Setari Cookie-uri

pana unde ai fi dispusa sa mergi pentru un baiat/barbat?

crezi ca merita sa te complici si sa faci atatea pentru un baiat?
anonim_minona
Postat pe 19 August 2009 16:44
nu,barbatii sunt ca autobuzele intotdeauana se gaseste altul...eu nu as face prea multe compromisuri...
addiction
Postat pe 19 August 2009 19:04
De la: anonim_minona, la data 2009-08-19 16:44:26crezi ca merita sa te complici si sa faci atatea pentru un baiat?


Fac pentru el doar atat cat sa fiu eu multumita si fericita.

Postat pe 20 August 2009 09:00
Merita sa faci, sa vrei sa faci, insa este penibil cand el vede exact invers...
Peache
Postat pe 20 August 2009 12:36
Hmmm....ma intreb oare pana unde ar fi dispus sa mearga un barbat pentru mine ?!Nu stiu...depinde foarte mult de omul de langa tine...oricum nu as accepta injuraturi,sa ma loveasca,sa ma insele sau sa ma faca de ras in public.
camelusha83
Postat pe 22 August 2009 10:35
De la: anonim_minona, la data 2009-08-19 16:44:26crezi ca merita sa te complici si sa faci atatea pentru un baiat?

NU ...el nu va aprecia cu adevarat nicodata scrificiul facut...NU FACE PROSTIA ASTA NICIODATA...cat te respecti tu ca femeie daca fac de toate pentru el...el cate face pentru tine...fix nimic...invata sa te iubesti si sa te respecti mai mult
kudika019015
Postat pe 22 August 2009 10:51
De la: anonim_minona, la data 2009-08-19 16:44:26crezi ca merita sa te complici si sa faci atatea pentru un baiat?

in general barbatii interpreteaza .....asa ca ...be careful!
Nuovamente_Robertina
Postat pe 22 August 2009 10:56
De la: anonim_minona, la data 2009-08-19 16:44:26crezi ca merita sa te complici si sa faci atatea pentru un baiat?



depinde la ce te referi...
daca este vorba de partea in care in relatie trebuie sa suporti unele chestii(mai putin placute)eu zic NU.
daca este vorba de o relatie normala,eu zic k trebuie sa faci totul PT EA,adica sa te implici atat cat trebuie si cat simti tu.nu vad de ce daca totul e bine,tu nu ai vrea sa fie f bine,sau extraordinar de bine.bineinteles nu trebuie sa fii tu singura care vasleste la "barca relatiei",cate putin de la fiecare e de ajuns.ideea e sa faci ce simti,cand simti!
LoveOverdose
Postat pe 22 August 2009 12:54
De la: addiction, la data 2009-08-19 19:04:34nu,barbatii sunt ca autobuzele intotdeauana se gaseste altul...eu nu as face prea multe compromisuri...

stai calma nici barbatii nu fug dupa tine.

nu am mai vazut de ceva vreme asa multe persoane de sex feminin foarte frustrare.. e greu sa nu generalizati? e prea dificil sa nu ajungeti la stereotipism? ar trebui sa va intrebati mamele chestiile astea nu pe un forum.. ele sunt femei care au avut ce sa sacrifice si suficienti ani in care sa o faca.
felixcat
Postat pe 22 August 2009 17:35
De la: anonim_minona, la data 2009-08-19 16:44:26crezi ca merita sa te complici si sa faci atatea pentru un baiat?



"merita sa te complici" atat cat sa mentii un echilibru
joliefirst
Postat pe 24 August 2009 15:45
pentru "un barbat" nu as fi dispusa la nimic, dar pentru iubirea vietii mele as fi dispusa la multe numai sa mi-l vad fericit si multumit.
DeeaCatalina
Postat pe 25 August 2009 05:31
nu generalizez dar tind sa cred ca nu merita ,sunt unii care cred ca li se cuvine totul si vor de-a pusa masa ,pe deasupra si jegosi ...firar-ar mama lor a dreacu !!!!

repet :NU GENERALIZEZ.
kudika041151
Postat pe 25 August 2009 16:27
Fix pana in punctul in care consideri ca, in ceea ce obtii de la el (sentimente, bunastare materiala, samd), esti pe plus prin comparatie cu ceea ce dai.
anushkha
Postat pe 28 August 2009 12:46
pt sotul meu as fi dispusa sa merg pana in panzele albe cum se spune,pt ca stiu ca si el ar face acelasi lucru pt mine.
R_F
Postat pe 28 August 2009 12:49
De la: kudika041151, la data 2009-08-25 16:27:21 nu generalizez dar tind sa cred ca nu merita ,sunt unii care cred ca li se cuvine totul si vor de-a pusa masa ,pe deasupra si jegosi ...firar-ar mama lor a dreacu !!!!

repet :NU GENERALIZEZ.

