau...si mai ales sa slabesti repede...o sa pierzi foarte multe substante de care o sa ai nevoie....si nu are rost sa te indopi cu vitamine daca te simti slabita dupa aceea...:-?



cred ca voi mai creste dar tatal meu vrea sa slabesc mai mult el nu intelege ca incerc da nu merge tot ce am incercat pana acum
girl_andree2000
Postat pe 27 Iulie 2009 22:00
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 22:00:43
De la: kRsSSa, la data 2009-07-27 21:33:01
De la: FRANNNCE, la data 2009-07-27 21:28:20
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 21:24:07
De la: KDkittyKaT, la data 2009-07-27 21:13:19ooo fir.ar. te stresezi km mult. ce inaltime si cate kilograme ai?


Am 1,65 si 69 km
ai kg nu km.........Andreea nu este chiar de speriat! eu acum am 1.68 si 65 de kg. dar urcasem la 67.....68 .....si un pic la 69.bine ideea este ca acum doi ani aveam 55 de kg. acu sincer la 60 ma oresc si ma mentin(sper)......ca nici sa se vada coastele nu e frumos!



si totusi....oare cand vei creste...nu vei slabi?ca vei mai creste si in inaltime...incearca sa te duci la un endocrinolog si sa faci un set de analize:-?...nu cred ca e bine sa te pui pe slabit asa de capul tau...si mai ales sa slabesti repede...o sa pierzi foarte multe substante de care o sa ai nevoie....si nu are rost sa te indopi cu vitamine daca te simti slabita dupa aceea...:-?



cred ca voi mai creste dar tatal meu vrea sa slabesc mai mult el nu intelege ca incerc da nu merge tot ce am incercat pana acum
bizar chestia cu tatal tau.un parinte isi iubeste copilul indiferent de cum arata(apropos tu esti frumoasa foc)...........acu trecem la ziua 2 de hrana sanatoasa:deci maine mincam:dimineata:doua felii de paine prajita,un pahar de lapte degresat.la ora zece un iaurt zero si un fruct.la prinz o friptura de vacuta fripta si legume crude(brocoli,conopida,rosii,castraveti).......la ora cinci o gustare.......un fruct .....iar apoi seara poti sa maninci paste cu sos de legume si brinza rasa.am uitat sa-ti spun ;fara bauturi carbogazoase! apa cit cuprinde si nu maninci dupa ora sapte nimic! bei ceai si atit!intre mese nu rontai pentru nimic in lume.pupicei!
FRANNNCE
Postat pe 28 Iulie 2009 19:33
scz am fost plecata si nu am putut sa intru pe internet
girl_andree2000
Postat pe 4 August 2009 13:23
dupa cum ziceti voi eu una am incercat si eu tot felul de diete sa slabesc...multi zic ca nu sunt grasa.. dar eu acum ce sa cred...incepusem la un timp sa slabesc un kg doua...dar asta la saptamana...nu stiu ce sa zic am o prietena care a reusit foarte usor sa slabeasca si i sa format si corpul foarte frumos...nu a facut decat sport destul de mult..la scoala la ora de sport numai statea ca inainte si sa apucat ca lumea...seara facea cate 100 de abdomene si dimineata cand se trezea...avea grija la ce manca si numai manca dupa ora 6...dupa cum imi zice si mama daca mananci dupa ora 6 pui grame pe tine....fata acum arata minunat mie una nu mia venit sa cred...bine ca trebuie sa ai si putina vointa ca sa poti rabda 3 luni sa scapi de kg dorite...mam gandit si o sa urmez si eu asa zisa dieta a ei...
angel_style
Postat pe 11 August 2009 04:05
Am descoperit o dieta care se pare ca da roade la mine si nu mi se pare ff grea chiar nu am pofta de mancare daca urmez aceasta dieta .
Cautati pe net dieta de 5 zile si daca o sa incercati o sa dea rezultate va multumesc celor care mi-au sarit in ajutor
girl_andree2000
Postat pe 11 August 2009 20:30

ai numai 15 ani. sa iti spun ceva... o mica poveste.... eu la liceu aveam 58 kg,dupa liceu am inceput sa lucrez si di cauza stresului, trezitului dimineataetc, in jum de an am ajuns la 52,acum am 49de kg SI VREU SA MA INGRAS!!!!!!!!iti imaginezi cum aratam acum daca nu aveam in liceu 58 de kg ca un schelet viu!!!!!!!!!!!!!!!!!

