Setari Cookie-uri

uter intors:|

Buna fetelor!Tocmai ce m-am intors de la ginecolog(imi facusem programare pt un control,in ultima vreme ma dureau ovarele) si am o nedumerire ;sper sa ma puteti ajuta.Initial eram toata un zambet,ma gandeam k o sa'mi fie prescris un tratament si gata,ceea ce de altfel s-a si intamplat,insa in timp ce eram eu cocotata acolo sus la tanti aia in cabinet,nu stiu ce,conversatie,blabla si la un moment zice catre mine:-Acum tu nu trebuie sa-ti faci griji,k e doar o simpla raceala,dar tu cum ai ai uterul intors...am dat rev si play si am facut ochii cat cepele dar tipa m-a linistit:cica nu tre sa-mi fac griji,asa e uterul meu,ca vezi doamne mai sunt o multime de astfel de femei si ca acestui fapt se datoreaza durerile din timpul actului sexual(pe care le am in unele pozitii si eu care credeam ca vezi doamne sunt racita) si de asemenea durerile din timpul menstrei care la fel sunt foarteeee mari.Acum,sunt destul de sceptica privind chestia asta,adica nu stiu mi se pare asa de creepy;ma ia cu calduri numai cand aud uter intors suna asa de grav:|Voi ce credeti?Exista doamne/domnisoare in aceasi situatie?
crystyna_crystynutza
Postat pe 1 Septembrie 2009 15:57
Buna! aceeasi problema o am si eu :) am aflat acum 2 ani...nu e nimic grav..si mama la fel are...si suntem 3 surori deci nu iti fa griji :P stiu de durerile menstruale...is groaznice insa asta e...trebuie sa suportam...sper ca te`am mai linistit...pup
ivonici
Postat pe 9 Septembrie 2009 21:17
inseamna ca si eu am uterul intors dar doctoul meu nu mi-a zis
yumy
Postat pe 10 Septembrie 2009 09:34
multam fain doamna ivonici cu siguranta m-am linistit
o seara placuta
crystyna_crystynutza
Postat pe 10 Septembrie 2009 22:43
Si eu sunt in aceeasi situatie. Doctora mi-a mai spus in plus ca voi ramane mai greu insarcinata. In rest nu trebuie sa ne facem griji. Important e sa fim sanatoase.
danamaria13
Postat pe 11 Septembrie 2009 16:36
Yup....daca suntem sanatoase asta nu e o problema..:D nu ai pentru ce crystinutza :P pupici si mult succes in viata :D
ivonici
Postat pe 12 Septembrie 2009 11:06
De la: crystyna_crystynutza, la data 2009-09-01 15:57:17Buna fetelor!Tocmai ce m-am intors de la ginecolog(imi facusem programare pt un control,in ultima vreme ma dureau ovarele) si am o nedumerire ;sper sa ma puteti ajuta.Initial eram toata un zambet,ma gandeam k o sa'mi fie prescris un tratament si gata,ceea ce de altfel s-a si intamplat,insa in timp ce eram eu cocotata acolo sus la tanti aia in cabinet,nu stiu ce,conversatie,blabla si la un moment zice catre mine:-Acum tu nu trebuie sa-ti faci griji,k e doar o simpla raceala,dar tu cum ai ai uterul intors...am dat rev si play si am facut ochii cat cepele dar tipa m-a linistit:cica nu tre sa-mi fac griji,asa e uterul meu,ca vezi doamne mai sunt o multime de astfel de femei si ca acestui fapt se datoreaza durerile din timpul actului sexual(pe care le am in unele pozitii si eu care credeam ca vezi doamne sunt racita) si de asemenea durerile din timpul menstrei care la fel sunt foarteeee mari.Acum,sunt destul de sceptica privind chestia asta,adica nu stiu mi se pare asa de creepy;ma ia cu calduri numai cand aud uter intors suna asa de grav:|Voi ce credeti?Exista doamne/domnisoare in aceasi situatie?

