Setari Cookie-uri

Par gras

Buna fetelor
As dori si eu niste sfaturi pt parul gras..se ingrasa prea repede. de exemplu, daca fac baie sambata, luni arata ingrozitor .. o fi oare din cauza samponului ? acum folosesc un shampon de la Avon pt par normal. Cel putin, asa era inainte sa il folosesc..
astept raspunsuri.
cristhinaa
Postat pe 5 Aprilie 2010 23:37
yo o data la 3 zile tre sa fac baie neaparat.....k dupa ce ca se ingrasa,mai imi apare si matreata

si pana acum vreo 6 luni,o data pe sapt faceam baie si nici matreata nu aveam ....

nush ce naiba se intampla

acum,folosescun sampon pt parul gras si pt matreata de la garnier,vad k e bun,doar k aceeias problema....dupa 3 zile
blaa
Postat pe 5 Aprilie 2010 23:56
Eu daca ar fi sa folosesc un shampon pt par gras, atata tp cat il folosesc, e bine. dar daca vreau sa il schimb, imediat revin de unde am inceput...
cristhinaa
Postat pe 6 Aprilie 2010 09:52
De la: cristhinaa, la data 2010-04-05 23:37:47Buna fetelor
As dori si eu niste sfaturi pt parul gras..se ingrasa prea repede. de exemplu, daca fac baie sambata, luni arata ingrozitor .. o fi oare din cauza samponului ? acum folosesc un shampon de la Avon pt par normal. Cel putin, asa era inainte sa il folosesc..
astept raspunsuri.


Si eu am avut probleme cu parul pentru ca este gras! Eu una folosesc head and shoulders cu menta, ma impac foarte bine cu el, iar dupa ce ma clatesc bine de sampon , ma clatesc cu zeama de lamaie(storc zeama de la o lamaie intr o cana si umplu restul canei cu apa iar apoi o torn peste par si nu mai clatesc deloc) il usuc si gata, la mine a functionat acum pot sa nu ma mai spal la 2 zile..imi era groaza cat de urat putea sa arate dupa 2 zile, parca nu l spalasem de o saptamana! Daca incerci sa mi spui si mie daca a functionat si la tine:)
bafta

Inna30
Postat pe 6 Aprilie 2010 16:41
sunteti norocoase...eu tre' sa-l spal zilnic
blondiewishes
Postat pe 6 Aprilie 2010 19:27
Merci mult, inna30 o sa incerc si o sa iti zic. :p
metal_spell, incearca si tu, poate ti se remediaza problema
cristhinaa
Postat pe 6 Aprilie 2010 21:03
De la: cristhinaa, la data 2010-04-06 21:03:04Merci mult, inna30 o sa incerc si o sa iti zic. :p
metal_spell, incearca si tu, poate ti se remediaza problema


cu multa placere! eu citisem initial de otet dar mi a fost frica sa incerc si dupa am gasit despre zeama de lamaie..si la mine chiar a functionat..sper sa mearga si la voi! inainte a 2a zi era super gras , acum pot sa stau 4 zile si tot nu arata asa ca atunci dupa 2 zile:d



Bafta , sa mi spuneti daca a mers si la voi , chiar sunt curioasa
Inna30
Postat pe 7 Aprilie 2010 20:37
Buna!
Incercati samponul uscat de la Batiste. O puteti comanda de pe blogul http://samponuscat.blogspot.com sau de pe adresa de e-mail dryshampoos@yahoo.com la doar 23 Ron.
Mai demult si eu mi-am spalat parul la fiecare 2 zile, insa de cand o folosesc imi spal parul doar la 4-5zile

Ioana
kudika167361
Postat pe 15 Aprilie 2010 18:32
Hello, pentru par gras sau cu prbele de matreata, sau scalp sensibil..... va recomand cu caldura sampnul din frunze intregi de Aloe Vera Herbal Aloe, in functie de parul vostru, daca e vopsit sau deteriorat sau puteti sa-l spalati zilnic (cine are parul mai scurt....) http://www.nutritie-wellness.ro/index.php?solutionID=20.
Impreuna cu Balsamul aferent va veti simti parul foarte fericit :)
kudika160421
Postat pe 19 Aprilie 2010 12:58
Eu folosesc Dove si de cate ori am mai incercat sa-l schimb, nici un rezultat....asa ca nu mai risc, Dove este foarte bun pentru structura parului meu....cu toate ca trebuie sa-mi spal parul 1 data la 2-3 zile, insa nu ma deranjeaza....important e ca-mi lasa parul matasos si stralucitor. recomand!
sweety25
Postat pe 20 Aprilie 2010 00:58
Parul se ingrasa si daca e spalat prea des.In urma cu 6 luni trebuia sa imi spal parul in fiecare dimineata.Acum il spal o data la 7-8 zile.Sfatul meu?Incercati sa va obisnuiti sa va spalati pe par mai rar.Incepeti treptat.Primele 2 sapt o data la doua zile,alte doua sapt o data la 3 zile,si asa mai departe.O sa fie greu pana se obisuieste scalpul,dar.....Dupa aceea, cel putin 5 zile o sa aveti un par curat si stralucitor
yocorrina22
Postat pe 20 Aprilie 2010 18:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o parerea va rog :) 1 De la: ina030722 4 Mai 2011 19:58
site-ul unui salon foarte bun 4 De la: kudika226898 14 Martie 2011 22:50
pun extensii de par 3 De la: balrog 14 Martie 2011 14:04
E adevarat ca o anumita apa poate afecta parul? 9 De la: balrog 14 Martie 2011 13:06
daca cautati o coafeza buna va recomand salonul 4 De la: l_diana_c 27 Mai 2009 18:39