Setari Cookie-uri

Ce ne facem cu soacrele?

Buna fetelor, eu am o problema majora. Nu ma inteleg deloc cu soacra, pana acum ceva timp am locuit cu totii in aceeasi casa si vreau sa zic ca a fost un cosmar. Ea ne vedea viata asa cum o traieste ea, tot ce nu faceam ca ea insemna o ofensa care se pedepsea ca atare, cu crize, nervi....plansete...La un moment dat pana si logodnicul meu presat de situatie a inceput sa-i tina isonul mamei... ramanand singura sa ma lupt cu nervii si dispozitiile proaste a amandurora.
Reprosuri nefondate, ca nu sunt buna pentru el, ca nu fac nimic cum trebuie, ca ea stie mai bine.... ca imi bat joc de toata familia, ca nu-l iubesc pe el...si multe altele...Am cedat nervos!
Toata situatia asta a ajuns sa ne deterioreze noua relatia. Am o luna de cand am plecat de acolo, in prima faza ne facusem un program... ca sa nu existe divergente cate zile stam la fiecare acasa...( am uitat sa specific ca mamaia lui care are 90 de ani e mai mult la pat si nu se mai pune la socoteala cat o dracuie soacra'mea si cat se plange ca are grija de ea ) acum o saptamana...intr-o luni cand era ziua sa vina el la mine ( de specificat ca statea la mine decat 2 zile pe sapt ca mamicii ii era frica sa stea singura cu batrana in casa ) a sunat-o pe mama lui sa ii spuna ca nu ajunge acasa, mi-a zis ca tre sa ajungem acolo sa o schimbe pe mamaie...am ajuns mai devreme... mama lui era deja cu mamaie in dus si ma intrebam pt ce ne-a mai chemat... Am mai stat 2 ore pe acolo si dupa am zis sa mergem....in timpul asta mama lui a scos sa faca tone de mancare, la care el o intreaba "bre pt cine faci atata mancare..."....ma rog cand a auzit ca plecam totusi...a apucat-o nervii, a aruncat toate cele... mai aveam la el 2 bluze mi le-a bagat in punga si mi le-a aruncat la usa.... n-am zis nimic...cand mi-a zis sa-mi fie rusine... atunci am reactionat...si i-am zis ca mie nu are de ce sa-mi fie rusine ca mereu am ajutat=o si sa-i fie ei...si am plecat. De atunci nu am mai pus piciorul acolo...noi inca suntem impreuna, cu toate ca el mai mult doarme acasa ca are o mama mai speciala .... care ii e frica sa stea cu mama ei singura in casa....Acum cateva zile ma sunat al meu iubit la tel si-mi zicea ca deabea s-a trezit...iesise din dus... si la un momentan o aud pe ea tipand la el sau la mine prin tel nu mi-am dat seama :e corect ceea ce faci" si ma intrebam...ce fac? ca nu l-am luat de acasa cu forta...nici macar nu ii zic sa stea sa doarma la mine.... sta el cand poate, noroc ca lucram impreuna asa ca ne vedem toata ziua.....Va multumesc ca m-ati ascultat....astept si de la voi pareri si probleme de ale voastre, poate ne ajutam una pe alta :)
kudika051828
Postat pe 28 Iulie 2009 11:32
stai linistita...........TOATE SUNT LA FEL>>>>>>>>>>deci a mea ma iubit pana akum cateva lui,in patru ani nu m-a cunoscut,k dk ma cunostea zice ea|:punea de mult piciorul in prag,si eu oricum nu sunt buna pt el,noi cand am plecat de la ei...eu nu stiam sa fac mancare si i-a zis lui sa se cantareasca inainte si dupa ce se muta cu mine pt k o sa slabeasca dar s-a ingrasat de cand stam singuri,tine cont noi mai avem2saptm si facem nunta,si suntem de5ani impreuna.....dar nu numai cu mine se poatra asa si cumnata mea are cam acceleasi prb:"k doar le-am luat baetii de langa ea,si le mancam banii"specific k nu au decat cate o masina atat......decand ne-am mutat nu ne-a cumpaart nimic in casa,toate le-a cumparat mama mea,nu gluesc am inceput de la zero nu aveam nici macar o lincura,dar mama mea ne-a cumparat farfuri,set de tacamuri...etc...cos rufe...si tot soacra mea este cu pretentii....dar ce sa-i cer dk nu are decat4clase si nu stie decat sa se uite la telenovele-si ma mai uit,dar nu-mi face nimeni manacre sau curat si merg si la munk,soacrei mele ii face sotul ei majoritatea lucrurilor-etc.............nu mi-ar ajg o zi sa povestesc cate mi-a zis fara nici o chestie..akum ii cam pare rau sincer dar eu nu merg la ea nu vb cu ea..daor buna ziua,dar tot nemultumita este........mai vb.ignora
kudika004909
Postat pe 2 August 2009 23:46
Soacra e buna ca berea :rece si pe masa !...sau rece si cu spume la gura !!!
lumimari
Postat pe 22 August 2009 22:27
se ia una bucata soacra, se taie bucatele mici mic mici, sare nu se mai pune, ca nu merita, si se fierbe la foc mic timp de 24 de ore, timp in care poti sa sau sa
Pumpkin_Head
Postat pe 23 August 2009 10:56
De la: kudika059678, la data 2009-08-23 10:56:42se ia una bucata soacra, se taie bucatele mici mic mici, sare nu se mai pune, ca nu merita, si se fierbe la foc mic timp de 24 de ore, timp in care poti sa sau sa