nu este grav...cind vei avea sarcina uterul se poate intoarce la normal...nu afecteaza cu nimik...
cristiana_cris
Postat pe 15 Septembrie 2009 13:40
Stai linistita , uterul retrovers este fie o mostenire , fie asa te-ai nascut cu el
Durerile la ciclu sint mai mari fata de celelalte femei .
DAR , nu este un impediment , e bine sa stii pt tine . Vei putea avea si copii , iti spun asta pt ca si eu am fost in acceasi situatie
DAR pt linistea ta sufleteasca eu zic sa mai inerci un consult si la alt medic pt confirmare , posibil dr care te-a vazut sa se inselat . Se mai intimpla, sa stii ,,,,,,,,,,,,
Mie mi-au zis ca am o tumora pe ficat - de innebunisem -si cind mi-am facut rmn s-a constatat ca nu am ,,,,,,,,,nimic !
de-asta e bine sa auzi parerile a cel putin 2 doctori
Sanatate si numai bine iti urez din toata inima !
Diana
kudika421403
Postat pe 4 Septembrie 2011 22:13
De la: crystyna_crystynutza, la data 2009-09-01 15:57:17Buna fetelor!Tocmai ce m-am intors de la ginecolog(imi facusem programare pt un control,in ultima vreme ma dureau ovarele) si am o nedumerire ;sper sa ma puteti ajuta.Initial eram toata un zambet,ma gandeam k o sa'mi fie prescris un tratament si gata,ceea ce de altfel s-a si intamplat,insa in timp ce eram eu cocotata acolo sus la tanti aia in cabinet,nu stiu ce,conversatie,blabla si la un moment zice catre mine:-Acum tu nu trebuie sa-ti faci griji,k e doar o simpla raceala,dar tu cum ai ai uterul intors...am dat rev si play si am facut ochii cat cepele dar tipa m-a linistit:cica nu tre sa-mi fac griji,asa e uterul meu,ca vezi doamne mai sunt o multime de astfel de femei si ca acestui fapt se datoreaza durerile din timpul actului sexual(pe care le am in unele pozitii si eu care credeam ca vezi doamne sunt racita) si de asemenea durerile din timpul menstrei care la fel sunt foarteeee mari.Acum,sunt destul de sceptica privind chestia asta,adica nu stiu mi se pare asa de creepy;ma ia cu calduri numai cand aud uter intors suna asa de grav:|Voi ce credeti?Exista doamne/domnisoare in aceasi situatie?


Nu ai auzit de uter retrovers?Adica uterul este intors spre coloana vertebrala,dar aceasta pozitie nu perturba aspectul fertilitatii tale.Daca ai uter retrovers natural,nu exista nicio problema in ceea ce priveste conceperea copiilor.
Daca ai uter retrovers din cauze patologice(tumori,endomatrioze),atunci poti avea probleme,dar urmeaza tot ceea ce iti explica medicul si va fi bine!Multe femei se confrunta cu aceeasi problema ginecologica!Bafta!
RAINBOWLADY
Postat pe 4 Septembrie 2011 22:21
Multumesc tuturor pt raspunsurile incurajatoare,intradevar,am aflat si eu ceva mai tarziu ca n'am de ce sa'mi fac griji in privinta asta,atata timp cat totul e tinut sub observatie.Din fericire am un ginecolog f priceput care se ocupa de mine si pana in momentul de fata totul a fost ok.Multa sanatate tuturor.
crystyna_crystynutza
Postat pe 5 Septembrie 2011 18:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vanataie 21 De la: DarkMAGIC 16 August 2011 22:11
pete pe corp dupa solar...:-s 8 De la: crystyna_crystynutza 19 Septembrie 2011 10:14
Febra! 21 De la: kudika_927519 13 Iulie 2013 21:11
SPASMOFILIE 9 De la: lderniere 6 Iunie 2009 19:26
SINUCIDERE 6 De la: kudika_977374 16 Ianuarie 2015 09:52