Setari Cookie-uri

NE IUBESTE PE AMANDOUA?!?!

Am intalnit un baiat cu cateva luni in urma, care mi-a placut enorm inca din prima clipa... el avusese o relatie de 7 ani, insa se despartisera de 2 luni... eu la fel o relatie de 4 ani cu primul meu prieten, insa nu ne mai intelegeam, ne vedeam si f rar. Dupa primele intalniri a inceput sa-l sune fosta prietena, iar el mi-a zis ca dak nu-i demonstrez ca vreau sa fim impreuna, o sa-l pierd... El a zis ca stie ce vrea, k nu se va mai intoarce la fosta si k ma vrea doar pe me...S-a intamplat si lukrul acesta... probabil i-am cedat prea repede, dupa cateva zile, de frica sa nu-l pierd. A fost frumos cateva sapt... pana a trebuit sa plece la facultate(ultima sesiune-2 sapt) in alt oras si fiind coleg cu fosta prietena si departe de mine.... va dati seama ce s- a intamplat... a inceput sa se intalneasca iarasi ku ea.... eu mi-am dat seama imediat... el a negat... insa cred, de fapt sunt sigura ca ei locuiau impreuna acolo, dinainte sa ne cunoastem. Apoi a plecat in strainatate 2 luni si mi a promis k atunci knd o sa vina va lua o hotarare... l am asteptat in tot acest timp... insa nici akum nu s a hotarat... a invocat motivul k ea este departe de el in alt orash si nu a avut knd s-o vada ca sa ia o hotarare... eu m am vz de cateva ori... cu el de knd a venit si mi a zis ca nu are cum sa se hotarasca... si ca NE IUBESTE PE AMANDOUA si ca tot eu tre sa lupt pt el!!! Am luptat pana akm, am lasat de la mine, am vrut sa fie totul bn. Eu i-am spus k nu e posibil sa iubesti 2 pers la fel si in acelasi timp, k tre sa simta cva diferit pt una din noi si mi a spus k nu – l inteleg… Ea il suna mereu, el pleaca de langa mine sa vb ku ea la tel.... simt un gol enorm in suflet knd face asa... Eu knd il sunam si era cu ea, imi respingea apelurile. As putea profita de faptul ca ea e departe si sa fiu alaturi de el, dar simt ca nu mai pot.... nu mai suport situatia asta, nu suport sa-l impart cu altcineva. As mai avea un atuu... parintii lui nu o accepta pe fosta prietena, insa pe mine ma plak f mult. Ei nici nu stiu k el inca se mai intaln ku ea... Si inca ceva... ea este kiar blonda uratica. Nu ma cred vreo frumusete, dar arat mult mai bn decat ea. Am ramas mirata knd mi a aratat niste poze pe calk si i am zis 'ce urata e fata asta' eu nestiind k e fosta... Apoi knd mi a zis... am ramas fara cuv... ma asteptam sa arate mult mai bn. E genul de baiat care e obisnuit sa i se ofere totul "pe tava" kum se zice, fara nici un efort, asa l-a obisnuit ea... mi-a si zis k in alta parte i se ofera totul oriknd. Aseara, dupa ce ne am vazut, i am tr un msg in care i-am spus ca totul s-a teminat intre noi, k renunt... I-am spus si in fatza k ma va pierde,,, dar probabil a luat totul in gluma. Nush dak am facut bine, insa macar asa imi dau seama dak ii pasa si daca tine la mine, nu ma va lasa sa renunt si va lua o hotarare mai repede. Din cate vad nici nu mi-a rasp la msg. Il iubesc enorm, dar iubirea asta nu mi aduce decat suferinta... Oare cat o sa rezist sa nu-l caut? Oare el va rezista fara mine? Atata timp cat are o alternativa- PE EA- cred ca da. Asta a fost pe skurt povestea mea... ar fi multe detalii de spus... sper sa ma ajutati ku cate un sfat si sa nu primesc prea multe critici din partea dvs...