DAR SA LASAM GLUMA. DACA CHIAR TREBUIE SA SLABESTI UITE NISTE SFATURI:
-fa mult sport!!!
-sau plimba-te seara prin parc
- sau danseaza chiar prin casa:sml-rolleye0012
-si manaca multe legume si fructe , lasa prajeala si pune ff putin ulei in salate
DAR TE ROG MULT NU URMA VREO DIETA DRACONICA PT ESTI IN CRESTERE SI TE POTI DEZECHILBRA HORMONAL.PE BUNE!!!!!!!!!!!!!
iu123
Postat pe 12 August 2009 21:28
SI fff multa rabdare tre sa ai. kg astea nu se dau jos usor poate in 3- 4 luni. daca nu : adio stomac, adio sistem imunitar,adio sistem nervos si poate te trezesti si cu deformari de oasa pt ca calclui , potasiul si vit.D sunt preaputine.
deci fa sport si manaca sanatos
iu123
Postat pe 12 August 2009 21:34
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 21:24:07
Am 1,65 si 69 km


69 kg (nu km ) este cam mult , dar nu foarte mult
La 15 ani poti scapa foarte repede de cateva kg renuntand la paine , chipsuri , bauturi (sucuri) din comert si facand putin sport .Eventual mai reduci si un pic din portia de mancare ,dar nu foarte mult pentru ca esti in crestere.
Adica iti faci un program in asa fel incat la o anumita ora sa alergi o tura de cartier .Nu stiu daca slabesti extrem de repede , dar cu siguranta slabesti frumos .
ella_c
Postat pe 12 August 2009 21:39
De la: ella_c, la data 2009-08-12 21:39:29
De la: girl_andree2000, la data 2009-07-27 21:24:07
Am 1,65 si 69 km


69 kg (nu km ) este cam mult , dar nu foarte mult
La 15 ani poti scapa foarte repede de cateva kg renuntand la paine , chipsuri , bauturi (sucuri) din comert si facand putin sport .Eventual mai reduci si un pic din portia de mancare ,dar nu foarte mult pentru ca esti in crestere.
Adica iti faci un program in asa fel incat la o anumita ora sa alergi o tura de cartier .Nu stiu daca slabesti extrem de repede , dar cu siguranta slabesti frumos .




ELLA am incercat da organisum meu nu vrea sa dea jos daca fac asa asa a am incercat dieta de 5 zile o zi lapte o zi fructer o zi legume o zi orez cu legume iar sambata si duminica pot sa mananc te putin din fiecare si am vazut ca aceasta incepe sa dea rezultate si cu putin sport mere si mai bine
girl_andree2000
Postat pe 14 August 2009 10:37
De la: girl_andree2000, la data 2009-08-14 10:37:26ELLA am incercat da organisum meu nu vrea sa dea jos daca fac asa asa a am incercat dieta de 5 zile o zi lapte o zi fructer o zi legume o zi orez cu legume iar sambata si duminica pot sa mananc te putin din fiecare si am vazut ca aceasta incepe sa dea rezultate si cu putin sport mere si mai bine


Da , poate da rezultate dar nu o poti tine la nesfarsit .Si cand vei simti iar gustul alimentelor amestecate vei vedea cum tot chinul de pana atunci a fost zadarnic...

Eu cred ca ai abandonat prea repede ideea unui regim mai sanatos...Vrei sa slabesti repede....La varsta ta, organismul are nevoie de multe...
Parerea mea este ca daca ti-ai face un abonament la sala si ai merge de trei ori pe saptamana ai rezolva problema.Nu ai multe kg de dat jos.
ella_c
Postat pe 14 August 2009 12:20
De la: ella_c, la data 2009-08-14 12:20:37
De la: girl_andree2000, la data 2009-08-14 10:37:26ELLA am incercat da organisum meu nu vrea sa dea jos daca fac asa asa a am incercat dieta de 5 zile o zi lapte o zi fructer o zi legume o zi orez cu legume iar sambata si duminica pot sa mananc te putin din fiecare si am vazut ca aceasta incepe sa dea rezultate si cu putin sport mere si mai bine


Da , poate da rezultate dar nu o poti tine la nesfarsit .Si cand vei simti iar gustul alimentelor amestecate vei vedea cum tot chinul de pana atunci a fost zadarnic...

Eu cred ca ai abandonat prea repede ideea unui regim mai sanatos...Vrei sa slabesti repede....La varsta ta, organismul are nevoie de multe...
Parerea mea este ca daca ti-ai face un abonament la sala si ai merge de trei ori pe saptamana ai rezolva problema.Nu ai multe kg de dat jos.



am abonament la sala de 1 an si jumatate si fac aproape zilnic si nu da dat rezultate decat sa intarit musculatura da nu am dat jos deloc
girl_andree2000
Postat pe 14 August 2009 21:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa fac? 6 De la: mimi_ca29 4 Februarie 2011 09:26
Diete personalizata de nutritionist 4 De la: DariaMih 1 Iulie 2013 20:26
dieta.. 9 De la: valentinawtc 21 Iulie 2013 12:41
cure de slabire fara sa ne afecteze sanatatea 7 De la: kudika226898 2 Septembrie 2010 17:14
Toate dietele care dau rezultate 26 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:24