Setari Cookie-uri

tatuaj

in primul rand imi cer scuze daca nu am incadrat bine acest nou subiect dar chiar nu stiam unde sa=l "asez". as vrea sa intreb, in special pe cei/cele care au tatuaj/, daca doare atunci cand ti-l faci si cam cat de tare doare :D voi ce modele de tatuaje aveti facute?
andra88
Postat pe 26 August 2009 09:48
doare doare!!
io am unu' drept in varfu' constiintei si a durut de mi-au dat lacrimile!!
geo_x
Postat pe 26 August 2009 09:53
io mi-am facut unul direct in varful nesimtzirii,da nu a durut absolutalmente deloc.
matracucu
Postat pe 26 August 2009 09:56
Draga mea sa stii ca doare destul de tare. Eu a trebuit sa mi-l refac pentru ca prima data nu mi-a reusit . Sincer? Nu regret ca il am...dar nici nu sunt extrem de fericita pe chestia asta. Sa stii ca nu m-a gasit nimeni mai atragatoare sau mai nu stiu cum din cauza tatuajului. Pe de alta parte ma amuz copios cand trezesc cate o reactie gen : "Vaaaai ai tatuaj? " :))) (Sunt genul care nu pare ca si-ar face asa ceva :))
gretabijoux
Postat pe 26 August 2009 21:13
hei vrei un tatuaj ?!! eo am unul mai special pe gat si ..sincer m-a durut destul de mult (l-am facut abia acum 2 luni jumatate).Sunt din fire mai rezistenta da spun totusi ca locurile cele mai dureroase sunt cele cu piele subtire si fragila .. huh ..Model ..phey ..am o aripa de inger rupta .. facut stil alb negru ..da ma gandesc so- colorez( la colorare doare mai tare) ! :D
Akusta
Postat pe 26 August 2009 23:57
si eu am unul..un fluture mai exact..pe umar...ce pot sa-ti spun..nu doare..in fine...nu atat de tare cum spun altii...e o durere suportabila:-p...doare mai tare daca esti nevoit sa-l refaci:-S
EnChAnTrEsS
Postat pe 7 Septembrie 2009 16:27
Am si eu un tatuaj pe gat in spate si sincer nu m`a durut deloc...
iuliutzza
Postat pe 7 Septembrie 2009 17:48
hi! si eu am un tatuaj pe laba piciorului.locul unde`l am este unu dintre cele mai sensibile locuri dar nu pot spune ca durerea pe care am simtit`o a fost insuportabila...!!!m`a durut intr`adevar dar nu atat de tare incat sa renuntz....un om daca`si doreste ceva suporta orice pt a primi acel lucru....am un fluturash si 3 flori ...tatuajul este superb si foarte deosebit ....pana si locul este deosebit....se vede extraordinar de frumos cu un pantof cu toc...e f sexy!!
jasminne21
Postat pe 7 Septembrie 2009 20:58
BUNA TUTUROR
MA GANDESC SI EU SA IMI FAC UN TATUAJ. IMI PUTETI INDICA SI MIE CATE CENTRE UNDE MI-AS PUTEA "PROCURA" ASA CEVA? PRETURI? IDEEA MI-A VENIT DE PUTIN TIMP SI NU AM AVUT TIMP S-O "GANDESC" ASA K NU PREA STIU PT CE MODEL SA OPTEZ SAU PT CE PARTE A CORPULUI. NU VREAU SA IES IN EVIDENTA CU ASTA. TATUAJUL JASMINNEI 21 ESTE FRUMOS SI SE VEDE INTRADEVAR BINE , FACE PICIORUL MAI FRUMOS, INSA PT MINE ESTE PREA MULT IAR VARA LA NEVOIE NU PREA IL POT ASCUNDE. MS
only_crissss
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:22
tocmai , ca un tatuaj nu se face sa-l tii ascuns vederii!
geo_x
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:25
Mie imi pace cum arata pe abdomen ceva micut in partea stanga deasupra liniei pantalonilor sau pe spate pe umar...zic ca se poate si ascunde asa:D
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:25
De la: geo_x, la data 2009-09-07 22:25:17tocmai , ca un tatuaj nu se face sa-l tii ascuns vederii!



