Setari Cookie-uri

niste pareri va rog...

Tot nu sunt fericita...acum pot sa zic k din alt motiv...el zice k ma iubeste dar parca munca este totul pt el.are abia 21 de ani si tre sa recunosc k sunt mandra de el, pt k in 7 luni de zile a ajuns backup manager la o firma multinationala.el este singur aici in bucuresti, trebuie sa-si plateasca chirie, mancare tot tot pt k este singur financiar si pt asta trebuie sa faca astfel de sacrificii.Problema este k pt a castiga aproximativ 20-30 de milioane pe luna, munceste dublu cat un om normal.sunt zile in kre nu doarme 30 de ore pt k munceste....el este bolnav de mai inainte sa se apuce de munca..are gastrita avansata...iar la cum munceste acum mi-e k poate sa o dea si in ulcer..si pur si simplu sacrifica absolut totul pt munca aia..si pe mine...el e de parere k TREBUIE sa munceasca k sa urce si mai mult si tot asha..k sa traga acum knd e tanar...dar eu gandesc asha:cum ramane cu varsta asta pe kre nimeni si nici banii nu ti-o pot da inapoi?Bucuriile la varsta asta altfel se resimt...knd l-am cunoscut eu vroia sa-si traiasca viata la maxim...acum este sfarsit de munca...iar in putinul timp liber pe kre il are trebuie sa ma imparta cu familie, cu prieteni si alte treburi in afara serviciului...si ne ramane atat de putin timp impreuna...si eu m-am saturat...sa-l tot intreb cand ne vedem knd facem aia si aia...nu domne. la el pe primul loc este munca.I-am zis asta si nu vrea sa recunoasca...el zice k fara mine viata lui nu are rost...dar sutn sigura k ar putea sa ma piarda din cauza muncii... Voi ce parere aveti?Pe mine cine ma intelege?el imi zice k trebuie sa-l inteleg....dar eu nu mai sutn fericita...iar el imi zice k face tot posibilul sa fie mai bine...dar este din ce in ce mai rau...din cauza k la munca lui este din ce in ce mai multa treaba...si ii exploateaza pe toti cei kre sunt acolo..si toti stau pt BANI. si eu nu suport sa-l vad cum se distruge fizic si psihic..sa nu mai zic k distruge si relatia noastra...ma gandesc sa-i dau o lectie sa vada cum e fara mine..ma gandesc k o sa-l impinga sa faca orice doar k sa ramanem impreuna...pt k eu asta as face..si vreau sa-mi dovedeasca acelasi lucru....dar mi-e frica...pt k si mie mi-e ff greu fara el...si nu stiu in ce directie sa o apuc...sa-i arat cum este si fara mine?si daca ma iubeste o sa incerce sa ma recupereze? Sau sa ma gandesc k pana la urma conteaza k ne iubim f mult...si k atata timp kt iubirea exista..nu conteaza altceva,,si sa fiu alaturi de el pana nu mai pot pana ma satur de tot....desi stiu k o sa ma chinui in continuare...nu stiu ce sa fac ca sa fim amandoi din nou fericiti cum eram la inceput si fara bani... Am nevoie de un sfat..sper sa aveti rabdare sa citit tot.v-am pupat;)
iulia12
Postat pe 5 Februarie 2008 15:39
situatia in care te afli,e,intr-adevar dificila,din cate vad esti singura care lupta pt relatia voastra si la un moment dat,poate o sa cedezi.nu o sa poti la nesfarsit sa astepti si sa depinzi de putinele clipe libere pe care le are...daca el te iubeste asa cum zice, trebuie sa faca ceva sa schimbe situatia,vorbele fara fapte sunt neinsemnate si trebuie sa constientizeze ca exista riscul ca,la un moment dat,se va trezi singur.sa-l pui sa aleaga intre tine si cariera nu ar fi corect,din moment ce viseaza sa-si cladeasca un viitor sigur,poate alturi de tine.eu as adopta o atitudine mai indiferenta fata de el,sa simta ca ceva s-a schimbat si sa isi puna semne de intrebare.daca remarca atitudinea ta schimbata,eu zic ca e de bine,daca trece neobservata,poate ar trebui sa fii putin mai dura si,daca te lasa sufletul,sa ceri un moment de respiro.nu stiu de cat timp sunteti impreuna,dar in orice relatie mai indelungata e recomandat la un moment dat sa-l faci pe iubit sa vada cum i-ar putea fi fara tine o vreme.daca va iubiti, asta ar intari relatia si l-ar face sa te pretuiasca mai mult.sa ne tii la curent cu noutati.succes
