Setari Cookie-uri

iubire interzisa dar adevarata

salut!crede cineva ca poate exista dragoste intre 2 persoane cu diferenta mare de varsta?
sunt indragostita de o persoana cu 22 de ani mai mare ,iar eu am doar 22,desi sunt maritata.oare e posibil sa iubesti doi barbati o data?
arhirenina
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:13
De la: arhirenina, la data 2009-04-14 19:13:29salut!crede cineva ca poate exista dragoste intre 2 persoane cu diferenta mare de varsta?
sunt indragostita de o persoana cu 22 de ani mai mare ,iar eu am doar 22,desi sunt maritata.oare e posibil sa iubesti doi barbati o data?


sa iubesti 2 persoane in acelasi timp...ma indoiesc ca e posibil...poate ca nu e vb d iubire....in ceea ce priveste dragostea intre 2 pers cu dif mai mare de varsta....nush ce sa zic..nu mi s-a intamplat...si nu cred ca mi se va intampla
no_name27
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:20
De la: arhirenina, la data 2009-04-14 19:13:29salut!crede cineva ca poate exista dragoste intre 2 persoane cu diferenta mare de varsta?
sunt indragostita de o persoana cu 22 de ani mai mare ,iar eu am doar 22,desi sunt maritata.oare e posibil sa iubesti doi barbati o data?


tu ai o viata prea linistita si ai nevoie de adrenalina'? sau de probleme? serios acu...
l_diana_c
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:23
De la: arhirenina, la data 2009-04-14 19:13:29salut!crede cineva ca poate exista dragoste intre 2 persoane cu diferenta mare de varsta?
sunt indragostita de o persoana cu 22 de ani mai mare ,iar eu am doar 22,desi sunt maritata.oare e posibil sa iubesti doi barbati o data?



de ce te-ai maritat de la 22 de ani daca nu din dragoste??
daca ai facut-o din alt motiv .....ai pierdut multa distractie si acum e probabil sa vrei sa recuperezi
cum de te-ai incurcat cu cineva de varsta alor tai aproape? ce sa zic un tip la 44 te face din vorbe pe tine :))
spala-te cu apa rece pe fata si intreaba-te ce e dragostea :))



@qte20criss.......niciodata sa nu spui niciodata
Adi_Zu_
Postat pe 14 Aprilie 2009 19:30
De la: arhirenina, la data 2009-04-14 19:13:29salut!crede cineva ca poate exista dragoste intre 2 persoane cu diferenta mare de varsta?
sunt indragostita de o persoana cu 22 de ani mai mare ,iar eu am doar 22,desi sunt maritata.oare e posibil sa iubesti doi barbati o data?

Nu e posibil sa iubesti 2 barbati in acelasi timp!!!!La 22 ani ar trebui sa stii care e diferenta intre a iubi,a place pe cineva,a dori....sunt trairi diferite ...care au unele manifestari asemanatoare...!~In plus,cu siguranta aveti mentalitati diferite....tu -22...el 44...
e_v_a
Postat pe 19 Iunie 2009 16:57
nu ai cum sa iubesti doua persoane in acelas timp, poate doar daca faci o obsesie sau capriciu.
iar de varsta.....prietenul meu este mult mai in varsta decat mine si suntem impreuna de 4 ani si ne intelegem de minune
Aphrodite
Postat pe 19 Iunie 2009 17:06
De la: arhirenina, la data 2009-04-14 19:13:29salut!crede cineva ca poate exista dragoste intre 2 persoane cu diferenta mare de varsta?
sunt indragostita de o persoana cu 22 de ani mai mare ,iar eu am doar 22,desi sunt maritata.oare e posibil sa iubesti doi barbati o data?

o sa-ti treaca..stai linistita...stii ce cred eu?ca pe tine de fapt,te-a cucerit maturitatea lui si felul lui de a vedea problemele..nu e dragoste,e poate doar un fel de admiratie...o sa-ti revii si ai sa razi de tine...
stravaro
Postat pe 20 Iunie 2009 09:52
De la: arhirenina, la data 2009-04-14 19:13:29salut!crede cineva ca poate exista dragoste intre 2 persoane cu diferenta mare de varsta?
sunt indragostita de o persoana cu 22 de ani mai mare ,iar eu am doar 22,desi sunt maritata.oare e posibil sa iubesti doi barbati o data?


da tuto unu pentru bani unu ca te f**e
scorpyoW
Postat pe 20 Iunie 2009 09:56
De la: nikky_summer_2008, la data 2009-06-19 16:57:54
De la: arhirenina, la data 2009-04-14 19:13:29salut!crede cineva ca poate exista dragoste intre 2 persoane cu diferenta mare de varsta?
sunt indragostita de o persoana cu 22 de ani mai mare ,iar eu am doar 22,desi sunt maritata.oare e posibil sa iubesti doi barbati o data?

