Setari Cookie-uri

ATENTIE! Pentru romanii care se intorc in tara !!! reloaded....

Am redeschis un nou topic pe acelasi subiect.....va rog nu mai postati pe topicul vechi.
Si inca ceva.....daca nu va convine subiectul...... nu postati.

Am deschis acest topic datorita faptului ca in dimineata asta am vazut la stiri un alt accident grav,in care erau implicati romani.
Acesta e al treilea si cel mai grav....un microbus cu 5 pasageri s-a lovit frontal de un camion care venea din sensul opus.....nimeni din acel microbus nu a supravietuit.
Soferul microbusului cu nr de spania,a depasit in zona interzisa....vizibilitate aproape nula.
De unde atata inconstienta??merita graba asta???merita sa-ti risti viata???
Stiu ca multi se grabesc spre casa....dar oare acele persoane se gandesc ca pun in pericol viata unor nevinovati???

Aaa....cateva sfaturi pt cei ce trec prin ungaria.....
Poate ca masina arata mai bine cu farurile de ceata aprinse.....dar asta se pedepseste cu amenda destul de mare....
Am vazut ca multi ocolesc autostrazile.....de ce???vigneta pt 4 zile costa doar 1500 forinti, e valabila pe toate autostrazile din ungaria...si esti mai in siguranta.
Centura de siguranta.....nu e prea comoda...dar lipsa ei se pedepseste.....si unde mai pui ca iti poate salva viata.
Viteza.....depasirea vitezei legale se pedepseste cu amenzi destul de usturatoare...
De ex cu 10-15 km peste limita admisa...se pedeseste cu sume intre 20000-30000 forinti
Si asa mai departe....
Pe majoritatea autostrazilor sunt radare....
Daca aveti nevoie de informatii legate de trasee si nu numai...puteti sa-mi scrieti....va ajut cu placere.
Drum bun si atentie sporita
andreea1976
Postat pe 18 August 2009 12:02
Sa speram ca aici nu vom mai vedea ce
vdm pe alte topicuri...
scandalul vad ca este laitmotiv pe kudika
Andreea din nou felicitari pt initiativa
Andre_Ioana
Postat pe 18 August 2009 12:07
mersi scumpa
andreea1976
Postat pe 18 August 2009 12:10
la nivelul drumurilor, la nivelul legislatiei aplicate(nu cea de pe hartie), la nivelul civilizarii soferilor...suntem undeva pe la mijlocul anilor 60 'occidentali.
a trebuit sa moara multi oameni sa apara masuri drastice de reducere a accidentelor!
un alt aspect demn de luat in seama, este ca se s-au dat zeci de mii de carnete de soferi pe ochi frumosi. viitori criminali pe sosele!



any, poti sa tzuci si aici
geo_x
Postat pe 18 August 2009 12:22
pana vine any...te pupacesc eu
andreea1976
Postat pe 18 August 2009 12:24
De la: andreea1976, la data 2009-08-18 12:24:00pana vine any...te pupacesc eu


avem voie sa ne tzucam la volan?
geo_x
Postat pe 18 August 2009 12:39
andreiutza , soferi-nebuni , capi de creta si mai si
blue07scorpion
Postat pe 18 August 2009 12:56
De la: geo_x, la data 2009-08-18 12:39:48
De la: andreea1976, la data 2009-08-18 12:24:00pana vine any...te pupacesc eu


avem voie sa ne tzucam la volan?


hmm....nu stiu da' cred ca nu sau da?
tare nehotarata mai is
andreea1976
Postat pe 18 August 2009 12:57
Buna,aici la noi in Romania nu ai cum sa respecti limita de viteza,aici pierzi fff mult timp in localitate(unde mergi si cu 10km)si cand reusesti sa iesi din localitate trebuie sa recuperezi timpul pierdut,ca sa putem reduce accidentele si pierderea de vietii omenesti trebuie rezolvam(bine nu noi cei de rand......ci nenorocitii aia de la putere)treaba cu autostrazile,eu sunt din jud C-ta vara fac 3 ore pana acasa iar in restul anului o ora este o diferenta destul de mare


iPe majoritatea autostrazilor sunt radare....
Daca aveti nevoie de informatii legate de trasee si nu numai...puteti sa-mi scrieti....va ajut cu placere.
Drum bun si atentie sporita

in 4 ani de mers in spania cu masina nu m-a oprit niciun radar,si mergeam zilnic cu masina la munca,in schimb in romania nu (ma)ratez prea multe,si alea le scaldam omeneste,...................



