Setari Cookie-uri

m-am indragostit d prietenul meu cel mai bun.....

sunem prieteni d 5 ani...n spunem totul, vb p mess, la tel...important e k vb mereu...mai nou mi-am dat seama k m-am indragostit d el....problemea nu e k m-am indragostit doar eu, ci si el...dar...nu vreau sa stric relatia d prietenie...pt k ma cunosc f bn...in cateva zile ma plictisesc....dar nush d el dak m-as plictisi...
Andrushk15
Postat pe 27 August 2009 10:58
De la: Andrushk15, la data 2009-08-27 10:58:04sunem prieteni d 5 ani...n spunem totul, vb p mess, la tel...important e k vb mereu...mai nou mi-am dat seama k m-am indragostit d el....problemea nu e k m-am indragostit doar eu, ci si el...dar...nu vreau sa stric relatia d prietenie...pt k ma cunosc f bn...in cateva zile ma plictisesc....dar nush d el dak m-as plictisi...
te-ai gandit ca poate e o atractie fizica sau poate ca el are ceea ce tu cauti la un baiat si nu ai gasit pana acum si asta te atrage??gandeste-te bine inainte de a lua o decizie pentru ca prietenia in dragoste se transforma usor dar dragostea in prietenie NICIODATA.si mai ales daca spui ca tu te plictisesti repede.
si eu am o prietenie cu un baiat de 11 ani si ne povestim pana si cele mai intime lucruri...el continua sa ma placa de cativa ani si tot nu renunta la ideea de a fii impreuna numai ca eu nu vreau sa stric 11 ani de prietenie + ca am gasit un baiat cu care chiar vreau o relatie si sunt dispusa sa lupt pentru el.
eu il respect ca prieten,ii sunt in continuare alaturi,el isi vede de viata lui cu fete lui dar gandul ii este tot la mine dar mai stie ca e o limita pe care vad ca nu incearca sa o depaseasca desi imi da de inteles ca dupa atatia ani el tot nu renunta.
de exemplu baiatul cu care vreau s aincep o relatie e in zodia capricornului ca si cel mai bun prieten de care iti vb mai sus...si serile trecute imi spune cu regret in voce "a reusit un baiat pe care il cunosti de 2 luni sa te schimbe asa acum eu nu am putut in 11 ani" ....am cazut un pic pe ganduri pentru ca in general un prieten iti da mereu sfaturi bune si mai ales un prieten adevarat dar pe care eu nu le ascultam atunci...si baiatul care imi place imi da aceleasi sfaturi dar pe el il ascult.
mi se parea un pic egoist din partea mea si am simtit ca-l dezamagesc desi nu asta mi-as fi dorit dar cu toate astea continua sa0-mi fie alaturi NECONDITIONAT.
de asta iti spun sa te gandesti bine iniante sa dai cu piciorul unei prietenii sincere si s aincurci niste sentimente de care nu esti sigura si la final sa te trezesti ca defapt tu nu ai simtit niciodata dragoste pt el si sa strici totul.
eu ti-as recomanda sa nu incerci si mai ales citind ca te plictisesti repede
KezGirl
Postat pe 27 August 2009 13:38
buna,


In primul rand iti doresc mult succes in orice ai hotari sa faci mai departe.

Parerea mea e ca trebuie sa te gandesti ce conteaza pt u mai mult: sa nu strici o prietenie(clar nu o sa mai fiti prieteni dupa ce o sa ajungeti sa stati) sau sa nu ramai cu un gust amar gandindu te ca poate el ar fi fost alesul si u nu i-ai dat nicio sansa.



