Setari Cookie-uri

Good boy Bad boy

Ce ati alege ?
Un baiat bun sau unul rau ?

Mai are rost sa fi baiat bun in zilele astea ?
Mai are rost sa fi sincer , sa nu minti , sa nu inseli , sa te comporti cu respect ?
Mai are rost sa nu bei sau fumezi , sa nu fi violent si sa nu ridici palma ?
Asta cand vezi ca de fiecare data , time and time again , vei fi catalogat in sectiunea "just friends" . Cand vezi ca desi ele stiu ca "bad boy"-ul doar le foloseste , ele tot pe el il aleg . Cand vezi ca , atunci cand e cu ele e sfant , iar cand ea pleaca , cand raman doar baietii , incepe sa o faca in fel si chip si se da la toate fetele care ii ies in cale .
Asta cand vezi unele fete cu ditamai vanataile , dar in loc sa se desparta de el zice "la`s , io scapat , eu am fost de vina . " . Se lasa folosite si umilite cu o speranta ca se va schimba el .
Mai are rost sa fi bun ?

Zice-ti si mie sa nu mor prost :) Ca daca is blocat cu mentalitatea din 1500 , sa stiu , ca acus ma schimb , ca deh , sa fiu in pas cu mentalitatea noastra , nu sa fugaresc un miraj prin desert cand toti ceilalti au ramas la oaza si se distreaza .
OmSimplu
Postat pe 3 Aprilie 2009 21:21
De la: OmSimplu, la data 2009-04-03 21:21:18Ce ati alege ?
Un baiat bun sau unul rau ?

Mai are rost sa fi baiat bun in zilele astea ?
Mai are rost sa fi sincer , sa nu minti , sa nu inseli , sa te comporti cu respect ?
Mai are rost sa nu bei sau fumezi , sa nu fi violent si sa nu ridici palma ?
Asta cand vezi ca de fiecare data , time and time again , vei fi catalogat in sectiunea "just friends" . Cand vezi ca desi ele stiu ca "bad boy"-ul doar le foloseste , ele tot pe el il aleg . Cand vezi ca , atunci cand e cu ele e sfant , iar cand ea pleaca , cand raman doar baietii , incepe sa o faca in fel si chip si se da la toate fetele care ii ies in cale .
Asta cand vezi unele fete cu ditamai vanataile , dar in loc sa se desparta de el zice "la`s , io scapat , eu am fost de vina . " . Se lasa folosite si umilite cu o speranta ca se va schimba el .
Mai are rost sa fi bun ?

Zice-ti si mie sa nu mor prost :) Ca daca is blocat cu mentalitatea din 1500 , sa stiu , ca acus ma schimb , ca deh , sa fiu in pas cu mentalitatea noastra , nu sa fugaresc un miraj prin desert cand toti ceilalti au ramas la oaza si se distreaza .
MAI ARE ROST.MERITA SA FII BUN.
dana_mv
Postat pe 3 Aprilie 2009 21:23
hey...nu stiu ce sa iti zic....eu una pot sa zic ca am un baiat rau....care la inceput a fost baiat bun....si sa schimbat mult din cauza "prietenilor"......ce sa zic....acum il accept....dupa un an jumate,k il iubesc.....dar nu cred k va mai dura mult......MERITA SA FI BAIAT BUN!pt k e cva rar in ziua de azi...dar,sti cva....se zice k intotdeauna baietii buni au parte de fete rele,iar fetele bune de baieti rai ;)
just_me00
Postat pe 3 Aprilie 2009 21:37
eu nu cred k exista neaparat baieti BUNI si baieti RAI... eu cred k fiecare din ei au partile lor bune si rele... dar daca voi vreti sa i numiti asa,atunci aleg un baiat bun,bineinteles.. nu mi place sa imblanzesc fiare
SweetHappyButterfly
Postat pe 3 Aprilie 2009 21:46
Just , zicala ta , sa fie oare din cauza ca fetele rele deja ii cunosc pe baietii rai si stiu sa aleaga pe cand fetele bune sunt atrase de acel exotic "rau" ?
PierdutInTimp
Postat pe 3 Aprilie 2009 21:52
De la: PierdutInTimp, la data 2009-04-03 21:52:40Just , zicala ta , sa fie oare din cauza ca fetele rele deja ii cunosc pe baietii rai si stiu sa aleaga pe cand fetele bune sunt atrase de acel exotic "rau" ?