Nu e posibil sa iubesti 2 barbati in acelasi timp!!!!La 22 ani ar trebui sa stii care e diferenta intre a iubi,a place pe cineva,a dori....sunt trairi diferite ...care au unele manifestari asemanatoare...!~In plus,cu siguranta aveti mentalitati diferite....tu -22...el 44...


Si de unde pana unde la 22 ar trebui sa poata face diferente? Ha-ha...exagerati fetele...daca ziceai 38-40 mai vb...la 22 nici n-o stie cum o cheama. Doar crede ca stie!
cristinarudi
Postat pe 20 Iunie 2009 15:11
De la: arhirenina, la data 2009-04-14 19:13:29salut!crede cineva ca poate exista dragoste intre 2 persoane cu diferenta mare de varsta?
sunt indragostita de o persoana cu 22 de ani mai mare ,iar eu am doar 22,desi sunt maritata.oare e posibil sa iubesti doi barbati o data?


da,draga mea! te inteleg.Eu sunt indragostita de o persoana cu 13 ani mai mare si diferenta nu e o problema pentru noi doi. Problema e pentru parintii mei, dar asta e partea a doua. Daca nu stii pe cine iubesti mai mult ar trebui sa iti pui urmatoarea intrebare: Daca ar fi sa alegi, pe cine ai alege dintre cei doi?....Raspunsul il ai chiar tu!
CarrieS
Postat pe 20 Iunie 2009 17:13
astfel de persoane imi fac mie viata mai grea am o relatie in care diferenta de varsta e mai mare decat in cazul tau;o relatie care decurge mai mult decat perfect(stiu ca nu e corect gramatical ),doar ca putine persoane ne privesc asa cum trebuie din cauza acestor exemple negative (cum e si al tau).
1.daca ceri sfaturi pe forum,e clar cat de matura esti si cat de bine poti compensa diferenta de varsta
2.la ce te-ai maritat asa devreme daca nu ai fost convinsa?...
3.cum te poti imparti intre doi barbati fara pic de remuscari fata de unul sau celalalt?...
problema ta nu e diferenta de varsta;esti TU
shorty_deea
Postat pe 24 Iunie 2009 11:16
Poti sa tii la doi barbati deodata. Asta se mai intampla.
Doar ca, daca e vorba de iubire...numai unul poate fi..celalalt e o obsesie sau e doar o faza trecatoare.
Eu cred ca esti in situatia asta din cauza unor probleme in casnicia ta, altfel de ce ai fi cautat iubire in alta parte?
Sfatul meu e sa te analizezi cu atentie. Sunt sigura ca iti vei da seama ce e corect si ce nu.
Si inca ceva... dupa parerea mea, casnicia ar trebui sa fie pe primul loc in orice decizie iei.
Repet: este doar parerea mea.
MaRa16
Postat pe 22 Septembrie 2009 11:14
si eu am trecut prin aceeasi situatie,,,,,,,,dar dupa un timp iti vei da seama k nu simti acelasi lucru pentru amandoi.am avut un prieten timp de 3 ani si il iubeam foarte mult pana l-am cunoscut pe celalalt care era mai mare decat mine cu 34 de ani.am inceput sa tin din ce in ce mai mult la el,iar relatia cu iubitul meu s-a racit foarte mult.....si ne-am despartit.relatia cu celalalt barbat a continuat(desi era oarecum o relatie imposibila)dar cu timpul mi-am dat seama k nu era aceeasi iubire pe care o simtem pt prietenul meu.era mai mult un fel de admiratie,simtem o siguranta(si nu era materiala...nu era nicidecum vorba de bani),se purta foarte frumos,era tot timpul atent si ma facea sa ma simt frumoasa si iubita...era cu totul diferit.cu el nu era iubirea aia copilareasca...e altceva.asta m-a facut sa cred k exista mai multe feluri in care poti iubi o persoana.cred k depinde de persoana.dar intr-un final nu imi pare rau de nimic!!!sunt fericita asa.
kudika066853
Postat pe 22 Septembrie 2009 14:49
De la: cristinarudi, la data 2009-06-20 15:11:20
De la: nikky_summer_2008, la data 2009-06-19 16:57:54
De la: arhirenina, la data 2009-04-14 19:13:29salut!crede cineva ca poate exista dragoste intre 2 persoane cu diferenta mare de varsta?
sunt indragostita de o persoana cu 22 de ani mai mare ,iar eu am doar 22,desi sunt maritata.oare e posibil sa iubesti doi barbati o data?