OAMENI care nu merita gasesti peste tot..poate d.p.m.d.v nici tu nu ai merita, de fapt la ce tendinte stereotipe ai as fi ipocrit sa nu recunosc ca nu prea te simpatizez, dar sunt capabil sa ramann obiectiv in acest moment, daca barbatii din jurul tau sunt niste jegosi ar fi cazul sa pleci de unde te afli momentan :)

si nu uitati oameni buni, avem degete opozabile suntem capabili de metacognitie si de exprimare artistica asa ca incepeti sa va comportati ca niste fiinte umane.
felixcat
Postat pe 28 August 2009 18:05
bravo felix.sunt total de acord cu tine. este o tendintza foarte intalnita la femei de a-si varsa frustrarile acumulate in urma relatiilor esuate cu barbati la fel de superficiali ca ele asupra celorlalti barbati.si dupa ce au consumat rezervorul de frustrari o iau de la capat.si uite asa se invart intr-un cerc vicios
in viata trebuie sa dai totul pentru persoana care da totul pentru tine.asta e raspunsul la intrebare.
razz
Postat pe 2 Septembrie 2009 11:01
Hai, mai baieti, ca voi sunteti isteti si nu dati peste asemenea pitzi...
Lucia38
Postat pe 2 Septembrie 2009 11:03
viata trebuie sa dai totul pentru persoana care da totul pentru tine.asta e raspunsul la intrebare.
ce bine le zici u raz
bestiutza_relouded
Postat pe 2 Septembrie 2009 11:06
sar'na
razz
Postat pe 2 Septembrie 2009 13:00
Hahaha... barbatii

Barbatilor orikt le`ai da... si orice.. mereu vor mai mult...! si se plictisesc repede de o chestie .. de aceea barbatiilor tre sa le dai putin.. des... si cu suflet

Am observat de`a lungu` vremii.. k multor barbati... krora le mor sotiile.. uita rpd mai ushor..chiar daca pe moment sufera mult.. sau dak le`au iubit mult..... si se gandesc la altele.... in schimb.. femeilor krora le mor sotii... foarte rar se marita iar :)
Dar eu pt iubitul meu.. deocamdata as face multe lucruri.. dar poate nu chisr orice:)
i0nutza
Postat pe 2 Septembrie 2009 13:23
De la: DeeaCatalina, la data 2009-08-25 05:31:06pentru "un barbat" nu as fi dispusa la nimic, dar pentru iubirea vietii mele as fi dispusa la multe numai sa mi-l vad fericit si multumit.


Ce util ne-ar fi si noua aparatul ala de - dedectat iubirea vietii de barbatii banali.... bleah
Greenie
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:38
Pana in panzele albe as merge , acum cand am langa mine persoana care face acelasi lucru pentru mine.
Depinde de ce fel de barbat este vorba? daca merita sau nu, daca te iubeste sau nu...
bonux
Postat pe 2 Septembrie 2009 15:47
Prin atitudinea asta, barbatii vin si pleaca, o sa reusiti sa indepartati toti baietii care isi doresc ceva serios sau sa va faca fericite.

Barbatii pentru care merita sa faci orice, sunt aceia care vin si recunosc ca au gresit(chiar daca e un lucru minor), aceia care te sustin (uneori vor sa ramana anonimi) si te ajuta indiferent daca le-ai gresit sau nu.Niciunul care "merita" nu se va multumi cu "cat vrei tu sa oferi" , dar fetele au un simt(aparte) care le fac sa realizeze mai usor decat baietii, ce persoane merita sau nu sa le tina aproape.Si pana la urma viata e o loterie, nu stii decat peste cativa ani daca ai ales bine sau nu. sau "ce s-ar fi intamplat daca....."
Milenium
Postat pe 3 Septembrie 2009 10:14
De la: kudika065219, la data 2009-09-03 10:14:42Prin atitudinea asta, barbatii vin si pleaca, o sa reusiti sa indepartati toti baietii care isi doresc ceva serios sau sa va faca fericite.

