Setari Cookie-uri

Petitie

Am dat o "raita" prin subiectele de pe forum si am vazut un topic despre animale si la cat de...sa nu zic animale ca le-as jignii, sunt oamenii... asa ca fac aici o petitie impotriva celor care omoara animale, poate asa vom atrage atentia si se va deschide un tribunal pt aceste persoane, si se va infiinta politia animalelor..... asa ca cei care vor sa ajute niste biete fiinte fara aparare va rog sa scrieti da.... si poate vom reusi sa facem acest mesaj sa ajunga unde trebuie.... cat despre celalalte persoane care nu vor nu am nevoie de parerile voastre.....
natasha69
Postat pe 26 August 2009 20:23
Vise ,taica ,vise! La noi nu se respecta drepturile omului daramite ale animalelor!!

Postat pe 27 August 2009 08:52
da asa e.....dar poate poate poate, etc. reusim sa facem cva
natasha69
Postat pe 27 August 2009 19:03
O sa mai treaca mult timp pana o sa ne civilizam si din punctul asta de vedere.Pana atunci tot ce poti face e sa iubesti si sa ingrijesti cate animale poti.Si mai ales vorbestele si celor din jurul tau despre problema animalelor care sufera si poate reusesti sa-i sensibilizezi.
diana1981
Postat pe 4 Septembrie 2009 16:55
Sau vino pt o saptamana si fa plimbari prin capitala, sa vezi de cate ori ajungi muscata de comunitari la urgenta!

Poate atunci vei sustine o petitie clara...
Multi iubim animalele de casa, dar toti cam atatia le uram pe cele comunitare!

P.S. Daca ai copil(i) vino singura, spre binele lui(lor)!
90701
Postat pe 13 Septembrie 2009 20:21
De la: dakina, la data 2009-09-13 20:21:25Sau vino pt o saptamana si fa plimbari prin capitala, sa vezi de cate ori ajungi muscata de comunitari la urgenta!

Poate atunci vei sustine o petitie clara...
Multi iubim animalele de casa, dar toti cam atatia le uram pe cele comunitare!

P.S. Daca ai copil(i) vino singura, spre binele lui(lor)!


Hai Dakina nu mai exagera, cin' te aude te si crede !!!
Cum poti sa spui ca iubesti animalele de casa dar le urasti pe cele comunitare, animalele sunt animale !!E ca si cum ai spune ca iubesti copii cu parinti dar pe cei orfani ii urasti !! Mai intai gandeste si dupa aia vorbeste(sau in cazul de fata posteaza) !!!
diana1981
Postat pe 14 Septembrie 2009 16:21
De la: diana1981, la data 2009-09-14 16:21:23
De la: dakina, la data 2009-09-13 20:21:25Sau vino pt o saptamana si fa plimbari prin capitala, sa vezi de cate ori ajungi muscata de comunitari la urgenta!

Poate atunci vei sustine o petitie clara...
Multi iubim animalele de casa, dar toti cam atatia le uram pe cele comunitare!

P.S. Daca ai copil(i) vino singura, spre binele lui(lor)!


Hai Dakina nu mai exagera, cin' te aude te si crede !!!
Cum poti sa spui ca iubesti animalele de casa dar le urasti pe cele comunitare, animalele sunt animale !!E ca si cum ai spune ca iubesti copii cu parinti dar pe cei orfani ii urasti !! Mai intai gandeste si dupa aia vorbeste(sau in cazul de fata posteaza) !!!


Ia masoara-ti domnisoara cuvintele!
Deschide ochii!
Ai habar cate boli are si transmite (doar) caine un comunitar?
Stii ca sare la picior la oricine, oricand si oriunde?
Stii cate victime merg zilnic la spital din cauza muscaturilor de caine comunitar?
Nu eu fac discriminarea, imi pare rau.
90701
Postat pe 15 Septembrie 2009 16:34
am fost in bucuresti si nu prea am vazut in cartierul in care am fost, dar eu nu ma referam la asta, stiu bine ca sunt periculosi, si pe fratele meu l-a muscat un astfel de caine, ai dreptate si tu, dar ar trebuii castrati sau facute adaposturi, in alte tari nu vezi animale comunitare (aici intra si pisicile), dar sunt oameni care isi omoara animalele de companie. Am avut neplacerea si dezgustul sa vad cum niste tigani omorau un cal,si vad in fiecare zii cum copii, adolescentii si uneori si adultii bat pisici sau catelusi doar din placerea de a ranii sau a omora....eu la astfel de "chestii" ma refeream
natasha69
Postat pe 15 Septembrie 2009 18:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
amintiri..... 5 De la: Georgia99 14 Februarie 2009 16:06
salut 1 De la: marius4fun 26 Februarie 2011 13:59
CUM ATI AFLAT DE KUDIKA? 44 De la: angelo_micnegrusiurat 24 Octombrie 2009 19:42
Concurs Suzuki! 3 De la: Romina1 24 Martie 2010 20:15
Cadou amuzant 1 De la: spirala 13 Iunie 2009 13:53