Setari Cookie-uri

par cretz

fetelor,am nevoie de ajutor.am parul ondulat,mai mult spre cretz,peste umar de lung.sunt plina d enunti pana in septembrie inclusiv.nu stiu ce coafuri sami fac.am nevoie urgenta de ajutooor.va rog(care aveti parul cretz stiti la ce ma refer.mi se pare k niciun coc numi sta bine,as avea nevoie sami fie incadrata fata,nu sa raman cue a goala.nu stiu
dana15
Postat pe 26 August 2009 15:15
de nunti scuze
dana15
Postat pe 26 August 2009 15:16
Si eu il am la fel...cred ca cel mai bine este sa il porti liber, asa cum este, ondulat-cretz, eventual te speli si ii aplici o spuma pt evidentierea buclelor, ti-l mai ciufulesti ( dar evident, in limita bunului simt ), si il mai poti accesoriza cu cate o tiara, sau diferite accesorii originale pt par ( schimbi accesoriile la fiecare eveniment )

Ia uite un link :

http://images.google.ro/imgres?imgurl=http://www.mayra.ro/assets/images/INTERIOR%2520222/perryKaty.jpg&imgrefurl=http://www.mayra.ro/moda/trendsetter/trend-de-vedeta-accesorii-pentru-par_pag6.html&usg=__CF-vz5oZntP2OX5pj3mc259YUjY=&h=400&w=400&sz=46&hl=ro&start=17&um=1&tbnid=nT9GGiICkhNqNM:&tbnh=124&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3Daccesorii%2Bpar%2Bondulat%26hl%3Dro%26sa%3DG%26um%3D1

Summer_
Postat pe 26 August 2009 15:52
eu il intind cu placa,este f usor cu el asa......
matracucu
Postat pe 26 August 2009 15:56
mi-l mai indrept si eu...dar knd dansez,transpir pe spate si o ia razna la varfuri...off...mias fi dorit ceva mai sofisticat la nunta:(:(:(
dana15
Postat pe 28 August 2009 19:01
Acum s-au terminat nuntile, dar eu acum am vazut mesajul tau.
Am aceeasi problema ca si tine.
Exact cum ti-a fost deja recomandat, inainte de un eveniment si eu il spal si-l dau la final, pe varfurile umezite cu balsam pt par cret, spuma sau gel.
Apoi il accesorizez cu cleme mici, cu agrafe elegante, plasate razlet, astfel incat sa fie o coafura inedita.
Si-n viata de zi cu zi, tot cu maxim 2 cleme medii prinse in spate il "coafez", asta fiindca nu mi-l place "umflat".
Comparativ cu tine, sunt de-a dreptul indragostita de "sarmalutele" de la ceafa, pe alea le evidentiez in orice coafura.
90701
Postat pe 13 Septembrie 2009 20:51
eu zic k e super parul cret facut cu spuma si prins cu niste agrafe foarte mici din vreo 4 parti sa stea ca un coc din care sa "atarne" numai bucle..Eu asa il fac la ocazii speciale..Stii modelul din aproape toate filmele..
iRinuTzZza
Postat pe 15 Septembrie 2009 17:37
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 15:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vopsirea parului 10 De la: OnutzaDaSauNu 16 Octombrie 2013 20:01
Mirosul parului 14 De la: LADY_IN_RED__ 4 Decembrie 2011 22:47
par 3 De la: albinuta1981 8 Decembrie 2008 22:03
Produs pentru caderea parului, 100% natural 4 De la: biancorossi 27 Octombrie 2008 10:36
Sampon&Balsam pt par uscat, dar cae se ingrasa repede la radacini 4 De la: kudika198517 18 Septembrie 2016 17:58