Setari Cookie-uri

cum sa cuceresc un barbat scorpion??!!

salutare!
va rog ajutati-ma, am nevoie de un sfat...din experientele voastre!
eu sunt fecioara , el scorpion-ce sanse avem?
la inceput a mers bine relatia, era f indragostit,,dar treptat a devenit indiferent....simt ca il iubesc f mult si ca niciodata am inceput sa lupt pt.un barbat!!!
va rog, dati-mi cateva idei, daca a fost , este cineva in cazul meu, din punct de vedere al zodiei!
multumesc!
castanica
Postat pe 6 Septembrie 2009 09:33
prin foarteeeee multe calitati...este foarte greu, iubesc poate o data in viata, in rest sunt foarte reci si indiferenti si chiar neinteresati...altfel, iata cateva idei, am fost iubita de 2 la nebunie..ani buni de zile....nu am facut nimic dar din ce mi-au spus, cateva idei
1.femeie puternica si realizata
2, fata de inger, caracter de demon, sunt pe cat de reci la exterior, pe atat de patimasi la interior, au frica de prorpiile emotii..
3. nu ii domina, doar incearca-le gelozia si posesivitatea, ca sunt extrem de orgoliosi..
4. fii tot timpul sexi dar de maniera eleganta, chiar super subtile, sunt de obicei super inteligenti si foarteee subtili, deci joaca un pic cu ei, nu le ceda, fi misterioasa, lasa-i sa alerge mult...
5. si in ultimul rand dar si cel mai important, sex ..sex..si iarasi sex, non stop....sunt fenomenali in pat, de vis, si au nevoie de o femeie activa, sexi xcare sa ii incite tot timpul
succes
kudika061913
Postat pe 28 Noiembrie 2009 05:54
hmmmm..grea misiune ai ...cu un barbat scorpion...pfffffff , nu se stie niciodata ...sunt egoisti ,par rupti de realitate si vor sa para cei mai destepti ..nu ca nu ar fi ..dar uneori exagereaza...devin posesivi,sunt amantii perfecti..le plac provocarile...cand se enerveaza devin isterici...nu sunt violenti dar de multe ori jignesc...la inceputul relatiei toate sunt ok...dupa o perioada devin indiferenti mai ales daca simt ca partenera le ofera toata atentia....deci incearca sa fii mai rece sa il faci pe el sa lupte ...nu ii oferi totul pe brate ca o sa regreti mai tarziu...crede-ma stiu ce spun..fii cu ochii in 4 pentru ca sunt faorte vicleni,chiar daca sunt prinsi cu minciuna nu vor recunoste niciodata....au si calitati dar ....ce sa spun ...eu una m-am lecuit
angelmey
Postat pe 15 Decembrie 2009 19:54
in legatura cu sexul ..pff. depinde de fiecare ..e adevarat ca sunt patimasi si au nevoie de sex de fapt cu asta se hranesc insa sa nu ii ridicam in slavi ...nu toti sunt la fel ..mie imi par mai mult obsedati... ...nu pentru ca am avut eu o experienta ...cunosc foarte multe cazuri....eu una cu scorpionii nu vreau sa mai am contacte de nici un fel ....sunt materialisti,egoisti..nu vreau sa jignesc pe nimeni..mai conteaza mult ascendentul ..care ii schimba macar o parte din caracterul exploziv...mult noroc .
angelmey
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:01
teoretic o relatie fecioara -scorpion e ok ..pamant si apa ..e o combinatie buna ...cu scorpionul nimic nu e sigur ...daca tu esti marea lui dragoste ar putea fi ok insa daca a avut o iubire pentru care a suferit ..ar fi bine sa fii precauta...priveste relatia cu alti ochi ...la rece cum se spune si pune in balanta ...vezi cat cantareste si decizi singura ce e de facut mai departe...
angelmey
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:08
i-o tragi troxo-parieto-frontal
yumy
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:09
ma doare stomacul de atata ras ... sa iti planifici viata , alegerea partenerului in functie de compatibilitatea zodiilor ? :i sml-happy0044: sunteti dusi cu pluta pe conducta ,oameni buni
Arthur_Rogers
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:10
stii eu am pluta dar nu am loc cu ea pe conducta=))=))=))=))=))=))
yumy
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:12
nu inteleg de ce sunteti rautaciosi ...poate ca o conducta e chiar locul unde ar trebui sa fiti ....vant din pupa.
angelmey
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:19
poate e locul nu si momentul
yumy
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:21
tu stii mai bine...
angelmey
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:34
De la: angelmey, la data 2009-12-15 20:34:16 tu stii mai bine...


