Setari Cookie-uri

intrebari ..........

Daca un cuvant este scris gresit intr-un dictionar, cum ne dam seama?
- De ce desteptul ala de Noe nu a strivit cei doi tantari?
- Oare lucratorii de la fabrica de ceaiuri Lipton au pauza de cafea?
- De ce oile nu intra la apa cand ploua si lina da?
- De fapt, atunci cand omul a descoperit ca vaca da lapte, ce cauta el de fapt in acel moment? –
Cum ajung sa fie puse panourile cu inscriptia “INTERZIS A CALCA IARBA” in mijlocul peluzei?
- De ce apasam mai puternic pe tastatura telecomenzii atunci cand bateriile sunt pe sfarsite?
- De ce se spala prosoapele, daca e de presupus ca atunci cand ne stergem ar trebui sa fim curati?
- De ce pentru a inchide programul Windows, trebuie apasat mai intai pe “START”?
- De ce se vand pachete cu cate 10 bucati crenwursti pentru hot-dogs, iar cornurile pentru hot-dogs se vand in pachete de cate 8 bucati?
- De ce cuvantul “abreviere” este atat de lung?
Un sofer care lucreaza pe masini de desapezire, cum ajunge dimineata la servici ?
De ce femeile nu merg niciodata singure la WC?
De ce Tarzan nu are barba?
De ce sucul de lamaie este in mare parte din ingrediente sintetice, pe cand in solutia de spalat vase este zeama de lamaie adevarata?
De ce oamenii te cred pe cuvant cand le spui ca exista 400 milioane de stele pe cer, dar cand le spui ca aceasta banca a fost proaspat vopsita, cred ca glumesti?
Primesti bani inapoi daca taxiul merge cu spatele?
De ce nu castiga ghicitoarele la 6 din 49?
Daca o pisica pica mereu in picioare si o bucata de paine cu unt cade mereu pe partea unsa, ce se intampla daca legam o felie de paine unsa cu unt de spatele unei pisici si o aruncam pe fereastra ?
Cand o masina merge, aerul din interiorul pneului se invarte ?
Daca Superman este asa de destept, de ce isi ia chilotii peste pantaloni ?
Adam avea buric ?
De ce avioanele nu sunt fabricate din acelasi material din care sunt facute cutiile negre ?
Daca nimic nu se lipeste de teflon, cum e lipit teflonul de tigaie?
De ce se sterilizeaza acele cu care se fac injectiile condamnatilor la moarte ?
De ce soldatii Kamikaze purtau o casca ?
De ce "prescurtare" este un cuvant asa lung ?
Oare avem raspunsuri la toate intrebarile care ne sunt puse ???
ionutcristian
Postat pe 28 Iulie 2009 10:39

DEGEABAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
monaq
Postat pe 28 Iulie 2009 10:42
n-ai job nu ?
Tazmanian
Postat pe 28 Iulie 2009 10:43
De la: Tazmanian, la data 2009-07-28 10:43:49n-ai job nu ?


ba da....................dar cred ca consta numai in intrebari
anybody
Postat pe 28 Iulie 2009 10:45
De la: Tazmanian, la data 2009-07-28 10:43:49n-ai job nu ?

poate e in concediu...
Lucia38
Postat pe 28 Iulie 2009 10:47
o alta intrebare la care poti doar sa banuiesti raspunsul ........
ionutcristian
Postat pe 28 Iulie 2009 11:41
De la: ionutcristian, la data 2009-07-28 11:41:28o alta intrebare la care poti doar sa banuiesti raspunsul ........


