Setari Cookie-uri

2012

Buna tuturor! De ceva vreme, presa, mass media si internetul a cam bagat groaza in noi , referindu-se la sfarsitul lumii , ce se pretinde ca va veni in 2012. Sa recunoastem , ca oricat am incerca sa nu credem in acele preziceri ale mayasilor , cu totii ne punem intrebarea: oare e adevarat? Si gandindu-ne la asta, involuntar ne apar in minte tot felul de secvente din acea zi... ne tot intrebam daca o sa se intample ,cum va fii oare? Ei bine...va provoc la discutii pe aceasta tema, deoarece nici eu nu stiu sigur din ce tabara sunt : cei ce cred / cei ce NU cred???
Sa fie oare o interpretare eronata asa cum a fost si cea cu referire la 2000??? Oricum ar fii sunt sigura ca oricine a auzit de acest subiect (fie ca a crezut sau nu) in secunda doi a dat search pe google cu referire la anul 2012...eu , cel putin , am facut-o!
Voi din ce tabara feceti parte?
UNGHII_FALSE
Postat pe 14 August 2009 13:47
pana in 2012 mai sunt 3 ani, asa ca... eu sunt dintre aia care nu gandesc asa departe...
Lucia38
Postat pe 14 August 2009 15:07
De la: afendusa, la data 2009-08-14 13:47:03Buna tuturor! De ceva vreme, presa, mass media si internetul a cam bagat groaza in noi


poate doar in tine a bagat ceva!!
geo_x
Postat pe 14 August 2009 15:10
BAI, N-AI SA VEZI... INTOTDEAUNA SE GASESTE CATE UNU INTERESANT ASA CA TINE...
CRED CA DE BAGAT, TE-AI BAGAT TU CA MUSCA-N LAPTE... DAK NU TE INTERESEAZA SUBIECTUL, LASA-NE FRATE, CA NU NE ARDE DE TINE...
UNGHII_FALSE
Postat pe 15 August 2009 14:22
hm!
macar ai avut bunavointa sa citesti si celelalte topice, vreo 4, deschise pe acelasi subiect?
sau ai avut o revelatie si vrut-ai s-o impartasesti lumii!?

sau
daca fac parte din tabara celor care nu cred in balariile cu 2012, am voie sa postez?


sau
expresia scrisa de mine este strict legata de groaza bagata-n tine de media-mass.
in mine n-a bagat!
geo_x
Postat pe 15 August 2009 14:38
Asta e cam al 4-lea sau al 5-lea subiect deschis pe tema asta.....dar in fine....
Despre 2012...se scriu multe...de la alinierea planetelor,schimbarea polilor....la ciocnirea pamantului cu un asteroid... parerea mea....e ca ce va fi va fi.....nimeni nu poate spune ceva precis....asa ca de ce sa-mi bat capul cu chestii din astea.....
Sau facut si se fac filme pe tema asta....urmatorul va aparea candva in noiembrie....
andreea1976
Postat pe 15 August 2009 14:43
Profetia maya si alinierea Pamantului cu falia centrala a Caii Lactee, unde gaura neagra situata in centrul acesteiea ne va oblitera cu raze gamma = teoria pro-apocaliptica.

Demonstrarea stupizeniilor religioase, si ale asemanarii lor pe tot globul, precum si apartenenta tuturor la o radacina comuna de constatari astrologice, precum si teoria procesiunii echinoxiilor = teoria contra-apocalipsa.

Crezi ce vrei, asta e rezumatul pe scurt. :p
anushkha
Postat pe 28 August 2009 02:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cafeneaua BucuresiFun 7 De la: Altfel 19 Iulie 2010 14:42
Relaxare in fata pc ului 6 De la: Full_Metal_Jacket 29 Martie 2010 21:53
Despre societate, politica, stiri 2 De la: iulia069834 14 Decembrie 2009 12:37
oameni impertinenti si idioti............. 59 De la: donttouch 23 Aprilie 2009 13:42
am o problema :-s!!! 6 De la: jeanpierre 5 Februarie 2010 20:28