da...se poate ca fetele rele sa fi devenit rele tokmai pt k iau cunoscut pe baietii rai......iar si fetele bune care dau de baieti rai....intr-un final vor deveni "rele" kiar daca au fost atrase de acel "exotic rau".....in final.....vrea sa zic atat....in viata nu e ca in basme,anume "intotdeauna binele invinge raul "
just_me00
Postat pe 3 Aprilie 2009 21:56
De ce trebuie sa fii cu extremele ? O combinatie este cea mai buna...de obicei aia prea buni sunt blegi si neinteresanti

Postat pe 3 Aprilie 2009 22:02
Atunci dc i ziceti omului sa stea pe baricada binelui cand toti ceilalti sunt in tabara opusa ? :)
E ca si cum exista 2 grupuri , unul de 20 pers , unul fara nici o pers si convingeti pe cineva sa se duca in tabara cu 0 pers ca dupa sa aveti de cine va lua :) Ca nu e fun 20-0 , dar 19-1 mai merge .

Iote ce zice georgia , aia buni sunt blegi si neinteresanti :)
Mai bine unu rau in care sa tremuri de nerabdare cand il vezi . Partea nasoala e ca tocmai vine de la alta fata si in 3 ore se va duce la alta :) Dar macar nu e bleg si neinteresant :D
PierdutInTimp
Postat pe 3 Aprilie 2009 22:03
De la: PierdutInTimp, la data 2009-04-03 22:03:34 Partea nasoala e ca tocmai vine de la alta fata si in 3 ore se va duce la alta :) Dar macar nu e bleg si neinteresant :D



Nu neaparat, se poate imblanzi


Postat pe 3 Aprilie 2009 22:10
Dragul meu OmSimplu, faptul ca o fata il alege pe altul si nu pe tine, tine si de chimie, atractie fizica... De fapt asta primeaza, abia mai tarziu descoperi cum e persoana de langa tine. Ca fetele de care spui tu stau cu cele care le folosesc are multe cauze; una ar fi ca nu concep ca cineva atat de frumos pe dinafara sa fie atat de urat pe interior.

Este foarte bine cum esti, sa nu te schimbi, dar poate trebuie sa lucrezi la imaginea ta exterioara. Poate tu crezi ca nu conteaza, dar conteaza foarte mult, in orice aspect al vietii. Sau poate esti un tip ok si fizic, dar nu-ti plac fetele care te plac pe tine. Atunci ele se regasesc in dilema ta, nu crezi?
kitty_krieger
Postat pe 3 Aprilie 2009 22:12
da km asa e...la inceput conteaza atractia fizik....iar in timp iti dai seama cum e de fapt persoana de langa tine.....si nu e prea placut sa vezi k sub masca aia de fat frumos e de fapt un monstru...o zic din proprie experienta.......orikum...be a good boy :P
just_me00
Postat pe 3 Aprilie 2009 22:26
Partea nasoala e ca in 98% din cazuri , acea atractie fizik se produce cu "bad boys" , cu acei monstri . Ei chiar si-au perfectionat aceea arta .
Cu baiat bun trb timp , sa il cunosti si apoi se infiripa . In epoca vitezei , nare nimeni rabdare , toate se arunca cu capu inainte cu badboys .

Be a bad boy ! Da`i incolo pe aia good care raman mereu in categoria "just friends " .
PierdutInTimp
Postat pe 3 Aprilie 2009 22:41
De la: OmSimplu, la data 2009-04-03 21:21:18Ce ati alege ?
Un baiat bun sau unul rau ?

Mai are rost sa fi baiat bun in zilele astea ?
Mai are rost sa fi sincer , sa nu minti , sa nu inseli , sa te comporti cu respect ?
Mai are rost sa nu bei sau fumezi , sa nu fi violent si sa nu ridici palma ?
Asta cand vezi ca de fiecare data , time and time again , vei fi catalogat in sectiunea "just friends" . Cand vezi ca desi ele stiu ca "bad boy"-ul doar le foloseste , ele tot pe el il aleg . Cand vezi ca , atunci cand e cu ele e sfant , iar cand ea pleaca , cand raman doar baietii , incepe sa o faca in fel si chip si se da la toate fetele care ii ies in cale .
Asta cand vezi unele fete cu ditamai vanataile , dar in loc sa se desparta de el zice "la`s , io scapat , eu am fost de vina . " . Se lasa folosite si umilite cu o speranta ca se va schimba el .
Mai are rost sa fi bun ?

