Setari Cookie-uri

HENNA pt un par frumos vopsit

Buna,fetelor...
De ceva zile tot aud,citesc de HENNA!!k cik ar fii super buna pt par,k dak iti colorezi parul cu ea iti ies culori tari...ce parere aveti?ati folosit asa ceva?Eu sunt saten inchis spre brunet,am fst vopsita bruneta akm jum d an si as vrea sa ma fac tot bruneta cu henna,stie careva ceva de asta? astept kt mai multe sfaturi,pareri:D...aaaaa,inca ceva: de la ce firme este mai buna henna?
death_butterfly
Postat pe 16 Septembrie 2009 12:24
Henna este o vopsea pe baza de plante. Adik nu contine chimicale, de aceea ea este mult mai buna pentru par decat vopselele clasice permanente. Insa, daca te vopsesti cu henna trebuie sa stii ca nu va iesi niciodata culoarea respectiva din par nici macar cu decolorant, ci doar lasand parul natural sa creasa si apoi tundadu-te.. Te poti vopsi bruneta cu henna dar trebuie sa fii foarte hotarata pentru aceasta nuanta.
byyu
Postat pe 23 Septembrie 2009 09:32
Lenjerie intima sexy,accesorii,babydoll,rochit e si lenjerie potrivite pentru o seara romantica cu partenerul sau pentru acele persoane care sunt mai indraznete. Vizitati siteul www.lenjerie-chic.ro


http://www.youtube.com/watch?v=jNmVL0XnucA
dudett_
Postat pe 23 Septembrie 2009 15:01
Am fost vopsita cu henna rosu, dar nu m-a impresionat pozitiv. Parul era lipsit de stralucire, se simtea incarcat si culoarea iesea ingrozitor la spalat. Nu m-a ajutat nici cu problema parului care se ingrasa repede, desi se spune ca henna e benefica pt scalp. Daca nu vrei sa folosesti vopselele obisnuite iti recomand sampoanele colorante care merg pentru un par de nuanta mai deschisa, ies mai repede la spalat, dar parul arata stralucitor si sanatos.
Desigur, asta a fost doar experienta mea. Poti incerca henna sa vezi cum e, o gasesti la orice Plafar sau in Carrefour-unde au mai multe firme dintre care sa alegi.
CriNar
Postat pe 6 Octombrie 2009 15:27
Buna!

Eu folosesc henna rosu de vreo doi ani si ceva si sunt foarte multumita.
Eu sunt satena, iar nuanta pe care o obtin pare naturala, un castaniu-roscat foarte frumos. Caracteristic acestui tip de vopsire este faptul ca nuanta obtinuta nu este uniforma, depinzand de culoarea naturala a parului. Cat priveste faptul ca nu se duce de pe par, eu pot sa zic ca nu este adevarat. La fiecare spalare nuanta se schimba, apropiindu-se din ce in ce de cea naturala.
Eu imi fac tratament la doua saptamani. Tratamentul consta din prepararea solutiei de henna(2-3 lingurite henna, o lingurita cafea, de preferat nes, la infuzat timp de 4ore in apa clocotita, ca apoi sa se adauge 1lingura de ulei de masline si miere de albine, 1 galbenus de ou inainte de aplicarea pe par), aplicarea ei cu ajutorul unor manusi(ca la vopsirea normala), acoperirea capului cu o punga si stat 4-5 ore(instructiunile pot sa difere in functie de produs dar e bine sa adaugati si altceva in afara de henna si cafea pentru a hrani si mai bine pielea capului si parul). Se clateste din ABUNDENTA apoi doar cu apa, insistand pe pielea capului, si nu uitati de locurile mai greu accesibile, urmand ca a doua zi sa se spele capul icu sampon.

Practic, henna poate fi folosita ca si masca de par si nu numai ca vopsea. Eu folosesc Henna, revitalizant natural, la cutie de 500 de grame, verde, luata de la plafar la pret de 12-13 lei. Ma tine cam 3-4 luni.

Succes:)

A
alinel
Postat pe 8 Octombrie 2009 14:50
De la: alinel, la data 2009-10-08 14:50:50Buna!

Eu folosesc henna rosu de vreo doi ani si ceva si sunt foarte multumita.
Eu sunt satena, iar nuanta pe care o obtin pare naturala, un castaniu-roscat foarte frumos. Caracteristic acestui tip de vopsire este faptul ca nuanta obtinuta nu este uniforma, depinzand de culoarea naturala a parului. Cat priveste faptul ca nu se duce de pe par, eu pot sa zic ca nu este adevarat. La fiecare spalare nuanta se schimba, apropiindu-se din ce in ce de cea naturala.
Eu imi fac tratament la doua saptamani. Tratamentul consta din prepararea solutiei de henna(2-3 lingurite henna, o lingurita cafea, de preferat nes, la infuzat timp de 4ore in apa clocotita, ca apoi sa se adauge 1lingura de ulei de masline si miere de albine, 1 galbenus de ou inainte de aplicarea pe par), aplicarea ei cu ajutorul unor manusi(ca la vopsirea normala), acoperirea capului cu o punga si stat 4-5 ore(instructiunile pot sa difere in functie de produs dar e bine sa adaugati si altceva in afara de henna si cafea pentru a hrani si mai bine pielea capului si parul). Se clateste din ABUNDENTA apoi doar cu apa, insistand pe pielea capului, si nu uitati de locurile mai greu accesibile, urmand ca a doua zi sa se spele capul icu sampon.

Practic, henna poate fi folosita ca si masca de par si nu numai ca vopsea. Eu folosesc Henna, revitalizant natural, la cutie de 500 de grame, verde, luata de la plafar la pret de 12-13 lei. Ma tine cam 3-4 luni.

Succes:)

A




ce marca folosesti?
eu ma vopsesc cu henna sonia.
tine ff putin. in 2 sapt nu mai am nimik pe par...plus ca se aplica ff greu.
grasut
Postat pe 12 Ianuarie 2011 14:45

Recomandari