Setari Cookie-uri

Diferenta de varsta in cuplu - relatia cu un barbat mai in varsta

Ce parere aveti despre diferenta de varsta intr-un cuplu? Ce diferenta de varsta vi se pare ok? Poate-mi impartasiti din experienta voastra alaturi de un barbat mai in varsta.... multumesc
c_catalina
Postat pe 14 Septembrie 2009 12:38
De la: c_catalina, la data 2009-09-14 12:38:51Ce parere aveti despre diferenta de varsta intr-un cuplu? Ce diferenta de varsta vi se pare ok? Poate-mi impartasiti din experienta voastra alaturi de un barbat mai in varsta.... multumesc

altul la fel?
cristiana_cris
Postat pe 14 Septembrie 2009 16:32
iar?
Diavolyta_
Postat pe 14 Septembrie 2009 16:51
De la: cristiana_cris, la data 2009-09-14 16:32:41
De la: c_catalina, la data 2009-09-14 12:38:51Ce parere aveti despre diferenta de varsta intr-un cuplu? Ce diferenta de varsta vi se pare ok? Poate-mi impartasiti din experienta voastra alaturi de un barbat mai in varsta.... multumesc

altul la fel?



da, alt subiect la fel din greseala. e prima data cand scriu pe forum, nu am stiut cum pot posta topic-ul si din greseala am deschis 2 subiecte la fel. as vrea sa-l sterg de aici dar nu stiu cum.ma poate ajuta cineva?
c_catalina
Postat pe 14 Septembrie 2009 19:32
De la: c_catalina, la data 2009-09-14 12:38:51Ce parere aveti despre diferenta de varsta intr-un cuplu? Ce diferenta de varsta vi se pare ok? Poate-mi impartasiti din experienta voastra alaturi de un barbat mai in varsta.... multumesc

cred ca incep sa vad dublu ..fata asta are 3 mesaje..din care 2 sunt acest topic...deshis odata..si inca odata....
anyway...have a nice day....
cantafabule
Postat pe 14 Septembrie 2009 19:36

cred ca incep sa vad dublu ..fata asta are 3 mesaje..din care 2 sunt acest topic...deshis odata..si inca odata....
anyway...have a nice day....


Daca erai atenta si citeai mai sus vedeai ca am spus ca din greseala am 2 topic-uri la fel......
c_catalina
Postat pe 14 Septembrie 2009 19:49
De la: c_catalina, la data 2009-09-14 19:49:33
cred ca incep sa vad dublu ..fata asta are 3 mesaje..din care 2 sunt acest topic...deshis odata..si inca odata....
anyway...have a nice day....


Daca erai atenta si citeai mai sus vedeai ca am spus ca din greseala am 2 topic-uri la fel......


s-o punem la zid
matracucu
Postat pe 14 Septembrie 2009 20:08
De la: c_catalina, la data 2009-09-14 19:49:33
cred ca incep sa vad dublu ..fata asta are 3 mesaje..din care 2 sunt acest topic...deshis odata..si inca odata....
anyway...have a nice day....


Daca erai atenta si citeai mai sus vedeai ca am spus ca din greseala am 2 topic-uri la fel......

cred ca e ceva epidemie pe kudika...i ca toti deschid din greseala cate -3-4-5-6...10 topicuri la fel
o fii un nou tip de gripa aviara ?!
cantafabule
Postat pe 14 Septembrie 2009 20:17
De la: c_catalina, la data 2009-09-14 19:32:57
De la: cristiana_cris, la data 2009-09-14 16:32:41
De la: c_catalina, la data 2009-09-14 12:38:51Ce parere aveti despre diferenta de varsta intr-un cuplu? Ce diferenta de varsta vi se pare ok? Poate-mi impartasiti din experienta voastra alaturi de un barbat mai in varsta.... multumesc

altul la fel?



da, alt subiect la fel din greseala. e prima data cand scriu pe forum, nu am stiut cum pot posta topic-ul si din greseala am deschis 2 subiecte la fel. as vrea sa-l sterg de aici dar nu stiu cum.ma poate ajuta cineva?

nu mai pori...insa nu iti face probleme
cristiana_cris
Postat pe 15 Septembrie 2009 10:27
Si ce nenorocire ca sunt doua la fel,ignorati unul sau pe amandoua daca nu vreti sa raspundeti.