Zice-ti si mie sa nu mor prost :) Ca daca is blocat cu mentalitatea din 1500 , sa stiu , ca acus ma schimb , ca deh , sa fiu in pas cu mentalitatea noastra , nu sa fugaresc un miraj prin desert cand toti ceilalti au ramas la oaza si se distreaza .



Cunosc genul tau...nu ai cum sa te schimbi...esti dus cu pluta daca ai asemenea conceptii..
Vei fi considerat mereu doar un bun prieten pt ca esti prea bleg-asta se vede clar din ceea ce scrii

Postat pe 3 Aprilie 2009 22:45
eh....ce sa zic....ai si tu dreptate.....ptr k am trecut si eu prin asta...ma atras pt k arata a "bad boy" dar sa purtat ca un "good boy" la inceput....pt k apoi sa imi dau seama k eu truely a bad boy......si de atata timp tot cu el sunt...kiar dk nj kt va mai dura...:))) aja k...ce sa zic.....try to look like a bad boy....but...in fact,de a good boy,but u gotta be SMART! sa nu te lasi facut de o femeie,adik sa nu fi "un bleg",tb sa fi baiat bun,da destept,smeker :P
just_me00
Postat pe 3 Aprilie 2009 22:46
De la: PierdutInTimp, la data 2009-04-03 22:41:52Partea nasoala e ca in 98% din cazuri , acea atractie fizik se produce cu "bad boys" , cu acei monstri . Ei chiar si-au perfectionat aceea arta .
Cu baiat bun trb timp , sa il cunosti si apoi se infiripa . In epoca vitezei , nare nimeni rabdare , toate se arunca cu capu inainte cu badboys .

Be a bad boy ! Da`i incolo pe aia good care raman mereu in categoria "just friends " .

pai daca "good boy" ala nu stie si el sa se frezeze si sa se imbrace, a cui o fi vina?
sau nu are o atitudine relaxata de om increzator in sine, ci una de tocilar de clasa a 5a speriat ca-l iau baietii mari la bataie??? a cui o fi vina?

PS: generalizarile tale denota imaturitate si, ma risc sa spun, chiar inadaptare sociala
kitty_krieger
Postat pe 3 Aprilie 2009 22:49
Cred ca abordati lucrurile mult prea general ..va intreb eu pe voi ...baietzii nu sunt atrasi la randul lor de ''bad girls''..care ii fac sa sufere si ii lasa cu ''fundul in ger'' cand le e lumea mai draga ???Stiu, o sa mi spuneti ca vb aici de baietzi ..dar tocmai asta incerc sa spun ca depinde de la persoana la persoana ...un baiat bun care se ingrijeste putin de comportamentul si atitudinea lui se poate face placut cu sigurantza ...nu trebuie sa devina monstru si sa calce in picioare inimile fetelor pe care le intalneste ca sa ''fie in trend ''...fitzi voi insiva,'' tunati-va'' poate un pic ...nu stiu...o freza mai interesanta ..un gel ...un blug care sa va avatajeze..toti avem calitati si defecte important e sa le constientizam ...fitzi oameni si cred ca am spus tot cu asta !
__LL__
Postat pe 3 Aprilie 2009 22:50
De la: __LL__, la data 2009-04-03 22:50:54Cred ca abordati lucrurile mult prea general ..va intreb eu pe voi ...baietzii nu sunt atrasi la randul lor de ''bad girls''..care ii fac sa sufere si ii lasa cu ''fundul in ger'' cand le e lumea mai draga ???Stiu, o sa mi spuneti ca vb aici de baietzi ..dar tocmai asta incerc sa spun ca depinde de la persoana la persoana ...un baiat bun care se ingrijeste putin de comportamentul si atitudinea lui se poate face placut cu sigurantza ...nu trebuie sa devina monstru si sa calce in picioare inimile fetelor pe care le intalneste ca sa ''fie in trend ''...fitzi voi insiva,'' tunati-va'' poate un pic ...nu stiu...o freza mai interesanta ..un gel ...un blug care sa va avatajeze..toti avem calitati si defecte important e sa le constientizam ...fitzi oameni si cred ca am spus tot cu asta !