ynna87
Postat pe 2 August 2009 13:39
Mai....da s-au terminat barbatii? chiar nu vezi ca te ia drept fraiera?
Unde ti-e mandria?
andreea1976
Postat pe 2 August 2009 13:47
Ynna ,nu e vorba ca o sa primesti critici,dar din ce ai scris tu aici eu zic ca reiese clar ca el de fapt nu iubeste pe niciuna dintre voi.Nu m-am uitat la varsta ta,dar eu zic sa-l lasi in plata Domnului,ca de fapt nu stie ce vrea,sau stie:sa se foloseasca de femei,sa le minta si sa-i fie lui bine.
Nu cred ca e cazul sa mai suferi,pt ca nu merita!Nu conteaza cum arata prietena lui sau ca parintii lui n-o plac pe ea,dar tu nu vezi ca esti singura care trage de relatia asta???Cand iubesti pe cineva cu adevarat,nu exista sa nu vrei sa fii langa acea persoana,s-o tii in brate,s-o saruti!Vrajeala aia ieftina cum ca va iubeste pe amandoua,poate ca i-a mers cu voi ca deh,sunteti indragostite si credeti tot ce va spune un mincinos.
Te "sfatuiesc" sa nu-l mai suni,nu-l mai cauta,nu-i mai da mesaje,nu e vorba de orgoliu,dar nu-i mai permite sa te foloseasca cand si cum vrea el.Iubirea e mult mai mult decat ce face el.Cand o sa o intalnesti,o sa poti spune ca ceea ce traiesti acum e doar un cosmar.Nu te mai amagii ca te iubeste.
Nu vorbele conteaza,ci faptele.Iar faptele lui ,"interesul "pt tine-spun multe despre" iubirea "lui.
Ignora-l si fa-ti viata frumoasa,nu te agata de iluzii!Succes!
luyyzz
Postat pe 2 August 2009 13:51
ma uimeste cat de usor se vorbeste de dragoste.poti tine la mai muolte persoane dar daca spui dragoste e altceva.dragostea implica im primul rand respect.nu vreau sa fiu reautacioasa,dar de ce te legi la cap singura.deja cand o persoana joaca pe 2 fronturi nu e frumos.nu iti zic sa il lasi.daca asta vrei lupta sa obti,dar mai intai gandeste-te la tine si daca merita!!bafta iti doresc.nu e nimic mai important decat sa fi fericita
tania20
Postat pe 2 August 2009 14:01
M-am oprit din citit la partea cu ,,si ca NE IUBESTE PE AMANDOUA si ca tot eu tre sa lupt pt el''


Tre sa lupti pentru dragostea mea mie imi suna a ,,ma doare in p..a de tine ,ia vezi cum te comporti sa nu-ti dau papucii'' .

Tu lupti pentru el , fosta lupta pentru el iar el lupta pentru ce ? pentru banii de prezervative probabil ca in ritmul asta nu se va putea hotari niciodata .

Eu l-as trimite la fosta daca as fi in locul tau , nu vrei langa tine un mascul care nu e in stare sa stie ce-si doreste si ideal ar fi sa-i si spui acest lucru ,
iris_4_ever
Postat pe 2 August 2009 17:32
Am sa-ti raspund scurt la intrebarea ce deschide topicul : Da va iubeste , dar pe rand cate 10-20 minute si gata.
rox_rbz
Postat pe 2 August 2009 18:19
Aveti dreptate... am fost fraierita... dusa cu vorba... si nu se merita sa lupt de una singura pt. un baiat care nu stie ce vrea. In sinea mea stiam si eu lukrurile acestea, dar poate nu voiam sa le recunosk. Msg-ele dvs ma ajuta sa trec mai departe si-mi konfirma totodata faptul ca trebuie sa renunt akum pana n-o sa fie prea tarziu si ku cat ii tolerez mai multe ku atat va fi mai greu pt mine. De suferit, e normal sa sufar in kontinuare... a fost o experienta f neplacuta, sunt f neincrezatoare de obicei si nush kum am putut avea incredere tokmai in el- poate si din cauza faptului k a venit sa-mi kunoasca parintii, m-a si prezentat alor sai, m-am gandit totusi k are intentii serioase... sau faptul k nu-mi stia decat nr de la masina knd m-a kunoskut si m-a cautat din casa in casa.... L-am intrebat akm dc toate astea...si mi a raspuns k a crezut k o poate uita... Cu timpul sper ca voi trece peste. Multumesc mult pt. msg-e!
ynna87
Postat pe 2 August 2009 21:43
De la: ynna87, la data 2009-08-02 21:43:56Aveti dreptate... am fost fraierita... dusa cu vorba... si nu se merita sa lupt de una singura pt. un baiat care nu stie ce vrea. In sinea mea stiam si eu lukrurile acestea, dar poate nu voiam sa le recunosk. Msg-ele dvs ma ajuta sa trec mai departe si-mi konfirma totodata faptul ca trebuie sa renunt akum pana n-o sa fie prea tarziu si ku cat ii tolerez mai multe ku atat va fi mai greu pt mine. De suferit, e normal sa sufar in kontinuare... a fost o experienta f neplacuta, sunt f neincrezatoare de obicei si nush kum am putut avea incredere tokmai in el- poate si din cauza faptului k a venit sa-mi kunoasca parintii, m-a si prezentat alor sai, m-am gandit totusi k are intentii serioase... sau faptul k nu-mi stia decat nr de la masina knd m-a kunoskut si m-a cautat din casa in casa.... L-am intrebat akm dc toate astea...si mi a raspuns k a crezut k o poate uita... Cu timpul sper ca voi trece peste. Multumesc mult pt. msg-e!