Nu e posibil sa iubesti 2 barbati in acelasi timp!!!!La 22 ani ar trebui sa stii care e diferenta intre a iubi,a place pe cineva,a dori....sunt trairi diferite ...care au unele manifestari asemanatoare...!~In plus,cu siguranta aveti mentalitati diferite....tu -22...el 44...


Si de unde pana unde la 22 ar trebui sa poata face diferente? Ha-ha...exagerati fetele...daca ziceai 38-40 mai vb...la 22 nici n-o stie cum o cheama. Doar crede ca stie!



Dak tu consideri ca la 22 de ani nu stii nici cum te chema da-mi voie sa te contrazic; la 22 de ani poti stii cum te cheama si chiar sa stii ce e iubirea. Nu trebuie sa astepti pana la 38-40 de ani. Dak asta e parerea ta reala , pacat de varsta pe care o ai. Sanatate in continuare si fi mai deschisa putin. Sincer.
only_crissss
Postat pe 22 Septembrie 2009 18:53
De la: arhirenina, la data 2009-04-14 19:13:29salut!crede cineva ca poate exista dragoste intre 2 persoane cu diferenta mare de varsta?
sunt indragostita de o persoana cu 22 de ani mai mare ,iar eu am doar 22,desi sunt maritata.oare e posibil sa iubesti doi barbati o data?



