Setari Cookie-uri

Intrebare...Astept raspunsuri....



E normal ca intr-o relatie sa plateasca ( consumatia la un restaurant, o inghetata, etc etc) doar barbatul? Ar trebui sa fie juma-juma? Aduce aceasta plata viitoare probleme? Pls dati-va cu parerea!
CarrieS
Postat pe 8 August 2009 11:23
De la: CarrieS, la data 2009-08-08 11:23:18

E normal ca intr-o relatie sa plateasca ( consumatia la un restaurant, o inghetata, etc etc) doar barbatul? Ar trebui sa fie juma-juma? Aduce aceasta plata viitoare probleme? Pls dati-va cu parerea!

depinde cat de lunga e relatia .....e normal ca baiatu sa plateasca la inceput cand te invita in orash.....da eu sun de parere cu cu cat relatia avanseaza mai mult ar trebui ca amndoi sa plateasca jumi juma cum zici u
andapui
Postat pe 8 August 2009 11:26
sunt de aceasi parere la inceput e normal sa plateasca baiatul cand te invita in oras .... dar dupa ce relatia devine mai serioasa poti sa l invit tu la restaurant si atunci ar fi frumos sa i faci si tu cinste sa nu creada ca esti cu el doar pentru bani si mai incolo platiti jumi juma mai ales daca sunteti studenti .....
imola86
Postat pe 8 August 2009 11:36
sunt de aceeasi parere. la inceput trebuie sa plateasca baiatul,dar ai grija ce vrea in schimb.
kudika1967
Postat pe 8 August 2009 11:43
Hmm.....Ma simt usor vinovata. Avem o relatie de 4 luni aproape si pana acum oriunde mergeam sau orice faceam, el platea. Nu am pus bani nici pentru benzina....nimic. M-am oferit odata, dar el a refuzat si de atunci nu am mai spus nimic. Nu vreau sa creada ca profit de el.
Multumesc pentru sfaturi!
Va pup!





http://blondaonline.blogspot.com
CarrieS
Postat pe 8 August 2009 11:51
De la: CarrieS, la data 2009-08-08 11:51:08Hmm.....Ma simt usor vinovata. Avem o relatie de 4 luni aproape si pana acum oriunde mergeam sau orice faceam, el platea. Nu am pus bani nici pentru benzina....nimic. M-am oferit odata, dar el a refuzat si de atunci nu am mai spus nimic. Nu vreau sa creada ca profit de el.
Multumesc pentru sfaturi!
Va pup!





http://blondaonline.blogspot.com

stai linistita ca eu am o relatie de 2 ani si ceva si abea dupa o jumate de an am inceput ca contribui si eu la ceva
andapui
Postat pe 8 August 2009 12:02
De la: CarrieS, la data 2009-08-08 11:23:18

E normal ca intr-o relatie sa plateasca ( consumatia la un restaurant, o inghetata, etc etc) doar barbatul? Ar trebui sa fie juma-juma? Aduce aceasta plata viitoare probleme? Pls dati-va cu parerea!





Este normal sa plateasca el,cand devine serioasa relatia ii mai poti da si tu banuti sa plateasca cand nu are.NU au cum sa apara probleme din cauza asta.
cami_goanga10
Postat pe 7 Aprilie 2010 23:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PROBLEMA...:((( 19 De la: just_laura 2 Aprilie 2009 17:24
dorinta 11 De la: dandanaua_reloaded 11 Decembrie 2008 23:12
multumiri..... 10 De la: Tazmanian 24 Mai 2010 10:46
Am o problema!!! 3 De la: geo_revitalizat 22 Februarie 2012 20:47
am nevoie de un sfat... 4 De la: Eva32 2 Iulie 2011 01:17