Rabdare-pt ca vei vedea,o sa rasara soarele si pe strada ta!O sa intalnesti pe cineva care merita iubirea ta si o sa ai alta viata.Sper ca ai invatat "lectia",nu te mai lasa amagita si nu accepta sa fii a doua ,o viata ai si meriti sa fii pe primul loc in inima cuiva!El a incercat o explicatie,dar acum nu cred ca-i convine ca ramane fara o" manta de vreme rea".Nu cred ca mai merita sa-l jignesti,dar ii poti spune cu zambetul pe buze ca e timpul ca tu sa-ti gasesti ceva mult mai bun (sigur o sa se "oftice")Nah ,c-am fost rea,dar nu suport oamenii duplicitari-adica de ce s-a mai incurcat cu tine daca nu era "vindecat"?Nu s-a gandit ca mai poate face si pe altcineva sa sufere?Eh,nu-i pasa-ca e prea egoist ca sa vada dincolo de persoana lui.Stii ce ar fii super?Sa-l lase si cealalta,doar asa -sa invete ca cine fuge dupa 2iepuri-oboseste si expira !
Curaj si iesi din carapace,plimba-te si vei vedea totul cu alti ochi-nu merita sa te consumi-ia-o ca pe o experienta si nu ca pe o "tragedie"!Stii cati baieti liberi sunt?O multime!!!
luyyzz
Postat pe 2 August 2009 21:57
De la: rox_rbz, la data 2009-08-02 18:19:32Am sa-ti raspund scurt la intrebarea ce deschide topicul : Da va iubeste , dar pe rand cate 10-20 minute si gata.


wews
Postat pe 2 August 2009 22:06
Draga mea, un asemenea barbat nu merita nici macar o secunda din viata ta. Fericirea ta e undeva acolo si o vei gasi cu siguranta. Fii puternica si lasa-l pe ''micul print'' sa isi gaseasca sclave in alte parti. Ai dreptul la mai mult!!!
wews
Postat pe 2 August 2009 22:11
[quote name='luyyzz' date='2009-08-02 21:57:27'Rabdare-pt ca vei vedea,o sa rasara soarele si pe strada ta!O sa intalnesti pe cineva care merita iubirea ta si o sa ai alta viata.Sper ca ai invatat "lectia",nu te mai lasa amagita si nu accepta sa fii a doua ,o viata ai si meriti sa fii pe primul loc in inima cuiva!El a incercat o explicatie,dar acum nu cred ca-i convine ca ramane fara o" manta de vreme rea".Nu cred ca mai merita sa-l jignesti,dar ii poti spune cu zambetul pe buze ca e timpul ca tu sa-ti gasesti ceva mult mai bun (sigur o sa se "oftice")Nah ,c-am fost rea,dar nu suport oamenii duplicitari-adica de ce s-a mai incurcat cu tine daca nu era "vindecat"?Nu s-a gandit ca mai poate face si pe altcineva sa sufere?Eh,nu-i pasa-ca e prea egoist ca sa vada dincolo de persoana lui.Stii ce ar fii super?Sa-l lase si cealalta,doar asa -sa invete ca cine fuge dupa 2iepuri-oboseste si expira !
Curaj si iesi din carapace,plimba-te si vei vedea totul cu alti ochi-nu merita sa te consumi-ia-o ca pe o experienta si nu ca pe o "tragedie"!Stii cati baieti liberi sunt?O multime!!! [/quote]