asta doar in cazul in care ne-ar interesa
anybody
Postat pe 28 Iulie 2009 11:42
De la: ionutcristian, la data 2009-07-28 10:39:13Daca un cuvant este scris gresit intr-un dictionar, cum ne dam seama?
- De ce desteptul ala de Noe nu a strivit cei doi tantari?
- Oare lucratorii de la fabrica de ceaiuri Lipton au pauza de cafea?
- De ce oile nu intra la apa cand ploua si lina da?
- De fapt, atunci cand omul a descoperit ca vaca da lapte, ce cauta el de fapt in acel moment? –
Cum ajung sa fie puse panourile cu inscriptia “INTERZIS A CALCA IARBA” in mijlocul peluzei?
- De ce apasam mai puternic pe tastatura telecomenzii atunci cand bateriile sunt pe sfarsite?
- De ce se spala prosoapele, daca e de presupus ca atunci cand ne stergem ar trebui sa fim curati?
- De ce pentru a inchide programul Windows, trebuie apasat mai intai pe “START”?
- De ce se vand pachete cu cate 10 bucati crenwursti pentru hot-dogs, iar cornurile pentru hot-dogs se vand in pachete de cate 8 bucati?
- De ce cuvantul “abreviere” este atat de lung?
Un sofer care lucreaza pe masini de desapezire, cum ajunge dimineata la servici ?
De ce femeile nu merg niciodata singure la WC?
De ce Tarzan nu are barba?
De ce sucul de lamaie este in mare parte din ingrediente sintetice, pe cand in solutia de spalat vase este zeama de lamaie adevarata?
De ce oamenii te cred pe cuvant cand le spui ca exista 400 milioane de stele pe cer, dar cand le spui ca aceasta banca a fost proaspat vopsita, cred ca glumesti?
Primesti bani inapoi daca taxiul merge cu spatele?
De ce nu castiga ghicitoarele la 6 din 49?
Daca o pisica pica mereu in picioare si o bucata de paine cu unt cade mereu pe partea unsa, ce se intampla daca legam o felie de paine unsa cu unt de spatele unei pisici si o aruncam pe fereastra ?
Cand o masina merge, aerul din interiorul pneului se invarte ?
Daca Superman este asa de destept, de ce isi ia chilotii peste pantaloni ?
Adam avea buric ?
De ce avioanele nu sunt fabricate din acelasi material din care sunt facute cutiile negre ?
Daca nimic nu se lipeste de teflon, cum e lipit teflonul de tigaie?
De ce se sterilizeaza acele cu care se fac injectiile condamnatilor la moarte ?
De ce soldatii Kamikaze purtau o casca ?
De ce "prescurtare" este un cuvant asa lung ?
Oare avem raspunsuri la toate intrebarile care ne sunt puse ???


cat dormi pe noapte?
just_heaven
Postat pe 12 August 2009 09:47
eu cred ca nu doarme deloc....................sunt prea multe voci ce nu-i dau pace
anybody
Postat pe 12 August 2009 09:49
se poate dar ma intreb dc ne batem capul cu nimicuri cand putem ignora ceea ce nu intelegem........care ne provoaca mintea prea mult................
just_heaven
Postat pe 12 August 2009 09:51
Eu cred ca ar trebui sa dormi cate un pic

blue07scorpion
Postat pe 12 August 2009 11:04
De la: blue07scorpion, la data 2009-08-12 11:04:37Eu cred ca ar trebui sa dormi cate un pic



neatza blue n-are cum sa doarma pierde timp pretzios in care poate sa-si puna atatea intrebari
anybody
Postat pe 12 August 2009 11:17
Mda intrebare intrebatoare, pt nenea ca re a deschis topicul , chiar crezi ca da 2 bani pe tine cineva????
f awesome if they do , not f awesome if they don't , get a damn life
blue07scorpion
Postat pe 12 August 2009 12:04
iegzista un raspuns la intrebarile astea cu "de ce?".....apai "de aia"
_oktober_
Postat pe 12 August 2009 12:24
HEAVEN PE UNDE UMBLI MAI LASAT SINGUR
DON_LUCIANO
Postat pe 12 August 2009 12:27
asta ce mai este?
cristiana_cris
Postat pe 12 August 2009 12:30
De la: DON_LUCIANO, la data 2009-08-12 12:27:02HEAVEN PE UNDE UMBLI MAI LASAT SINGUR





ma uitam la tine

blue
just_heaven
Postat pe 12 August 2009 12:33
De la: just_heaven, la data 2009-08-12 12:33:03
De la: DON_LUCIANO, la data 2009-08-12 12:27:02HEAVEN PE UNDE UMBLI MAI LASAT SINGUR