cum cuceresi orice barbat
iulia069834
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:37
De la: angelmey, la data 2009-12-15 20:19:38nu inteleg de ce sunteti rautaciosi ...poate ca o conducta e chiar locul unde ar trebui sa fiti ....vant din pupa.


draga , mai bine pe conducta decat pe orbita
Arthur_Rogers
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:40
angelmey
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:40
Pai daca tot aveti experienta de ce nu imi dati niste sfaturi utile ?
si app de ce ti se pare ca as fi pe orbita?
angelmey
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:52
buna..si eu sunt fecioara....a aparut o data un scorpion in viata mea care era foarte indragostit de mine.....insa doar atat cat nu i am dat importanta caci dupa ce i am dat i-a cam trecut "dragostea".. ....ai grija..sunt foarte schimbatori
andre208
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:59
De la: angelmey, la data 2009-12-15 20:52:39Pai daca tot aveti experienta de ce nu imi dati niste sfaturi utile ?
si app de ce ti se pare ca as fi pe orbita?


pt ca pari a fi din categoria celor care dak nu si-au citit horoscopul dimineata , nu ies din casa de frica sa nu le pice ceru-n cap
Arthur_Rogers
Postat pe 15 Decembrie 2009 21:54
De la: angelmey, la data 2009-12-15 20:52:39Pai daca tot aveti experienta de ce nu imi dati niste sfaturi utile ?
si app de ce ti se pare ca as fi pe orbita?

ti s-a parut tie,ca ar fi niste magi pe aici? Ups, am vrut sa zic astrologi!
miss_darine
Postat pe 15 Decembrie 2009 21:57
eu nu am nici o problema...se pare ca nu prea sunteti atenti ..doar am raspuns la topic...in legatura cu citirea horoscopului inainte de a iesi din casa ...chiar nu am de ce sa il citesc ....pffff ....nimic nu se potriveste ...daca am dat un sfat asta nu inseamna ca am si probleme pe care sa nu le pot rezolva .
angelmey
Postat pe 16 Decembrie 2009 08:01
Chiar asa de mult conteaza zodiile pentru voi, eu cu sotia am 21 de ani de casnicie, din punct de vedere al zodiilor nu ne-am potrivi deloc. Eu nu zic ca anumite trasaturi s-ar putea regasi in procent de 10-15%, dar sa faci din asta un viciu , o obsesie ca daca e din zodia X gata l-ai categorisit, mai exista multe altele:EREDITAR, CARACTER, MEDIU UNDE A CRESCUT, EDUCATIE, ETCCCCCCCCCCCC .
Stiu pe cineva care a facut o obsesie din aceste zodii incat in fiecare dimineata trebuie sa citeasca zodiacul ca altfel i s-ar putea intampla ceva rau, facand o paralela tind sa cred ca a depasit bariera de distactie si i-a devenit ca un drog cititul zodiei.
Am facut un studiu de caz si 50 de persoane din aceeasi zodie au comune niste linii generale dar caracterul este diferit la acestia.
kudika090185
Postat pe 16 Decembrie 2009 10:05
.....nu cred ca conteaza chiar atat de mult zodia....conteaza mai mult caracterul fiecaruia,e adevarat ca unii pun accent pe horoscop...eu vb din experienta avuta cu un scorpion....daca ar fi sa o iau dupa zodiac probabil nu m-as intelege cu nimeni ....sunt dificila in relatii...deci ..astept si eu sfaturi ...nu mai fiti rautaciosi..suntem aici sa invatam cate ceva .....