Da, asa-i! Sigur nu i-a picat bn decizia mea... pt k atunci knd l-am prevenit k nu o sa mai suport mult situatia asta... a fost mirat: "si ce-o sa faci, o sa ne despartim???", dar am simtit k nu ma crede in stare, deoarece era sigur k eu il iub. Akum probabil se asteapta sa-l caut tot eu, dar asa ceva nu se va mai intampla. Din cate mi-a povestit el, a mai avut multe relatii ku alte fete in cei 7 ani pe care i-a stat ku ea, insa s-a desp de ele. Mi-a zis k sunt singura in multe privinte printre care singura pe care a dus-o acasa la el si care poate veni oriknd la el... singura careia i-a permis sa-i reproseze cva... vrajeli... etc dar cu ce ma incalzesk aceste lukruri? ku nim... Recent am aflat k si ea l-a inselat, kiar a fost plecata in strainatate ku un baiat... Poate se merita reciprok!!! Adev e, k e foarte egoist, a zis printre altele k tre sa-i fie lui bine, in functie de hotararea pe care o ia. Initial imi trecuse prin minte sa o caut sa o konving sa nu l mai cautam niciuna pt k si a batut jok de amandoua, sa i dam o lectie... sau sa facem un fel de intelegere- renunt eu numai dak accepta sa nu'l mai caute 2 luni, sa nu mai dea nici un semn si apoi sa faca ce vrea, se merita reciprok dupa kum am zis....dar nu pot avea incredere in ea....si deci nu se merita!!!! As vrea sa-l fac cumva sa sufere... dar nush kum, probabil ignorandu-l. Ms frum, luyyzz, pt inkurajari! De fapt, va multumesc tuturor!
ynna87
Postat pe 2 August 2009 23:28
De la: ynna87, la data 2009-08-02 23:28:54[quote name='luyyzz' date='2009-08-02 21:57:27'Rabdare-pt ca vei vedea,o sa rasara soarele si pe strada ta!O sa intalnesti pe cineva care merita iubirea ta si o sa ai alta viata.Sper ca ai invatat "lectia",nu te mai lasa amagita si nu accepta sa fii a doua ,o viata ai si meriti sa fii pe primul loc in inima cuiva!El a incercat o explicatie,dar acum nu cred ca-i convine ca ramane fara o" manta de vreme rea".Nu cred ca mai merita sa-l jignesti,dar ii poti spune cu zambetul pe buze ca e timpul ca tu sa-ti gasesti ceva mult mai bun (sigur o sa se "oftice")Nah ,c-am fost rea,dar nu suport oamenii duplicitari-adica de ce s-a mai incurcat cu tine daca nu era "vindecat"?Nu s-a gandit ca mai poate face si pe altcineva sa sufere?Eh,nu-i pasa-ca e prea egoist ca sa vada dincolo de persoana lui.Stii ce ar fii super?Sa-l lase si cealalta,doar asa -sa invete ca cine fuge dupa 2iepuri-oboseste si expira !
Curaj si iesi din carapace,plimba-te si vei vedea totul cu alti ochi-nu merita sa te consumi-ia-o ca pe o experienta si nu ca pe o "tragedie"!Stii cati baieti liberi sunt?O multime!!!



