Setari Cookie-uri

intamplari de zi cu zi

O intamplare din metrou m-a facut sa imi dau seama cat de mult inseamna cei sapte ani de acasa... merg zilnic cu metroul, si asist in fiecare zi la ,,spectacolul'' din acesta. Zilele trecute am urcat la unirii si m-am asezat pe un scaun. pe partea opusa era o familie care avea o fetita ce parea bolnava fiind totodata si supraponderala. La statia urmatoare au urcat 2 fete si 2 baieti care nu aveau mai mult de 16 ani. nici nu au urcat bine ca pustii au inceput sa comenteze foarte urat la adresa fetitei, faceau glume, radeau si asta fara pic de respect macar pentru suferinta acelui copil care nu avea nici o vina ca s-a nascut bolnav... parintii au intervenit insa asta nu a schimbat nimic... ochii fetitei se umplusera deja de lacrimi....sincer nu stiu cum sa numesc asta : nesimtire, idiotenie sau doar lipsa celor 7 ani de acasa, insa daca asa se comporta un copil educat.. ce pretentie sa mai avem de la altii....
maya02
Postat pe 26 August 2009 20:14
lipsa celor 7 ani de acasa... de daca razi de o persoana inseamna ca esti vai cea mai tare si cea mai sukara
_dulcik_
Postat pe 4 Septembrie 2009 09:49
Hmmm... eu cred ca unii au uitat sa mai fie oameni..acei adolescenti de care ai zis ar trebui sa fie adusi la realitate.
iacinta
Postat pe 6 Septembrie 2009 09:33
chipurile copii educati.........sa ai studii nu e totul; si bunul simt face parte din educatie, dar ei au lipsit la lectia asta si parintii lor poarta mare parte din vina.
blussy
Postat pe 13 Septembrie 2009 09:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
chestie super tare...bani rpd si sigur....nu te costa nimik 0 De la: 13 Octombrie 2009 12:09
metropolitan 2 De la: chinabuye 9 Mai 2010 13:01
Pantofi pentru nunta 2 De la: dana1990 8 August 2010 18:19
Ce ne enerveaza pe noi femeile? 22 De la: sirenasyr 22 Septembrie 2009 18:08
gerovital H3 2 De la: utad 8 Aprilie 2010 22:07