Setari Cookie-uri

Cresterea parului

Salutari tuturor! Deschid acest subiect fiindca sunt nerabdatoare sa aflu care sunt cele mai bune metode pentr a accelera cresterea parului. Vreau sa-mi creasca parul cat mai repede si pentru asta as incerca orice. Va multumesc

Postat pe 3 August 2008 21:25
Te sfatuiesc sa folosesti uleiul de ricin.Se gaseste la plafar.
adela_popescu26
Postat pe 12 August 2008 21:58
Uleiul de ricin intradevar e cel mai cunoscut pentru cresterea parului dar si impotriva caderii parului. Se gaseste si la plafar si la orice farmacie. Tot la plafar mai gasesti diferite tincturi pentru cresterea parului cum ar fi: tinctura de ardei iute, tinctura de usturoi, de brusture daca nu ma insel(?) si altele. Poti cere sfatul la plafar si sunt sigura ca vanzatoarea stie mai multe care te pot ajuta. poopy si sa aveti un par minunat
mikha3la
Postat pe 13 August 2008 10:55
Stiu de la o prietena de-a mea care ae stilist personal ca exista in comert sau celputin la saloanele de specialitate o anumita substanta care accelereaza cresterea parului si aici nu ma refer la ulei de ricin sau ceva tincturi naturale.E ceva ce se gaseste sub forma de fiole si care functioneaza 100%.Din pacate nu stiu cum se numeste
sweetpink
Postat pe 13 August 2008 11:34
Cum se utilizeaza uleiul de ricin? Adica trebuie sa te dai zilnic si pe urma cat stai cu el pe par?
Lucia1971
Postat pe 13 August 2008 15:50
De la: Lucia1971, la data 2008-08-13 15:50:57Cum se utilizeaza uleiul de ricin? Adica trebuie sa te dai zilnic si pe urma cat stai cu el pe par?

Nu,cu uleiul de ricin cred ca e suficient sa-ti faci o masca la o saptamana care sa contina si ulei de ricin si niste vitamina A,ulei de masline...sau miere,cam ce ai pe la indemana.in fine acestea asa cum spunea si cineva mai sus au efect si impotriva caderii parului...deci nu numai ca-ti va ajuta la cresterea parului dar il vei avea si sanatos Va pooop si aveti grija de parul vostru!
dydy88
Postat pe 22 August 2008 10:08
aaaaa...scuza-ma,am uitat sa-ti spun si cat sa stai,..poi cam 2-3 ore...depinde cat timp ai,apoi te speli cu sampon.ca sa nu-ti lase parul gras
P.S masca ti-o aplici pe parul spalat.Numai biner!
dydy88
Postat pe 22 August 2008 10:09
iti multumesc pentru sfat. am sa-l urmez.
Lucia1971
Postat pe 22 August 2008 23:49
poate sa-mi spuna cineva daca sunt bune pastilele Vitamens for hair de la Natural Body ? unele persoane spun ca sunt foarte bune pentru regenerarea parului, iar altele ca pot sa faca rau daca le iei asa de capul tau...
matza23
Postat pe 26 August 2008 20:12
fetelor ulei de ricin ? sunt atatea produse si noi folosim ulei de ricin ?
Incercati Pepermit treatment de la label m si Organic shampoo ( fara parabeni ) de la toni & Guy . Sunt foarte bune ... garantat.. testate si utilizate de mine de 2-3 saptamana de vreo 3 luni
kudika013154
Postat pe 12 Mai 2009 01:15
Din cate imi amintesc eu.. cu uleiul de ricin sa freaca radacina parului (pe o bucata de vata, de tifon..) si nu se unge parul. Si logica mi-ar spune ca trebuie stimulata radacina parului pentru a-l face sa creasca.. nicidecum sa ungi un par ars, despicat.. etc. care ar trebui sa fie tuns inainte de inceperea tratamentului. Si mai stiu ca stai cu el cateva ore inainte de a te spala.
De la o coafeza stiu ca uleiul de masline se aplica saptamanal pe toata lungimea parului si se doarme asa, cu capul infasurat intr-un prosop sau orice altceva puteti suporta voi. Eu una nu suport "scufita" cand dorm.
rashela
Postat pe 12 Mai 2009 05:37
De la: kudika013154, la data 2009-05-12 01:15:23fetelor ulei de ricin ? sunt atatea produse si noi folosim ulei de ricin ?
Incercati Pepermit treatment de la label m si Organic shampoo ( fara parabeni ) de la toni & Guy . Sunt foarte bune ... garantat.. testate si utilizate de mine de 2-3 saptamana de vreo 3 luni


unde se gasesc? eu nu am ami auzit de nici unul din produsele enumerate de tine
ingerash_cu_cornitze
Postat pe 14 Mai 2009 19:02
si eu vreau sa-mi creasca parul:((( acum cateva zile m-am tuns proasta alegere:(( mi-am cumparat ulei de ricin dar ink nu mi-am dat seama cum se foloseste am primit tot felu de sfaturi dar diferite sper sa aflu pana la urma cea mai buna metoda
ingerash_cu_cornitze
Postat pe 14 Mai 2009 19:17
De la: ingerash_cu_cornitze, la data 2009-05-14 19:17:47si eu vreau sa-mi creasca parul:((( acum cateva zile m-am tuns proasta alegere:(( mi-am cumparat ulei de ricin dar ink nu mi-am dat seama cum se foloseste am primit tot felu de sfaturi dar diferite sper sa aflu pana la urma cea mai buna metoda


te dai seara la radacinile firelor de par si te speli dimineata
doar la radacina e suficient

Postat pe 14 Mai 2009 19:22

Recomandari