Setari Cookie-uri

unde gasesc produse Tony and Guy?

Buna fetelor!
Am inteles ca produsele pentru par de la Tony and Guy nu contin SLS si alte multe solutii pentru spalat podele. Nu stiu insa de unde as putea sa imi cumpar produsele lor. Poate ma puteti ajuta voi.
Zi senina!
Melina
Postat pe 7 Septembrie 2009 12:42
incearca la Sensiblu (farmacii).
valivieru96
Postat pe 7 Septembrie 2009 12:52
Buna, produsele se gasesc in magazinele Sensiblu.
spor la cumparaturi!
kudika066833
Postat pe 8 Septembrie 2009 11:43
Multumesc mult!
Melina
Postat pe 8 Septembrie 2009 16:34
produsele Tony & Guy nu sunt asa calitative!!!eu stau in State de cativa ani si am mai fost sa
ma coafez la saloanele lor, insa am observat ca nu mi fac deloc bine produsele lor...
Nicky033
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:28
eu am probleme cu sampoanele de ani de zile si nu mai stiu ce sa incerc. si daca tot sunt pe post de cobai am zis sa le incerc si pe astea la indrmarea mai multor persoane. daca aveti voi alte sugestii de produse cu mai putin chimicale ascult cu mare placere.
Melina
Postat pe 10 Septembrie 2009 09:36
Nu stiu ce nu contin sau contin Tony & Guy. Habar nu aveam ca sunt mai bune decat altele.

Mie nu mi se par asa iesite din comun, dar realitatea e ca nu le-am dat prea multa atentie si am doar un sampon si un spray pentru bucle "ca de plaja" (intr-o traducere aproximativa). Poti fi mai precisa? ce ai citit despre respectivele produse?

In mod normal, ar trebui sa le gasesti in super-marketuri. Daca nu sunt, incearca la saloanele de coafura.
Sunt un pic mai scumpe decat produsele similare ale altor marci. De fapt, pretul e dublu. Asta e tot ce-ti spune eu despre ele.
Dor_a
Postat pe 10 Septembrie 2009 09:44
eu am vazut sampoane Tony & Guy numai la Sensiblu. am avut mai demult niste mostre de sampon si balsam pt par usor de coafat sau ceva in genul asta......rosu cu argintiu, parca. au fost bune, dar n-am citit pe spatele lor ce ingrediente contin. daca tin bine minte sunt made in UK.
blussy
Postat pe 15 Septembrie 2009 20:36
Fara SLS am inteles ca mai sunt sampoanele solide de la Lush (sper insa ca scriu toate ingredinetele)
be_live
Postat pe 18 Septembrie 2009 09:43
De la: Melina, la data 2009-09-07 12:42:11Buna fetelor!
Am inteles ca produsele pentru par de la Tony and Guy nu contin SLS si alte multe solutii pentru spalat podele. Nu stiu insa de unde as putea sa imi cumpar produsele lor. Poate ma puteti ajuta voi.
Zi senina!


Nu stiu de ce iti trebuie Toni &Guy, eu am dat bani pe ele si le-am aruncat in ce hal imi distrugeau parul
Diannnnnnna
Postat pe 20 Septembrie 2009 21:04
Da, intr-adevar am gasit in Sensiblu produsele lor, dar sunt tot pline de chimicale.
Melina
Postat pe 21 Septembrie 2009 16:26
EU VA RECOMAND CU CALDURA SA INCERCATI NOUL

SAMPON VOLUMIZATOR SATINIQUE cu Sistemul de infuzie cu Ceramide care penetreaza firul de par, regenerându-i structura

* Formula testata alergologic, special creata pentru curatare si pentru a adauga volum parului fin, subtire, degradat.
* Sistemul volumizator contine Ceramide special create, identice celor care se gasesc în mod natural în firul de par
* O combinatie unica de ceramide si agenti volumizatori, care adauga volum si textura parului de la radacini pâna la vârfuri
* Delicat cu parul si cu pielea capului, PH echilibrat - reduce riscul iritarii tenului sau al reactiilor alergice actionând si împotriva matretii.

