Setari Cookie-uri

Placa de intins parul

Buna! Vreau si eu sa imi cumpar o placa de intins parul, dar nu stiu de care. Am inteles ca cele de la Remington sunt cam cele mai bune. Voi ce ziceti? Dati-mi si mie o mana de ajutor! :*
Kaushalya
Postat pe 10 August 2009 12:11
De la: kudika030049, la data 2009-08-10 12:11:35Buna! Vreau si eu sa imi cumpar o placa de intins parul, dar nu stiu de care. Am inteles ca cele de la Remington sunt cam cele mai bune. Voi ce ziceti? Dati-mi si mie o mana de ajutor! :*


asa am si eu si este foarte buna..
rahella
Postat pe 10 August 2009 12:13
De care ai? Eu ma gandeam la S9000..
Kaushalya
Postat pe 10 August 2009 13:08
De la: kudika030049, la data 2009-08-10 12:11:35Buna! Vreau si eu sa imi cumpar o placa de intins parul, dar nu stiu de care. Am inteles ca cele de la Remington sunt cam cele mai bune. Voi ce ziceti? Dati-mi si mie o mana de ajutor! :*

si eu am una de la remington si pot spune k sunt ffff multumita de ea....am avut si una da le boch dar nu era prea stralucita...
bruneagra25
Postat pe 10 August 2009 13:12
De la: bruneagra25, la data 2009-08-10 13:12:03
De la: kudika030049, la data 2009-08-10 12:11:35Buna! Vreau si eu sa imi cumpar o placa de intins parul, dar nu stiu de care. Am inteles ca cele de la Remington sunt cam cele mai bune. Voi ce ziceti? Dati-mi si mie o mana de ajutor! :*

si eu am una de la remington si pot spune k sunt ffff multumita de ea....am avut si una da le boch dar nu era prea stralucita...


Pana la urma cred k d`asta o sa`mi iau k vad k multa lume e multumita..ms mult de ajutor :*
Kaushalya
Postat pe 10 August 2009 13:54
eu foloseam zilnic placa, insa parul meu natural este ondulat, iar la umiditate isi recapata forma initiala. am incercat sa il mentin intins cu fixativ, cu ceara de par sau spuma, dar nu au dat rezultate.am constatat apoi singura ca ma prinde chiar mai bine parul ondulat, iar de atunci am renuntat la placa,dar nu definitiv, ci imi indrept varfurile care nu sunt intotdeauna aranjate dupa placul meu. asa ca fetelor, cel mai bine ar fi sa renuntati la placa pentru ca arde parul
geamana13
Postat pe 11 August 2009 20:39
Afla cum am slabit 5 kilograme si am scapat de celulita fara efort fizic sau dieta
www.super
slimnew.webs.com
dyane_
Postat pe 20 August 2009 11:59
Ei bine dragutza, afla ca SUPERSLIM a fost retras de pe piata din cauza efectelor secundare nocive asupra organismului. Deci, nu mai tot face reclama la produse care te aduc in prag de deces! Mananca fructe legume, salate, lactate degresate si peste ,consuma multe lichide si fa sport. In acest fel slabesti in mod sanatos si ti tonifici pielea si musculatura. Cu acele pastile nu faci decat sa te imblonnavesti de ficat, ulcer, etc. Ca sa nu mai pun la socoteala ca ti se lasa pielea si vei arata ca o baba.
kudika022566
Postat pe 20 August 2009 13:12
De la: kudika030049, la data 2009-08-10 12:11:35Buna! Vreau si eu sa imi cumpar o placa de intins parul, dar nu stiu de care. Am inteles ca cele de la Remington sunt cam cele mai bune. Voi ce ziceti? Dati-mi si mie o mana de ajutor! :*






