Setari Cookie-uri

Trichomonas???

Salut! Am fost la ginecolog si mi-a dat tratament pt trichomonas.
As dori sa-mi spuneti cele care v-ati confruntat cu aceasta problema ce simptome ati avut atat voi cat si partenerul, intrucat doctora nu mi-a facut analiza scurgerii si mi-a dat tratament dupa ce i-am spus eu ce probl am si dupa ce m-a consultat inauntru super putin .Pe net am vazut k as avea simptomele pt candida, dar nush ce sa zic.
va rog frumos sa ma lamuriti!
lao_kudika
Postat pe 19 Septembrie 2009 01:40
trichomonas este un parazit.pentru depistarea lui trebuia sa-ti faca niste analize jos.....nu e suficient doar control.simtomele nu apar mereu depinde akum de organismul fiecarei persoane.parerea mea este sa schimbi doctorul si cerei o analiza completa(papanicolau si lama)aaa si candida este o ciuperca care tot prin analize se depisteaza .printr-un simplu control nu are de unde sa-si dea seama doctoru astfel de boli.multa sanatate.pupicil
mada_21
Postat pe 30 Septembrie 2009 12:48

naspa rau !!!!
reactie_
Postat pe 30 Septembrie 2009 13:02
De la: reactie_, la data 2009-09-30 13:02:08
naspa rau !!!!

ce draguuuuuuuuuuuutz...
Lucia38
Postat pe 30 Septembrie 2009 14:52
multi medici dezinteresati
lao_kudika
Postat pe 2 Octombrie 2009 01:49
De la: lao_kudika, la data 2009-09-19 01:40:33Salut! Am fost la ginecolog si mi-a dat tratament pt trichomonas.
As dori sa-mi spuneti cele care v-ati confruntat cu aceasta problema ce simptome ati avut atat voi cat si partenerul, intrucat doctora nu mi-a facut analiza scurgerii si mi-a dat tratament dupa ce i-am spus eu ce probl am si dupa ce m-a consultat inauntru super putin .Pe net am vazut k as avea simptomele pt candida, dar nush ce sa zic.
va rog frumos sa ma lamuriti!

daca secretia ta are un miros ft urat si deranjant chiar si pt tine...pentru ca il simti inseamna ca ai trichomonas,daca ai mancarimi in zona genitala externa este vb despre candida...si eu am avut trichomanas si mi-a trecut printr-un simplu tratament..este bine ca se trateaza mai usor decat candida...daca ai mai avut candida pana acum si sti care sunt simptomele inseamna ca o ai...sau cel mai bine consulta un alt medic dar cred ca un medic isi poate da sema daca este vorba despre ceva si doar dintr-un consult pentru ca isi da seama dupa consistenta secretiei...fiecare o are diferita...bafta si daca nu iti trece cu tratamentu care ti l-a dat....mai bn consulti alt medic
scorpie09
Postat pe 5 Octombrie 2009 19:09
este o infectie destul de raspandita, cu o transmisibilitate foarte ridicata, afectand viata sexuala..Infectia este produsa de un protozoar (parazit microscopic, micro-organism) numit Trichomonas Vaginalis.
iulia069834
Postat pe 5 Octombrie 2009 21:41
]Atat barbatii cat si femeile pot face boala, insa ea este mai frecventa la femei.
iulia069834
Postat pe 5 Octombrie 2009 21:54


E atat de simplu! Daca n-ai incredere in medic si nu doresti sa consulti un altul da un search pe google. Vei vedea cu proprii ochi (sunt exemplificari cu poze) ca diferenta este mare, si vizibila la un simplu control, intre trichomoniaza si candidoza.

cameliagiurgiu
Postat pe 28 Octombrie 2009 06:48
Trichomonas este o boala cu transmisie sexuala. Ai grija si afla de unde ai luat o. Nu se transmite prin contact cu piscina sau cu tronul de la WC, asa cum se transmite candidoza. Este mai grava decat candida pt ca apare pe fondul unui sistem imunitar slabit si trebuie sa faci tratament serios pt a o trata. Se manifesta intai cu mancarimi in zona genitala, apoi ca un herpes. Problema e ca, nu se va mai vindeca niciodata, adica tu nu te vei mai vindeca niciodata de boala asta si dk ai transmis o si partenerului tau, daca nu va tratati corespunzator, ti o va transmite din nou. Daca te duci din timp o tratezi altfel, adica mai usor. Daca va aparea insa acel herpes de care ti am vorbit se extinde in timp pe toata zona genitala si nu exista alt tratament, pe langa cel cu pastile si unguente, decat sa te cauterizeze medicul ginecolog. Te rog sa ma crezi k este ffff dureros atunci cand iti face anestezie in zona intima, pt k este o zona sensibila si doare f rau, nu mai vorbesc de momentul cand se dezmorteste anestezia. Eu iti spun sigur ceea ce iti spun. Asa ca, te rog sa te duci cat mai repede la un medic ginecolog bun si sa te consulte si sa ti dea tratamentul necesar. Ar fi bine sa nu ai si intern, pt k intern este mai periculos. Vezi totusi de unde ai luat aceasta boala. Am uitat sa te intreb daca ai partener stabil. Daca nu, adu ti aminte cu cine ai facut ultima dat sex, de cand ai simptpmele si anunta l acest lucru. Probabil nu i va conveni dar ar trebui sa se duca la dermatolog si sa se trateze. Daca ai pertener stabil trebuie sa se duca si el la dermatolog si sa se trateze. Si de acum incolo de cate ori te vei trata tu la ginecolog, va trebui sa se trateze si el cu unguente si alte pastile recomandate de medic. Uneori la barbati acesta boala nu se manifesta, deoarece ei au imunitatea mai ridicata decat femeile. Te rog sa nu te superi ca am scris atat de mult, dar tot ceea ce ti am scris este adevarat si te rog sa constientizezi cat de grava este boala. Mai intra eventual si pe net si cauta. Pa si ai grija de tine.
Viovic
Postat pe 28 Octombrie 2009 18:41
De ce nu incerci absorbantele LADY ANION ???? Cele zilnice ,in cateva zile ,te vor scapa de neplacerile provocate de orice infectie!!!!
vivircn
Postat pe 30 Octombrie 2009 11:19
De la: vivircn, la data 2009-10-30 11:19:19De ce nu incerci absorbantele LADY ANION ???? Cele zilnice ,in cateva zile ,te vor scapa de neplacerile provocate de orice infectie!!!!



"IMPORTANT !

Cu toate calitatile lor antibacteriale, absorbantele igienice Lady ANION nu sunt un medicament si nu inlocuiesc tratamentele medicale specifice.
Acolo unde exista deja probleme, absorbantul nu poate substituii tratamentul medical. "

Tratam cauza, nu doar "spoim" efectul !
cameliagiurgiu
Postat pe 30 Octombrie 2009 18:58
eu nu am avut mancarimi sau ceva care sa semene cu herpesul....dupa tratament cu antibiotic imi apare si cateodata inainte de mestruatie. aku vad k este ok.nu prea mai am probleme!
lao_kudika
Postat pe 24 Noiembrie 2009 23:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Urgent 7 De la: paoola90 18 Iunie 2012 18:21
tratament cu probleme 3 De la: Cassey 15 Mai 2009 14:09
tratament cu ovule 9 De la: Cassey 15 Mai 2009 14:13
care sunt BTS? si ce faceti atunci cand sunteti infectati? 22 De la: blecota 5 Octombrie 2010 10:48
AJUTOR!!!! 17 De la: kudika049051 19 Octombrie 2009 16:15