Setari Cookie-uri

tzinute casual and vintage:)

ttp://girlsjustwannadoshopping.blogspot.com/ http://dulapiorulcudetoate.blogspot.com/
aici o sa gasitzi adidasi nike tenesi de la apple bottoms precum si tzinute casual sa vintage la preturi rezonabile:) arunk o privire:)
kudika058371
Postat pe 9 August 2009 23:57
http://dorahainute.blogspot.com/

la fel, hainute sh, copii si adulti.
va astept cu drag!
_iluzie_
Postat pe 12 August 2009 13:44
in loc sa vindeti pe internet haine purtate de voi mai bine le-ati da la un sarac sa faceti o fapta buna nu stiu cum va puteti faceti bloguri sa vindeti toate prostiile , dar nici nu cred ca de cumparat o face careva..
Lorena26
Postat pe 12 August 2009 15:30
Lorena te inseli amarnic in ceea ce spui.
Regula ( venita din USA) e asa:
iti faci ordine si iti grupezi lucrurile pe 3 tipuri:
1- ce vei folosi
2- ce vei folosi vreodata - si le depozitezi
3 - ce nu iti mai foloste.
Iar, aceasta ultima categorie din noi in 3:
- haine de donat
- haine de vindut in cartier - pt copii in general ( la noi nu se face asta),dar e posibil.
- haine de calitate, sau de firma, si in stare buna care se vind in general pe site-uri. Nu neaparat bloguri (care sunt gratuite) ci chiar pe site-uri specializate...
deci...nu da cu piatra.
gindeste ca de-aia ai cap
si , crede ca e o metoda buna!

Unii chiar traiesc din magazine second-hand, si nu-mi spune ca nu ai intrat macar o data!! Sau poate, acolo in Italia sunt haine de firma pe 3 euro.
Numai de bine!
_iluzie_
Postat pe 13 August 2009 15:40
Draga mea , nu ma lua tu cu capul si ganditul ca eu cred ca esti in dezavantaj aici. Sa-ti explic pe intelesul tau , regula asta poate ai fi vazut-o in filme...In Italia si in toata Europa Occidentala hainele care nu se mai poarta se baga in saci si se lasa in fata usii (la fel ca si mobila veche) de unde vine o masina speciala sa o colecteze intr-o anumita zi a saptamanii/lunii (depinde de tara).
Apoi , am intrat pe blogul tau de curiozitate si alea sunt haine de donat , nu de vandut in conditiile in care si in Romania exista tipul ala de haine de care spuneai mai sus , la 3 euro (12 lei) / produs , lumea se poate imbraca ieftin cu haine noi din acele magazine Cum am zis , dupa ce ti-am vizualizat blogul nu cred ca e cineva care sa arunce cativa zeci de lei ca sa le trimiti tu hainele alea prin posta sau cum ai proceda. Asa ca lasa-i pe aia care traiesc din magazine second-hand ca nu te incadrezi acolo , nu compara blogul tau cu asta Poate l-ai facut de plictiseala , nu ma intereseaza.........Insa nu sarii in sus cand cineva isi spune parerea , dupa ce ca tot tu esti aia care isi face reclama gratuita pe forum! Nu m-ar prinde mirarea sa cumparati haine de la second-hand si sa vreti sa le vindeti la third hand
Lorena26
Postat pe 13 August 2009 23:57
Lorena
o fi in Italia,dar in UK sunt second hand-uri,charities si vintage shop-uri care vand haine purtate. poate ca suna bleah,dar nu e deloc asa,hainele sunt intr-o conditie foarte buna,nu se accepta al;tfel.iar magazinele nu sunt frecventate de saraci,lumea care cumpara de acolo nu se limiteaza numai acolo,dar exista sansa sa gasesti chestii foarte interesante.
-second-hand stim cu totii ce este.
-charity shop e un concept prin care se strang bani vanzand chestii donate si nu e vorba doar de haine.
cauta Marire Curie charity shop,Oxfam si Cancer Reserch pe google ca sa-ti faci o idee.
apoi Vintage shop-urile sunt magazine care vand lucruri vechi care apartin unei anumite perioade,iar hainele sunt considerate de valoare datorita calitatii,unicitatii in momentul de fata si unele dintre ele sunt haine de designer.
magazinele vintage in lumea vestica sunt considerate magazine de lux dar lux vazut din alta perspectiva,nu neaparat cea a pretului foarte mare.
mimoz
Postat pe 14 August 2009 01:59
Eu nu sunt adepta hainelor second-hand dar aruncati o privire pe site-ul acesta (http://ssophistique.blogspot.com/)...nu ii fac reclama ca nici nu stiu cine este cea care vinde dar tocmai astept sa-mi trimita o curea ...mi-am cumparat-o!!!
butterflylili
Postat pe 14 August 2009 12:14
De la: Lorena26, la data 2009-08-13 23:57:43Draga mea , nu ma lua tu cu capul si ganditul ca eu cred ca esti in dezavantaj aici. Sa-ti explic pe intelesul tau , regula asta poate ai fi vazut-o in filme...In Italia si in toata Europa Occidentala hainele care nu se mai poarta se baga in saci si se lasa in fata usii (la fel ca si mobila veche) de unde vine o masina speciala sa o colecteze intr-o anumita zi a saptamanii/lunii (depinde de tara).
Apoi , am intrat pe blogul tau de curiozitate si alea sunt haine de donat , nu de vandut in conditiile in care si in Romania exista tipul ala de haine de care spuneai mai sus , la 3 euro (12 lei) / produs , lumea se poate imbraca ieftin cu haine noi din acele magazine Cum am zis , dupa ce ti-am vizualizat blogul nu cred ca e cineva care sa arunce cativa zeci de lei ca sa le trimiti tu hainele alea prin posta sau cum ai proceda. Asa ca lasa-i pe aia care traiesc din magazine second-hand ca nu te incadrezi acolo , nu compara blogul tau cu asta Poate l-ai facut de plictiseala , nu ma intereseaza.........Insa nu sarii in sus cand cineva isi spune parerea , dupa ce ca tot tu esti aia care isi face reclama gratuita pe forum! Nu m-ar prinde mirarea sa cumparati haine de la second-hand si sa vreti sa le vindeti la third hand