Barbatii pentru care merita sa faci orice, sunt aceia care vin si recunosc ca au gresit(chiar daca e un lucru minor), aceia care te sustin (uneori vor sa ramana anonimi) si te ajuta indiferent daca le-ai gresit sau nu.Niciunul care "merita" nu se va multumi cu "cat vrei tu sa oferi" , dar fetele au un simt(aparte) care le fac sa realizeze mai usor decat baietii, ce persoane merita sau nu sa le tina aproape.Si pana la urma viata e o loterie, nu stii decat peste cativa ani daca ai ales bine sau nu. sau "ce s-ar fi intamplat daca....."


Si pt femeile care recunosc ca au gresit si unde au gresit, barbatii le-ar ierta??
Greenie
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:51
De ce sunt barbatii precum crevetii?
Pentru ca au totul bun in afara de cap.
De ce este un barbat precum un video?
Inainte, inapoi,inaite,inapoi ..eject!!
De ce sunt barbatii precum delfinii?
Pentru ca se spune ca ar fi inteligenti dar nimeni nu a putut sa o dovedeasca inca.
De ce sunt barbatii ca melcii?
Le cresc coarne, se tiriie si cred ca sunt stapinii casei
De ce sunt barbatii ca un cuptor cu microunde?
Pentru ca se incalzesc in 15 secunde.
De ce sunt barbatii ca spermatozoizii?
Pentru ca numai unul dintr-un milion e bun la ceva...
De ce nu poate fi un barbat inteligent si frumos in acelasi timp?
Pentru ca ar fi femeie
De ce sunt bateriile mai bune ca barbatii?
Pentru ca au cel putin o parte pozitiva.
De ce nu se mai marita femeile?
Pentru ca tin mai degraba o slanina in frigider decit un porc in sufragerie
Care este diferenta dintre o ceasca de cafea si un barbat?
Nu exista. In abele cazuri devii nervoasa
De ce creierul unui barbat este mai valoros ca cel a unei femei?
Pentru ca este mai greu de gasit...



am gasit asta cu ceva timp in urma si am spus sa o postez pentru amuzament DAR...

nu tot ce gasiti acolo e adevarat.eu chiar cred ca exista si barbati pentru care se merita sa mergi pana in panzele albe.intradevar uneori simtim ca facem prea multe sacrificii si ca acestea nu sunt rasplatite pe masura ...dar sa nu uitam ca pana la urma unul din doi trebuie sa se sacrifice un pic daca vrea ca relatia sa mearga bine.nu o sa gasesti niciodata 2 persoane pe aceeasi lungime de unda fara sa gasiti o mica intrerupere pe undeva nu suntem perfecti ce sa-i facem??
se stie ca de multe ori cea care lasa de la ea,cea care lupta mai mult,cea care se implica mai repede e femeia dar cred ca macar odata in viata ati gasit acea persoana pt care ati fi dat orice sa o aveti alaturi.
Consider ca atata timp cat iubesti si persoana de langa tine te face sa te simti implinit merita orice sacrificiu din partea noastra....chiar daca dupa un timp acel basm se sfarseste nu trebuie sa regretati ce ati facut pana in acel moment.de obicei cand te desparti regreti ca ai facut X,Y,Z lucru ca ai spus sau poate te invinovatesti ca ai simtit candva ceva pentru X-ulescu ...dar pentru ce sa ne macinam cu astfel de reprosuri??Fiecare zi e o etape din viata noastra pe care trebuie sa o traim si s ao acceptam ca atare....o etapa pe care ne-o vom aminti peste ani si de care poate vom vorbi cu nostalgie sau poate cu un zambet pe buze....
Nu trebuie sa regreti nimic ...nici macar sacrificiile pe care le faci pentru o persoana...
Si consider ca pentru persoana de langa tine si pentru binele amandurora se poate merge pana in panzele albe atata timp cat exista DRAGOSTE SI INTELEGERE
KezGirl
Postat pe 4 Septembrie 2009 20:42
Oare de exista atata negativism, fiecare etapa din viata are urcusurile si coborasurile ei.Cu toti am fost dezamagiti , inselati...dar trebuie sa ganditi pozitiv , acum o sa imi sariti in cap sa spuneti...cine sunt eu sa spun ca sunteti negativisti,?dar daca la inceputul fiecarei relatii ca ganditi ca s/ar putea sa nu mearga ...nu ati facut nimic,fiti voi insiva... iubiti asa cum simtiti...fara reguli, fara limite ...spune/i tot ce simti ce visezi ...ii vei observa reactia, si singur/a vei sti cat ci ce terebuie sa faci pentru el/ea.
O spun din experienta...si din prima clipa mi-am dat seama , am simtit, ca el merita to ce este mai bun..
bonux
Postat pe 4 Septembrie 2009 21:52
De la: Greenie, la data 2009-09-04 12:51:49
De la: kudika065219, la data 2009-09-03 10:14:42Prin atitudinea asta, barbatii vin si pleaca, o sa reusiti sa indepartati toti baietii care isi doresc ceva serios sau sa va faca fericite.