sa si mai puna si blugi??? nu arata mai bine fara???
SweetHappyButterfly
Postat pe 3 Aprilie 2009 22:56
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-03 22:49:30
De la: PierdutInTimp, la data 2009-04-03 22:41:52Partea nasoala e ca in 98% din cazuri , acea atractie fizik se produce cu "bad boys" , cu acei monstri . Ei chiar si-au perfectionat aceea arta .
Cu baiat bun trb timp , sa il cunosti si apoi se infiripa . In epoca vitezei , nare nimeni rabdare , toate se arunca cu capu inainte cu badboys .

Be a bad boy ! Da`i incolo pe aia good care raman mereu in categoria "just friends " .

pai daca "good boy" ala nu stie si el sa se frezeze si sa se imbrace, a cui o fi vina?
sau nu are o atitudine relaxata de om increzator in sine, ci una de tocilar de clasa a 5a speriat ca-l iau baietii mari la bataie??? a cui o fi vina?

PS: generalizarile tale denota imaturitate si, ma risc sa spun, chiar inadaptare sociala


Pisi ,am postat in acelasi timp ...eu nu am vazut ce ai citit..se pare ca noi gandim la fel ....
__LL__
Postat pe 3 Aprilie 2009 22:57
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-03 22:56:53
De la: __LL__, la data 2009-04-03 22:50:54Cred ca abordati lucrurile mult prea general ..va intreb eu pe voi ...baietzii nu sunt atrasi la randul lor de ''bad girls''..care ii fac sa sufere si ii lasa cu ''fundul in ger'' cand le e lumea mai draga ???Stiu, o sa mi spuneti ca vb aici de baietzi ..dar tocmai asta incerc sa spun ca depinde de la persoana la persoana ...un baiat bun care se ingrijeste putin de comportamentul si atitudinea lui se poate face placut cu sigurantza ...nu trebuie sa devina monstru si sa calce in picioare inimile fetelor pe care le intalneste ca sa ''fie in trend ''...fitzi voi insiva,'' tunati-va'' poate un pic ...nu stiu...o freza mai interesanta ..un gel ...un blug care sa va avatajeze..toti avem calitati si defecte important e sa le constientizam ...fitzi oameni si cred ca am spus tot cu asta !


sa si mai puna si blugi??? nu arata mai bine fara???


Buey, aici nu stiu ..iar depinde de la caz ..if you know what I mean ...afara gardul si inauntru leopardul ..sa pastram aparentzele si de ce nu ...putina decentza ;)))
__LL__
Postat pe 3 Aprilie 2009 22:59
Totusi nu trebuie sa gasim atatea explicatii referitoare la bad boy, good boy etc...unii pur si simplu asa sunt...nu conteaza neaparat aspectul fizic. Am 2 astfel de prieteni, din categoria good boy , si nu arata deloc rau...insa pur si simplu de obicei raman la stadiul de prieteni,amici cu fetele...

Postat pe 3 Aprilie 2009 22:59
De la: __LL__, la data 2009-04-03 22:59:18
De la: SweetHappyButterfly, la data 2009-04-03 22:56:53
De la: __LL__, la data 2009-04-03 22:50:54Cred ca abordati lucrurile mult prea general ..va intreb eu pe voi ...baietzii nu sunt atrasi la randul lor de ''bad girls''..care ii fac sa sufere si ii lasa cu ''fundul in ger'' cand le e lumea mai draga ???Stiu, o sa mi spuneti ca vb aici de baietzi ..dar tocmai asta incerc sa spun ca depinde de la persoana la persoana ...un baiat bun care se ingrijeste putin de comportamentul si atitudinea lui se poate face placut cu sigurantza ...nu trebuie sa devina monstru si sa calce in picioare inimile fetelor pe care le intalneste ca sa ''fie in trend ''...fitzi voi insiva,'' tunati-va'' poate un pic ...nu stiu...o freza mai interesanta ..un gel ...un blug care sa va avatajeze..toti avem calitati si defecte important e sa le constientizam ...fitzi oameni si cred ca am spus tot cu asta !


sa si mai puna si blugi??? nu arata mai bine fara???