Da, asa-i! Sigur nu i-a picat bn decizia mea... pt k atunci knd l-am prevenit k nu o sa mai suport mult situatia asta... a fost mirat: "si ce-o sa faci, o sa ne despartim???", dar am simtit k nu ma crede in stare, deoarece era sigur k eu il iub. Akum probabil se asteapta sa-l caut tot eu, dar asa ceva nu se va mai intampla. Din cate mi-a povestit el, a mai avut multe relatii ku alte fete in cei 7 ani pe care i-a stat ku ea, insa s-a desp de ele. Mi-a zis k sunt singura in multe privinte printre care singura pe care a dus-o acasa la el si care poate veni oriknd la el... singura careia i-a permis sa-i reproseze cva... vrajeli... etc dar cu ce ma incalzesk aceste lukruri? ku nim... Recent am aflat k si ea l-a inselat, kiar a fost plecata in strainatate ku un baiat... Poate se merita reciprok!!! Adev e, k e foarte egoist, a zis printre altele k tre sa-i fie lui bine, in functie de hotararea pe care o ia. Initial imi trecuse prin minte sa o caut sa o konving sa nu l mai cautam niciuna pt k si a batut jok de amandoua, sa i dam o lectie... sau sa facem un fel de intelegere- renunt eu numai dak accepta sa nu'l mai caute 2 luni, sa nu mai dea nici un semn si apoi sa faca ce vrea, se merita reciprok dupa kum am zis....dar nu pot avea incredere in ea....si deci nu se merita!!!! As vrea sa-l fac cumva sa sufere... dar nush kum, probabil ignorandu-l. Ms frum, luyyzz, pt inkurajari! De fapt, va multumesc tuturor!
[/quote]
Exact-ignora-l!Stiu ca e greu,ca suferi,nu te "condamna" nimeni.E cel mai bine asa-dar ignora-l la modul sa rupi orice legatura cu el ,pe mess,pe tel,prin msj-sunt convinsa ca o sa-l roada.Si asta cum ca a avut multe rel cat a avut o iubita oficiala,spune multe despre statornicia lui-probabil ca e vreun rasfatat al mamei sau al femeilor,obisnuit sa-i fie toata lumea la picioare si el ca un "zeu" ce e-se crede indispensabil....Jesus...ce om...!!!Te pup si cand te apuca "dorul" de el,gandeste-te la toate sentimentele negative si cat te-a jignit si folosit!Dar ...hmm...de fapt,de ce sa-ti mai irosesti energia cu el?Mai bine uita-l de tot-erase....rewind...(sterge,da inapoi)si ia viata de unde a ramas inainte de el,sau de unde crezi tu ca e mai frumoasa.Hai ca se poate!
luyyzz
Postat pe 3 August 2009 01:08
nostim....!!!!!...si tatal copilului meu ...ne iubea pe amandoua ...numai ca eu mi-am strans scutecele ...si am plecat
iar el m-a i iubit inca 12 ani .....dupa plecare...!!!!!!!!!
ninushk
Postat pe 19 August 2009 17:22
Salut .eu am doar 21 de ani si sunt in situatia ta ,eu am stat cu o tipa 2 ani dupa care ne-am hotarat sa ne despartim.si la 2 saptamani eu am inceput o noua relatie.Deja vorbesc cu aceasta fata de 5 luni.In tot acest timp fosta iubita m-a cautat incontinuu ,telefoane.ne-am si intalnit de vreo doua ori .O iubeam foarte mult si poate inca o mai iubesc,dar cu fata cu care vorbesc acum ma simt linistit ma simt echilibrat si chiar imi doresc mai mult cu aceasta fata.dar uneori nu pot ma gandesc decat la fosta prietena .E ciudat ca atunci cand sunt cu prietena mea ,fosta nu mai exista .iar atunci cand m-am mai vazut cu fosta .actuala la fel parca nici nu exista ! Eu nu i-am zis prietenei mele ca o sa ma piarda daca nu lupta pentru mine.dar eu zic ca daca el vrea cu adevarat pe una dintre voi doua o sa te caute cu siguranta.daca nu inseamna ca nu a facut decat sa te amageasca si pana la urma sa isi bata joc de sentimentele tale.nu trebuie sa il judeci ,pentru ca poate nici el nu stie cu adevarat ce simte .Dar daca te va cauta inseamna ca insemni ceva pentru el .Sper sa fii tu cea pe care va alege el .si sa nu se intoarca la rau .pentru ca odata despartiti inseamna ca a existat un rau intre ei doi si cu siguranta ca asa e ! Iar atunci cand iti scoate cineva un ochi la loc il pui dar nu vei mai vedea la fel niciodata . Sunt multi baieti care merita sa fie iubiti si care abia asteapta sa iubeasca ;)
kily17ro
Postat pe 20 August 2009 09:47
da cum sa nu va iubeste pe amandua pe rand in functie de ce-i oferiti da mai bine va faceti programare!
hot_ralu
Postat pe 20 August 2009 17:56
Stii ce se intampla cu tine de ce ai procedat asa?? pt k nu ai sentimente reale pt nici una din ele, dar probabil k nu-ti dai seama. pe tine te atrag aceste fete doar din pctul de vedere SEXUAL, nimic mai mult!!! vei intalni o a 3-a persoane pe viitor, pt care poate vei simti cu totul altceva, mult mai real, decat...o iluzie sexuala! apoi vei ramane cu aceasta atata timp cat vei incepe sa iubesti! te intalneai cu fiecare deoarece ceva ii lipsea uneia, si alteia altceva, ceva de care tu aveai nevoie stringent! in clipa in care te vei indragosti , siotuatia se va schiba, dar nu vei ramane cu nici una din cele doua despre care ai amintit! mult succes!!!
amor77
Postat pe 20 August 2009 18:05
vai tu ralu ce glumeata esti! probabil ai experienta cu programarile
s26
Postat pe 21 August 2009 16:34
Eu nu sunt baiat, dar e clar posibil sa iubesti 2 persoane in acelasi timp, mie mi s-a intamplat....

Si ce daca nu iubesti la fel, pt ca unul are anumite calitati si altul are altele?
Oamenii sunt diferiti, iar relatiile dintre oameni sunt diferite. Adica, cum te intelegi cu unul, nu te intelegi cu altul, e normal. Si eu simteam aceeasi chestie, cand eram cu unul, celalalt nu mai exista, si invers

Nu sunt genul care sa insel pe cineva cu nesimtire, atata timp cat persoana respectiva ma multumeste in totalitate...dar daca ceva lipseste, atunci na! Simt nevoia sa mai caut...

