Setari Cookie-uri

Asortarea auriului?

Am o mare problema! Urmeaza sa ma duc la o nunta pe 3 octombrie si am o rochie auriu pal. Intrebarea mea este urmatoarea cu ce culoare merge sa o accesorizez? Ma refer la incaltaminte, geanta si cercei. as vrea sa le am pe toate acestea o singura culoare. Sa fie tot aurii nu imi place. Ar merge cu negru?
astept urgent niste sfaturi va rog!
cipryblue
Postat pe 7 Septembrie 2009 15:09
negru este cel mai ok dupa parerea mea. Dar ar merge si un alb perlat;)
byannca
Postat pe 7 Septembrie 2009 15:10
auriu pal? mmmmmmm ar merge perfect negru,rosu, in accesori mari k sa scoata rochia din anonimat distractie placuta la nunta si sa ne anunti dak ai fost sufletul petrecerii
dyzzuk04
Postat pe 7 Septembrie 2009 15:13
De la: cipryblue, la data 2009-09-07 15:09:00Am o mare problema! Urmeaza sa ma duc la o nunta pe 3 octombrie si am o rochie auriu pal. Intrebarea mea este urmatoarea cu ce culoare merge sa o accesorizez? Ma refer la incaltaminte, geanta si cercei. as vrea sa le am pe toate acestea o singura culoare. Sa fie tot aurii nu imi place. Ar merge cu negru?
astept urgent niste sfaturi va rog!


ar merge cu negru (daca esti pe stilul mai clasic), dar ar merge si cu mov, daca esti pe stilul trendy. :)
franziska_eu
Postat pe 11 Septembrie 2009 11:46
ar fi cea mai buna alegere sa pui negru sau alb. sunt nise nonculori care se potrivesc la orice.
cauta niste pantofi negri care sa siba niste modele cu auriu care sa se asorteze.

bafta si distractie placuta
sabryna
Postat pe 13 Septembrie 2009 08:16
cu alb, negrul ofera un contrast prea puternic :)
helenes
Postat pe 18 Septembrie 2009 11:52
auriul merge cel mai bine cu maro :X
selket
Postat pe 24 Septembrie 2009 20:38
cu negruu mergeee..eu am niste margele exact in combinatia asta..negru si auriu..si se vede foarte frumos...hmm nu cred k ar merge cu maro..nu ar aduce nicio schimbare ar fi prea stearsa..

distractie placutaaaa!!!sa ne zici si noua ce ai ales pana la urma:D
medeea08
Postat pe 24 Septembrie 2009 21:22
Eu zic ca cea mai potrivita culoare este alb...mai potrivita decat negru...!Parerea mea! Distractie placuta la nunta!
kudika055651
Postat pe 25 Septembrie 2009 14:06
Este delicat sa dai un sfat mai ales in acest caz. Ideal ar fi fost sa vedem rochia, materialul ca si textura, culoare...

Ar merge foarte bine si cu o nuanta de maro/crem, depinde si de ce accesorii folosesti - daca o sa mai ai vre unul - cercei, etc, si depinde si de ce CIORAPI vei asorta!!!

Trebuie intradevar sa le ai pe toate in considerare.

Atentie, in nici un caz sa nu porti PANTOFI fara a pune si un ciorap, mai ales daca se vede piciorul (daca nu ai rochia foarte foarte lunga!) !!!!! PANTOF + CIORAPI = obligatoriu.
Este de cel mai prost gust sa vezi un picior GOL intr-un pantof, LA O OCAZIE FESTIVA.

Cred totusi ca un crem/maro deschis ar fi CEL MAI POTRIVIT.

Negru-l este orisicum elegant si pretentios, ori cu o rochie DEJA PRETENTIOASA (fiind aurie, chiar daca o nuanta pala) eu una iti recomand ceva ''mai potolit''. Poate un pantof din piele intoarsa, de antilopa!?
Simply_i
Postat pe 25 Septembrie 2009 14:08
crem sau bej.
DayC
Postat pe 7 Octombrie 2009 20:19
Maron-ciocolata daca ai ochii caprui,albastru-deschis daca ai ochii albastri
kudika014690
Postat pe 7 Octombrie 2009 23:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vreau oschimbare dar nu stiu cum!!! 22 De la: _oktober_ 2 Iunie 2010 17:45
Ce credeti despre intalnirile virtuale? 24 De la: yumalai 18 Ianuarie 2010 09:52
simt ca nu mai vreau sa traiesc 11 De la: miss_darine 9 Ianuarie 2010 18:53
fan cumparaturi online!? 4 De la: AlexandrinaS_Memories 16 Ianuarie 2009 14:05
se pot folosi pilulele contraceptive orale pe cale vaginala? 90 De la: ffbianca85 28 Octombrie 2009 17:25