Buey, aici nu stiu ..iar depinde de la caz ..if you know what I mean ...afara gardul si inauntru leopardul ..sa pastram aparentzele si de ce nu ...putina decentza ;)))



da,decenta pentru ei,saracii de ei
SweetHappyButterfly
Postat pe 3 Aprilie 2009 23:00
De la: Georgia99, la data 2009-04-03 22:59:55Totusi nu trebuie sa gasim atatea explicatii referitoare la bad boy, good boy etc...unii pur si simplu asa sunt...nu conteaza neaparat aspectul fizic. Am 2 astfel de prieteni, din categoria good boy , si nu arata deloc rau...insa pur si simplu de obicei raman la stadiul de prieteni,amici cu fetele...

aici reiau ce-am zis mai sus... poate nu cauta unde trebuie
kitty_krieger
Postat pe 3 Aprilie 2009 23:02
Eu stiu de exemplu baietzi foarte foarte buni, suflet nobil, inteligentzi, educati etc etc ..care au foarte multe pretentzii si astefl raman singuri ...ei cu pretentziile lor ...se uita la persoane pentru care ei nu starnesc interes si atractie ...si apoi sufera in tacere ca sunt vazutzi ''just friends''' si poate ignora persoane care ar putea sa le ofere ceea ce ei cauta intr-o oarecare masura..in viatza nu e totul batut in cuie ..trebuie sa fii deschis la nou si sa lasi prejudecatzile la o parte ..nu se stie de unde sare ''domnul castor '';)))
__LL__
Postat pe 3 Aprilie 2009 23:06
De la: __LL__, la data 2009-04-03 23:06:29Eu stiu de exemplu baietzi foarte foarte buni, suflet nobil, inteligentzi, educati etc etc ..care au foarte multe pretentzii si astefl raman singuri ...ei cu pretentziile lor ...se uita la persoane pentru care ei nu starnesc interes si atractie ...si apoi sufera in tacere ca sunt vazutzi ''just friends''' si poate ignora persoane care ar putea sa le ofere ceea ce ei cauta intr-o oarecare masura..in viatza nu e totul batut in cuie ..trebuie sa fii deschis la nou si sa lasi prejudecatzile la o parte ..nu se stie de unde sare ''domnul castor '';)))



Asa este Unul dintre prietenii mei, a avut o iubita superba, o gagica din aia buna rau, insa...s-a despartit de ea pt ca cica nu s-a ridicat la nivelul pretentiilor lui :))) Pe naiba, acum ar face orice sa mai intalneasca o fata ca ea

Postat pe 3 Aprilie 2009 23:08
Pentru mariaj sau distractie?
Kathara
Postat pe 3 Aprilie 2009 23:09
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-03 23:02:07
De la: Georgia99, la data 2009-04-03 22:59:55Totusi nu trebuie sa gasim atatea explicatii referitoare la bad boy, good boy etc...unii pur si simplu asa sunt...nu conteaza neaparat aspectul fizic. Am 2 astfel de prieteni, din categoria good boy , si nu arata deloc rau...insa pur si simplu de obicei raman la stadiul de prieteni,amici cu fetele...

aici reiau ce-am zis mai sus... poate nu cauta unde trebuie



De obicei, se indragostesc de persoanele nepotrivite...si cand vad ca nu se poate, este dezastru psihic