Oricum, pana la urma eu m-am hotarat clar cu cine sa raman, si de-atunci mi-am zis ca nu mai vreau 2 in acelasi timp, ca e stres prea mare!
kudika059077
Postat pe 30 August 2009 22:21
Spuneai k ti'ar placea sa te razbuni intr-un fel Si eu am trecut printr-o situatie similara,am stat cu un curvar nenorocit si mi-a luat f mult timp sa renunt cu adevarat la el deoarece era f dulcegaros si se purta extraordinar de frumos cu mine,putea sa inmoaie inima oricarei femei cu textele lui si totodata multe se bucurau la statutul,banii si masina lui...in schimb la mine nu era vb de o competitie de 2 fete,ci de f multe,pe unde se ducea avea cate o pasarica,intodeauna eram pe urmele lui,dar el avand masina pleca de colo pana colo (eu neavand fara permis k sa-l pot urmarii) se descurca el si avea mereu grija sa stearga toate urmele k s-ar fi intalnit cu altcineva...in fine m.a inselat f mult,dar neavand dovezi concrete continuam relatia pana intr-o seara knd l-am prins in fapt!!Din acel moment toata dragostea mea s-a transformat in ura si dorinta de razbunare!I-am dat "papucii" imediat fara vreun drept la replica,insa dorinta de razbunare nu imi dadea deloc pace...Dupa o luna de zile a inceput sa ma caute disperat,dar eu il tot flituiam pana knd mi-a venit o idee si am acceptat sa ne vedem cu pretextul k mi s-a facut dor de "vremurile bune"...Acum avand permis ii spun k vreau eu sa conduc si de asemeni k vreau sa mergem intr-un loc mai retras tocmai pt a nereaminti de "vremurile bune"...Zis si facut!L-am dus pe un camp la 15 km de oraselul in care locuiesc si acolo i-am spus k vreau sa facem dragoste,dar k vreau sa fie ceva diferit,o noua experinta si aceea ar fi dragostea pe capota Ne-am dezbracat amandoi,am lasat totul in masina,ne-am dat jos si pana sa inceapa totul cu un mic pretext eu m-am urcat in masina,am blocat usile si am plecat in viteza,lasandu-l in mijlocul campului ,gol golut,fara haine si telefon sincer nu stiu cum a ajuns acasa pt k nu stia nici un numar pe dinafara si mai rau nu era nimeni la 1 noaptea pe acolo k sa-i ofere o mana de ajutor.A doua zi stia tot orasul de faza pe care i-o facusem si vreau sa spun ca toti radeau si cu "curul" de el Stiu k a fost o nebunie din partea mea,dar satisfactia a fost enorma!!
Stanciu_Maria
Postat pe 31 August 2009 01:13
De la: ynna87, la data 2009-08-02 13:39:16Am intalnit un baiat cu cateva luni in urma, care mi-a placut enorm inca din prima clipa... el avusese o relatie de 7 ani, insa se despartisera de 2 luni... eu la fel o relatie de 4 ani cu primul meu prieten, insa nu ne mai intelegeam, ne vedeam si f rar. Dupa primele intalniri a inceput sa-l sune fosta prietena, iar el mi-a zis ca dak nu-i demonstrez ca vreau sa fim impreuna, o sa-l pierd... El a zis ca stie ce vrea, k nu se va mai intoarce la fosta si k ma vrea doar pe me...S-a intamplat si lukrul acesta... probabil i-am cedat prea repede, dupa cateva zile, de frica sa nu-l pierd. A fost frumos cateva sapt... pana a trebuit sa plece la facultate(ultima sesiune-2 sapt) in alt oras si fiind coleg cu fosta prietena si departe de mine.... va dati seama ce s- a intamplat... a inceput sa se intalneasca iarasi ku ea.... eu mi-am dat seama imediat... el a negat... insa cred, de fapt sunt sigura ca ei locuiau impreuna acolo, dinainte sa ne cunoastem. Apoi a plecat in strainatate 2 luni si mi a promis k atunci knd o sa vina va lua o hotarare... l am asteptat in tot acest timp... insa nici akum nu s a hotarat... a invocat motivul k ea este departe de el in alt orash si nu a avut knd s-o vada ca sa ia o hotarare... eu m am vz de cateva ori... cu el de knd a venit si mi a zis ca nu are cum sa se hotarasca... si ca NE IUBESTE PE AMANDOUA si ca tot eu tre sa lupt pt el!!! Am luptat pana akm, am lasat de la mine, am vrut sa fie totul bn. Eu i-am spus k nu e posibil sa iubesti 2 pers la fel si in acelasi timp, k tre sa simta cva diferit pt una din noi si mi a spus k nu – l inteleg… Ea il suna mereu, el pleaca de langa mine sa vb ku ea la tel.... simt un gol enorm in suflet knd face asa... Eu knd il sunam si era cu ea, imi respingea apelurile. As putea profita de faptul ca ea e departe si sa fiu alaturi de el, dar simt ca nu mai pot.... nu mai suport situatia asta, nu suport sa-l impart cu altcineva. As mai avea un atuu... parintii lui nu o accepta pe fosta prietena, insa pe mine ma plak f mult. Ei nici nu stiu k el inca se mai intaln ku ea... Si inca ceva... ea este kiar blonda uratica. Nu ma cred vreo frumusete, dar arat mult mai bn decat ea. Am ramas mirata knd mi a aratat niste poze pe calk si i am zis 'ce urata e fata asta' eu nestiind k e fosta... Apoi knd mi a zis... am ramas fara cuv... ma asteptam sa arate mult mai bn. E genul de baiat care e obisnuit sa i se ofere totul "pe tava" kum se zice, fara nici un efort, asa l-a obisnuit ea... mi-a si zis k in alta parte i se ofera totul oriknd. Aseara, dupa ce ne am vazut, i am tr un msg in care i-am spus ca totul s-a teminat intre noi, k renunt... I-am spus si in fatza k ma va pierde,,, dar probabil a luat totul in gluma. Nush dak am facut bine, insa macar asa imi dau seama dak ii pasa si daca tine la mine, nu ma va lasa sa renunt si va lua o hotarare mai repede. Din cate vad nici nu mi-a rasp la msg. Il iubesc enorm, dar iubirea asta nu mi aduce decat suferinta... Oare cat o sa rezist sa nu-l caut? Oare el va rezista fara mine? Atata timp cat are o alternativa- PE EA- cred ca da. Asta a fost pe skurt povestea mea... ar fi multe detalii de spus... sper sa ma ajutati ku cate un sfat si sa nu primesc prea multe critici din partea dvs...