simonaj
Postat pe 5 Februarie 2008 16:51
Multumesc mult!avem 1 an impreuna...poate pt altii nu e cine stie ce..dar oricum este indeajuns k sa suferi...apreziez sfatul tau si cv de genul mi-a zis si sotia lui tata: k faci in asha fel incat sa ti fie si tie bine, adik nu ti-ar face bine nici sa te fortezi sa pui punct pt k ai suferi, asha k mai bine sa las incet incet sa se raceasca ,sa fiu mai indiferenta si poate in timp o sa intalnesc pe altul sau poate o sa ne fie mai bine..ideea era k mai bine sa fiu indiferenta si sa las usor usor sa se raceasca..nu sa o tai brusc si sa sufar mai mult..parerea ei...mi se pare asemanatoare si cu a ta:) mersic :*
iulia12
Postat pe 5 Februarie 2008 20:05
nu ai de ce...eu sper sa iei cea mai buna decizie,pt tine in primul rand...esti foarte tanara(si frumoasa) si cred ca,indiferent cum va iesi,vei fi invingatoare.ai toata viata inainte si ai de invatat si din bune si din rele.
simonaj
Postat pe 5 Februarie 2008 20:39
Iulia12 , am citit ce ai spus la postul Zodii , si incep sa`ti inteleg iubitul avand in vedere k e Sagetator !!! Eu sunt Rac ca si tine , cu ascendent in Scorpion , de la care clar imprumut foarte multe caracteristici, chiar sunt un mix intre cele doua zodii. Mi s`a intamplat sa am o relatie cu un barbat Sagetator , la fel k si iubitul tau , f concentrat pe munca. Eu una nu am putut sa raman in acea relatie , era opusul meu , si desi se spune k de obicei contrastele se atrag in cazul unei relatii parerea mea e k nu merge. Cunosc mai multi barbati in aceasta zodie , tin f mult la libertatea lor , sunt mai reci, mai impasibili , greu de tinut "in frau". La momentul acela mi`am dorit foarte mult relatia cu acel barbat dar acum , dupa ce s`a terminat...si benefiez de alt comportament din partea iubitului meu actual , realizez k nu aveam ce cauta langa un astfel de om , imi faceam rau singura. Eu te inteleg pe tine , pt k pt femeile din zodia noastra atentia si stabilitatea sunt vitale , iar tu nu prea primesti. Totusi , acum ca il iubesti e greu sa te desprinzi de el chiar daca nu te multumeste relatia voastra , insa mai tarziu , daca se va termina , vei judeca altfel.Iti spun din proprie experienta!
Kittynelle
Postat pe 5 Februarie 2008 21:36
Hihihi ..sunt sagetator....puficili..asta inseamna ca nu am nici o sansa?te-ai saturat de cei ca mine? :(( glumesc

Postat pe 5 Februarie 2008 23:03
Pufflici ma consoleaza faptul k ma intelegi..si imi pare rau knd ma gandesc la faptul k odata se va termina pt k el inaduncu sufletui este un baiat f sensibil.. sa vad ce va face..chiar azi mi-a spus k s-a saturat de situatia asta k vrea sa stea mai mult timp cu mien dar nus tie ce sa faca...in orice caz knd se va termina nu sper decat sa fie intr-un mod cat de cat usor de suprtat...eu una ma pot indragosti f usor..asha k un nou baiat ar fi solutia, sau sa se raceasca incet incet si eu sa ma satur din ce in ce mai mult si imi va fi mai usor...o sa vad cum decurge...sper totusi in adancul sufletului ca dragostea sa invinga...si sa treaca peste obstacole..mersi de sfaturi:)
iulia12
Postat pe 5 Februarie 2008 23:37
Me1985 , tu vei ramane mereu Sagetatorul meu preferat :) Iulia. asa e , noi ne indragostim fff usor , si in cazul nostru "cui pe cui se scoate".