Postat pe 3 Aprilie 2009 23:10
Pai si cine e de vina pentru dezastrul lor psihic ??? Soarta ...de-asta si spuneam mai sus ..ca nu e bine sa tzintim in ceruri ...ca s-ar putea sa cadem de prea de sus ...si sa nu se deschida parashuta ...
__LL__
Postat pe 3 Aprilie 2009 23:15
georgia de ce esti rea cu baiatu'...se pare ca trece printr-o criza de identitate.
sfatul meu pt tine,amice,este sa nu incerci sa fii altfel dekat cum esti tu lasat pe Pamant.daka incerci sa pari altcineva dekat cine esti tu apoi devii ciudat,fals,prefacut.si atunci fetele chiar se vor feri de tine.naturaletea in general este plakuta.asa ca fii natural si relaxat si dupa cum spunea si LL...incearca sa lucrezi un pic la imaginea ta,la look...akum vorbesc pe ce nu stiu,dar probabil ca e loc de mai bine in cazul tau.incearca un stil diferit,du-te la sala,schimba-ti aspectul un pic.si in al doilea rand incearca sa accepti faptul ca asta e viata,si nu te mai plange...nici o fata nu va privi cu respect un baiat care tot timpu se plange.fi mai tare pe pozitii ce naiba...secretul succesului baietilor rai cum le zici tu sti care este?o mare incredere de sine,atentie mare la aspectul fizic pt ca prima impresie conteaza mult,dar si o doza de tupeu mai mare dekat normal.increderea in tine ti-o poti marii in timp,deci nu e ceva de nereparat,aspectul fizic de asemenea se poate imbunatatii.nu stiu daca si tupeul ti-l poti insusi...aici tine de firea fiecaruia.dar cred ca si aici poti face progrese intr-un timp mai indelungat cu cat vei avea mai multa experienta.deci rabdare.succes
razz
Postat pe 4 Aprilie 2009 00:00
De la: __LL__, la data 2009-04-03 22:50:54Cred ca abordati lucrurile mult prea general ..va intreb eu pe voi ...baietzii nu sunt atrasi la randul lor de ''bad girls''..care ii fac sa sufere si ii lasa cu ''fundul in ger'' cand le e lumea mai draga ???Stiu, o sa mi spuneti ca vb aici de baietzi ..dar tocmai asta incerc sa spun ca depinde de la persoana la persoana ...un baiat bun care se ingrijeste putin de comportamentul si atitudinea lui se poate face placut cu sigurantza ...nu trebuie sa devina monstru si sa calce in picioare inimile fetelor pe care le intalneste ca sa ''fie in trend ''...fitzi voi insiva,'' tunati-va'' poate un pic ...nu stiu...o freza mai interesanta ..un gel ...un blug care sa va avatajeze..toti avem calitati si defecte important e sa le constientizam ...fitzi oameni si cred ca am spus tot cu asta !

nu generaliza , ca nu toti barbati sunt atrasi de fete rele , depinde de gusturi , cel putin pe mine nu ma afecteaza in nici un fel daca e rea sau buna , pe mine ma intereseaza altceva
SweetDadyD
Postat pe 4 Aprilie 2009 00:11
De la: Georgia99, la data 2009-04-03 23:08:51
De la: __LL__, la data 2009-04-03 23:06:29Eu stiu de exemplu baietzi foarte foarte buni, suflet nobil, inteligentzi, educati etc etc ..care au foarte multe pretentzii si astefl raman singuri ...ei cu pretentziile lor ...se uita la persoane pentru care ei nu starnesc interes si atractie ...si apoi sufera in tacere ca sunt vazutzi ''just friends''' si poate ignora persoane care ar putea sa le ofere ceea ce ei cauta intr-o oarecare masura..in viatza nu e totul batut in cuie ..trebuie sa fii deschis la nou si sa lasi prejudecatzile la o parte ..nu se stie de unde sare ''domnul castor '';)))



Asa este Unul dintre prietenii mei, a avut o iubita superba, o gagica din aia buna rau, insa...s-a despartit de ea pt ca cica nu s-a ridicat la nivelul pretentiilor lui :))) Pe naiba, acum ar face orice sa mai intalneasca o fata ca ea

pai aspectul nu este cel mai important , si daca nu ii placea si personoalitatea ei , logic ca vroia mai mult ...
SweetDadyD
Postat pe 4 Aprilie 2009 00:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
despre disparitia barbatilor 8 De la: Tazmanian 7 Septembrie 2010 21:48
Intrebare 2 De la: Mike_Dex 16 August 2014 07:25
Atentie fetelor la retelele de proxeneti care activeaza pe astfel de forumuri 18 De la: inocica 1 August 2008 20:36
Ce parere aveti ? .... 88 De la: Miss_Y 9 Februarie 2014 13:58
am nevoie de o parere 24 De la: johnelle 8 Decembrie 2011 19:44