Setari Cookie-uri

STIM DE CE NE IUBESC BARBATII , MA ROG PRESUPUNEM ... DAR NOI DE CE II IUBIM PE EI? DE CE IUBIM BARBATII?

astept pareri doamnelor. ca pe topicul celalalt v-ati certat destul. hai sa vedem ce ne face sa ii iubim?
bee_bee
Postat pe 19 Septembrie 2009 16:38
incep eu:ii iubim pentru ca sunt nebuni si iresponsabili, tandri si gelosi, geniali si prostuti, orgoliosi si umili, zmei cu baietii si mielusei cand sunt cu noi. ii iubim pentru ca sunt cerebrali atunci cand noi suntem aiurite, pentru ca sunt morocanosi si amuzanti, cheflii si discreti, bagabonti si seriosi, grobieni si educati, cuminti si nebunatici. ii iubim pentru ca tremuram atunci cand ne privesc intr-un anume fel si ne mangaie ceafa sau isi trec mainile prin parul nostru. ii iubim pentru ca sunt niste copii mari chiar si la batranete. ii iubim pentru ca sunt o parte din noi , cea mai importanta si pentru ca ne apartin. ii iubim pentru ca nu stiu sa minta iar atunci cand stiu, o fac atat de frumos. ii iubim pentru ca stiu sa ne spuna cu tandrete " esti frumoasa mea". ii iubim pentru ca in fiecare barbat zace un porc spun unele, dar sta in puterea noastra sa il transformam in " inorog".ii iubim pentru ca ne spun povesti frumoase, ii iubim pentru ca sunt fragili si sensibili la fel ca noi, ii iubim pentru ca isi dau ultimii bani din buzunar ca sa ne cumpere un trandafir,ii iubim pentru ca nu stiu sa se imbrace si ne cer parerea, ii iubim pentru ca atunci cand sunt bolnavi se plang ca niste copii si asteapta sa-i cocolosim si doamne ce dragi ne sunt cu fesul in cap si cu pledul pe umeri tragandu-si nasul si asteptand sa-i mangaiem si sa-i sarutam:)), ii iubim pentru ca sunt avari si generosi si nu se supara cand le cheltuim banii pe fleacuri femeiesti, ii iubim pentru ca sunt laudarosi si cocosi dar atat de dulci in intimitate, ii iubim pentru ca ne mangaie cand suntem suparate si ne tin partea cand ne certam cu soacrele, ii iubim pentru ca fara ei universul nostru ar fi atat de sarac si nu am avea pentru cine sa mai fim frumoase si pentru cine sa ne schimbam toaletele zilnic si pentru cine sa ne machiem si sa ne pieptanam. ii iubim pentru ca fara ei nu am avea pentru ce sa mai luptam. e timpul sa ma opresc . altfel o sa incep sa plang. slava domnului ca ne-a daruit barbatii.:)
bee_bee
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:29
De la: bee_bee, la data 2009-09-19 17:29:51incep eu:ii iubim pentru ca sunt nebuni si iresponsabili, tandri si gelosi, geniali si prostuti, orgoliosi si umili, zmei cu baietii si mielusei cand sunt cu noi. ii iubim pentru ca sunt cerebrali atunci cand noi suntem aiurite, pentru ca sunt morocanosi si amuzanti, cheflii si discreti, bagabonti si seriosi, grobieni si educati, cuminti si nebunatici. ii iubim pentru ca tremuram atunci cand ne privesc intr-un anume fel si ne mangaie ceafa sau isi trec mainile prin parul nostru. ii iubim pentru ca sunt niste copii mari chiar si la batranete. ii iubim pentru ca sunt o parte din noi , cea mai importanta si pentru ca ne apartin. ii iubim pentru ca nu stiu sa minta iar atunci cand stiu, o fac atat de frumos. ii iubim pentru ca stiu sa ne spuna cu tandrete " esti frumoasa mea". ii iubim pentru ca in fiecare barbat zace un porc spun unele, dar sta in puterea noastra sa il transformam in " inorog".ii iubim pentru ca ne spun povesti frumoase, ii iubim pentru ca sunt fragili si sensibili la fel ca noi, ii iubim pentru ca isi dau ultimii bani din buzunar ca sa ne cumpere un trandafir,ii iubim pentru ca nu stiu sa se imbrace si ne cer parerea, ii iubim pentru ca atunci cand sunt bolnavi se plang ca niste copii si asteapta sa-i cocolosim si doamne ce dragi ne sunt cu fesul in cap si cu pledul pe umeri tragandu-si nasul si asteptand sa-i mangaiem si sa-i sarutam:)), ii iubim pentru ca sunt avari si generosi si nu se supara cand le cheltuim banii pe fleacuri femeiesti, ii iubim pentru ca sunt laudarosi si cocosi dar atat de dulci in intimitate, ii iubim pentru ca ne mangaie cand suntem suparate si ne tin partea cand ne certam cu soacrele, ii iubim pentru ca fara ei universul nostru ar fi atat de sarac si nu am avea pentru cine sa mai fim frumoase si pentru cine sa ne schimbam toaletele zilnic si pentru cine sa ne machiem si sa ne pieptanam. ii iubim pentru ca fara ei nu am avea pentru ce sa mai luptam. e timpul sa ma opresc . altfel o sa incep sa plang. slava domnului ca ne-a daruit barbatii.:)





