Setari Cookie-uri

Transplant sau reconsttructie deget!!

Buna, tuturor!! Am si eu nevoie de niste raspunsuri si sper sa ma ajutati sa le primesc!! Stie cineva daca se face transplant pentru jumatate de deget taiat?....sau reconstructie cat mai naturala in tara sau strainatate?? Vreau numele unui doctor si clinica, spital de incredere....astept informatii de orice natura..va multumesc anticipat!!
Sanatate multa!!
kudika020505
Postat pe 22 Martie 2010 14:06
Reconstruirea degetului pe jumatate taiat nu stiu ce sa zic sincer nu prea cred, dar transplat se poate daca ai si cealanta jumatate a degetului pusa la gheata sau mai stiu ca dc nu il ai se ia de la un cadavru , auci cum suna! Cred ca in orice spital la chirurgie reconstructiva se face lucrul asta.Incepe sa dai telefoane si sa intrebi...
alina_dumitrescu
Postat pe 22 Martie 2010 15:19
De la: alina_dumitrescu, la data 2010-03-22 15:19:39Reconstruirea degetului pe jumatate taiat nu stiu ce sa zic sincer nu prea cred, dar transplat se poate daca ai si cealanta jumatate a degetului pusa la gheata sau mai stiu ca dc nu il ai se ia de la un cadavru , auci cum suna! Cred ca in orice spital la chirurgie reconstructiva se face lucrul asta.Incepe sa dai telefoane si sa intrebi...



off..cadavru?? ...tocmai k nu stiu de unde sa incep, nimeni nu mi recomanda nimic..oricum mc..si pt atat..e o speranta...
kudika020505
Postat pe 22 Martie 2010 15:35
oau cam greu raspunsu depinde cume ...
GYPSI
Postat pe 4 Aprilie 2010 22:12
De la: GYPSI, la data 2010-04-04 22:12:42oau cam greu raspunsu depinde cume ...

..cum e ce?..degetul...??..o jumatate din el nu mai este..
kudika020505
Postat pe 7 Aprilie 2010 14:48
Nu se face transplant de deget de la o alta persoana nici in tara nici in Romania
Cauta-l pe d-l doctor Badea Octavian (avea o clinica in Bucuresti langa Spitalul Universitar), sau pe d-l dr. Stangu (lucra la Cinica de chirurgie plastica si recuperatorie si arsi de pe str. Grivitei din Bucuresti)
Dl Stangu a facut transplant de deget de la picior la mina(sotului meu) O operatie deosebita care a reusit in totatalitate si ca aspect si ca functionalitate. Tot in spitalul acesta am vazut pe un pacient un aparat care ajuta osul sa creasca( degetul)
Din pacate nu mai am nr, de telefon actualizat dar daca nu sunteti din Bucuresti puteti sa sunati la numarul din cartea de telefon si intrebati de acest doctor.
Spre surpriza dumneavoastra nimeni nu tipa ci vor incerca sa va ajute.
lasati un raspuns daca ati reusit
Multa sanatate!
angelica74nicu
Postat pe 9 Aprilie 2010 12:04
da ma se poate, unde nu stiu, eu am vazut pe reality tv mai demult, iti ia piele si osisoare toate din corpul tau. nu mai asculta tampenii, auzi CADAVRE :))))))) unde ai pomenit ma sa iei tesut mort si sa ai pretentia sa devina viu??
Shhh
Postat pe 9 Aprilie 2010 12:17
De la: Shhh, la data 2010-04-09 12:17:49da ma se poate, unde nu stiu, eu am vazut pe reality tv mai demult, iti ia piele si osisoare toate din corpul tau. nu mai asculta tampenii, auzi CADAVRE :))))))) unde ai pomenit ma sa iei tesut mort si sa ai pretentia sa devina viu??
.....probabil s-a gandit la cei aflati in moarte clinica..sau ceva de gen, dar nu a stiut exact cum sa o zica...mc mult...
kudika020505
Postat pe 9 Aprilie 2010 14:46
De la: angelica74nicu, la data 2010-04-09 12:04:12Nu se face transplant de deget de la o alta persoana nici in tara nici in Romania
Cauta-l pe d-l doctor Badea Octavian (avea o clinica in Bucuresti langa Spitalul Universitar), sau pe d-l dr. Stangu (lucra la Cinica de chirurgie plastica si recuperatorie si arsi de pe str. Grivitei din Bucuresti)
Dl Stangu a facut transplant de deget de la picior la mina(sotului meu) O operatie deosebita care a reusit in totatalitate si ca aspect si ca functionalitate. Tot in spitalul acesta am vazut pe un pacient un aparat care ajuta osul sa creasca( degetul)
Din pacate nu mai am nr, de telefon actualizat dar daca nu sunteti din Bucuresti puteti sa sunati la numarul din cartea de telefon si intrebati de acest doctor.
Spre surpriza dumneavoastra nimeni nu tipa ci vor incerca sa va ajute.
lasati un raspuns daca ati reusit
Multa sanatate!