Kittynelle
Postat pe 5 Februarie 2008 23:52
daca ti-e asa usor sa gasesti pe altul, eu zic sa-l lasi in pace pe actualul, ca mie, una, mi-e clar ca nu-l iubesti! normal ca trage si munceste ca disperatu', cum ai vrea sa faca, suntem in romania, unde toate se obtin de 10 ori mai greu! si daca nu o sa se afirme acum, la 20 de ani, cand crezi ca mai poate sa o faca, la pensie??? si daca a si reusit deja, si tu esti mandra de asta si de el, de ce nu poti fi mai intelegatoare si mai rabdatoare putin? gandeste-te bine ce faci, pentru ca, daca il iubesti si te comporti aiurea, o sa-l pierzi!!! si ghici cine va suferi atunci...

Postat pe 6 Februarie 2008 12:18
Eu nu ma comport aiurea...el este cel care se comporta aiurea.eu doar sunt de parere sa nu renuntam la tot ce avem pt. bani.Si nu e vb k am cv cu munca lui, ci faptul ca l-a schimbat mult si pt k este deja bolnav si se poate imbolnavi mai rau.sunt intelegatoare si rabdatoare, dar ma doare k s-a schimbat si k se distruge..Si in plus, e normal sa-mi pun niste semne de intrebare daca nu sunt fericita...pt k intr-o relatie in mare parte, ar trebui sa ai pe cineva langa tine kre te implineste si kre te face fericita,repet, in mare parte.IAr daca nu il iubeam mi-era f usor sa-l las mai demult si nu mai scriam nici aici indurerata....si nu mi este nici usor sa-mi gasesc pe altul, draga mea, k dak era usor, il gaseam deja si nu mai stateam sa sufar ;) mersi pt sfat anyway, pt k nici eu nu-l vreau sa-l pierd dar nici el pe mine...
iulia12
Postat pe 6 Februarie 2008 14:19
eu zic sa mai ai rabdare putin...in sensul ca e bine sa il lasi sa respire, sa va vedeti mai rar,da-te si tu ocupata...apropo,esti sigura ca nu mai are pe altcineva ,nu de altceva,dar...sagetatorii,cam cam-pe de alta parte ,ai putea sa-i sugerezi ca e bine ca el sa munceasca,sa-si faca aici experienta,ca pe urma sa pelce la alta firma,cu un program mai lejer,unde va cere el cat vrea si nu va fi atat de solicitat-oricum asta nu e motiv sa nu ii mai dai o sansa-dar eu as fi susceptibila un pic cu privire la munca lui,locuiesti cu el ,apropo?
lief
Postat pe 14 Februarie 2008 13:09
Nu locuiesc cu el si sunt 99% sigura k nu are pe alta:) stiu k ma iubeste, imi spune de multe si ori si imi arata mai putin, dar imi arata...Are el un comportament mai impulsiv si e f ambitios si orgolios atata tot....eu am de gand sa fac tot ce pot sa ne mearga...chiar daca ne mai certam...un lucru este cert: ca ne iubim si stiu asta sigur...restul neintelegerilor vedem daca se pot rezolva, oricum sunt destul de obisnuita cu gandul k s-ar putea sa nu mai mearga dar macar stiu k facem amandoi eforturi cum putem:)....daca nu...merg mai departe si o sa mi aduc aminte cu mare placere si nu o sa regret niciodata incercarile de a tine relatia asta:)
iulia12
Postat pe 14 Februarie 2008 14:14
sa stii ca pana la urma conteaza si ce face partenerul cand e cu tine ,si de multe ori e mai important ca el sa fie acolo,ca degeaba sta cu tine toata ziua ,daca nu face ce trebuie (stiu un caz) il rogi sa te ajute cu ceva ,de ex,nu vrea,vrei sa iesiti,nu vrea...simti ca nue langa tine cum ai vrea- macar stii ca timpul ala de-l petreci cu el e petrecut frumos si el se poarta frumos,cat ii permite lui timpul
lief
Postat pe 14 Februarie 2008 17:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vi se pare normal? 21 De la: kentfarafiltru 26 Decembrie 2009 11:51
Help!! 14 De la: mishaHeart 7 Decembrie 2009 23:05
Vom avea un presedinte viril? 97 De la: afroditanca 17 Noiembrie 2009 17:17
vreau sa bag divort dar nu stiu kum sai zic 83 De la: PRALEA_ 3 Octombrie 2011 15:13
cat tine dragostea? 140 De la: coffeeta 15 Iunie 2009 13:25