Barbatii pentru care merita sa faci orice, sunt aceia care vin si recunosc ca au gresit(chiar daca e un lucru minor), aceia care te sustin (uneori vor sa ramana anonimi) si te ajuta indiferent daca le-ai gresit sau nu.Niciunul care "merita" nu se va multumi cu "cat vrei tu sa oferi" , dar fetele au un simt(aparte) care le fac sa realizeze mai usor decat baietii, ce persoane merita sau nu sa le tina aproape.Si pana la urma viata e o loterie, nu stii decat peste cativa ani daca ai ales bine sau nu. sau "ce s-ar fi intamplat daca....."


Si pt femeile care recunosc ca au gresit si unde au gresit, barbatii le-ar ierta??


Normal ar fi ca atunci cand primesti ceva, chit ca se numeste iertare, ajutor dezinteresat , etc sa poti la randul tau sa oferi acel ceva.Normal ca viata reala nu se compara cu cazul ideal, de aceea cand o persoana recunoaste ca a gresit si ii pare rau, e normal sa-i oferi o a doua sansa, dar te poti trezi si in cealalta extrema cand oferi iertare si o a doua sansa, dar cand gresesti, adio.
Cel care profita de a doua sansa care i se ofera si-si repara prostiile, merita pe deplin sa-i oferi totul (sunt din ce in ce mai putini). Depinde de tine ce poti sa ierti si ce nu, de exemplu daca nu poti sa ierti pe cineva ca te-a inselat, nici tu nu vrei primi iertare daca ai calcat stramb.
Oricat ai citi pe diferite forumuri, mai sunt si barbatii pe lumea asta care macar la caracter se compara cu printul din vis, la fel si fete, asadar mai multa atentie si chibzuinta cand judecam un om nu ne-ar strica niciodata !
Milenium
Postat pe 4 Septembrie 2009 21:58
De la: Milenium, la data 2009-09-04 21:58:14
De la: Greenie, la data 2009-09-04 12:51:49
De la: kudika065219, la data 2009-09-03 10:14:42Prin atitudinea asta, barbatii vin si pleaca, o sa reusiti sa indepartati toti baietii care isi doresc ceva serios sau sa va faca fericite.

Barbatii pentru care merita sa faci orice, sunt aceia care vin si recunosc ca au gresit(chiar daca e un lucru minor), aceia care te sustin (uneori vor sa ramana anonimi) si te ajuta indiferent daca le-ai gresit sau nu.Niciunul care "merita" nu se va multumi cu "cat vrei tu sa oferi" , dar fetele au un simt(aparte) care le fac sa realizeze mai usor decat baietii, ce persoane merita sau nu sa le tina aproape.Si pana la urma viata e o loterie, nu stii decat peste cativa ani daca ai ales bine sau nu. sau "ce s-ar fi intamplat daca....."


Si pt femeile care recunosc ca au gresit si unde au gresit, barbatii le-ar ierta??


Normal ar fi ca atunci cand primesti ceva, chit ca se numeste iertare, ajutor dezinteresat , etc sa poti la randul tau sa oferi acel ceva.Normal ca viata reala nu se compara cu cazul ideal, de aceea cand o persoana recunoaste ca a gresit si ii pare rau, e normal sa-i oferi o a doua sansa, dar te poti trezi si in cealalta extrema cand oferi iertare si o a doua sansa, dar cand gresesti, adio.
Cel care profita de a doua sansa care i se ofera si-si repara prostiile, merita pe deplin sa-i oferi totul (sunt din ce in ce mai putini). Depinde de tine ce poti sa ierti si ce nu, de exemplu daca nu poti sa ierti pe cineva ca te-a inselat, nici tu nu vrei primi iertare daca ai calcat stramb.
Oricat ai citi pe diferite forumuri, mai sunt si barbatii pe lumea asta care macar la caracter se compara cu printul din vis, la fel si fete, asadar mai multa atentie si chibzuinta cand judecam un om nu ne-ar strica niciodata !