E disponibil la 300 ml - 39.9 RON sau la 1000 ml - 99.9 RON

Am in oferta multe alte produse cosmetice si de ingrijire corporala MADE IN U.S.A. - PRODUSE NATURALE SI ECOLOGICE CU EFICIENTA GARANTATA IN CELE MAI DIFICILE CAZURI, oferite de marcile recunoscute ARTISTRY, GLISTER, BODY SERIES si SATINIQUE.

Trimit si in tara, colet plata ramburs.

Pentru detalii suplimentare si oferta completa de produse ma puteti contacta pe mail sau Yahoomessenger, ginacarmen4u@yahoo.com
Liteon
Postat pe 28 Septembrie 2009 10:38
De la: Melina, la data 2009-09-21 16:26:44Da, intr-adevar am gasit in Sensiblu produsele lor, dar sunt tot pline de chimicale.


Stati sa ne intelegem: pai fara chimicale e sapunul de casa; e de preferat?
(exista un "sapun de Alep", din ulei de masline, frunze de dafin (cred) si cateva alte ierburi... )
Dor_a
Postat pe 28 Septembrie 2009 10:52
foarte bune sunt produsele de la treseme..in tara nush unde se gasesc......dar sunt cele mai bune produse...pretul e un pic piperat..dar sunt extraordinare..vam pupat
yohana_maria
Postat pe 29 Noiembrie 2009 01:17
Se gasesc in SensiBlu; sunt produse englezesti care se vor a fi de calitate, dar nu prea sunt; oricum, sunt peste produsele de supermaket cu mult.

Am folosit de la Tony&Guy:
-- fixativul: bun, fixeaza foarte bine, nu poti sa piepteni parul dupa, cam incarca.Dar e bun, l-am tot cumparat si o sa-l mai cumpar.
-- spuma de par: cam matuieste, parul poate fi pieptanat, fixare medie
-- spray protectie termica: e bun, protejeaza, miroase frumos dar incarca parul- ca si cum parul este dat cu fixativ. Sunt multe alte spray-uri de protectie termica mai bune ca el.

Exista si gama profesionala Tony&Guy-Label.M; aceasta se gaseste in saloane.
michelle_venus_21
Postat pe 29 Noiembrie 2009 11:11
De la: Melina, la data 2009-09-10 09:36:46eu am probleme cu sampoanele de ani de zile si nu mai stiu ce sa incerc. si daca tot sunt pe post de cobai am zis sa le incerc si pe astea la indrmarea mai multor persoane. daca aveti voi alte sugestii de produse cu mai putin chimicale ascult cu mare placere.


te sfatuiesc sa folosesti sapun moale vegetal de la hofigal, care nu are de loc chimicale. e foarte bun si are multe vitamine, eu l-am folosit si am fost multumita de el :) il gasesti la plafar sau la farmaciile care au si produse naturiste.
banzytza
Postat pe 29 Noiembrie 2009 16:42
si eu folosesc produsele de la tresem si sunt ft multumita,si tony and guy la fel..sunt ft ok,folosesc in general dry shampoo de la ei,e un spray,care curata parul,se foloseste intre spalaturi..sa zic asa....eu locuiesc la londra,aici preturile la aceste produse nu mi se par asa mari....probabil corelat cu salariile...
ANDREEAMOARCAS
Postat pe 27 Decembrie 2009 00:20
De la: Melina, la data 2009-09-21 16:26:44Da, intr-adevar am gasit in Sensiblu produsele lor, dar sunt tot pline de chimicale.