miss darine ti se pare ca am cerut eu ajutorul unor magi? ups ..astrologi?
angelmey
Postat pe 16 Decembrie 2009 16:22
De la: angelmey, la data 2009-12-16 16:22:26.....nu cred ca conteaza chiar atat de mult zodia....conteaza mai mult caracterul fiecaruia,e adevarat ca unii pun accent pe horoscop...eu vb din experienta avuta cu un scorpion....daca ar fi sa o iau dupa zodiac probabil nu m-as intelege cu nimeni ....sunt dificila in relatii...deci ..astept si eu sfaturi ...nu mai fiti rautaciosi..suntem aici sa invatam cate ceva .....

miss darine ti se pare ca am cerut eu ajutorul unor magi? ups ..astrologi?

io doar glumeam, pen'ca ma amuza rau topicurile astea! no offence!
miss_darine
Postat pe 16 Decembrie 2009 20:22
si pe mine ma amuza insa unii chiar au nevoie de un sfat ...app ..ce am postat despre scorpion ..am facut-o lata ca a vazut iubitul si culmea e tot scorpion ....noroc ca m-am invatat cu el ....pana la urma bun sau rau ..iubirea e mai mare ...si cand te indragostesti ...
angelmey
Postat pe 17 Decembrie 2009 12:16
De la: angelmey, la data 2009-12-17 12:16:59 si pe mine ma amuza insa unii chiar au nevoie de un sfat ...app ..ce am postat despre scorpion ..am facut-o lata ca a vazut iubitul si culmea e tot scorpion ....noroc ca m-am invatat cu el ....pana la urma bun sau rau ..iubirea e mai mare ...si cand te indragostesti ...

Au! Am citit si eu acum ce ai scris despre el, chiar ai facut-o lata! Apropos, tatal meu era scorpion si biata mama a facut o gramada de compromisuri pt el, era si un barbat f frumos de mureau muierile dupa el! si de o inteligentza iesita din comun! dar cand e iubireeeeeeeeee
miss_darine
Postat pe 17 Decembrie 2009 22:21
si eu ma lupt cu morile de vant ..sunt foarte incapatanati.....si e adevarat ....au un lipici la femei ..uffffff asta e, nu pot sta cu el dar nici fara el .. am fost certati apx un an ...eii nu iti spun ce teatru a fost . sper totusi sa il pot intelege intr-o buna zi ..... Va urez tuturor sarbatori fericite si multa sanatate ca e mai buna decat toate
angelmey
Postat pe 19 Decembrie 2009 11:05
De la: angelmey, la data 2009-12-19 11:05:19si eu ma lupt cu morile de vant ..sunt foarte incapatanati.....si e adevarat ....au un lipici la femei ..uffffff asta e, nu pot sta cu el dar nici fara el .. am fost certati apx un an ...eii nu iti spun ce teatru a fost . sper totusi sa il pot intelege intr-o buna zi ..... Va urez tuturor sarbatori fericite si multa sanatate ca e mai buna decat toate

Sarbatori fericite si tie, un an plin de iubire si intelegere iti doresc!
miss_darine
Postat pe 19 Decembrie 2009 11:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O surpriza pentru iubetul meu... 5 De la: veve1 21 Noiembrie 2009 12:43
curatatul cratitelor... 17 De la: 31 Martie 2016 16:28
Oare sunt insarcinata?!!!! 20 De la: kudika051526 13 Iulie 2009 11:09
Cum pot sa intru in meil meu daca cineva mi-a schimbat parola ! 2 De la: blair 9 Mai 2009 12:32
Am o intrebare. 1 De la: Larisa25101996 26 Aprilie 2010 18:12