f frumos ce ai scris tu aici...dar eu una nu ma machiez si aranjez..samd doar pt barbati:D si...ai cam spus tot pe-aici..a mai ramas ceva?:D
amondineeee
Postat pe 28 Septembrie 2009 19:34
De la: bee_bee, la data 2009-09-19 16:38:31astept pareri doamnelor. ca pe topicul celalalt v-ati certat destul. hai sa vedem ce ne face sa ii iubim?

e foarte dragutz ceea ce ai scris tu.....stii cum se zice:rau cu rau, da mai rau fara rau asa cum nici barbatii nu pot trai fara noi, nici noi nu putem fara ei....ne completeaza...ne fac sa ne simtim implinite....
mkdisk
Postat pe 29 Septembrie 2009 14:29
De ce iubim barbatii????
pt ca ne dorim sa luptam pt ei, pt ca ne fac ziua mai frumoasa gandindu-ne la ei si acest lucru ne fac mai puternice, ii iubim pt ca nu ne dau atentie suficienta uneori si asta ne duce la disperare; lucrul acesta facand sa ne atraga imposibilul, ii iubim pt ca pt sunt amuzanti ( cei mai amuzanti) si in preajma lor nu te poti plictisi, ii iubim pt ca si ai sunt la fel de tandrii ca si noi, la fel de sensibili si rasfatati ca si noi, ii iubim pt ca ne mint; da, acesta e adevarul, noi niciodata nu iubim un barbat care ne face viata roz, ci acela pt care trebuie sa luptam sa-i cucerim, sa-i pastram, sa-i multumim, sa-i surprindem etc, ii iubim uneori pt bani alteori pt faima pe care o au, ii iubim doar pt felul in care sunt ei; fie fara casa, fara masina, dar cu un sarm iesit din comun, ii iubim pt ca sunt misteriosi si niciodata nu scoti adevarul de la ei, in felul acesta noi despicam firul in mii de ori, ii iubim pt ca se stramba, , pt ca sunt seriosi , pt ca petrec pana dimineata in cluburi varsand sampanie doar pt a face risipa, ii iubim pt ca ne ridica in brate, ne saruta fruntile, ne cumpara flori, ne strang in brate cand suntem triste, pt ca se joaca cu parul si unghiile noastre, pt ca ne gadila, ne cara in carca lor, ne canta indiferent daca au voce sau nu, ii iubim pt ca ne saruta in ploaie, pt ca ne fac cadouri, pt ca pur si simplu sunt ca niste copii care asteapta totul la nas, cateodata ii iubim cand nu ne acorda suficienta atentie, ii iubim cand ne dau mesaj sau telefon sa ne ureze noapte buna, ii iubim pt ca sunt nebuni, intra numai in belele, ii iubim pt curajul si tupeul lor, ii iubim pt ca sunt foarte naivi si ii poti pacali cum vrei....
SI LISTA POATE CONTINUA CU O INFINITATE DE MOTIVE :)))
kudika059440
Postat pe 6 Octombrie 2009 18:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu vs EL & EA..... 9 De la: kudika051526 13 Iulie 2009 10:45
cele mai importante calitati? 308 De la: kudika_963026 28 Aprilie 2014 14:43
ce sa vorbesti cu EL astelf incat sa nu te faci de ras 14 De la: valita76 28 Iulie 2009 14:02
Am si eu nevoie de un sfat 31 De la: ionia 20 Mai 2009 22:57
Sa traim bine! Cu barbati?! 98 De la: kudika098645 17 Ianuarie 2010 20:10