Asortarea auriului?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Asortarea auriului?: (5 din 1 vot)

cipryblue Avatarul lui cipryblue

19 mesaje
Oras: bucuresti

Am o mare problema! Urmeaza sa ma duc la o nunta pe 3 octombrie si am o rochie auriu pal. Intrebarea mea este urmatoarea cu ce culoare merge sa o accesorizez? Ma refer la incaltaminte, geanta si cercei. as vrea sa le am pe toate acestea o singura culoare. Sa fie tot aurii nu imi place. Ar merge cu negru?
astept urgent niste sfaturi va rog!
Raporteaza abuz de limbaj
byannca Avatarul lui byannca

148 mesaje

negru este cel mai ok dupa parerea mea. Dar ar merge si un alb perlat;)
dyzzuk04 Avatarul lui dyzzuk04

21 mesaje
Oras: bucuresti

auriu pal? mmmmmmm ar merge perfect negru,rosu, in accesori mari k sa scoata rochia din anonimat distractie placuta la nunta si sa ne anunti dak ai fost sufletul petrecerii
N.A.G
Fosta membra Kudika.ro
De la: cipryblue, la data 2009-09-07 15:09:00Am o mare problema! Urmeaza sa ma duc la o nunta pe 3 octombrie si am o rochie auriu pal. Intrebarea mea este urmatoarea cu ce culoare merge sa o accesorizez? Ma refer la incaltaminte, geanta si cercei. as vrea sa le am pe toate acestea o singura culoare. Sa fie tot aurii nu imi place. Ar merge cu negru?
astept urgent niste sfaturi va rog!

ar merge cu negru (daca esti pe stilul mai clasic), dar ar merge si cu mov, daca esti pe stilul trendy. :)
Fiecare zi e minunata!
Fosta membra Kudika.ro
ar fi cea mai buna alegere sa pui negru sau alb. sunt nise nonculori care se potrivesc la orice.
cauta niste pantofi negri care sa siba niste modele cu auriu care sa se asorteze.

bafta si distractie placuta
helenes Avatarul lui helenes

46 mesaje

cu alb, negrul ofera un contrast prea puternic :)
selket Avatarul lui selket

8 mesaje

auriul merge cel mai bine cu maro :X
medeea08 Avatarul lui medeea08

2 mesaje
Oras: ploiesti

cu negruu mergeee..eu am niste margele exact in combinatia asta..negru si auriu..si se vede foarte frumos...hmm nu cred k ar merge cu maro..nu ar aduce nicio schimbare ar fi prea stearsa..

distractie placutaaaa!!!sa ne zici si noua ce ai ales pana la urma:D
kudika055651 Avatarul lui kudika055651

2 mesaje
Oras: giurgiu

Eu zic ca cea mai potrivita culoare este alb...mai potrivita decat negru...!Parerea mea! Distractie placuta la nunta!
Fosta membra Kudika.ro
Este delicat sa dai un sfat mai ales in acest caz. Ideal ar fi fost sa vedem rochia, materialul ca si textura, culoare...

Ar merge foarte bine si cu o nuanta de maro/crem, depinde si de ce accesorii folosesti - daca o sa mai ai vre unul - cercei, etc, si depinde si de ce CIORAPI vei asorta!!!

Trebuie intradevar sa le ai pe toate in considerare.

Atentie, in nici un caz sa nu porti PANTOFI fara a pune si un ciorap, mai ales daca se vede piciorul (daca nu ai rochia foarte foarte lunga!) !!!!! PANTOF + CIORAPI = obligatoriu.
Este de cel mai prost gust sa vezi un picior GOL intr-un pantof, LA O OCAZIE FESTIVA.

Cred totusi ca un crem/maro deschis ar fi CEL MAI POTRIVIT.

Negru-l este orisicum elegant si pretentios, ori cu o rochie DEJA PRETENTIOASA (fiind aurie, chiar daca o nuanta pala) eu una iti recomand ceva ''mai potolit''. Poate un pantof din piele intoarsa, de antilopa!?
I.
DayC Avatarul lui DayC

498 mesaje

crem sau bej.
kudika014690 Avatarul lui kudika014690

235 mesaje
Oras: craiova

Maron-ciocolata daca ai ochii caprui,albastru-deschis daca ai ochii albastri