Din punctul meu de vedere nu iubesti pe niciunul dintre ei. Nu conteaza diferenta de varsta si ti-o spun din propria experienta nu din carti. Fiecare dintre cei doi are altceva sa iti ofere. Este posibil ca ei sa se completeze unul pe celalalt, ce nu gasesti la unul gasesti la celalalt. Parerea mea este sa te gandesti in primul rand la tine, sa constientizezi sentimentele pe care le ai pentru fiecare in parte. Ia totul in calcul, pune lucrurile in balanta si incearca sa iti alegi un drum. Sunt sigura ca iti este foarte greu in situatia in care esti si stiu k nu iti este bine sa traiesti impartindu-te in doua. Mult succes. Ai grija de tine.
only_crissss
Postat pe 22 Septembrie 2009 19:01
pina la urma cind exista iubire adevarata diferenta de virsta chiar nu conteaza. Iubirea trece prin suflet nu prin CNP
Aproape_eu
Postat pe 3 Octombrie 2009 16:26
Parerea mea este ca; nu este bine! Daca; esti acum neserioasa ,,,in casnicie, cauti aventuri ,,bani iubire,, peste ani cand el o sa fie un batran ramolit, in bratele cui o sa fugi???!
Rodri
Postat pe 25 Noiembrie 2009 17:59
Esti casatorita religios? Stiu ca la ortodocsi cica iti da voie sa te recasatoresti... Dar mi-a zis un preot calugar franciscan catolic ca cununie peste cununie nu este valabila. Pana nu ti-a murit sotul, nu te poti recasatori. Acuma, daca te-ai indragostit de cineva cu 22 de ani mai mare, se intampla sa te mai indragostesti, te sfatuiesc sa incerci, pe cat poti, sigur, cu ajutorul lui Dumnezeu, sa rezisti la ispita, asta poate sa ramana asa, ca o amintire placuta, interesanta, ce ai simtit tu odata pentru cineva. Stii, ca zicea Isus in mesajele "J.N.S.R.", "Jesus, Notre Senieur, Revient", "Jesus de Nazareth, Senieur et Roi", "Je ne suis rien", zicea ca pentru Dumnezeu fiecare este unic si fiecare poate reprezenta intreaga creatie. Si stii ca Isus este Mire al intregii creatii, al fiecarei creaturi.
kudika081126
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:10
eu cred ca este posibil sa iubesti 2 barbati in acelasi timp insa cu siguranta sentimentele nu au aceeasi intensitate, cauza principala fiind tocmai acea diferenta de varsta. insa ai grija ca nu te fiecare data cand simti fluturi in stomac inseamna ca te-ai indragostit asa cum nu mereu cand ninge ne putem da cu sania...uneori ninge foarte frumos cu fulgi cat pumnul, insa zapada nu se depune...daca intelegi ce vreau sa spun :)
Pax
Postat pe 5 Decembrie 2009 01:55
baciu_mitica
Postat pe 5 Decembrie 2009 11:00
DA!!! se poate sa iubesti 2 barbati in acelasi timp si tocmai ca ei se completeaza unul pe celalalt si dau, impreuna, ceea ce ti-ai dori tu de la barbatul visurilor tale; crede-ma caci iti vorbesc din experienta! Si eu am fost ani buni prietena cu un barbat aproape de aceeasi varsta cu mine cu care ar fi trebuit sa ma casatoresc.....deja cumparasem oarecum impreuna un apartament, o masina, aveam planuri de viitor, dar la serviciul unde lucram atunci am intalnit un barbat mai mare ca mine cu aproape 12 ani, barbat care era insurat, avea un copil, dar m-a tentat... si m-a tentat...si m-a tentat....am insistat, l-am innebunit cred cu ceea ce i-am oferit.... stiti ce.... ca de fapt pentru el asta am simtit....si apoi a cedat......a incercat el sa scape, sa-si salveze casnicia......dar oferta mea a fost mult prea prea....... Deci se zice ca-l iubeam... ma rog, de celalat m-am despartit si m-am cuplat cu el....a divortat cel cu care sunt acum si chipurile... lui ii este foarte bine..... faza naspa e ca eu acum realizez ca nu imi e asa bine cu el si-l regret pe cel cu care am fost, dar drum de intoarcere nu cred ca e...... asa ca accept situatia asta..... va las sa concluzionati voi!!!!
kroitorua79
Postat pe 5 Decembrie 2009 15:40

Uh ! Nasoala situatie. Iubeste-i incontinuare pe amandoi :P
Sabrina_Nede
Postat pe 5 Decembrie 2009 15:54
Bine, daca nu stiai, nu e asa de grav. Poti sa te intorci la primul sot, sau sa renunti, nu stiu, la... Am aflat de la un preot catolic calugar franciscan ca cununie peste cununie nu este valabil. Doar dupa ce a murit sotul sau sotia, persoana respectiva se poate casatori din nou. Ma gandesc, ar fi asa frumos ca cineva, afland asta, cum ii place lui Dumnezeu, sa renunte deodata, bucuros, la o situatie grea, si gata, sa se hotarasca sa faca asa cum e mai bine. Cred ca ar putea sa devina dintr-odata mult mai fericit decat a fost inainte.
kudika081126
Postat pe 6 Decembrie 2009 01:04
De la: arhirenina, la data 2009-04-14 19:13:29.oare e posibil sa iubesti doi barbati o data?


eu zica ca nu
Calandrinon
Postat pe 6 Decembrie 2009 01:09
Nu. Categoric nu poti iubi doi barbati in acelasi timp ... Atata timp cat ochii ti-au fugit in alta parte, ceva este putred in casnicia ta.
Loena ( http://lorrena.wordpress.com ).
lorenna_001
Postat pe 6 Decembrie 2009 07:30
De la: kudika081126, la data 2009-12-05 01:10:38Esti casatorita religios? Stiu ca la ortodocsi cica iti da voie sa te recasatoresti... Dar mi-a zis un preot calugar franciscan catolic ca cununie peste cununie nu este valabila. Pana nu ti-a murit sotul, nu te poti recasatori. Acuma, daca te-ai indragostit de cineva cu 22 de ani mai mare, se intampla sa te mai indragostesti, te sfatuiesc sa incerci, pe cat poti, sigur, cu ajutorul lui Dumnezeu, sa rezisti la ispita, asta poate sa ramana asa, ca o amintire placuta, interesanta, ce ai simtit tu odata pentru cineva. Stii, ca zicea Isus in mesajele "J.N.S.R.", "Jesus, Notre Senieur, Revient", "Jesus de Nazareth, Senieur et Roi", "Je ne suis rien", zicea ca pentru Dumnezeu fiecare este unic si fiecare poate reprezenta intreaga creatie. Si stii ca Isus este Mire al intregii creatii, al fiecarei creaturi.


