Setari Cookie-uri

Parul blond vopsit >> Poate fi temporar colorat in saten inchis?

Am parul blond de aproape 2 ani, insa este recent vopsit la un salon si sincer sunt foarte incantata de aspect. Insa ma confrunt cu o mare problema. Din motive personale am intrerupt clasa a 12-a anul trecut, iar astazi la scoala directoarea a spus ca ma reinscrie in clasa a 12-a numai daca imi vopsesc parul saten inchis!!!
Asadar, am nevoie urgent de sfatul vostru! Exista vreo modalitate de a schimba temporar nuanta parului in saten inchis?
MonaLissa
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:15
Probabil are vreun fix directoarea aia.. Foloseste si tu un nuantator din comert, se gasesc la pliculete si rezista in jur de trei patru saptamani depinde si de cat de des te speli pe cap. Sau poti sa ceri la salon sa ti se faca lucrul asta.
alina_pitaru
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:25
Sau o peruca? De ce nu? :) Ce o sa-ti mai faca? O sa te traga de par sa vada daca este parul tau? Asa dupa scoala esti cum vrei.
alina_pitaru
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:32
M-am gandit si eu la asta, insa sunt sigura ca isi va da seama ca este peruca.. Si cine stie ce idee ii mai vine ca sa ma dea afara din scoala pt ca port peruca!
MonaLissa
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:54
Cineva imi spunea ca ar exista spray-uri nuantatoare, insa nu stiu cum se numesc sau unde se gasesc.
Cred ca directoarea face asta din rautate, ca doar mai sunt in liceu fete blonde ca mine, carora nu le-a facut nici macar o aluzie referitor la faptul ca sunt vopsite
MonaLissa
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:57
De la: MonaLissa, la data 2009-09-14 15:57:23Cineva imi spunea ca ar exista spray-uri nuantatoare, insa nu stiu cum se numesc sau unde se gasesc.
Cred ca directoarea face asta din rautate, ca doar mai sunt in liceu fete blonde ca mine, carora nu le-a facut nici macar o aluzie referitor la faptul ca sunt vopsite
Da. Nici nu se pune problema. E clar ca are ceva cu tine. Spray-uri stiu ca sunt, dar din ce stiu eu culori gen roz, verde. Sa sti ca sunt peruci din par natural foarte bine facute. Eu am avut in a 12-a o colega care chiar a folosit(saraca ,de nevoie..a trebuit sa renunte la parul ei pt o perioada) una. S-a dus la coafor si a tuns peruca de lungimea si tunsoarea ei si vreau sa-ti spun ca nu si-a dat nimeni seama, eram doar cativa care stiam. Si cand si-a dat-o jos pe la sfarsitul anului( ii crescuse si ei putin) chiar s-a gasit o profa sa-i spuna ca s-a dereglat la cap, ca ce dracu i-a venit sa se tunda.. Asa ca peruca poate fi p solutie.
alina_pitaru
Postat pe 14 Septembrie 2009 16:14
De la: MonaLissa, la data 2009-09-14 15:15:11Am parul blond de aproape 2 ani, insa este recent vopsit la un salon si sincer sunt foarte incantata de aspect. Insa ma confrunt cu o mare problema. Din motive personale am intrerupt clasa a 12-a anul trecut, iar astazi la scoala directoarea a spus ca ma reinscrie in clasa a 12-a numai daca imi vopsesc parul saten inchis!!!
Asadar, am nevoie urgent de sfatul vostru! Exista vreo modalitate de a schimba temporar nuanta parului in saten inchis?



da! call me
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 15 Septembrie 2009 12:13
Pai leaga-te de faptul ca nu s-a luat de alte fete care sunt blonde, si s-a luat numai de tine. Sa nu faci prostia sa iti schimbi culoarea pentru ca asa zice o baba nebuna ! Ai sa regreti foarte mult ! Si eu am fost blonda si nu stiu ce a fost in capul meu de m-am vopsit saten inchis, iar acum regret foarte mult Du-te la scoala cu tupeu, nu o baga in seama, si o sa se oftice, nu are voie sa nu te reinscrie in cls a 12a pentru simplu fapt ca esti vopsita ! In fond si la urma urmei, cred ca ai 18 ani, nu poate sa-ti interzica nimeni sa te vopsesti cum vrei pentru ca e el Gheorghe Dracu. Eventual, daca o sa zica ceva, spune-i ca e nebuna si ca o reclami la minister, ca atunci o sa taca malc. Auzi la ea, ce proasta...
Frankie_Zuzu
Postat pe 15 Septembrie 2009 12:25
Da, am 18 ani impliniti . Multumesc pentru incurajari.
I-am spus deja directoarei ca si alte fete au parul vopsit, insa mi-a raspuns ca pe ele nu trebuie sa le inscrie, insa pe mine da. Asadar, daca nu ma fac satena inchis, nu ma reinscrie.
Am incercat sa castig putin timp si i-am explicat ca nu mai am acum bani pentru ca sa merg la salon, ca am dat toti banii pe care ii aveam la salon ca sa imi aranjez parul cum il am acum, si ca nu mai am bani nici macar ca sa imi cumpar vopsea sa ma fac singura... dar tot degeaba! Ea o tine pe a ei!
MonaLissa
Postat pe 15 Septembrie 2009 13:45
E O SANDILOAICA!!!!!1COMUNISTA!!!!!TOTUSI INCEARCA UN SAMPON NUANTATOR CASTANIU....SA VA LUA DUPA CATEVA SPALARI
CA SA-I FACI PE PLAC NEBUNEI
FLORY_DULCIK
Postat pe 20 Septembrie 2009 16:26
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 15:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ulei de masline extra-virgin ... 13 De la: balrog 14 Martie 2011 15:08
Extensii par 100% natural CLIP ON IMPORT ANGLIA 230 LEI 1 De la: ANGELIC_STUDIO 22 Februarie 2010 22:21
Wellaflex Volume 1 De la: adriana0209 24 Octombrie 2010 10:15
imi cade parul groaznic!!!!!!!!!!!! 68 De la: buzatzica_eu 23 Mai 2018 09:45
putin ajutor, daca se poate... 3 De la: ioana_o 13 Ianuarie 2010 10:20