poate ar trebui sa incerci un produs bio
kitty_krieger
Postat pe 27 Decembrie 2009 02:30
probabil k va referiti la marcile label.m de la tony&guy. eu am folosit produse de la ei si pot spune k sunt foarte bune.eu una am fost multumita.produsele se gasesc la anumite saloane, cum ar fi Chic Salon. Salonul , fiind singurul distribuitor din Romania de produse Tony&Guy. o seara placuta.sper k v-am ajutat.
irina_tulea_yahoo_com
Postat pe 28 Decembrie 2009 21:40
am folosit produse tony & guy, le gasiti la farmaciiile sensiblu, si daca va uitati la eticheta, au la fel de multe chimicale ca si restul produselor de pe piata.
am vazut mai sus ca cineva facea reclama sampoanelor cu ceramide de la amway....la fel, si alea au sodium laureth sulfate & alte ingrediente toxice....
uite aici puteti citi mai mult despre ce contin in general cosmeticele noastre uzuale http://www.healthy.ro/articol/Frumusete/4383/Cum-sa-interpretezi-o-lista-de-ingrediente-cosmetice.html
nu va lasati pacalite de toti cei care zbiara sus si tare ca au produse naturale, uitati-va pe eticheta!

daca vreti produse naturale, cautati pe siteurile de profil - eu mi-am comandat de pe www.sideris.ro , www.rangali.ro etc, dar sunt si magazine de profil , o sa vedeti la prezentarea produselor - ideal ar fi sa le alegeti pe cele certificate organic- asta va garanteaza ca s-au folosit in procent de peste 70% (uneori chiar 100%) ingrediente naturale, nemodificare genetic.- gasiiti produse de styling, cosmetice si produse de ingrijire corporala, unele la preturi chiar ok.
GiorgianaD
Postat pe 26 Ianuarie 2010 12:26
De la: Dor_a, la data 2009-09-28 10:52:41
De la: Melina, la data 2009-09-21 16:26:44Da, intr-adevar am gasit in Sensiblu produsele lor, dar sunt tot pline de chimicale.


Stati sa ne intelegem: pai fara chimicale e sapunul de casa; e de preferat?
(exista un "sapun de Alep", din ulei de masline, frunze de dafin (cred) si cateva alte ierburi... )


ca sa ne intelegem, intamplarea face ca acum cateva zile mi-a spus si mie o persoana de acest SLS, care, da, este ceva gen o solutie mai puternica decat clorul sau domestos si, da, peste 90% din sampoanele de pe piata il contin.

persoana mi-a mai recomandat sa intru pe site-ul oanei turcu, confidential, ant 2 parca, in fine, nu stiu ce gama cu "A.." cica ar fi printre putinele care nu contin SLS.

astept salariul sa-mi cumpar si eu, macar o solutie de parchet, daca nu un sampon ca lumea.
Boca
Postat pe 26 Ianuarie 2010 12:42
Produsele Boots (din care face parte gama Tony&Guy) sunt in general pline de fel de fel de parabeni. Eu mi-am cumparat un unt de corp care arata foarte bine si despre care zicea ca e foarte bun, e natural si foarte hidratant...dupa vreo luna de folosire (nu mi s-a parut a fi cine stie ce de capul lui, nu justifica pretul) m-am uitat pe eticheta; nu mi-a venit sa cred cati parabeni si e-uri avea... efectiv un produs ordinar. L-am aruncat de nou.
Asa ca probabil orice produs Boots e plin de toate alea.
michelle_venus_21
Postat pe 28 Ianuarie 2010 09:43
Buna fetele! Eu va recomand sa folositi label.m care este brandul profesional al toni&guy.Eu le-am incercat la recomandarea celor de la salonul in care merg si sunt multumita.Au si un site de unde se poate comanda. www.luxbeauty.ro. Eu cel putin sunt multumita de aceasta gama.(atentie: Gama profesionala pe care o folosesc si in saloane, nu ce se gaseste prin farmacii)
Ella_all3
Postat pe 10 Martie 2010 11:25
Gasiti Tony and Guy la juliana.ro
lilian77
Postat pe 7 Septembrie 2013 09:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
rugagiune catre PRUNCUL ISUS 12 De la: one_size 15 Decembrie 2009 09:32
ce sa fac? 34 De la: yumalai 1 Iunie 2010 09:00
POATE CINEVA SA INTELEAGA? 76 De la: LOPY_71 26 Octombrie 2010 22:39
mi-a intarziat ciclu 5 De la: kudika174830 21 Mai 2010 01:09
am nevoie urgent de un sfat... 3 De la: nightangel 28 Septembrie 2009 19:01