ma uitam la tine

blue


am crezut ca mai lasat sa ma pierd pe acilea
DON_LUCIANO
Postat pe 12 August 2009 12:36
De ce Tarzan nu are barba?
...are dar nu ai vazut tu una mare rau asa stiam
cristiana_cris
Postat pe 12 August 2009 12:38
Daca un cuvant este scris gresit intr-un dictionar, cum ne dam seama?
- De ce desteptul ala de Noe nu a strivit cei doi tantari?
- Oare lucratorii de la fabrica de ceaiuri Lipton au pauza de cafea?
- De ce oile nu intra la apa cand ploua si lina da?
- De fapt, atunci cand omul a descoperit ca vaca da lapte, ce cauta el de fapt in acel moment? –
Cum ajung sa fie puse panourile cu inscriptia “INTERZIS A CALCA IARBA” in mijlocul peluzei?
- De ce apasam mai puternic pe tastatura telecomenzii atunci cand bateriile sunt pe sfarsite?
- De ce se spala prosoapele, daca e de presupus ca atunci cand ne stergem ar trebui sa fim curati?
- De ce pentru a inchide programul Windows, trebuie apasat mai intai pe “START”?
- De ce se vand pachete cu cate 10 bucati crenwursti pentru hot-dogs, iar cornurile pentru hot-dogs se vand in pachete de cate 8 bucati?
- De ce cuvantul “abreviere” este atat de lung?
Un sofer care lucreaza pe masini de desapezire, cum ajunge dimineata la servici ?
De ce femeile nu merg niciodata singure la WC?
De ce Tarzan nu are barba?
De ce sucul de lamaie este in mare parte din ingrediente sintetice, pe cand in solutia de spalat vase este zeama de lamaie adevarata?
De ce oamenii te cred pe cuvant cand le spui ca exista 400 milioane de stele pe cer, dar cand le spui ca aceasta banca a fost proaspat vopsita, cred ca glumesti?
Primesti bani inapoi daca taxiul merge cu spatele?
De ce nu castiga ghicitoarele la 6 din 49?
Daca o pisica pica mereu in picioare si o bucata de paine cu unt cade mereu pe partea unsa, ce se intampla daca legam o felie de paine unsa cu unt de spatele unei pisici si o aruncam pe fereastra ?
Cand o masina merge, aerul din interiorul pneului se invarte ?
Daca Superman este asa de destept, de ce isi ia chilotii peste pantaloni ?
Adam avea buric ?
De ce avioanele nu sunt fabricate din acelasi material din care sunt facute cutiile negre ?
Daca nimic nu se lipeste de teflon, cum e lipit teflonul de tigaie?
De ce se sterilizeaza acele cu care se fac injectiile condamnatilor la moarte ?
De ce soldatii Kamikaze purtau o casca ?
De ce "prescurtare" este un cuvant asa lung ?
Oare avem raspunsuri la toate intrebarile care ne sunt puse ???

...stau si ma gindesc cum poate cineva sa puna astfel de intrebari?!!
.... auzi ai sarit peste una importanta de ce barbatul nu are un c.....si are doi?
cristiana_cris
Postat pe 12 August 2009 12:45
Any , heaven
uaaa poate o fi omul intrebare , mai stii ???? how the hell knows actually they do , the little devils
blue07scorpion
Postat pe 12 August 2009 13:50
Hai mai.....nu fiti rai.....eu m-am distrat citindu-le.....sunt faine
pupilici rautaciosilor
andreea1976
Postat pe 12 August 2009 13:57
nus rele dar vreau si eu raspuns...de ce au 2 in loc de 1
cristiana_cris
Postat pe 12 August 2009 15:54
De la: cristiana_cris, la data 2009-08-12 15:54:49nus rele dar vreau si eu raspuns...de ce au 2 in loc de 1

de rezerva....probabil
andreea1976
Postat pe 12 August 2009 18:25
asa cum padure fara uscaturi nu exista si cum altii tin mortis sa o caute cu luminarea chiar si atunci cind CHIAR nu e cazul, iata un alt "bagator de seama" pe pagina mea, unu' hermes, care fara sa ma cunoasca se baga si el in seama pe aici, probabil plictisindu-se mult prea tare de taiat frunza la caini.
ionutcristian
Postat pe 13 August 2009 09:38
aaaaa si inca ceva , , voi astia care ""dormiti "" mai mult ca mine , care va preoocupa viata mea si cat dorm eu , imi spuneti si mie cum sa imi sterg contul , asa va las pe voi sa va va vedeti de ale voastre , nu de altceva dar la ce sa va mai dau atata ''bataie de cap'' cu ce "scriu " eu , nu de altceva dar voi scrieti mult mai bine ca mine , aveti cateva ""subiecte f tari"" asa ca .............
ionutcristian
Postat pe 13 August 2009 10:08
De la: ionutcristian, la data 2009-08-13 10:08:22aaaaa si inca ceva , , voi astia care ""dormiti "" mai mult ca mine , care va preoocupa viata mea si cat dorm eu , imi spuneti si mie cum sa imi sterg contul , asa va las pe voi sa va va vedeti de ale voastre , nu de altceva dar la ce sa va mai dau atata ''bataie de cap'' cu ce "scriu " eu , nu de altceva dar voi scrieti mult mai bine ca mine , aveti cateva ""subiecte f tari"" asa ca .............

iete ca draga noastra kudika nu ne lasa sa mai ne stergem conturili!
redline
Postat pe 13 August 2009 10:13
simplu ...dai clic pe mause in dreapta la profil
... tu
cristiana_cris
Postat pe 13 August 2009 10:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
NEvoie de ajutor!!! 1 De la: kudika226715 9 Iulie 2010 12:34
SIM COSMOTE GRATUIT 1 De la: rovanzari 13 Septembrie 2011 15:47
please help....plictiseala la serv 12 De la: danatisianu 28 Mai 2009 11:23
decodificarea destinului...foarte tareee 779 De la: kudika295495 18 Iulie 2016 03:17
Hai pe EMWAP! 2 De la: guru_ion 27 Noiembrie 2011 21:12