eu cred ca nu s-a despartit niciodata de fosta. aceasta nu stie de existenta ta, d-aia iti respingea apelurile cand era cu ea. probabil esti in postura de amanta.
Madalina2808
Postat pe 31 August 2009 13:36
Nu tre sa suferi,invata sa transformi binele in rau si sa-l intelegi pe acel individ...nu cosidera ca te-a folosit ci doar ca l-ai ajutat sa-si intareasca certitudinea ca o mai iubeste pe acea femeie iar tu sa consideri toata poveste un pas spre inainte spre ceva nou care va veni curand in viata ta........tu inca nu iubesti ci viata te caleste pentru o iubire adevarata ce va veni in curand.vei vedea......ASTA-I LUPTA CU VIATA SAU VIATA CA O LUPTA cu batalii pierdute dar incurajatoare....gandeste pozitiv!
concordia
Postat pe 10 Noiembrie 2009 08:47
Esti doar o rezerva pentru el...din pacate. Esti doar o ustensila in incercarea lui de a renunta la fosta. Pacat de tine. N-o sa-ti faci decat rau. Sfatul meu e sa renunti ca n-o sa ai decat de pierdut, nimic de castigat.
scratty
Postat pe 10 Noiembrie 2009 12:21
andrea1976- are dreptate!!!! ce faci fato, ce e singurul baiat din lume?? incearca sa cunosti pe altcineva si fugi cat mai departe de individul asta care se foloseste de tine!!! mergi mai departe si bafta!!!
lenox70
Postat pe 10 Noiembrie 2009 15:08
Mda. probabil ca ai intuit bine ca el in acel orash locuieste cu cealalta. Poate au avut vreun moment delicat al relatiei, si faptul ca ai cedat f repede ma face sa ma gandesc la chestia cu pansamentul de pe rana. Era o faza intr-un film ¨Cica un barbat deceptionat in urma unei relatii, ar accepta si o maimuta langa el, numai sa aiba pe umarul cui plange¨, so take care. Asadar invata din toate astea si mergi mai departe, lasa-l incolo asta daca nu vrei sa ajunga la apogeu tot circul si bataia de joc ce o regizeaza.
oana84onutza
Postat pe 10 Noiembrie 2009 18:41
Scumpa mea, trebuie sa se simta bine acest barbatel cu doua femei la dispozitie, care pe deasupra se mai si lupta pentru el.....Dar cine este el ? Ultimul reprezentant al sexului masculin ?
Nu mai pierde vremea ! Barbatii trebuie sa lupte pentru tine, nu tu pentru ei !!!!!! Se gasesc pe toate drumurile, unul mai infocat decat altul !
Pana nu gasesti un tip respectuos, tandru si generos, nu te mai combina cu toti smecherasii care au cate una in fiecare oras.
Invata sa pui tu conditiile, ca NU esti o disperata nasoala si toanta...
Tu, pe primul plan !!!!!!
FelixTomescu
Postat pe 10 Noiembrie 2009 23:21
A trecut cva timp de cand nu am mai postat... si cum, una zic si alta fac, in urma insistentelor lui, ne am mai impacat de 2 ori de atunci... si iarasi ne am certat, tot pe seama fostei... am suferit si mai mult... akum suntem despartiti de o luna, sper sa ramanem asa,,, ne am certat f rau... am aflat k el in Anglia nu a fost singur, a fost de fapt ku ea... el a inceput iarasi sa ma caute, dar de data asta fara succes! Ms frum pt mesaje:*
ynna87
Postat pe 11 Noiembrie 2009 20:05

