Mesaj pentru toate Kudikele....

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:

larisa_sofia Avatarul lui larisa_sofia

13 mesaje
Oras: bucuresti

Dragelor intr-o zi hoinarind pe google am descoprit un sampon naturita care impiedica caderea parului si ajuta renegerarea lui...este facut din 4 tincturi:ardei iute,urzica,mesteacan si brusture.Le amestecati pe toate si cand va spalati pe cap, luati 2 galbenusuri de ou pe care le amestecati cu 2 linguri de tincturi si 2 linguri de apa.Lasati sa actioneze 5-10 minute pe par acest sampon si apoi clatiti fara sa mai dati dupa cu balsam. Ve-ti fi foarte surprinse de cat de usor va fi de pieptanat paru si nu numai . Insa daca il folositi frecvent are tendinta de a aspri paru,de aceea eu folosesc o data acesta combinatie ,apoi samponul meu plus masca care o folosesc de obicei.
Mai puteti incerca inainte de spalare cu 2-3 ore sa aplicati aceste tincturi la radacina parului si apoi puneti o punga ,va spalati in mod obisnuit si aplicati masca sau balsamul care il folositi de obicei.Bafta multa ...La mine a dat randamentul scontat!
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
Multumesc... O sa fie taare greu sa gasesc tincturile de care vorbsti, dar... cel putin stiu
Fosta membra Kudika.ro
De la: Dor_a, la data 2009-04-15 10:43:08Multumesc... O sa fie taare greu sa gasesc tincturile de care vorbsti, dar... cel putin stiu

'neata Dora!
Placerea se poate sprijini pe iluzie, fericirea insa se intemeiaza pe adevar. (Chamfort )
kudika006229 Avatarul lui kudika006229

25 mesaje

cel mai bun sampon este selsun ul pt orice fel de par si pt orcice afectiune a scalpului
lew
Fosta membra Kudika.ro
De la: ella_c, la data 2009-04-15 10:44:30
De la: Dor_a, la data 2009-04-15 10:43:08Multumesc... O sa fie taare greu sa gasesc tincturile de care vorbsti, dar... cel putin stiu

'neata Dora!

'Neatza, Ella!
ionik_s Avatarul lui ionik_s

2 mesaje
Oras: galati

Buna sunt noua pe forum...Eu cred ca nici un sampon nu te poate scapa de caderea parului.De exemplu eu am incercat o multime de sampoane pt ca si mie imi cadea parul si degeaba....De cand am ramas insarcinata a inceput sa imi cada parul si mai tare...La analizele medicale mi-a iesit anemie(lipsa de fier in organism) iar d-na doctor mi-a dat sa iau niste pastilute pe baza de fier..........si pot sa spun ca nu imi mai cade nici un fir de par....
ionik's
alesya83 Avatarul lui alesya83

16 mesaje
Oras: constanta

ar cam trebui sa-ti dea doamna doctor si calciu ptr k acum poate nu se observa dar cu calciul nu ai probleme?