Postat pe 15 Septembrie 2009 10:31
daca va iubiti sexul nu mai conteaza. si nici varsta.
bee_bee
Postat pe 19 Septembrie 2009 18:42
iti spun drept ca eu sunt intr-o astfel de ralatie........si el e cu mult mai mare decat mine...25 de ani....nu te mai lua dupa toate parerile tu conteaza sa te simti bine cu el si sa te respecte....ca domni acestia care se numesc ,,tineri,,.......habar nu au de respect.....eu am avut unu si mi-a ajuns ...era mai mare cu 2 ani dar nu avea in cap decat ,,sex,,...persoana cu care sunt acuma in prezent care e mai mare de ani decat mine....suntem de 4 ani si jumatate....dar are calitati mai multe decat celuilat de o mie de ori...ma-m indragostit de el fara sa vreau si sa imi dau seama.....asa ca sa nu se mai vb rau despre ei ca sunt mult mai maturi.....femeia vrea un barbat matur nu unu care e inca copil...eu ti-am vb despre relatia mea...nu stiu cum sunt si ceilalti....poate sunt si barbati in care au o anumita varsta dar nu au nimik in creier.....pa si o zi buna...
ingersidemon
Postat pe 22 Septembrie 2009 10:37
De la: ingersidemon, la data 2009-09-22 10:37:58iti spun drept ca eu sunt intr-o astfel de ralatie........si el e cu mult mai mare decat mine...25 de ani....nu te mai lua dupa toate parerile tu conteaza sa te simti bine cu el si sa te respecte....ca domni acestia care se numesc ,,tineri,,.......habar nu au de respect.....eu am avut unu si mi-a ajuns ...era mai mare cu 2 ani dar nu avea in cap decat ,,sex,,...persoana cu care sunt acuma in prezent care e mai mare de ani decat mine....suntem de 4 ani si jumatate....dar are calitati mai multe decat celuilat de o mie de ori...ma-m indragostit de el fara sa vreau si sa imi dau seama.....asa ca sa nu se mai vb rau despre ei ca sunt mult mai maturi.....femeia vrea un barbat matur nu unu care e inca copil...eu ti-am vb despre relatia mea...nu stiu cum sunt si ceilalti....poate sunt si barbati in care au o anumita varsta dar nu au nimik in creier.....pa si o zi buna...


da, si cand o sa ajungi tu sa vrei sex, el...canci...nu o sa mai poata...si ce o sa faci atunci cu maturitatea lui in gandire?

nu prea imi surade ideea sa il conduc la fizio si sa ma consolez cu maturitatea lui in gandire
DayC
Postat pe 7 Octombrie 2009 20:48
De la: DayC, la data 2009-10-07 20:48:30
De la: ingersidemon, la data 2009-09-22 10:37:58iti spun drept ca eu sunt intr-o astfel de ralatie........si el e cu mult mai mare decat mine...25 de ani....nu te mai lua dupa toate parerile tu conteaza sa te simti bine cu el si sa te respecte....ca domni acestia care se numesc ,,tineri,,.......habar nu au de respect.....eu am avut unu si mi-a ajuns ...era mai mare cu 2 ani dar nu avea in cap decat ,,sex,,...persoana cu care sunt acuma in prezent care e mai mare de ani decat mine....suntem de 4 ani si jumatate....dar are calitati mai multe decat celuilat de o mie de ori...ma-m indragostit de el fara sa vreau si sa imi dau seama.....asa ca sa nu se mai vb rau despre ei ca sunt mult mai maturi.....femeia vrea un barbat matur nu unu care e inca copil...eu ti-am vb despre relatia mea...nu stiu cum sunt si ceilalti....poate sunt si barbati in care au o anumita varsta dar nu au nimik in creier.....pa si o zi buna...


da, si cand o sa ajungi tu sa vrei sex, el...canci...nu o sa mai poata...si ce o sa faci atunci cu maturitatea lui in gandire?

nu prea imi surade ideea sa il conduc la fizio si sa ma consolez cu maturitatea lui in gandire


___LL___
Postat pe 7 Octombrie 2009 21:37
On topic:

Pai ce parere sa am ... una neutra ca doar nu traiesc eu cu el ... !
...tinerete fara batranete si viata fara de moarte ...


si era sa uit, parerea mea este ca maturitatea nu tine neaparat de varsta individului, maturitatea implica mult mai multi factori iar varsta poate fi un atuu dar nu o conditie obligatorie!
___LL___
Postat pe 7 Octombrie 2009 21:41
varsta, este un atu' ,(experienta,etc)
www_
Postat pe 7 Octombrie 2009 22:11

mah am vazut multe in viata...
am avut un prieten cu 10 ani mai mare ca mine... big deal... eu eram mult mai matura ca el...
am vazut si baieti mai mici ca mine care mi-au facut curte... bineinteles ca le-am dat verde dinainte sa isi faca iluzii ...
am avut si un prieten de varsta mea... care a avut o maturitate de invidiat si am ramas amici, chiar am avut ce invata de la el ...