Da, sunt din Bucuresti..Multumesc mult!! Voi incerca si aici....inca sper ca va fi totul bine..o sa dau de veste..numai bn!!
kudika020505
Postat pe 9 Aprilie 2010 14:48
De la: kudika020505, la data 2010-04-09 14:48:07
De la: angelica74nicu, la data 2010-04-09 12:04:12Nu se face transplant de deget de la o alta persoana nici in tara nici in Romania
Cauta-l pe d-l doctor Badea Octavian (avea o clinica in Bucuresti langa Spitalul Universitar), sau pe d-l dr. Stangu (lucra la Cinica de chirurgie plastica si recuperatorie si arsi de pe str. Grivitei din Bucuresti)
Dl Stangu a facut transplant de deget de la picior la mina(sotului meu) O operatie deosebita care a reusit in totatalitate si ca aspect si ca functionalitate. Tot in spitalul acesta am vazut pe un pacient un aparat care ajuta osul sa creasca( degetul)
Din pacate nu mai am nr, de telefon actualizat dar daca nu sunteti din Bucuresti puteti sa sunati la numarul din cartea de telefon si intrebati de acest doctor.
Spre surpriza dumneavoastra nimeni nu tipa ci vor incerca sa va ajute.
lasati un raspuns daca ati reusit
Multa sanatate!

Da, sunt din Bucuresti..Multumesc mult!! Voi incerca si aici....inca sper ca va fi totul bine..o sa dau de veste..numai bn!!
kudika503231
Postat pe 3 Februarie 2012 11:06
imi spui te rog ce ai mai facut si eu sunt in aceeasi situatie ca tine si ma gandeam la o proteza dar nu prea stiu ce sa fac ,in speranta ca primesc ceva raspunsuri ,multumesc .

kudika_1027191
Postat pe 1 Iunie 2017 14:26
imi spui te rog ce ai mai facut si eu sunt in aceeasi situatie ca tine si ma gandeam la o proteza dar nu prea stiu ce sa fac ,in speranta ca primesc ceva raspunsuri ,multumesc .

kudika_1027191
Postat pe 1 Iunie 2017 14:29
imi spui te rog ce ai mai facut si eu sunt in aceeasi situatie ca tine si ma gandeam la o proteza dar nu prea stiu ce sa fac ,in speranta ca primesc ceva raspunsuri ,multumesc .

kudika_1027191
Postat pe 1 Iunie 2017 14:30
imi spui te rog ce ai mai facut si eu sunt in aceeasi situatie ca tine si ma gandeam la o proteza dar nu prea stiu ce sa fac ,in speranta ca primesc ceva raspunsuri ,multumesc .

kudika_1027191
Postat pe 1 Iunie 2017 14:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am o problema foarte grava care imi afecteaza viitorul 18 De la: Tharr 7 Noiembrie 2010 08:49
Cum se poate rezolva problemele de sanatate concomitente? 1 De la: florin59 30 Mai 2009 18:36
Cand nu sti ce sa faci.....ce faci? 58 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 09:56
Ce inseamna, d.p.d.v psihologic, atunci cand un om se tunde? 7 De la: ayyryynn 9 Septembrie 2009 13:48
pete pe corp dupa solar...:-s 8 De la: crystyna_crystynutza 19 Septembrie 2011 10:14