kkt
Postat pe 27 August 2009 13:57
GRESIT!!!ce poate fi mai frumos decat sa te indragostesti de un prieten...de aceea iti e prieten fiindca va asemanati,va completati....deci GO FOR IT!!!!DE ce toti cred ca dragoostea strica prietenia???de ce ar strica dragostea ceav????poate pecetluieste,intareste ...
kudika002447
Postat pe 9 Septembrie 2009 15:07
De la: KezGirl, la data 2009-08-27 13:38:16
De la: Andrushk15, la data 2009-08-27 10:58:04sunem prieteni d 5 ani...n spunem totul, vb p mess, la tel...important e k vb mereu...mai nou mi-am dat seama k m-am indragostit d el....problemea nu e k m-am indragostit doar eu, ci si el...dar...nu vreau sa stric relatia d prietenie...pt k ma cunosc f bn...in cateva zile ma plictisesc....dar nush d el dak m-as plictisi...
te-ai gandit ca poate e o atractie fizica sau poate ca el are ceea ce tu cauti la un baiat si nu ai gasit pana acum si asta te atrage??gandeste-te bine inainte de a lua o decizie pentru ca prietenia in dragoste se transforma usor dar dragostea in prietenie NICIODATA.si mai ales daca spui ca tu te plictisesti repede.
si eu am o prietenie cu un baiat de 11 ani si ne povestim pana si cele mai intime lucruri...el continua sa ma placa de cativa ani si tot nu renunta la ideea de a fii impreuna numai ca eu nu vreau sa stric 11 ani de prietenie + ca am gasit un baiat cu care chiar vreau o relatie si sunt dispusa sa lupt pentru el.
eu il respect ca prieten,ii sunt in continuare alaturi,el isi vede de viata lui cu fete lui dar gandul ii este tot la mine dar mai stie ca e o limita pe care vad ca nu incearca sa o depaseasca desi imi da de inteles ca dupa atatia ani el tot nu renunta.
de exemplu baiatul cu care vreau s aincep o relatie e in zodia capricornului ca si cel mai bun prieten de care iti vb mai sus...si serile trecute imi spune cu regret in voce "a reusit un baiat pe care il cunosti de 2 luni sa te schimbe asa acum eu nu am putut in 11 ani" ....am cazut un pic pe ganduri pentru ca in general un prieten iti da mereu sfaturi bune si mai ales un prieten adevarat dar pe care eu nu le ascultam atunci...si baiatul care imi place imi da aceleasi sfaturi dar pe el il ascult.
mi se parea un pic egoist din partea mea si am simtit ca-l dezamagesc desi nu asta mi-as fi dorit dar cu toate astea continua sa0-mi fie alaturi NECONDITIONAT.
de asta iti spun sa te gandesti bine iniante sa dai cu piciorul unei prietenii sincere si s aincurci niste sentimente de care nu esti sigura si la final sa te trezesti ca defapt tu nu ai simtit niciodata dragoste pt el si sa strici totul.
eu ti-as recomanda sa nu incerci si mai ales citind ca te plictisesti repede


a spus k de el nu crede k s-ar plictisi. si eu nu sunt de parere k dragostea poate strica prietenia... bine, aici mai depinde si de persoanele respective, daca sunt OPEN-MINDED si nu-si traiesc viata, dragostea, dupa reguli inventate de altii, bravo lor faptul k tu ai remarcat k si el s-a indragostit de tine nu este o problema, ci un lucru fericit. problema era daca numai tie ti se aprindeau calcaiele dupa el. sa-ti pui probleme cat o sa mearga relatia intre voi nu are rost, merge cat merge, apoi ce va opreste sa reveniti inapoi la relatia de prietenie si chiar daca ar fi vorba numai de o atractie fizica, go4it ! mi se pare super-cool a avea o aventura cu the best friend...... masculin fiind vorba
blussy
Postat pe 10 Septembrie 2009 11:56
eu nu simt nimic pentru prietenul de 11 ani mai mult decat o simpatie si tin la el ca la un fffff bun prieten.eu nu mi-am incurcat sentimentele niciodata...si mereu am stiut ce simt...
in nici un caz nu as trece la o alta extrema
KezGirl
Postat pe 10 Septembrie 2009 19:52
ei lasa,nu e asa grav.....
grav e sa te indragostesti de prietenul cel mai bun al iubitului
matracucu
Postat pe 10 Septembrie 2009 19:56
si eu sunt in exact aceeasi situatie.fata mi-a zis ca nu a fost fericita niciodata langa un baiat si ca nimeni nu o poate intelege cum o fac eu,mi-a spus in repetate randuri ca ne-am potrivi si ca iar place sa isi gaseasca pe cineva la fel ca mine,mi-a zis k nu se teme ca o voi rani vreodata prt ca stie ca nu m-ar lasa inima sa o fac(si are dreptate),le povestete tuturor prietenelor ei despre mine(cat tine la mine si ce bine se intelege cu mine).Acum,eu o iubesc din suflet,dar nu stiu EXACT dak si ea simte la fel...FETELOR!cum fac sa imi dau seama daca ma iubeste sau e doar o simpla prietenie?...eu sunt de parere ca m-ar iubi,deoarece cand ne intalnim ma pupa intr-una,imi spune cat tine la mine si ii place sa mne plimbam tinandune de mana...voi ce credeti fetelor?...e sau nu e?
_z_a_c_k_
Postat pe 19 Octombrie 2009 22:03
De la: _z_a_c_k_, la data 2009-10-19 22:03:07si eu sunt in exact aceeasi situatie.fata mi-a zis ca nu a fost fericita niciodata langa un baiat si ca nimeni nu o poate intelege cum o fac eu,mi-a spus in repetate randuri ca ne-am potrivi si ca iar place sa isi gaseasca pe cineva la fel ca mine,mi-a zis k nu se teme ca o voi rani vreodata prt ca stie ca nu m-ar lasa inima sa o fac(si are dreptate),le povestete tuturor prietenelor ei despre mine(cat tine la mine si ce bine se intelege cu mine).Acum,eu o iubesc din suflet,dar nu stiu EXACT dak si ea simte la fel...FETELOR!cum fac sa imi dau seama daca ma iubeste sau e doar o simpla prietenie?...eu sunt de parere ca m-ar iubi,deoarece cand ne intalnim ma pupa intr-una,imi spune cat tine la mine si ii place sa mne plimbam tinandune de mana...voi ce credeti fetelor?...e sau nu e?