ce-i drept nu prea imi gasesc cuvintele la ora asta( e 11.25 noaptea huh!)
acum incerc sa-mi adun gandurile si sa fac o idee cat de cat logica...
aceasta ar fi... dintre toti fostii mei prieteni si din baietii mai mici care mi-au facut curte, am vazut clar ca cel cu 10 ani mai mare a fost cel mai copil dintre toti. bineinteles nu vreau sa zic ca barbatii mai invarsta sunt imaturi... ba dimpotriva... el a fost exceptia... si l-am intalnit chiar eu! blah ...

nu am prejudecati fata fetele care sunt intr-o relatie cu un barbat mai mare sau mai mic ca ele
varsta este doar un numar... important este sa gasesti esenta omului, uneori este foarte vizibila, totul depinde de persoana respectiva !

eu sincer, nu as avea curaj sa incep o relatie cu un barbat care sa fie mult mai mare sau mult mai mic ca mine... 3 ani + sau - este tot ce accept, pt ca o diferenta mai mare ar putea sa fie cauza multor probleme pe care nu ma simt in stare sa mi le asum pt ca deja am o viata prea grea...


si acum... noapte buna all :)
ingeras_yella21
Postat pe 7 Octombrie 2009 23:43
De acord cu tine:)
Ideea este sa accepti faptul ca se vor produce niste schimbari in viata ta, mai mari decat daca ai avea o relatie cu un tip apropiat varstei tale.
loveisblinde
Postat pe 8 Octombrie 2009 10:18
exact, si sa te bucuri de fiecare moment alaturi de persoana iubita
la urma urmei el este cel care te face sa simti ca ai valoare si el va avea grija sa iti fie bine si sa nu ai regrete
dak l-ai ales pe el inseamna ca ai avut motive bine intemeiate, si cel mai important dintre ele este iubirea curata si adevarata
sa iubesti si sa fii iubita si implinita este tot ce conteaza si iti da curaj si valoare in ochii lumii si lumea te va privi cu ochi buni daca vede ca esti fericita alaturi de el... sau asa ar trebui... in fine... detalii
ingeras_yella21
Postat pe 8 Octombrie 2009 22:46
May poate fi foarte frumoasa relatia q un baiat m in varsta...uite eu stau q un baiat m mare q 10 ani dekt mine sh credema k e tot ceea ce mi-am putut dori vreodata d la viata asta:X el are 28 eu 18 ...ma inteleg perfect q el ,e m mult dekt ma puteam astepta..:X:X niciodata diferenta de varsta nu trebuie s fie un obstacol...:D:D dar nici foarte mare...k deja dk stai q unu m mare q 15-20 d ani dekt tn e km urath :(..dar 10 sa spunem ca e accesibil si acceptabil:X sh nu o spun ptr k asta e diferenta dintre mine sh iubitul meu :p...ci ptr k asa cred eu :D
Nico18
Postat pe 4 Septembrie 2010 01:29
Pot exista diferenta mai grave si profunde intre 2 parteneri decat anii :)
Totul depinde de ce iti doresti de la celalat.daca iti doresti un barbat matur in gandire si actiuni,il vei afla.Si sexul e de obicei mai bun decat cu tinereii.Nu doar te pompeaza ci te pretuiesc ca femeie.Stiu unde e limita sexului ca instinct si a daruirii de sine celuilalt.Arta asta vine cu anii. Cei mai in varsta si-au descoperit demult puta si au invatat s-o foloseasca. principiul se aplica nu doar la nivel de intimitati fizice ci in toate aspectele trairilor cu un astfel de partener.
Eu admir femeile care apreciaza barbatii mai in varsta.Mi se pare ca ele cauta calitatea si valoarea pura.
blue_domes
Postat pe 8 Septembrie 2010 11:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex vs tratamente cosmetice 71 De la: roz5blue6lila7 22 Decembrie 2010 19:12
ce sa fac? prietenul meu vrea sa mergem in vacanta in strainatate - eu nu am bani 60 De la: kudika_928785 28 August 2013 09:23
In cat timp se plictisesc barbatii de o femeie 8 De la: anderson 22 Octombrie 2008 11:15
Barbatii... 59 De la: _dulcik_ 7 Mai 2009 16:30
Relatie online.... 21 De la: Cristinakitty 27 Ianuarie 2010 18:58