Asa de mult ai abuzat prin Coffeeshops?



De la: arhirenina, la data 2009-04-14 19:13:29salut!crede cineva ca poate exista dragoste intre 2 persoane cu diferenta mare de varsta?
sunt indragostita de o persoana cu 22 de ani mai mare ,iar eu am doar 22,desi sunt maritata.oare e posibil sa iubesti doi barbati o data?


Da repede ti-a mai trecut iubirea cu tipul de la One-Night-Stand.


De la: arhirenina, la data 2008-08-07 15:35:54sunt cu prietenul meu de 3ani.am intretinut relatii sexuale cu el din prima noapte.nu erau nici centurista,nici parasuta.dar nici intentii mari nu aveam cu el.dar cel mai ciudat a fost faptul ca mi l-a recomandat o colega de liceu.nu-l mai vazusem pana atunci si nici cu o seara in urma nu ma gandeam ca voi cunoaste a doua zi acea persoana.initiativa a fost din partea amndurora sa facem ce am facut in seara aia.dar spre final ma gandeam ca nu e nimic serios si nici planuri nu imi facusem ca voi ramane cu el.si totusi....intr-un final a fost sa fie sa raman cu el.este o persoana insistenta.il vedeam ca o fetita care debia se dezvirginase la cum ma cauta si acum avem 2 ani si jumatate de cand locuim impreuna.si suntem fericiti.


Cine te-a pus sa te legi la cap cand nu te doare? Acuma suporti consecintele si alergi dupa 2 iepuri. Pe unu esti legata si mai vrei unu...E bosorogul deja amantul tau?Sau te mai gandesti?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Decembrie 2009 08:20
Salut !!! Parerea mea este ca diferenta de varsta nu conteaza , si eu sunt indragostita de un barbat mai mare cu 20 de ani decat mine dar asta nu ne afecteaza deloc, iar in ceea ce priveste casatoria nu sh ce sa zic ar trebui sa te gandesti cu adevarat ce vrei!!:)
true_love
Postat pe 6 Decembrie 2009 11:39
Ce oameni limitati...ce usor este sa criticam pe altii,sa spunem cu usurinta "eu niciodata",iar atunci cand totusi trecem prin asta sa ne facem ca ploua. Maturitatea nu sta neaparat in trecerea timpului...
cat despre iubirea in acelasi timp....da-ti un ragaz,cantareste bine,raspunsul il dai doar tu...dar nu lua in calcul varianta ca exista intre voi o diferenta atat de mare,ca ce vei face tu cand el va fi '' bosorog''...poate nici nu apuci momentul!in concluzie bucura-te de viata,fiecare om si fiecare moment are farmecul lui.
Timpul este relativ! mult succes si curaj!
caty2407
Postat pe 6 Decembrie 2009 13:23
Dragostea nu are varsta , insa o sa existe momente cand partenerul tau n-o sa mai poata tine pasul cu tine, traim clipa insa trebuie sa ne gandim si la responsabilitati mai ales cand viata noastra e in joc!
lavinia77
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:18
este foarte posibil doar in cazul in care poti tine in gura doua pule varsta nu conteaza ca penisul e acelasi
kudika087152
Postat pe 6 Decembrie 2009 18:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dati-mi o idee pt o surptiza...pls 13 De la: Delyi 28 August 2010 00:02
DILEMA O POT NUMI.... 7 De la: c_s_mada 20 Iulie 2009 16:54
as vrea sa stiu ce e in mintea lui... 25 De la: bazgodia 5 Iunie 2009 12:26
Salut 51 De la: Dontyyy 5 Ianuarie 2010 13:55
Proaspat despartita :)) 62 De la: elenutzza90 21 Decembrie 2009 13:59