Ai primit 2 raspunsuri avizate.
Si nu iti fa griji de blogul meu, si cum imi fac reclama.
Oricum blogurile sunt free cap-coada. De ce nu mi-as face reclama gratuita...?
Nu am vazut in filme, crede-ma,ccea ce iti spuneam, am vazut (intimplator ) la emisiunea lui Oprah, ca fiind o solutie anti-criza. Iar hainele vintage sint un must-have al anului, un plus de sic si unicitate.
_iluzie_
Postat pe 14 August 2009 12:46
De la: mimoz, la data 2009-08-14 01:59:06Lorena
o fi in Italia,dar in UK sunt second hand-uri,charities si vintage shop-uri care vand haine purtate. poate ca suna bleah,dar nu e deloc asa,hainele sunt intr-o conditie foarte buna,nu se accepta al;tfel.iar magazinele nu sunt frecventate de saraci,lumea care cumpara de acolo nu se limiteaza numai acolo,dar exista sansa sa gasesti chestii foarte interesante.
-second-hand stim cu totii ce este.
-charity shop e un concept prin care se strang bani vanzand chestii donate si nu e vorba doar de haine.
cauta Marire Curie charity shop,Oxfam si Cancer Reserch pe google ca sa-ti faci o idee.
apoi Vintage shop-urile sunt magazine care vand lucruri vechi care apartin unei anumite perioade,iar hainele sunt considerate de valoare datorita calitatii,unicitatii in momentul de fata si unele dintre ele sunt haine de designer.
magazinele vintage in lumea vestica sunt considerate magazine de lux dar lux vazut din alta perspectiva,nu neaparat cea a pretului foarte mare.


