Setari Cookie-uri

Cum sa il uit daca el nu mi-a gresit cu nimic?

Salut! Am si eu o problema. Am stat cu un baiat timp de 3 ani. totul a mers ft bine in tot acest timp... ca in orice relatie... si zile bune... si mai putin bune... dar ne iubeam enorm... totul a inceput cand eu aveam doar 14 ani. timpul a trecut, si cu timpul, au inetrvenit altele... aveam si eu nevoie de ceva nou, intervenise rutina... si... am cunoscut un alt baiat. ne-a luat valul... nu stiu cum a inceput totul. dar pur si simplu, imi statea gandul numai la el. stiam k nu e bine, stiam k nu trebuie sa ma intalnesc cu el, pt k am o relatie de 3 ani... si k ma iubeste enorm si il iubesc... dar... totusi continuam. vb ft mult la telefon, ne intalneam pe ascuns si cu timpull, m-am indragostit de el. era perfect(adica este) este exact baiatul de care am eu nevoie. Am incercat de ft multe ori sa ma despart de baiatul cu care am fost 3 ani... dar, dupa cateva zile ma intorceam la el si simteam k nu mai am nevoie de nimic... dar timpul trecea, si iar ma intalneam cu baiatul acela. intr-un final, dupa 8 luni de suferinta si dileme, m-am hotarat... m-am hotarat sa ma despart de baiatul cu care am stat 3 ani, pt EL. baiatul care mi-a luat mintile. si sunt si acum cu el... a trecut o luna de catnd m-am despartit de fostul, si chiar dak ma inteleg super cu actualul, canteodata simt k as vrea sa mor. ma apuca un dor nebun... mai vorbim la telefon... am mai suna... si imi aduc aminte de tot ce a fost.. si a fost foarte frumos in acesti ani... dar... cu timpul imi dadusem seama k nu el este baiatul cu care as vrea sa stau tot restul vietii... cu baiatul cu care sunt acum, ma simt protejata, pot vorbii cu el orice, ma intelege, e perfect... celalalt baiat in schimb, era mult prea copilaros... gelos, posesiv... nu mai aveam nici un prieten nici eu nici el(din cauza lui) trebuia sa stau tot timpul cu el. nu mai aveam libertate....dar nu il pot uita.. ma apuca un dor nebun de el. si de amintirile alea atat de frumoase.pe care le-am petrecut cu el. de zilele alea cand simteam k nu mai imi doresc nimic si ii multumeamam lui dumnezeu pt ce mi-a dat... as vrea sa il uit... dar cum?? poate ca daca as fi k alte fete, inselata, sa se fi purtat urat cu mine... sau orice altceva, poate il uitam mai usor. dar el se comporta cu mn ca cu o printesa. nu m-a inselat niciodata, nu mi-a gresit cu nimic... am ales calea asta, imi place relatia in care sunt si as vrea sa il uit... dar cum?:(( va rog sa ma ajuta-ti cu un sfat :(
adina_m11
Postat pe 8 August 2009 16:58
eu cred ca inca il mai iubesti si pe celalalt,ii iubesti pe amandoi.
R_F
Postat pe 8 August 2009 17:02
Mi-a luat ceva sa inteleg povestea asta. E normal sa schimbi baieti, e alegerea ta si pana nu esti legata de unul prin casatorie poti oricand sa ii dai papucii pentru altul mai bun. Trebuie sa iti amintesti si de zilele alea mai putin bune din fosta relatie( aia de 3 ani) si sa iti subliniezi in capusor toate defectele baiatului...tot ce nu iti placea la el si la urma urmei chiar rutina. Daca acum nu ai de vorbi cu el iti garantez ca peste cativa ani sitoatia va fi si mai grava...sau trista. Nu te mai gandi la el...da Delete!
Concentreaza-te pe prietenul prezent si fii deschisa si catre altii....nu se stie de unde apare unul mai bun!
CarrieS
Postat pe 11 August 2009 10:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parul te schimba foarte mult !Afla mai multe... 3 De la: kudika043119 2 Octombrie 2009 20:47
persoana disparuta 26 De la: kudika114050 18 Decembrie 2010 17:46
MOS CRACIUN ESTE DOAR IN SUFLETUL MEU.....LA MINE NU VA VENI MOS CRACIUN:(:( 6 De la: scorpio67 23 Decembrie 2009 19:45
Cursuri de design vestimentar acreditate CNFPA, unde in Romania? 1 De la: kudika_13697 16 August 2012 17:57
La multi, multi ani! 2 De la: yumalai 5 Ianuarie 2010 14:37