Si eu am tot Remington. E fb si sunt multumita . A mea este S2005 N51 Limited edition. Totusi iti recomand sa folosesti si un spray de protectie inainte sa o folosesti. Unul ar fi de la Wella Iron flat . Dupa folosirea placii pt a ti defini varfurile si pt a le hrani tot de la wella este un ser-silicon LifeTex hair ends .
kudika022566
Postat pe 20 August 2009 13:19
eu am de la braun cu satin ions...e foarte buna:*
pissy
Postat pe 20 August 2009 19:37
si eu ma faceam o data pe saptamana cu placa iar eu avand parul foarte ondulat si des trebuia sa insist pe anumite zone si astfel imi ardeam tot parul si a inceput sa imi pice.
acum o folosesc doar ocazional
Fructis
Postat pe 21 August 2009 08:31
Clar Remington, nu am mai vazut o placa cu 2 straturi: ceramica, teflon si tourmaline. Retineti, si foenul strica parul. Eu de un an o folosesc la maxim 2 zile, folosesc de fiecare data masca cu Mango ultranutritiva Klorane, spray protectie Tony&Guy si pentru varfuri ulei ultranutritiv de la Nutricerat. Functioneaza, am doar putin varfurile tocite dar restul arata mai bine decat la multi altii care nu folosesc nici placa si nici foenul...
DRAGOMIR_ALEXANDRA
Postat pe 21 August 2009 15:44
De la: kudika030049, la data 2009-08-10 12:11:35Buna! Vreau si eu sa imi cumpar o placa de intins parul, dar nu stiu de care. Am inteles ca cele de la Remington sunt cam cele mai bune. Voi ce ziceti? Dati-mi si mie o mana de ajutor! :*

sunt bune.dar...placa, oricat de buna ar fi, strica parul. si uscatorul si toate chestiile astea strica parul ingrozitor. daca s-ar putea folosi...sa zicem, mai rarut, ce bine ar fi....oricate lotiuni, creme, am folosi dupa aia.....tot se degradeaza. ideal ar fi sa le folosim cat mai rar si sa cautam variante naturale, ca sunt.
mkdisk
Postat pe 24 August 2009 13:02
Da, asa este Remington este nr.1, eu am parul ondulat si mi l indint de 6 ani tot timpul si nu e problema. Eu am 2 placi, am primit una cadou,daca te intereseaza am eu o placa noua de vanzare, e ultimiul model, nu stiu exact care e acela cu suprafata ca si de panza, are o gramada de protectii. Pretul este de 220 ron in magazin, eu ti o dau cu 150. Cutie, garantie tot. Daca esti interesata scrie mi pe ajexpres@yahoo.com.
ajexpres
Postat pe 24 August 2009 13:31
Terminati-va cu placa asta!Distruge parul, fetelor! Sunt foarte dezamagita de placa, mi-am distrus parul din cauza ei! (:
monnelle
Postat pe 25 August 2009 09:14
si pe mine ma batea intr-un timp gandul sa folosesc placa,dar am renuntat pentru ca imi intind parul cu peria rotunda si uscatorul

mentionez ca imi usuc parul cu uscatorul de cand era foarte mica si nu am observat vreo deteriorare a lui.
ameelia
Postat pe 20 August 2010 15:54
buna eu ma ocup cu placi de vanzare, e de la electron si sunt 70 de ron detalii stefaniablanariu@yahoo.com
kudika319234
Postat pe 3 Septembrie 2010 13:26
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 13:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Incerc sa identific nuanta de koleston special blond care imi trebuie:) 7 De la: just_me_ana27 3 Mai 2011 16:03
tratarea parului dupa permanent 4 De la: Valy90 28 Mai 2011 20:09
probleme vopsirea parului saten-blond 13 De la: iubytzik22 16 Octombrie 2013 19:41
Intreaba ma orice vrei sa stii despre ingrijirea parului. 100 De la: blondiewishes 12 Februarie 2016 17:05
Help!!I need you hellp! 7 De la: coatina 28 Iunie 2009 19:51