pey sincer imi place cum suna reteta daca o stiam o experimentam pe viitoarea soacra da acu ca nu mai sunt cu el nu mai am soacra....dar cred ca tot as incerca reteta ca ea e devina ca eu nu mai sunt cu el
yumy
Postat pe 23 August 2009 13:17
De la: yumalai, la data 2009-08-23 13:17:48
De la: kudika059678, la data 2009-08-23 10:56:42se ia una bucata soacra, se taie bucatele mici mic mici, sare nu se mai pune, ca nu merita, si se fierbe la foc mic timp de 24 de ore, timp in care poti sa sau sa

pey sincer imi place cum suna reteta daca o stiam o experimentam pe viitoarea soacra da acu ca nu mai sunt cu el nu mai am soacra....dar cred ca tot as incerca reteta ca ea e devina ca eu nu mai sunt cu el


crede-ma, merita sa incerci
Pumpkin_Head
Postat pe 23 August 2009 13:22
De la: kudika059678, la data 2009-08-23 13:22:14
De la: yumalai, la data 2009-08-23 13:17:48
De la: kudika059678, la data 2009-08-23 10:56:42se ia una bucata soacra, se taie bucatele mici mic mici, sare nu se mai pune, ca nu merita, si se fierbe la foc mic timp de 24 de ore, timp in care poti sa sau sa

pey sincer imi place cum suna reteta daca o stiam o experimentam pe viitoarea soacra da acu ca nu mai sunt cu el nu mai am soacra....dar cred ca tot as incerca reteta ca ea e devina ca eu nu mai sunt cu el


crede-ma, merita sa incerci

doar cand ma gandesc ca o sa las o fetitza fara zgriptzi de bunica-sa imi creste inima acum mai ramane de avzut cum fac ca e cam departe de mn ex-soacra
yumy
Postat pe 23 August 2009 13:29
eu am o soacra buna.asa mi-am dorit si s-a implinit/nu suntem prea apropiate dar nu avem conflicte/ne ajuta cu ce poate/sincer imi pare rau de voi
denis_roxana
Postat pe 28 Decembrie 2010 08:26
De la: kudika344657, la data 2010-12-28 08:26:50eu am o soacra buna.asa mi-am dorit si s-a implinit/nu suntem prea apropiate dar nu avem conflicte/ne ajuta cu ce poate/sincer imi pare rau de voi


Sincer si mie imi pare rau de tine ca vorbesti singura.Ai de gand sa readuci la viata toate topicurile din 2009?
Barbie30_
Postat pe 28 Decembrie 2010 09:04
culmea e ca eu am citit "Ce ne facem cu soaricele?"

si deja vroiam sa va recomand niste curse foarte bune din plastic
battleofwits
Postat pe 28 Decembrie 2010 09:19
De la: battleofwits, la data 2010-12-28 09:19:38culmea e ca eu am citit "Ce ne facem cu soaricele?"

si deja vroiam sa va recomand niste curse foarte bune din plastic


pai recomanda le te rog ca am un nemernic la birou si nu reusesc sa scap de el...
ad__83
Postat pe 28 Decembrie 2010 09:28
De la: ad_83, la data 2010-12-28 09:28:35
pai recomanda le te rog ca am un nemernic la birou si nu reusesc sa scap de el...


da pote ca e indragostit de tine ...cine stie,
mai ales ca in sezonul asta "Love is in the air"
battleofwits
Postat pe 28 Decembrie 2010 09:37
De la: battleofwits, la data 2010-12-28 09:37:42
De la: ad_83, la data 2010-12-28 09:28:35
pai recomanda le te rog ca am un nemernic la birou si nu reusesc sa scap de el...


da pote ca e indragostit de tine ...cine stie,
mai ales ca in sezonul asta "Love is in the air"


Serios???hmm eu credeam ca de biscuitii astia care ii mananca dar acum te cred pe tine...ok o sa il iau acasa dupa program...
ad__83
Postat pe 28 Decembrie 2010 09:40
...nervi.
dark_eye
Postat pe 27 Februarie 2011 16:30
De la: Barbie30_, la data 2010-12-28 09:04:36
De la: kudika344657, la data 2010-12-28 08:26:50eu am o soacra buna.asa mi-am dorit si s-a implinit/nu suntem prea apropiate dar nu avem conflicte/ne ajuta cu ce poate/sincer imi pare rau de voi


Sincer si mie imi pare rau de tine ca vorbesti singura.Ai de gand sa readuci la viata toate topicurile din 2009?


Valy90
Postat pe 27 Februarie 2011 16:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand brose handmade diverse modele si culori. 1 De la: weaseeel 26 Septembrie 2011 13:43
sunt indragostita si nu stiu ce sa fac....poate ma ajutati voi...... 8 De la: sirra 15 Octombrie 2009 09:15
Am nevoie de o idee 3 De la: Cristinutsa 30 Septembrie 2009 19:49
Cadouri de Craciun 8 De la: Cristina_sweet16 16 Decembrie 2009 12:42
Mycloset.ro primul outlet on-line 4 De la: bestdevilinside 29 Septembrie 2008 00:14