taiko_delia
Postat pe 19 Octombrie 2009 22:10
De la: matracucu, la data 2009-09-10 19:56:00ei lasa,nu e asa grav.....
grav e sa te indragostesti de prietenul cel mai bun al iubitului

o-hoooo... asta ar fi ceva...
blussy
Postat pe 19 Octombrie 2009 23:03
De la: _z_a_c_k_, la data 2009-10-19 22:03:07si eu sunt in exact aceeasi situatie.fata mi-a zis ca nu a fost fericita niciodata langa un baiat si ca nimeni nu o poate intelege cum o fac eu,mi-a spus in repetate randuri ca ne-am potrivi si ca iar place sa isi gaseasca pe cineva la fel ca mine,mi-a zis k nu se teme ca o voi rani vreodata prt ca stie ca nu m-ar lasa inima sa o fac(si are dreptate),le povestete tuturor prietenelor ei despre mine(cat tine la mine si ce bine se intelege cu mine).Acum,eu o iubesc din suflet,dar nu stiu EXACT dak si ea simte la fel...FETELOR!cum fac sa imi dau seama daca ma iubeste sau e doar o simpla prietenie?...eu sunt de parere ca m-ar iubi,deoarece cand ne intalnim ma pupa intr-una,imi spune cat tine la mine si ii place sa mne plimbam tinandune de mana...voi ce credeti fetelor?...e sau nu e?

aha, deci tu cauþi aici niscaiva impulsuri electronice care sã-þi dea curaj sã-i declari ºi ei ce ne-ai spus nouã... pãi, poate cã ºtie deja... sau, în fine, bãnuieºte. din ce spui tu aici, ea pare sã-þi dea toate indiciile cã ar vrea sã fii iubitul ei, dar nu o spune pe ºleau, zic bine sau greºesc?? sã fie asta din cauzã cã-i nesigurã pe sine ºi nu ºtie ce simþi în legãturã cu ea / nesigurã pe tine, cã poate ar pierde prietenia ta dacã þi-ar zice cã vrea sã fiþi împreunã sau sã fie faptul cã îi eºti de ajuns atât - alãturi de ea, are cu cine sa vb despre orice, cu cine sã facã tot felul de lucruri, sã meargã undeva, bãiatul - tampon în faþa lumii necruþãtoare?
nu pot sã-mi dau seama în locul tãu, nu o cunosc, nu te cunosc.
sfatul: spune-i! s-ar putea sã ai surpriza: uite caºcavalul, nu e caºcavalul, dar s-ar putea sã fie ºi cea mai bunã decizie pe care-ai luat-o în ultimii câþiva ani încoace. ºtii cum e, nu riºti, nu câºtigi!
blussy
Postat pe 19 Octombrie 2009 23:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu varsator........el pesti!!!!!!!!!!!! 31 De la: scarli 19 Februarie 2011 16:28
scorpion 80 De la: snowflake_ 8 Ianuarie 2012 15:01
am nevoie de parerile voastre:D 19 De la: geo_resuscitat 28 Ianuarie 2011 11:13
eu Capricorn el Leu 6 De la: loici047060 26 Octombrie 2009 11:11
Fata Scorpion vs. Baiatul Berbec 1 De la: Lady_Shadow 8 Mai 2010 20:12