Nu mi-ai spus ca a fost si in Anglia.Stii ce am vorbit....just leave him.....Curaj!
luyyzz
Postat pe 11 Noiembrie 2009 21:25
am trecut si eu prin asa ceva, imi spusese ca s-a despartit de fosta si ca pot sta linistita pt ca el e cel care s-a despartit de ea, m-a prezentat parintilor, toate bune si frumoase. Pana intr-o seara cand eram amandoi si i-a sunat telefonul.Binenteles ca a dat respins si in 2 minute a si primit mesaj. Era de la ea, desi imi spusese ca nu au mai vorbit de cand s-au despartit. Si ce crezi? Totul s-a terminat printr-un mesaj pe care mi l-a trimis dupa 2 zile "Am crezut ca nu ma mai intereseaza, dar am ajuns intr-un moment in care nu stiu ce vreau, Stiu ca te-am facut sa crezi ca nu imi mai pasa de ea, dar sa nu crezi ca sunt un las. Am nevoie de putin timp sa ma gandesc .te mai sun. Te pup". Si nici in zi de azi nu ne-am mai vazut.
Asa ca fugi pt ca de fiecare data cand se iveste ocazia sa se impace cu ea, o va face. Intotdeauna va fi EA.
needles_and_pins
Postat pe 13 Noiembrie 2009 17:26
Spuneai intr-un mesaj ca ai vrea sa-l vezi ca sufera... De ce? Cand ajungeti in asemenea situatii... voi credeti ca doar cealalta parte e de vina. Si vreti cu orice pret.. razbunare. Dar tu stiai foarte bine ca are pe alta.. mai ales cand a plecat inapoi la ea (prima data). Ai stiut si ai acceptat. Care-i vina lui si unde incepe vina ta? A da vina pe iubire (ca ai fost indragostita pana peste cap, ca inca mai esti).. nu-l face pe el vinovat. Da e un magar, e un nesimtit, si-a batut joc.. DAR tu ai acceptat toate astea.

Ideea este ca, il poti face sa sufere... dar nu cum crezi tu. De vreme ce acest baiat nu te-a iubit.. nu-l poti atinge acolo unde te-a lovit el. Dar ai putea, asa putin, sa-i ajustezi oleaca orgoliul. Macar cat sa creasca la cota admisa.. orgoliul tau. Si sa-ti revii cat mai repede.
In primul rand, marea greseala pe care o faceti voi este ca dupa ce aflati ca vi s-au dat papucii.. si trece starea de soc. intrati intr-o stare de panica si incepeti sa va lamentati la urechile lui (telefon sau face to face): da de ce iubirea mea, eu care am fost a mai buna, a mai credincioasa, a mai .. perfecta.. de ce tocmai pe mine nu ma iubesti? Credeti ca ei nu stiu toate astea? Doar ca pentru ei ati fost CEA MAI FRAIERA! Si asemenea lacrimi.. le intaresc convingerea ca bine au facut ca au scapat de voi.
Ia intoarceti putin roata.. si, chiar daca vi s-au dat papucii.. prezentati lucrurile de parca voi i-ati dat. Nu mai plangeti in fata lui si numai cereti socoteala... radeti, glumiti, urati-i toate cele bune, spuneti-i ca e timpul sa va vedeti de viata voastra si sa renasteti, ca e timpul sa traiti cu adevarat .. pentru ca in ultimii ani (si aici spuneti perioada cat ati stat impreuna cu el).. parca ati fost amortite.. si asa mai departe.
Sper ca ai prins ideea....
rashela
Postat pe 13 Noiembrie 2009 18:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
satanism 4 De la: anastasia_m 24 Aprilie 2010 19:49
2012... 25 De la: razz 18 Noiembrie 2010 18:08
Am intalnit-o pe ea ! 2 De la: 12 Ianuarie 2013 22:56
Ți se scoalã numai când.... 8 De la: feeria_de_primavara 21 Ianuarie 2012 06:26
pilates scris. 5 De la: Florenta_Hagi_mihale_1 28 Noiembrie 2014 13:00