Mimoz , shopuri cu haine second hand sunt pste tot , si in Italia ...si pana la urma stim foarte bine ca si in Romania la tot pasul. Intr-un orasel din Anglia chiar am vazut cu ochii mei un magazin second-hand pe care scria mare ,,Second Hand pentru Romania''...deci asa e , sunt peste tot , dar nu ma refeream la asta , ceea ce vinde ea nu se poate numi vintage , mie imi par haine luate de la second hand si date la third hand, deci imi mentin parerea!
Lorena26
Postat pe 14 August 2009 15:15
De la: _iluzie_, la data 2009-08-14 12:46:28
De la: Lorena26, la data 2009-08-13 23:57:43Draga mea , nu ma lua tu cu capul si ganditul ca eu cred ca esti in dezavantaj aici. Sa-ti explic pe intelesul tau , regula asta poate ai fi vazut-o in filme...In Italia si in toata Europa Occidentala hainele care nu se mai poarta se baga in saci si se lasa in fata usii (la fel ca si mobila veche) de unde vine o masina speciala sa o colecteze intr-o anumita zi a saptamanii/lunii (depinde de tara).
Apoi , am intrat pe blogul tau de curiozitate si alea sunt haine de donat , nu de vandut in conditiile in care si in Romania exista tipul ala de haine de care spuneai mai sus , la 3 euro (12 lei) / produs , lumea se poate imbraca ieftin cu haine noi din acele magazine Cum am zis , dupa ce ti-am vizualizat blogul nu cred ca e cineva care sa arunce cativa zeci de lei ca sa le trimiti tu hainele alea prin posta sau cum ai proceda. Asa ca lasa-i pe aia care traiesc din magazine second-hand ca nu te incadrezi acolo , nu compara blogul tau cu asta Poate l-ai facut de plictiseala , nu ma intereseaza.........Insa nu sarii in sus cand cineva isi spune parerea , dupa ce ca tot tu esti aia care isi face reclama gratuita pe forum! Nu m-ar prinde mirarea sa cumparati haine de la second-hand si sa vreti sa le vindeti la third hand


Ai primit 2 raspunsuri avizate.
Si nu iti fa griji de blogul meu, si cum imi fac reclama.
Oricum blogurile sunt free cap-coada. De ce nu mi-as face reclama gratuita...?
Nu am vazut in filme, crede-ma,ccea ce iti spuneam, am vazut (intimplator ) la emisiunea lui Oprah, ca fiind o solutie anti-criza. Iar hainele vintage sint un must-have al anului, un plus de sic si unicitate.


2 raspunsuri , nici unul despre blogul tau! Intra pe blogul ala al lui Sophistique de care zicea butterfly mai sus , parca e altceva , nu crezi? haine Bershka si Stradivarius la preturi super ok! dar ma rog , tine-o pe a ta
Lorena26
Postat pe 14 August 2009 15:21
Fetelorrrr!! Si eu am un mic magazinel cu produse faine si ieftine! Sunt la inceput, dar sper ca voi ma veti ajuta sa cresc:P. Spor la cumparaturi! http://olistudio.blogspot.com/search/label/Haine
dorolly2000
Postat pe 24 Septembrie 2009 00:27
Daca esti in cautare de rochite de vara, arunca o privire pe http://garderobata.wordpress.com/. Idul meu de mess este garderoba_cu_dichis. Postari aproape zilnic.
O zi frumosa, Laure
lorelay_me
Postat pe 24 Mai 2010 17:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Rochii sic la www.donatella.ro 2 De la: roz5blue6lila7 2 Martie 2010 16:32
vand jucarii 1 De la: almand19 7 Iunie 2011 16:42
sosete cu flori de la mosu' schior 1 De la: www_e_flora_ro 4 Decembrie 2009 10:44
Magazin online cu haine fete 1 De la: Fashion4her 4 Martie 2010 14:39
Cumpara acum extensii clip on par natural-set mare -made in Italy-reduceri 3 De la: yo_paintedgirl 12 Aprilie 2010 11:24