Setari Cookie-uri

Celulita

De ceva vreme ma confrunt cu problema asta,mi-a aparut celulita pe picioare nu foarte mult dar ma deranjeaza cum se vede si ma gandeam sa incep sa ma duc la sala k sa scap de ea dar totusi as vrea niste sfaturi,vreun tratament orice care sa ma ajute,multumesc
aura_elenutza
Postat pe 21 August 2009 16:29
tine si un regim (nu o dieta) bazat pe muuulta carne de peste, fructe si legume..renunta la mezeluri, prajeli si pe cat posibil la dulciuri...bea multa apa sau sucuri naturale (stoarse din mana ta ca in magazine nimic nu e natural ), foloseste o crema anticelulitica..nu neaparat Vichy sau Roc pentru ca au foarte multe chimicale si nu sunt atat de bune pe cat se lauda...eu am folosit de la elmiplant si a dat rezultate...si dupa fiecare dus maseaza-te cu zat de cafea in zona afectata, lasa 2-3 minute si pe urma clateste-te...pe langa faptul ca lasa pielea ca de bebelus o si tonifica si pregateste pielea pentru masajul anticelulitic toate astea combinate cu putin exercitiu fizic fac minuni si te scapa garantat de celulita
simonycik
Postat pe 25 August 2009 10:11
faza cu zatul de cafea o stiam si eu,dar nu eram ferm convinsa ca functioneaza.pupici!
ella_tody
Postat pe 1 Septembrie 2009 07:49
Acelasi lucru recomand si eu pentru ca la mine chiar a functionat multa apa si sucuri un regim usor.putina miscare, masaj, si scrub cu zat de cafea. Este super dupa doua saptamani deja se vedeau schimbari. De retinut faptul ca am dfacut masaj in fiecare zi si nu celulita nu era intr-o stare prea avansata. Dar fetelor merita incercat!!
kudikaalex
Postat pe 5 Noiembrie 2009 07:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
masca joanna 2 De la: kudika_1001304 15 Februarie 2016 11:35
Extensii din par natural 8 De la: styleextensii1 3 Mai 2012 13:43
De la roscat inchis la saten ciocolatiu 5 De la: kudika_32051 16 Octombrie 2013 19:48
balsam 6 De la: nikky21 27 Februarie 2009 16:44
volum pentru parul lung 12 De la: balrog 14 Martie 2011 14:02