AI DREPTATE, NUMAI K SUNT DESTUL DE SIGURA K VOR FI DESTULE SITUATII IN CARE SA VREAU SA-L ASCUND. SI NU VREAU SA MA GRABESC SA FAC UNUL SI SA "IMI FACA PROBLEME" SI SA AJUNG SA FIU NEVOITA SA-L SCOT.
IN PLUS AR FI BINE NICI LA SERVICI SA NU APAR CU UN TATUAJ , MAI ALES PE CARE SA NU IL POT ASCUNDE. NU K AR FI VREO PROBLEMA , DAR ASA AR FI INDICAT.
only_crissss
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:33
De la: byannca, la data 2009-09-07 22:25:32Mie imi pace cum arata pe abdomen ceva micut in partea stanga deasupra liniei pantalonilor sau pe spate pe umar...zic ca se poate si ascunde asa:D



SI MIE MI-AR PLACEA PE ABDOMEN, SE VEDE BINE, DAR NU SUNT HOTARATA. DE......ASA SE INTAMPLA CAND AI PREA MULTE VARIANTE.......



DAR SFATURI UNDE AS PUTEA SA-MI FAC UN TATUAJ? PRETURI? CAT DUREAZA? (MA REFER MANOPERA)
only_crissss
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:42
Nu stiu unde poti sa iti faci ca nu sunt din bucuresti. Intai ar trebui sa te hotarasti cam cat de mare sa fie daca nu exact ce vrei sa iti faci si apoi sa vezi unde merge. Pretul difera in functie de marime in special si daca e color sau nu si bineinteles unde il faci. Dar aprox la 100 ron poti sa iti faci unul ok...
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:45
De la: byannca, la data 2009-09-07 22:45:34Nu stiu unde poti sa iti faci ca nu sunt din bucuresti. Intai ar trebui sa te hotarasti cam cat de mare sa fie daca nu exact ce vrei sa iti faci si apoi sa vezi unde merge. Pretul difera in functie de marime in special si daca e color sau nu si bineinteles unde il faci. Dar aprox la 100 ron poti sa iti faci unul ok...



MS DE RASPUNS
POATE AI DREPTATE. INTAI SA MA HOTARASC LA DIMENSIUNE SI MODEL SI POATE TOCMAI ACESTEA IMI VOR INDICA LOCUL.
only_crissss
Postat pe 7 Septembrie 2009 22:55
buna...vreau sa iti spun ca eu am 2 tatuaje..unul pe toata coloana care are vreo 25 cm lungime si vreo 5 latime si inca unul pe abdomen tot asa de mare..sincer..cel de pe coloana a durut mai putin decat cel de pe abdomen..e ok sa ai tatuaj daca tu asta simti..oricum nu esti cu nimic mai interesant ca om daca ai tatuaj ci uneori desconsiderat..oricum e alegerea ta..
brunetta
Postat pe 8 Septembrie 2009 00:54
Si eu am 2 tatuaje. Cel d pe spate a fost facut in 20 d min si este un soare tribal si care nu a durut deloc iar cel de-al doilea este un fluture p glezna care a durat mai mult pt k este colorat si mai deetaliat, cam 2 ore si nici ala nu a durut f tare. E o senzatie d epilare cu epilatorul.
Eu mi le-am facut la Fashion Tattoo de pe Mihalache si il recomand cu toata inima. Tipii sunt foarte de treaba si t ajuta sa-ti alegi modelul, au rabdare cu tine si lucreaza foarte bine. Despre curatenie nimic d obiectat. 1 ora a durat pana si a pregatit tot ce-i trebuia.
Preturile sunt ok
PS: eu am d 3 ani tatuajele si tot le ador. Daca iti faci ceva c t reprezinta nu o sa t plictisesti d el si o sa vrei mereu sa l expui asa k nu l ascune prea rau:P
sad_devil69
Postat pe 8 Septembrie 2009 01:44
Salut! Nu ne,ai mai spus daca te,ai hotarat. Uite, eu mi,am facut un tatuaj acum vreo trei luni, la roxy tattoo, undeva prin stefan cel mare. Super baietii de acolo. Asta mic al meu e intr,o zona mai si totusi nu m,a durut prea tare. Daca iti doresti, nu mai sta pe ganduri! Go girl!!!
aalice
Postat pe 17 Octombrie 2009 00:19
E o durere suportabila...doare mai putin decat epilatul cu aparatul..prima data !

fluturas_
Postat pe 17 Octombrie 2009 00:24
buna..oare ai putea sa imi trimiti si mie poza cu tatuajul tau de pe laba piciorului?? si eu vreau sa imi fac si chiar nu stiu ce model :(
ranyaaaa
Postat pe 19 Octombrie 2011 23:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PERNUTE DIN SILICON 29 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:31
societate... 3 De la: despinarose 15 Decembrie 2008 23:46
idei de mesaj pt tricou personalizat:) 7 De la: Summer_ 16 Iulie 2010 17:28
Handmade accesorii 2 De la: DiavolytaTa 27 Martie 2009 21:03
NU REUSESC SA CITESC NIK DE PE ACEST FORUM!!!!!!!!!!!!! 2 De la: Mephista 17 Noiembrie 2008 14:36