Sunt capabila sa iert o inselaciune, chit ca trec peste "gurile rele" care spun ca "te-a inselat o data, te va insela si a doua oara". Sunt foarte multe aspecte de urmarit, sunt multe lucruri la mijloc. Si printre toate, sunt capabila sa merg inainte cu acelasi barbat, daca consider ca a inselat pt ca i-am dat voie inconstient, nevoit, si atunci a fost si greseala mea pt ca nu am stiu sa il pastrez mai mult?
Sau e doar o plafonare.... pt ca incerc sa-mi gasesc orice "come back" catre el?
Si la urma urmei, concluzia este ca: nu poti sa pastrezi oamenii si sa ii faci sa te iubeasca cum ti-ai dori tu, pt ca fiecare este altfel, si daca nu observi lucrul asta la timp intr-o relatie, se duce naibii - pe romaneste - si in cazul asta, nu e vorba de "n-am stiut sa il tin aproape de mine", ci "n-a dorit sa-mi fie fidel". De ce? Pt ca intreaga lui viata e o minciuna, minciunile sunt amestecate in corpurile atator femei iubite o noapte, doua, trei si atat.
Dar totul e relativ, si difera de la caz la caz.
Si ca sa fiu si ontopic, sunt dispusa sa trec peste inselat pt un barbat pe care il iubesc orbeste, dar absolut nimic nu va mai fi la fel, iar atunci toata iubirea se duce ..... pe apa sambetei.... nu va ramane decat teama de a nu mai insela si a doua oara, si asta nu-i bine! nu-i sanatos pt suflet, pt ca dragoste cu sila NU se poate!

Le doresc tuturor fetelor care spun ca "fac orice pt barbatul iubit" sa nu priveasca cu ochelarii calului, si sa vada si din alte perspective! O sa le ajute enorm lucrul asta, si pe viitor, nu spuneti ORICE pt ca acel ORICE nu e ORICE-ul la care va ganditi cu totii!

Existe zeci, probabil sute de interpretari la ORICE asta. Nu cred ca ati fi capabile sa faceti asta..........

Greenie
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:17
si daca el recunoaste ca a gresit ...verbal....dar nu crede asta cu adevarat...face asta doar in scopul de a o recupera pe ea din nou langa el...dar numai in scop egoist....???
kudika066423
Postat pe 6 Septembrie 2009 20:36
De la: kudika066423, la data 2009-09-06 20:36:05si daca el recunoaste ca a gresit ...verbal....dar nu crede asta cu adevarat...face asta doar in scopul de a o recupera pe ea din nou langa el...dar numai in scop egoist....???


Mai exista un pct de vedere.
Daca ea vrea sa se impace cu el (din pur egoism) ca apoi sa se desparta ea de el? :))
E ca la mintea cocosului, o metoda aiurea rau de tot. Si total NERECOMANDATA!
Am zis, eu una as fi capabila sa fac asta, si EL o sa fie doar barbatul meu. O vreme... doua trei si atat. Dar cu un astfel de barbat, niciodata nu exista viitor alaturi de el, oricat de mult si-ar dori o femeie sa creada lucrul asta. Inca o data, total NERECOMANDAT. :-)

Viata e frumoasa in doi, dar mai frumoasa este separat, decat cu un astfel de barbat.

Greenie
Postat pe 7 Septembrie 2009 17:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poate reinvia iubirea?:( 16 De la: kudika029282 19 Septembrie 2009 18:55
Ce sa fac???? 23 De la: kudika125148 28 Decembrie 2011 14:17
CE PARERE AVETI DESPRE.....? 16 De la: Lorena26 9 August 2009 17:05
Barbatii si minciuna 40 De la: geo_x 10 Octombrie 2009 16:57
am nevoie de atentia lui!!! 51 De la: ionia 22 Mai 2009 17:49