mai avem mult pana ajungem ca restul tarilor din europa,din spania pana in romania am facut 2zile,iar in romania din vama pana la c-ta o zi,oare de ce???????nu este numai vina soferilor,strazile din tara lasa mult de dorit....credca este necesara o a 2-a revolutie,mergem tot innapoi nimic nu merge bine,pacat pacat.........
yza79
Postat pe 18 August 2009 13:00
De la: blue07scorpion, la data 2009-08-18 12:56:16 andreiutza , soferi-nebuni , capi de creta si mai si

andreea1976
Postat pe 18 August 2009 13:03
De la: blue07scorpion, la data 2009-08-18 12:56:16 andreiutza , soferi-nebuni , capi de creta si mai si


las ca te calc eu pe trecerea de pietoni
adica pe mine nu ma tzuci?
hhhhhhhhhmmmmmmmmmm......
Andre_Ioana
Postat pe 18 August 2009 13:08
Andreea nus cap de creta asa ca sa astepti la rand daaa?????

jesus , de acuma pup pe toata lumea ca dupa zice lumea ca ofer favoritisme "monser" , parooolll


yza
blue07scorpion
Postat pe 18 August 2009 13:11
A daaaaa yza cu siguranta asa este pe nu vezi ca soferii iau carnetul pe mocca si bag in spital o gramada de oameni , si sosele numa zic , asa ca infrastructura e la pamant (doar se fura banii cu saculetii )
blue07scorpion
Postat pe 18 August 2009 13:14
De la: blue07scorpion, la data 2009-08-18 13:11:03Andreea nus cap de creta asa ca sa astepti la rand daaa?????

jesus , de acuma pup pe toata lumea ca dupa zice lumea ca ofer favoritisme "monser" , parooolll


yza


hmmmmm
asa vezi ,pupaturi pt toate lumea


parollllll
Andre_Ioana
Postat pe 18 August 2009 13:14
De la: yza79, la data 2009-08-18 13:00:43Buna,aici la noi in Romania nu ai cum sa respecti limita de viteza,aici pierzi fff mult timp in localitate(unde mergi si cu 10km)si cand reusesti sa iesi din localitate trebuie sa recuperezi timpul pierdut,ca sa putem reduce accidentele si pierderea de vietii omenesti trebuie rezolvam(bine nu noi cei de rand......ci nenorocitii aia de la putere)treaba cu autostrazile,eu sunt din jud C-ta vara fac 3 ore pana acasa iar in restul anului o ora este o diferenta destul de mare


iPe majoritatea autostrazilor sunt radare....
Daca aveti nevoie de informatii legate de trasee si nu numai...puteti sa-mi scrieti....va ajut cu placere.
Drum bun si atentie sporita

in 4 ani de mers in spania cu masina nu m-a oprit niciun radar,si mergeam zilnic cu masina la munca,in schimb in romania nu (ma)ratez prea multe,si alea le scaldam omeneste,...................



mai avem mult pana ajungem ca restul tarilor din europa,din spania pana in romania am facut 2zile,iar in romania din vama pana la c-ta o zi,oare de ce???????nu este numai vina soferilor,strazile din tara lasa mult de dorit....credca este necesara o a 2-a revolutie,mergem tot innapoi nimic nu merge bine,pacat pacat.........


yza....eu nu vorbeam de autostrazile din romania
zic de autostrazile din ungaria....si cu un motiv anume.....
se stie foarte bine ca e perioada vacantelor....si romanii se intorc in tara sau din tara inapoi....
ei bine......tocmai de asta s-au pus radare...si s-au intetit controalele....
oricum...cele mai multe radare sunt pe drumurile secundare...plus ca politia de frontiera lucreaza acum mana in mana cu politia rutiera.....si nu stau doar la granita....
andreea1976
Postat pe 18 August 2009 13:19
De la: blue07scorpion, la data 2009-08-18 13:11:03Andreea nus cap de creta asa ca sa astepti la rand daaa?????

jesus , de acuma pup pe toata lumea ca dupa zice lumea ca ofer favoritisme "monser" , parooolll


yza




yza79
Postat pe 18 August 2009 13:21
De la: geo_x, la data 2009-08-18 12:22:49la nivelul drumurilor, la nivelul legislatiei aplicate(nu cea de pe hartie), la nivelul civilizarii soferilor...suntem undeva pe la mijlocul anilor 60 'occidentali.
a trebuit sa moara multi oameni sa apara masuri drastice de reducere a accidentelor!
un alt aspect demn de luat in seama, este ca se s-au dat zeci de mii de carnete de soferi pe ochi frumosi. viitori criminali pe sosele!



any, poti sa tzuci si aici


vai ce am mai alergat....................mi s-a parut ca ma striga cineva .............asa sa fie oare?
anybody
Postat pe 18 August 2009 13:35
Am un alt anunt.....
Pentru cei care trec prin Budapesta in drum spre alte destinatii....pe data de 20 august.....ocoliti orasul....foarte multe strazi sunt inchise....din cauza sarbatorii...traficul va fi infernal.....asa ca folositi M0...care ocoleste orasul...
Daca nu e nici o graba....atunci puteti urmarii Red Bull air race....si focul de artificii....
O alta chestie....in perioada 21-23 august e interzis traficul greu pe toate autostrazile din ungaria....
andreea1976
Postat pe 18 August 2009 22:22
acest topic este unul interesant...bine andreea ...
joi 27 aug am plecat voioasa de la munca si am ajuns la urgenta din cauza unui taximetrist care a venit cu viteza si ma izbit intr-o fractiune de secunda pe trecerea de pietoni ...
,...este greu sa treci printr-un accident ...si mai mult iti doresti sa traiesti atunci cind dumnezeu totusi te ocroteste sa nu morisi mai ai o sansa
....nu m-am ales cu rani grave decit cu mici vinatai pe corp si leziuni mai grave la mina stinga care sunt sigura ca nu trec usor insa sunt in viata
...deoarece am sansa aceasta de a traii il voi ierta pe sofer ...insa stiu ca merita mai mult ca alta data sa nu se mai intimple asa ceva...zi de zi vedem la stiri atitea accidente..nu stiu unde se grabesc insa cert este ca viata este scurta si poti in orice clipa sa o pierzi pentru neatentia soferilor..... sa aveti o zi buna
cristiana_cris
Postat pe 31 August 2009 16:38
De la: cristiana_cris, la data 2009-08-31 16:38:44acest topic este unul interesant...bine andreea ...
joi 27 aug am plecat voioasa de la munca si am ajuns la urgenta din cauza unui taximetrist care a venit cu viteza si ma izbit intr-o fractiune de secunda pe trecerea de pietoni ...
,...este greu sa treci printr-un accident ...si mai mult iti doresti sa traiesti atunci cind dumnezeu totusi te ocroteste sa nu morisi mai ai o sansa
....nu m-am ales cu rani grave decit cu mici vinatai pe corp si leziuni mai grave la mina stinga care sunt sigura ca nu trec usor insa sunt in viata
...deoarece am sansa aceasta de a traii il voi ierta pe sofer ...insa stiu ca merita mai mult ca alta data sa nu se mai intimple asa ceva...zi de zi vedem la stiri atitea accidente..nu stiu unde se grabesc insa cert este ca viata este scurta si poti in orice clipa sa o pierzi pentru neatentia soferilor..... sa aveti o zi buna

scuze pt greseli insa scriu greu..va pup
cristiana_cris
Postat pe 31 August 2009 16:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
anunt workshop Tantralife 1 De la: Kiran 7 Ianuarie 2008 18:30
SALINA TIMISOARA 1 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 21 Februarie 2010 16:02
CRIZA ECONOMICA DIN ROMANIA 40 De la: geo_x 20 Iulie 2009 23:54
***Cipul obligatoriu din 2013 -666 (semnul fiarei) 2 De la: kudika_nikole 24 Aprilie 2012 23:16
Vreau credit pentru casa 4 De la: kudika044610 24 Iulie 2009 11:57